Top 100 firme — Transport și depozitare, Alba după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2016
230 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 20,3 %, iar liderul atinge 144,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EUROSPEED MANY SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | 144,1 %▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 10,7 K RON | |
| 2 | 2.PAS INTERTRANS SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 130,4 %▲ 74,8 % | ▲ 74,8 % | 101,3 K RON | |
| 3 | 3.EXCELENT AUTO SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 127,5 %▲ 73,4 % | ▲ 73,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 4 | 4.BANDULICI TRADING SRL▲ 155 | Municipiul Sebeş, Alba | 121,1 %▲ 211,3 % | ▲ 211,3 % | 122 K RON | |
| 5 | 5.RO & CA HERMANOS SRLnou | Sat Cut, Comuna Cut, Alba | 119,5 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 5,3 K RON | |
| 6 | 6.PAUL INTERNACIONAL S.P.E. SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | 101,4 %▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 50,9 K RON | |
| 7 | 7.BIAROX COM SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | 93,6 %▼ 12 % | ▼ 12 % | 11,4 K RON | |
| 8 | 8.CAPPOPERA SRL▲ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 90,1 %▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 43,5 K RON | |
| 9 | 9.SPEDTRANS MARINA SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 89,5 %▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 64,6 K RON | |
| 10 | 10.EMILIAN EXPRES SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 80,5 %▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | -3,1 K RON | |
| 11 | 11.PATRICK TRANSKARPATIA SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | 75,4 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 17,3 K RON | |
| 12 | 12.TRANS DUO LOGISTIK ZENTRUM SRL▲ 13 | Municipiul Sebeş, Alba | 75,1 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 6,8 K RON | |
| 13 | 13.SMART TRANS SRL▲ 17 | Sat Oiejdea, Comuna Galda de Jos, Alba | 68,8 %▲ 88,2 % | ▲ 88,2 % | 49,7 K RON | |
| 14 | 14.MYDTIR S.R.L.nou | Municipiul Sebeş, Alba | 68,1 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 12,2 K RON | |
| 15 | 15.DARA TRANSILVANIA SRLnou | Municipiul Blaj, Alba | 66,6 %▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | 332,1 K RON | |
| 16 | 16.ATLAS IMOBILIARE SRL▼ 9 | Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba | 65,9 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 8,6 mil. RON | |
| 17 | 17.BEST OUTLET SRLnou | Municipiul Blaj, Alba | 65,5 %▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | 201,3 K RON | |
| 18 | 18.OTEL TRANS SRL▼ 1 | Sat Ciugudu de Jos, Comuna Unirea, Alba | 65 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 97,1 K RON | |
| 19 | 19.AXTRO SRL▲ 16 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 62,5 %▲ 107,4 % | ▲ 107,4 % | 88,6 K RON | |
| 20 | 20.C4 LOGISTICS FREIGHT FORWARDING SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 60,8 %▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 500,2 K RON | |
| 21 | 21.ANDRO KISS TRANS SRL▼ 9 | Municipiul Aiud, Alba | 60,6 %▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 8,6 K RON | |
| 22 | 22.ROBINSON SPEDITION SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | 60,1 %▲ 275,8 % | ▲ 275,8 % | 6,5 K RON | |
| 23 | 23.EXCLUSIV INTERNAŢIONAL SRL▲ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 59,8 %▲ 82,4 % | ▲ 82,4 % | 912,3 K RON | |
| 24 | 24.ARAMIS CENTER SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 54,1 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 37,2 K RON | |
| 25 | 25.ARUAL LOGISTIC SRLnou | Sat Pianu de Sus, Comuna Pianu, Alba | 52,7 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 2,2 K RON | |
| 26 | 26.TRANSEB SRL▼ 3 | Municipiul Sebeş, Alba | 52,1 %▲ 41 % | ▲ 41 % | 127,4 K RON | |
| 27 | 27.FRIGORAD SRL▼ 16 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 50,3 %▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 23 K RON | |
| 28 | 28.PRIMA GLOBAL SRLnou | Sat Şard, Comuna Ighiu, Alba | 49,3 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -105,9 K RON | |
| 29 | 29.LOGISTIC ROM EXPRES SRL▲ 179 | Municipiul Sebeş, Alba | 48,9 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 5 K RON | |
| 30 | 30.BOS FRIGO SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 47,4 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 114,8 K RON | |
| 31 | 31.THARMIS SPEED SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 46,9 %▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 69,5 K RON | |
| 32 | 32.COMCEREAL BLAJ SA▲ 58 | Municipiul Blaj, Alba | 46,9 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | -34,6 K RON | |
| 33 | 33.IRIMAR CARGO SRLnou | Municipiul Blaj, Alba | 46,2 %▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 3,2 K RON | |
| 34 | 34.ALEXSOR INTERNATIONAL SRLnou | Sat Lupşa, Comuna Lupşa, Alba | 45,4 %▲ 83,2 % | ▲ 83,2 % | 2,5 K RON | |
| 35 | 35.AGRI MORAR INTERNAŢIONAL SRL▲ 11 | Municipiul Aiud, Alba | 45,1 %▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 526,1 K RON | |
| 36 | 36.M. BIT SRL▲ 4 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 44 %▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 190,6 K RON | |
