Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Alba după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2021
121 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3,8 %, iar liderul atinge 134 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INNOVATIVE GROUP S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 134 %▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 2 | 2.GALENI SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 133,2 %▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | 697,8 K RON | |
| 3 | 3.EROL RESTAURANTS S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 122 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 676,8 K RON | |
| 4 | 4.DRAGOȘ ANDRA ALPIN SRLnou | Sat Cioneşti, Comuna Albac, Alba | 116 %▲ 134,9 % | ▲ 134,9 % | 687,1 K RON | |
| 5 | 5.ENTERGLOBE CATERING S.R.L.nou | Sat Draşov, Comuna Şpring, Alba | 102,8 %▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 647,8 K RON | |
| 6 | 6.PIZZA BAR RESTAURANT LILIANA SRLnou | Sat Jidvei, Comuna Jidvei, Alba | 100,3 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 19,7 K RON | |
| 7 | 7.ONELIA SRLnou | Sat Gârda de Sus, Comuna Gârda de Sus, Alba | 98,7 %▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 8 | 8.AȘK PRETZEL SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 87,4 %▲ 84,9 % | ▲ 84,9 % | 99,9 K RON | |
| 9 | 9.HOTEL AXA TRAVEL SRLnou | Sat Cunţa, Comuna Şpring, Alba | 68,6 %▲ 639,8 % | ▲ 639,8 % | 632,3 K RON | |
| 10 | 10.PENSIUNEA CASA BUNĂ S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 63,3 %▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 32,6 K RON | |
| 11 | 11.FRESH BURGER SRLnou | Sat Şeuşa, Comuna Ciugud, Alba | 60,5 %▲ 403,4 % | ▲ 403,4 % | 239,2 K RON | |
| 12 | 12.INCUBA REPRODUCTION SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 59,8 %▲ 461,4 % | ▲ 461,4 % | 179,6 K RON | |
| 13 | 13.ALPIN BRAD SRLnou | Sat Lunca Bisericii, Comuna Vidra, Alba | 48,8 %▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | -196,2 K RON | |
| 14 | 14.GEORGIA ELEGANT SRL▲ 33 | Municipiul Sebeş, Alba | 47,2 %▲ 159,8 % | ▲ 159,8 % | 248,5 K RON | |
| 15 | 15.LUKFOOD TEAM S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 46,9 %▲ 83,1 % | ▲ 83,1 % | 882,6 K RON | |
| 16 | 16.FLORI & SIMI SRLnou | Sat Şugag, Comuna Şugag, Alba | 42,5 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 46,3 K RON | |
| 17 | 17.TRANSILVANIA RAVEN S.R.L.nou | Sat Sub Piatră, Comuna Sălciua, Alba | 42,3 %— | — | 724,2 K RON | |
| 18 | 18.LUFRETI SRLnou | Sat Gârbova, Comuna Gârbova, Alba | 41,5 %▲ 390,6 % | ▲ 390,6 % | 38 K RON | |
| 19 | 19.SERENDIPITY BUSINESS SRL▼ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 41,2 %▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 718,8 K RON | |
| 20 | 20.ADS INDUSTRY PROCESS SRL▼ 18 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 37,1 %▲ 109 % | ▲ 109 % | 619,1 K RON | |
| 21 | 21.SKI ŞURIANU S.A.▲ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 33,6 %▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 3,2 mil. RON | |
| 22 | 22.GOOD FOOD & HOSTING SRL▲ 63 | Municipiul Sebeş, Alba | 29,5 %▲ 111,1 % | ▲ 111,1 % | 878,3 K RON | |
| 23 | 23.SC GRUIAN ARIANA SRL▼ 7 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 29,1 %▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 437,3 K RON | |
| 24 | 24.IMPERIAL CAZINO ALBA SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 28,7 %▲ 100,3 % | ▲ 100,3 % | 119,4 K RON | |
| 25 | 25.ABIL TEAM SRL▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 28,1 %▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | -4,7 K RON | |
| 26 | 26.BOCŞA OIL SRLnou | Sat Mănăstire, Comuna Lupşa, Alba | 28 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 47,6 K RON | |
| 27 | 27.NELMAR SRL▲ 12 | Loc. Vârşi, Oraş Câmpeni, Alba | 25,4 %▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 291,3 K RON | |
| 28 | 28.CERTA CONS SRL▼ 4 | Sat Tău Bistra, Comuna Şugag, Alba | 25,2 %▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 717,1 K RON | |
| 29 | 29.POIANA VERDE SRL▲ 3 | Sat Cioneşti, Comuna Albac, Alba | 24,8 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 297,7 K RON | |
| 30 | 30.OVI GYM MOTO SRL▼ 18 | Sat Pianu de Sus, Comuna Pianu, Alba | 24,3 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 516,4 K RON | |
| 31 | 31.HAVANA REAL SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | 24,3 %▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 45,7 K RON | |
| 32 | 32.BIRT POIANA SRL▼ 3 | Sat Poiana Aiudului, Comuna Livezile, Alba | 23,7 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 21,7 K RON | |
| 33 | 33.PENSIUNEA FLOARE DE COLŢ SRL▲ 1 | Sat Poiana Galdei, Comuna Galda de Jos, Alba | 23,6 %▲ 67,7 % | ▲ 67,7 % | 455 K RON | |
| 34 | 34.ANDREI AGROTRANS SRL▼ 26 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 23,2 %▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | 387,8 K RON | |
| 35 | 35.VAMADI IMPEX SRLnou | Sat Vama Seacă, Comuna Hopârta, Alba | 22 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | -42,5 K RON | |
