Top 100 firme — Activități de asistență stomatologică după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2022
2.499 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 69,9 %, iar liderul atinge 343,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PLAZA DENT - STOMATOLOGIE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 343,5 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 983,8 K RON | |
| 2 | 2.DR. DOBREA CLINIC SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 293,6 %▲ 75,1 % | ▲ 75,1 % | 6 mil. RON | |
| 3 | 3.DENTOP CLINIC S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 255,6 %▲ 209,9 % | ▲ 209,9 % | 3,7 mil. RON | |
| 4 | 4.IMPLANT EXPERT ORADEA S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 197,9 %▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | -191,1 K RON | |
| 5 | 5.REMIS DENT ESTET SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 193,6 %▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 6 | 6.ORIZONT DENTAL CLINIQUE S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 185,8 %▲ 133,2 % | ▲ 133,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 7 | 7.OPRISDENT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 167,1 %▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 690,3 K RON | |
| 8 | 8.DENTAL CATTED ESTET S.R.L.nou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 164,2 %▲ 93,2 % | ▲ 93,2 % | 370,7 K RON | |
| 9 | 9.ANADENT KIDS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 160 %▲ 286,6 % | ▲ 286,6 % | 409,8 K RON | |
| 10 | 10.FINESS DENTAL SATU MARE S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 159,1 %▲ 145,9 % | ▲ 145,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 11 | 11.DR LUPU STOMATOLOGIE SI IMPLANTOLOGIE S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 155,3 %▲ 112 % | ▲ 112 % | 2,8 mil. RON | |
| 12 | 12.CLINICA STOMATOLOGICĂ ALPHADENT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 154,7 %▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 13 | 13.DENTPARK GROUP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 152,5 %— | — | 1,8 mil. RON | |
| 14 | 14.BIOCLINICA GREEN SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 146 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 210,1 K RON | |
| 15 | 15.IDEAL DENT WHITE S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 136,2 %▲ 361,7 % | ▲ 361,7 % | 513,5 K RON | |
| 16 | 16.OCCIDENTAL FLOREASCA S.R.L.nou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 135,4 %▲ 89,1 % | ▲ 89,1 % | 345,6 K RON | |
| 17 | 17.DENTEXPERT TREND S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 135,3 %▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 874,8 K RON | |
| 18 | 18.CARPATINA FARM SRL▲ 5 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 134,8 %▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 19 | 19.ORTHOS PREMIUM DENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 132,6 %— | — | 1,2 mil. RON | |
| 20 | 20.LORD DENT DOCTOR SCARNECIU SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 131,8 %▲ 260,1 % | ▲ 260,1 % | 933,6 K RON | |
| 21 | 21.BEAUTY BY PIERRE & PAPY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 124,7 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 405,6 K RON | |
| 22 | 22.CMGDENTALSURGERY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 120,3 %▲ 80,2 % | ▲ 80,2 % | 586,8 K RON | |
| 23 | 23.IMPLANTCOR SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 119 %▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 1 mil. RON | |
| 24 | 24.VITALDENT IMPLANTOLOGY AND AESTETHICS SRL▼ 12 | Sat Ogrăzile, Comuna Merei, Buzău | 118,6 %▲ 56,1 % | ▲ 56,1 % | 789,7 K RON | |
| 25 | 25.DENTAL ACTION SRL▲ 40 | Municipiul Bacău, Bacău | 118,1 %▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 26 | 26.ZÂNA MĂSELUŢĂ MED CONCEPT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 117,2 %— | — | 1,2 mil. RON | |
| 27 | 27.DENTALIA CABINETE STOMATOLOGICE S.R.L.nou | Municipiul Adjud, Vrancea | 115,8 %▲ 149,8 % | ▲ 149,8 % | 367,8 K RON | |
| 28 | 28.EMBRACE SRL▼ 23 | Municipiul Craiova, Dolj | 114,7 %▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 3 mil. RON | |
| 29 | 29.PREMIUM DENT SALAVASTRU S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 114,5 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 30 | 30.AMIDENT OK SRL▲ 24 | Municipiul Brăila, Brăila | 113,5 %▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 442,8 K RON | |
| 31 | 31.PERIO GRAFT S.R.L.▲ 1.471 | Municipiul Turda, Cluj | 112,7 %▲ 609 % | ▲ 609 % | 533,7 K RON | |
| 32 | 32.YANNETT GMY DENT SRLnou | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 111,5 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 328,8 K RON | |
| 33 | 33.ORTHO THERAPY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 108,9 %▲ 241,3 % | ▲ 241,3 % | 650,5 K RON | |
| 34 | 34.HAPPY DENT CLINIC SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 105,6 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 179,1 K RON | |
| 35 | 35.CABINETE DENTARE DR. RADUTA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 103,3 %▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 311,6 K RON | |
| 36 | 36.B D COMPLEX STOMATOLOGIC SRL▲ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 102,8 %▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 743,6 K RON | |
| 37 | 37.CLINICA DENTARA SANODENT S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 102,6 %▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 85,4 K RON | |
| 38 | 38.ORTOFACE SRL▲ 1.301 | Municipiul Braşov, Braşov | 98,8 %▲ 164,1 % | ▲ 164,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 39 | 39.ARTMARK DENTAL SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97,5 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 149,9 K RON | |
| 40 | 40.BAZINGA SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 97,4 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 9,7 K RON | |
| 41 | 41.INDEPENDENT CATANSUS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 95,6 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 534,2 K RON | |
| 42 | 42.HEMIS DENT SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 95,5 %▲ 113,4 % | ▲ 113,4 % | 554 K RON | |
| 43 | 43.JOY DENTAL CLINIC SRL▲ 63 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 95,2 %▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 254,1 K RON | |
