Top 100 firme — Sănătate, Alba după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2024
124 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 9,6 %, iar liderul atinge 199,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TUDOR HEALTHCARE SYSTEM S.R.L.= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 199,7 %▲ 123,8 % | ▲ 123,8 % | 4,2 mil. RON | |
| 2 | 2.HOLHOȘ OPTIC LINE S.R.L.▲ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 108,3 %▲ 465,1 % | ▲ 465,1 % | 8,9 mil. RON | |
| 3 | 3.BIO TERAPIA PLUS SRL▲ 4 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 80,6 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.TOPDIAGNOSTIC LABORATORY SRLnou | Municipiul Blaj, Alba | 78,1 %▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 37,3 K RON | |
| 5 | 5.BELLA SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 69,1 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 6 | 6.TRANSILVANIA MEDICAL TEAM S.R.L.▼ 3 | Loc. Oarda, Municipiul Alba Iulia, Alba | 66,3 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 648,9 K RON | |
| 7 | 7.SONOPROMED S.R.L.▲ 18 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 66,3 %▲ 104,1 % | ▲ 104,1 % | 923,6 K RON | |
| 8 | 8.CMC ENT MEDICAL S.R.L.= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 64,1 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 433,8 K RON | |
| 9 | 9.TIMGRUP OPTICA S.R.L.▲ 15 | Municipiul Aiud, Alba | 63,8 %▲ 122,9 % | ▲ 122,9 % | 553 K RON | |
| 10 | 10.PLATON OFTAMED SRL▲ 39 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 59 %▲ 251,1 % | ▲ 251,1 % | 775,7 K RON | |
| 11 | 11.KINETOMEDICA PLUS SRL▼ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 54,2 %▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 591 K RON | |
| 12 | 12.CLINICA PREVENT S.R.L.▼ 7 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 54,1 %▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 973 K RON | |
| 13 | 13.LA FEMME JOLIE ESTHETIQUE S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 53,4 %▲ 113,8 % | ▲ 113,8 % | 20 K RON | |
| 14 | 14.DULĂU MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Blaj, Alba | 50,2 %▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | -163,8 K RON | |
| 15 | 15.GYNSTAR CLINIQUE SRL= | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 50,1 %▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 2 mil. RON | |
| 16 | 16.VIVIANA STOMA DENT S.R.L.nou | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 47,4 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 188 RON | |
| 17 | 17.TOOTH FAIRY MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 45,6 %▼ 23 % | ▼ 23 % | -66,2 K RON | |
| 18 | 18.ORTO GRIN MED SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 43 %▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 275,3 K RON | |
| 19 | 19.DRL MEDICAL CLINIC SRL▼ 10 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 42,9 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 45,3 K RON | |
| 20 | 20.IOMAR DENT SRL▼ 16 | Municipiul Aiud, Alba | 42 %▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 39,6 K RON | |
| 21 | 21.ROMCEA DENT S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 41,4 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 733,7 K RON | |
| 22 | 22.OPTICLID CENTER SRL▲ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 38,7 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 311,8 K RON | |
| 23 | 23.OPTIRAD MED S.R.L.nou | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 36,9 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 614,4 K RON | |
| 24 | 24.AXAORTOPEDIE GAM S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 35,9 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 143,6 K RON | |
| 25 | 25.MED DENT PRACTICE SRL▼ 12 | Municipiul Sebeş, Alba | 33,8 %▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 125,1 K RON | |
| 26 | 26.CLINICA DENTARĂ FILIMON S.R.L.▼ 8 | Municipiul Sebeş, Alba | 33,4 %▲ 44 % | ▲ 44 % | 694,8 K RON | |
| 27 | 27.STOMADENT TIȘLER SRL▲ 8 | Sat Şard, Comuna Ighiu, Alba | 32,6 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 12,4 K RON | |
| 28 | 28.MEDICAL PEGASUS SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 30,7 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 28,9 K RON | |
| 29 | 29.OPUS MEDICI SRL▲ 21 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 30,7 %▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 508,4 K RON | |
| 30 | 30.WOUND CARE SRL▼ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 30,1 %▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 653,6 K RON | |
| 31 | 31.CLINICA ADAM SRL▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 30 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 156,1 K RON | |
| 32 | 32.DR. GROZA DENT S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 29,2 %▼ 19 % | ▼ 19 % | 146,2 K RON | |
| 33 | 33.DRL GYN CENTER SRL▼ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 28,6 %▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 238,5 K RON | |
| 34 | 34.X - RAY DIGITAL SRL▲ 10 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 28,2 %▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 253,9 K RON | |
| 35 | 35.APULUM DENT SRL▲ 63 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 27 %▲ 53 % | ▲ 53 % | 72,8 K RON | |
| 36 | 36.ȘERBĂNESCU MED S.R.L.▲ 18 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 26,9 %▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 51,8 K RON | |