| 36 | 36.PARADISUL TRANSILVANIEI RESORT SRL▼ 27 | Municipiul Blaj, Alba | 21,9 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 475,5 K RON | |
| 37 | 37.BALEA SRL▲ 17 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 20,8 %▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 466,5 K RON | |
| 38 | 38.NEW AROMACOF SRL▲ 19 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 20,1 %▲ 32 % | ▲ 32 % | 204,6 K RON | |
| 39 | 39.LORYNEL BUTA SRL▲ 38 | Sat Ciuruleasa, Comuna Ciuruleasa, Alba | 19,6 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 15,1 K RON | |
| 40 | 40.CASA MOŢULUI SRL▼ 23 | Sat Galbena, Comuna Arieşeni, Alba | 19,5 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 131 K RON | |
| 41 | 41.NARCIS ALBA CONT SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 17,3 %▲ 320,6 % | ▲ 320,6 % | -40,1 K RON | |
| 42 | 42.CAPA LINE SRL▲ 39 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 17,1 %▲ 45 % | ▲ 45 % | 2,5 K RON | |
| 43 | 43.ȘTEFANIA EXPERTCONSULT SRLnou | Municipiul Blaj, Alba | 17,1 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 186 K RON | |
| 44 | 44.LAURENTIU BEST BUSINESS S.R.L.nou | Sat Sartăş, Oraş Baia de Arieş, Alba | 17 %▲ 56,1 % | ▲ 56,1 % | 39,8 K RON | |
| 45 | 45.RAPADA LINE SRLnou | Sat Arieşeni, Comuna Arieşeni, Alba | 16,7 %▲ 47 % | ▲ 47 % | -13,3 K RON | |
| 46 | 46.RIMADI BEST SRLnou | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 16,1 %▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 44,9 K RON | |
| 47 | 47.GLUECKSPILZ SRLnou | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | 15,2 %▲ 170,5 % | ▲ 170,5 % | 23,4 K RON | |
| 48 | 48.ELIO TEAM TOUR SRL▲ 19 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 15 %▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 71,2 K RON | |
| 49 | 49.NIKOLAS ITALY SRL▲ 30 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 14,7 %▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | 118,2 K RON | |
| 50 | 50.TASHA INVEST SRL▼ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 14,1 %▼ 15 % | ▼ 15 % | 19,3 K RON | |
| 51 | 51.SIMY SRL▼ 1 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 14 %▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | 165,6 K RON | |
| 52 | 52.COCOR SRLnou | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 13,9 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 96,4 K RON | |
| 53 | 53.KING CULINAR S.R.L.▼ 30 | Sat Rimetea, Comuna Rimetea, Alba | 13,8 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 52,4 K RON | |
| 54 | 54.MACUL IMPEX SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 13,8 %▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 28,9 K RON | |
| 55 | 55.SAKI LINE SRLnou | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 13,6 %▲ 95,3 % | ▲ 95,3 % | 32,4 K RON | |
| 56 | 56.IULIA TODEA SRL▲ 5 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Alba | 13,5 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 21,8 K RON | |
| 57 | 57.RADU EURO SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | 13,4 %▲ 72,7 % | ▲ 72,7 % | -15,6 K RON | |
| 58 | 58.ALLEGRIA RESORT SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 13,1 %▲ 87,6 % | ▲ 87,6 % | 830,4 K RON | |
| 59 | 59.TOUCH NIRVANA SRL▲ 3 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 13 %▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 119,1 K RON | |
| 60 | 60.FALCO PEREGRINUS SRLnou | Municipiul Blaj, Alba | 13 %▲ 147,8 % | ▲ 147,8 % | 10,4 K RON | |
| 61 | 61.MARIUS STANDARD SRL▼ 42 | Sat Târşa, Comuna Avram Iancu, Alba | 12,1 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 41,3 K RON | |
| 62 | 62.PERLA MARTINIEI NSD SRL▼ 59 | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | 12 %▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | 781,9 K RON | |
| 63 | 63.CLAU INSTAL SRLnou | Sat Arieşeni, Comuna Arieşeni, Alba | 11,7 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 118,4 K RON | |
| 64 | 64.BOEMA LUX SRLnou | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 11,6 %▲ 99,2 % | ▲ 99,2 % | 199,3 K RON | |
| 65 | 65.LUNCA ŞUGAGULUI SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 11,2 %▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 44,9 K RON | |
| 66 | 66.LUK DE LUX SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | 11 %▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 355 RON | |
| 67 | 67.MIRUNA TURISM SRL▼ 18 | Sat Săsciori, Comuna Săsciori, Alba | 10,9 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 178,4 K RON | |
| 68 | 68.SMILING SRL▼ 12 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 10,6 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 166,3 K RON | |
| 69 | 69.MATLAS HOSTEL S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 10,3 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 87,9 K RON | |
| 70 | 70.DEVIS FAMILY S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 9,6 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 2,2 K RON | |