| 37 | 37.ADI & GEORGI SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 43,1 %▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 94,2 K RON | |
| 38 | 38.KYM TRANSPORT SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | 42,8 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -82,8 K RON | |
| 39 | 39.SC GABYAN JUNIOR STAR SRL▲ 74 | Sat Ighiel, Comuna Ighiu, Alba | 42,4 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | -25,3 K RON | |
| 40 | 40.AUTO FUG SRL▼ 19 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 42,2 %▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 48 K RON | |
| 41 | 41.KLAUS MESAGER SRL▲ 14 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 42,1 %▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 107,4 K RON | |
| 42 | 42.FERONAL PREST SERV SRL▼ 34 | Sat Balomiru de Câmp, Comuna Şibot, Alba | 41,7 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 15,4 K RON | |
| 43 | 43.HANIS TRANS SRLnou | Sat Roşia Montană, Comuna Roşia Montană, Alba | 40,4 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 26,1 K RON | |
| 44 | 44.ALFRED SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 40,3 %▲ 83,7 % | ▲ 83,7 % | 43,7 K RON | |
| 45 | 45.CONSTANTIN & VALENTIN SRL▼ 3 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 40,2 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 129 K RON | |
| 46 | 46.OVI & SIA TRANS LOGISTIC S.R.L.▲ 2 | Sat Dobra, Comuna Şugag, Alba | 40,1 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 44,8 K RON | |
| 47 | 47.SILVA LOGISTIC SERVICES SRL▲ 65 | Municipiul Sebeş, Alba | 39 %▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | -2 mil. RON | |
| 48 | 48.SILVAUR TRANS SRL▼ 17 | Sat Şard, Comuna Ighiu, Alba | 38,7 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 454,2 K RON | |
| 49 | 49.B.M.V. ASSET INVEST SRL▼ 23 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 38,6 %▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 617,9 K RON | |
| 50 | 50.AUTOTRANS DIDI SRL▲ 11 | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 38,3 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 51 | 51.BIXI TRANS SRL▲ 88 | Sat Cricău, Comuna Cricău, Alba | 38,2 %▲ 95,6 % | ▲ 95,6 % | 73,6 K RON | |
| 52 | 52.MUNTEAN TRANS SPEDITION SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 38,1 %▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | -12,2 K RON | |
| 53 | 53.OANEA INTER SPEED SRLnou | Loc. Pâclişa, Municipiul Alba Iulia, Alba | 37,8 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 102,6 K RON | |
| 54 | 54.INTERLOGISTIC PAD SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 37 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 25,5 K RON | |
| 55 | 55.NAC TROFIL SRL▲ 16 | Sat Galda de Sus, Comuna Galda de Jos, Alba | 35,2 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | -95,1 K RON | |
| 56 | 56.LINZEN SPEDITION SRL▼ 41 | Sat Gârbova, Comuna Gârbova, Alba | 34,2 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | -175,9 K RON | |
| 57 | 57.TOTAL TRANS BID SRL▼ 12 | Sat Ciuguzel, Comuna Lopadea Nouă, Alba | 34 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 1,4 K RON | |
| 58 | 58.DACOR FOREST SRLnou | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 33 %▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | -620,1 K RON | |
| 59 | 59.BÂRSAN TRANS SRL SPANIA SUCURSALA SEBEŞ▲ 20 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 32,6 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 7,6 K RON | |
| 60 | 60.FRUCT IMPORT EXPORT SRL▲ 80 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 32,6 %▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 61 | 61.TRANSCOMPACT SRL▼ 12 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 32,1 %▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | -21,5 K RON | |
| 62 | 62.DULCELA SRL▲ 14 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 31,2 %▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | -94,9 K RON | |
| 63 | 63.ŞTEFAN TRUCKS SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | 31,1 %▲ 134,1 % | ▲ 134,1 % | 45,9 K RON | |
| 64 | 64.RICHTER & LUKAS SPEDITION SRL▲ 88 | Loc. Teiuş, Oraş Teiuş, Alba | 30,6 %▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 473,5 K RON | |
| 65 | 65.MEDSOL ALPIN SRL▲ 30 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 29,7 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 22,1 K RON | |
| 66 | 66.CONTINENTOUR SRL▼ 52 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 29,6 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 25,4 K RON | |
| 67 | 67.HOFMANN SPEDITION SRL▼ 66 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 29,2 %▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | -495,1 K RON | |
| 68 | 68.LUNA COSMETICS S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 29,1 %▲ 58 % | ▲ 58 % | 49,6 K RON | |
| 69 | 69.IERO ECO SRL▼ 41 | Sat Decea, Comuna Mirăslău, Alba | 29 %▲ 46 % | ▲ 46 % | 81,1 K RON | |
| 70 | 70.BĂNICĂ SPEDITION SRL▼ 33 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 28,9 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 21,8 K RON | |
| 71 | 71.PREMIUM SAVU SRLnou | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | 28,8 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 26,8 K RON | |