| 37 | 37.TUTTI SAT SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 26,8 %▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | -294,4 K RON | |
| 38 | 38.AMVES MED SRL▲ 18 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 26,5 %▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 756 K RON | |
| 39 | 39.NOVA DENTAL GLOBAL S.R.L.▲ 14 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 26,1 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 316,4 K RON | |
| 40 | 40.CERASAN MEDICINĂ DE FAMILIE S.R.L.▼ 13 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 25 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 10,8 K RON | |
| 41 | 41.CLINIMAR SRL▼ 24 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 25 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 18,9 K RON | |
| 42 | 42.ANDREAS DENT CARE SRL▼ 10 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 24,9 %▲ 2 % | ▲ 2 % | -33 K RON | |
| 43 | 43.DENTAL NEW PROTETIC SRL▼ 15 | Municipiul Aiud, Alba | 24,6 %▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 244,8 K RON | |
| 44 | 44.MEDLIV TERAPIA SRL▲ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 24,5 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 351,9 K RON | |
| 45 | 45.KARI DENTAL OFFICE S.R.L.▼ 14 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 24,5 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -8,2 K RON | |
| 46 | 46.CRISDENT CONSULTING SRL▲ 70 | Municipiul Sebeş, Alba | 24,2 %▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 1,6 K RON | |
| 47 | 47.DUDAŞ MED SRL▲ 35 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 24,1 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 232,7 K RON | |
| 48 | 48.DENTALAZĂR SRL▼ 37 | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 23,7 %0,0% | 0,0% | 13,1 K RON | |
| 49 | 49.TERRA MED LABORATOR SRL▲ 22 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 23,6 %▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | -145,7 K RON | |
| 50 | 50.DENTAL PLUS CENTER SRL▼ 34 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 23,5 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 41 K RON | |
| 51 | 51.DR. IONITA FER IOANA CABINET STOMATOLOGIC S.R.L.nou | Municipiul Sebeş, Alba | 23,4 %▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 23,1 K RON | |
| 52 | 52.DENTA-BRAN SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 22,9 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 3,1 mil. RON | |
| 53 | 53.LA FEMME JOLIE 2018 S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 22,2 %▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 4,8 K RON | |
| 54 | 54.ADMEDICA DRĂGHICIU SRL▲ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 21,5 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 371,4 K RON | |
| 55 | 55.OFTAEXPERT CENTER S.R.L.▼ 7 | Municipiul Sebeş, Alba | 21,2 %▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 301,7 K RON | |
| 56 | 56.SORIDENT PLUS SRLnou | Sat Valea Lungă, Comuna Valea Lungă, Alba | 21,1 %▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | -33,4 K RON | |
| 57 | 57.MADIDENT CLINIC S.R.L.▲ 47 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 20,8 %▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 15,9 K RON | |
| 58 | 58.ORAL DESIGN ALBA SRL▼ 48 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 20,7 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 111,2 K RON | |
| 59 | 59.ADI MED CENTER S.R.L.▲ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 20,6 %▲ 23 % | ▲ 23 % | 536,3 K RON | |
| 60 | 60.REALMED ALBA SRL▼ 21 | Sat Almaşu Mare, Comuna Almaşu Mare, Alba | 20,5 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 61 | 61.PLATON OFTAMED CONSULT S.R.L.▼ 42 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 20,2 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 9,5 K RON | |
| 62 | 62.MED CIOCODEICA SRL▲ 7 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 20 %▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 220,3 K RON | |
| 63 | 63.BELLA DENTA FILM SRLnou | Municipiul Blaj, Alba | 19,4 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 56,2 K RON | |
| 64 | 64.DANA MEDFAM S.R.L.▲ 23 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 19,4 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 183,7 K RON | |
| 65 | 65.REMARC DENT SRL▼ 23 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 19,3 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 523,4 K RON | |
| 66 | 66.SEYGYN CLINIQUE SRL▲ 30 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 19,2 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 67 | 67.LUCAS MEDICAL SRL▲ 25 | Municipiul Sebeş, Alba | 19,1 %▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 487,6 K RON | |
| 68 | 68.MILENA MED S.R.L.▼ 17 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 19,1 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 302,8 K RON | |
| 69 | 69.EVIMED OPTIC SRL▼ 57 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 19 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 293,5 K RON | |
| 70 | 70.SIMPA DENT SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 19 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 36,8 K RON | |
| 71 | 71.CENTRUL MEDICAL LAURA CĂTANĂ SRL▼ 12 | Sat Pianu de Jos, Comuna Pianu, Alba | 18,4 %▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 176,9 K RON | |