| 71 | 71.GYOPAR RIMETEA S.R.L.nou | Sat Rimetea, Comuna Rimetea, Alba | 9,4 %▲ 10.831,1 % | ▲ 10.831,1 % | 112,7 K RON | |
| 72 | 72.NICONIMA HAN TURISTIC SRLnou | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 9,3 %▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | -24,5 K RON | |
| 73 | 73.GEORGIA CATERING SRL= | Municipiul Aiud, Alba | 9,1 %▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 479,8 K RON | |
| 74 | 74.DIANA COM SRL▼ 46 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Alba | 9 %▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 14,7 K RON | |
| 75 | 75.VIAŢA LA ŢARĂ SRLnou | Sat Ighiu, Comuna Ighiu, Alba | 9 %▲ 328,7 % | ▲ 328,7 % | 993 K RON | |
| 76 | 76.POARTA ARIEŞULUI SRLnou | Sat Bubeşti, Comuna Arieşeni, Alba | 8,5 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 65,8 K RON | |
| 77 | 77.SINERGATES SRL▼ 5 | Municipiul Sebeş, Alba | 8,5 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 181,7 K RON | |
| 78 | 78.ROYAL SERGIO SRL▼ 37 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 8,1 %▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 182,8 K RON | |
| 79 | 79.VAYA BUSINESS SRL▼ 58 | Sat Horea, Comuna Horea, Alba | 8,1 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 181,6 K RON | |
| 80 | 80.SILINEL TURIST SRL▼ 9 | Sat Roşia Montană, Comuna Roşia Montană, Alba | 7,8 %▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 166,3 K RON | |
| 81 | 81.COMPIL MOTUL SRL▼ 28 | Sat Necşeşti, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 7,8 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 295,3 K RON | |
| 82 | 82.ALEXOLAR SRL▼ 22 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 7,7 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 240,9 K RON | |
| 83 | 83.DAN SUPER SRL▼ 38 | Sat Băgău, Comuna Lopadea Nouă, Alba | 7,6 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 338,6 K RON | |
| 84 | 84.DARI BEST PAL SRL▼ 25 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 7,2 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 8,4 K RON | |
| 85 | 85.GLOW SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 6,5 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | -166,7 K RON | |
| 86 | 86.CASA DE COMENZI DUMI SRLnou | Sat Unirea, Comuna Unirea, Alba | 6,5 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 78 K RON | |
| 87 | 87.DENISA MARIELEN SRLnou | Sat Bubeşti, Comuna Arieşeni, Alba | 6,4 %▲ 65,6 % | ▲ 65,6 % | 2,3 K RON | |
| 88 | 88.LA BREZEA SRLnou | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 6,3 %▲ 2.191,8 % | ▲ 2.191,8 % | 272,9 K RON | |
| 89 | 89.MONA PLUS SRLnou | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 6,3 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 46,1 K RON | |
| 90 | 90.FELIX COMSERVICE SRL▼ 39 | Sat Gârda de Sus, Comuna Gârda de Sus, Alba | 6,2 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 187,6 K RON | |
| 91 | 91.RESTAURANT CAPITOL AIUD SRL▼ 45 | Municipiul Aiud, Alba | 6 %▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 534,6 K RON | |
| 92 | 92.SERCAR POWER SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 5,8 %▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 238,2 K RON | |
| 93 | 93.ESTIC GRILL SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 5,8 %▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 95,3 K RON | |
| 94 | 94.TELSTEY SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 5,6 %▼ 45,8 % | ▼ 45,8 % | 63,8 K RON | |
| 95 | 95.SERGIO NEW SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 5,2 %▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | 138,5 K RON | |
| 96 | 96.METROPOL FAMOISA SRL▼ 86 | Municipiul Sebeş, Alba | 5,1 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 149,9 K RON | |
| 97 | 97.PERFETTO TRADING SRL▼ 92 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 5 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 98 | 98.UFO CENTRAL SRLnou | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 4,4 %▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 36,8 K RON | |
| 99 | 99.FANTESY SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 4,3 %▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 297,2 K RON | |
| 100 | 100.OFER ALOMAN SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 3,8 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 7,6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Alba
CAEN 5610
Restaurante
200 firme · 152,8 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
109 firme · 94,6 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
224 firme · 75,3 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
46 firme · 64,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
236 firme · 32,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
40 firme · 30,9 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
55 firme · 24,7 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
13 firme · 964 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
9 firme · 194,4 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 0 RON