| 72 | 72.DENTRUCK LOGISTICS SRLnou | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 28,4 %▲ 70,8 % | ▲ 70,8 % | 19,6 K RON | |
| 73 | 73.NIMU CAR SRL▼ 53 | Municipiul Sebeş, Alba | 27,9 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 513 RON | |
| 74 | 74.HERMAN TRANS SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 27,7 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -33,4 K RON | |
| 75 | 75.VONTRANS IMPEX SRL▼ 46 | Municipiul Sebeş, Alba | 27,5 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 216,2 K RON | |
| 76 | 76.EUROTRUCK CONSTRUCT SRL▲ 61 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 27,5 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 121,7 K RON | |
| 77 | 77.VIDAC GRUP SRL▲ 33 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 27,3 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 38,6 K RON | |
| 78 | 78.BOS 01 SRL▼ 15 | Municipiul Sebeş, Alba | 27,1 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 36,2 K RON | |
| 79 | 79.CAMINO SPEDITION SRLnou | Municipiul Blaj, Alba | 26,9 %▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | 4,9 K RON | |
| 80 | 80.SERAMI TRANSPORTI SRL▲ 126 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 26,3 %▲ 92,6 % | ▲ 92,6 % | -208,2 K RON | |
| 81 | 81.ARION PLUS SRL▲ 42 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 26,3 %▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 66,6 K RON | |
| 82 | 82.AUTOTRANS SA▼ 46 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 26,2 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 28 K RON | |
| 83 | 83.AYLIN SPEED TRANSPORT SRLnou | Sat Unirea, Comuna Unirea, Alba | 26 %▲ 79,9 % | ▲ 79,9 % | 32,4 K RON | |
| 84 | 84.TRANS LOGISTIC DEAC SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | 25,7 %▼ 25 % | ▼ 25 % | -134,8 K RON | |
| 85 | 85.LUCA GRUP SRL▼ 26 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 25,7 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 74,3 K RON | |
| 86 | 86.LUPŞA RAUL TRANS SRLnou | Sat Valea Lupşii, Comuna Lupşa, Alba | 25,6 %▼ 12 % | ▼ 12 % | 2,6 K RON | |
| 87 | 87.SICO SPEED SRLnou | Municipiul Blaj, Alba | 25,6 %▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 73 K RON | |
| 88 | 88.GLIGFLOR SRL▼ 7 | Sat Sălciua de Sus, Comuna Sălciua, Alba | 25,4 %▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 31,6 K RON | |
| 89 | 89.GOIA TIM GRUP SRL▼ 19 | Sat Galda de Sus, Comuna Galda de Jos, Alba | 25 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 677,1 K RON | |
| 90 | 90.JOX SPEDITION SRL▼ 72 | Municipiul Aiud, Alba | 24,9 %▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 39,1 K RON | |
| 91 | 91.MANTA SPEDITION SRL▼ 9 | Municipiul Blaj, Alba | 24,7 %▲ 34 % | ▲ 34 % | 108,3 K RON | |
| 92 | 92.FELIUŢA TRANS SRL▼ 45 | Municipiul Sebeş, Alba | 23,9 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 65,3 K RON | |
| 93 | 93.MEGA TRANS SRL▼ 66 | Sat Sebeşel, Comuna Săsciori, Alba | 23,5 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 59,6 K RON | |
| 94 | 94.EXPRESS CURIER SRL▲ 9 | Sat Ciugud, Comuna Ciugud, Alba | 22,6 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 85,9 K RON | |
| 95 | 95.VALI & CARMEN SPEDITION SRL▼ 20 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 21,8 %▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 80 K RON | |
| 96 | 96.GOARNĂ TRANS SRL▼ 77 | Municipiul Aiud, Alba | 21,6 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 159,9 K RON | |
| 97 | 97.GABI TRANSPORT SRLnou | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 20,9 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 107 K RON | |
| 98 | 98.INTERTRANS DAN SRL▼ 4 | Municipiul Sebeş, Alba | 20,8 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 296,5 K RON | |
| 99 | 99.VALCRIS ORIZONT SRL▲ 74 | Municipiul Blaj, Alba | 20,5 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | -193 RON | |
| 100 | 100.GIULIAN LOGISTIC SRL▲ 8 | Sat Geoagiu de Sus, Comuna Stremţ, Alba | 20,3 %▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 5,3 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Alba
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
921 firme · 2 mld. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
60 firme · 127 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
14 firme · 103,9 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
19 firme · 90,3 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
53 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
14 firme · 29,8 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 20,8 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
13 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
124 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
8 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
19 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
23 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
11 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
3 firme · 127,6 K RON
CAEN 5330
Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
1 firme · 121,3 K RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
4 firme · 0 RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
2 firme · 0 RON