| 72 | 72.LABORDENT SRL▼ 6 | Municipiul Sebeş, Alba | 17,3 %▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 41,2 K RON | |
| 73 | 73.DIPLO - MED SRL▼ 10 | Municipiul Aiud, Alba | 16,9 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 344,8 K RON | |
| 74 | 74.HERGHEDENT S.R.L.▼ 53 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 16,8 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 43,6 K RON | |
| 75 | 75.CARDIO BEAT S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 16,8 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 57,9 K RON | |
| 76 | 76.CABINET MEDICAL DR.POP SRL▼ 6 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 16,6 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 269,8 K RON | |
| 77 | 77.MIRELA-ISABEL KIDS S.R.L.nou | Municipiul Sebeş, Alba | 16,6 %▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | -79,9 K RON | |
| 78 | 78.ANALIMED SRL▼ 10 | Municipiul Blaj, Alba | 16,3 %▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 22,7 K RON | |
| 79 | 79.RALLUMEDICA SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 16,3 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | -14,5 K RON | |
| 80 | 80.ORTODONT OPRIȚA S.R.L.▼ 33 | Municipiul Sebeş, Alba | 16,2 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 172,1 K RON | |
| 81 | 81.CARDIOSAN ALPHA S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 16 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 63,6 K RON | |
| 82 | 82.MALIN VLADIO MED S.R.L.▲ 29 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 15,3 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 312,7 K RON | |
| 83 | 83.DR. ZÂMBET ALB S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sebeş, Alba | 15,1 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 52,5 K RON | |
| 84 | 84.DENTAMED SRL▲ 4 | Municipiul Sebeş, Alba | 14,9 %▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 12,5 K RON | |
| 85 | 85.LUXURY DENT SRLnou | Municipiul Blaj, Alba | 14,8 %▼ 11 % | ▼ 11 % | 91,9 K RON | |
| 86 | 86.SC CABINET MEDICAL DOCTOR IVAN SILVIU SRL▼ 13 | Municipiul Blaj, Alba | 14,8 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 395,7 K RON | |
| 87 | 87.DECEAN MED S.R.L.▼ 73 | Sat Stremţ, Comuna Stremţ, Alba | 14,6 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 383,2 K RON | |
| 88 | 88.GEROMEDICA ALBA IULIA SRL▼ 42 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 14,4 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 362,3 K RON | |
| 89 | 89.CMC PRAXIS SRL▼ 49 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 13,6 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 360,3 K RON | |
| 90 | 90.PHOENIX IMAGISTIC S.R.L.▼ 14 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 13,3 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 91 | 91.DERMISANA MEDICAL S.R.L.▼ 62 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 13,1 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 936,4 K RON | |
| 92 | 92.CABINET MEDICAL DR.BESOIU SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | 12,3 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 95,9 K RON | |
| 93 | 93.AMVES SRL▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 11,1 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 167,3 K RON | |
| 94 | 94.CARDIO ASIST S.R.L.nou | Sat Ciugud, Comuna Ciugud, Alba | 11,1 %▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 73,6 K RON | |
| 95 | 95.MEDREA SMILE SRL▼ 28 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 11,1 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 321,3 K RON | |
| 96 | 96.PRAXIS & SĂNĂTATE SRL▲ 10 | Sat Noşlac, Comuna Noşlac, Alba | 11,1 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 225,6 K RON | |
| 97 | 97.COMĂNICI FIRESCU S.R.L.nou | Municipiul Blaj, Alba | 11 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 31 K RON | |
| 98 | 98.MĂSAUA DE MINTE SRL▼ 78 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 10,9 %▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 61,9 K RON | |
| 99 | 99.ORTHO IMPLANT CLINIC S.R.L.▼ 63 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 10,5 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 73,2 K RON | |
| 100 | 100.FLAVIUS DENT SRL▼ 9 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 9,6 %▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 3,5 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Alba
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
131 firme · 144,9 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
144 firme · 80,4 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
8 firme · 28,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
47 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
8 firme · 21,1 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
63 firme · 14,2 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
13 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
4 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
5 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 757,7 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
7 firme · 709,2 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
6 firme · 563,7 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 410,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 262,3 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
3 firme · 197,8 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 0 RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
1 firme · 0 RON