| 44 | 44.SOCIETATEA DE ORTODONȚIE TRANSILVĂNEANĂ S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 95,1 %▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 775,1 K RON | |
| 45 | 45.T.I.A LORDENT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 94,6 %▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 80,6 K RON | |
| 46 | 46.DENT PRIORITY SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 92,4 %— | — | 1,6 mil. RON | |
| 47 | 47.OMEGA ORTHODONTICS SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 92,3 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 860,5 K RON | |
| 48 | 48.TEHNO DENTA S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 92,2 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 49 | 49.ADENTAX PREST SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 91,9 %▲ 174,5 % | ▲ 174,5 % | 213,4 K RON | |
| 50 | 50.RADENT ESTETIQUE & IMPLANTS S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 91,5 %▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 433 K RON | |
| 51 | 51.DENTAL DESIRE S.R.L.nou | Oraş Dăbuleni, Dolj | 91,5 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 609,9 K RON | |
| 52 | 52.COSTEA DIGITAL DENTAL S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 91,5 %▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | -200,9 K RON | |
| 53 | 53.OCTAVIAN ZGIRCEA DENTAL STUDIO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 91,4 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 679 K RON | |
| 54 | 54.STOMALIFE CENTER SRLnou | Sat Mănăsturu Românesc, Comuna Mănăstireni, Cluj | 91,1 %▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 568,4 K RON | |
| 55 | 55.CROWN QUALITY DENT SRLnou | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 89,2 %▲ 61 % | ▲ 61 % | 514,6 K RON | |
| 56 | 56.HIRTAN MD SRLnou | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Neamţ | 88,8 %▲ 102,2 % | ▲ 102,2 % | 125,5 K RON | |
| 57 | 57.SYRODENT BY DR. ADEL ABBOUD S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 87,8 %— | — | 69 K RON | |
| 58 | 58.DR. CHINCIA DENTAL CLINIC S.R.L.nou | Sat Moşoaia, Comuna Moşoaia, Argeş | 87,8 %▲ 42 % | ▲ 42 % | 351,7 K RON | |
| 59 | 59.CF DENT PROFESSIONAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 87,7 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 768,2 K RON | |
| 60 | 60.IMHOTEP SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 86,9 %— | — | 259,5 K RON | |
| 61 | 61.INTEGRA MEDICAL SERVICES S.A.▼ 43 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 86,3 %▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 6,7 mil. RON | |
| 62 | 62.AMURGULUI DENTAL SRLnou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 86,1 %▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 161,3 K RON | |
| 63 | 63.AWWADS ORTHODONTICS SRL▼ 33 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 85,5 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 704,8 K RON | |
| 64 | 64.RDGRX ANDMIH DIGITAL S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 85,5 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 247 K RON | |
| 65 | 65.CREATIVE DENTAL SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 85,1 %— | — | 445,9 K RON | |
| 66 | 66.SOCO DENT ALFA S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 85,1 %▲ 78,5 % | ▲ 78,5 % | 623 K RON | |
| 67 | 67.NEOMEDICA ORTHOS SRL▲ 24 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 84,6 %▲ 53 % | ▲ 53 % | 984,2 K RON | |
| 68 | 68.STEP DENTAL S.R.L.▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 84,5 %▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 69 | 69.CABINET MEDICAL HADIJI-KALASLI SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | 84,3 %▲ 441,9 % | ▲ 441,9 % | 57,5 K RON | |
| 70 | 70.DEPENDENT CARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 84,2 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 199 K RON | |
| 71 | 71.PEARL SMILE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 83,3 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 853,9 K RON | |
| 72 | 72.IDENTIST-SB S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 82,6 %▼ 11 % | ▼ 11 % | 13,4 K RON | |
| 73 | 73.DENTAL KINO S.R.L.nou | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 82,5 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 529,8 K RON | |
| 74 | 74.DENTAL VISION STUDIO SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 82 %▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 172,1 K RON | |
| 75 | 75.MIRVALDENT SRL▼ 51 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 81,5 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 525,8 K RON | |
| 76 | 76.DENTAL MASTERPIECE SRL▼ 35 | Municipiul Piteşti, Argeş | 81,4 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 715,9 K RON | |
| 77 | 77.PASC & COMP SRL▲ 706 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 81,2 %▲ 130,8 % | ▲ 130,8 % | 628,1 K RON | |
| 78 | 78.A-SMILE DENT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 81 %▲ 171,3 % | ▲ 171,3 % | 160,4 K RON | |
| 79 | 79.DENTO STYLE PROTECT SRL▼ 30 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 80,9 %▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 616,9 K RON | |
| 80 | 80.DENTOSIM-QUEEN SRL▲ 146 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 79,2 %▲ 169,1 % | ▲ 169,1 % | 3,2 K RON | |
| 81 | 81.ETHIC DENT S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 78,3 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 63,4 K RON | |
| 82 | 82.PUNTO DENTAL SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 77,8 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 621 K RON | |
| 83 | 83.DENT ART ESPRIT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 77,7 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 163,5 K RON | |
| 84 | 84.DENTAL IMPLANT MED SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 77,2 %▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 537,8 K RON | |
| 85 | 85.MEDICAL MENTOR S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 76,6 %▲ 116,3 % | ▲ 116,3 % | 827,3 K RON | |
| 86 | 86.CFO ROYAL MED S.R.L.nou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 75,5 %▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 384,6 K RON | |
| 87 | 87.TRUE STOMARTISTS SRL▼ 79 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 75,4 %▲ 69,1 % | ▲ 69,1 % | 71,7 K RON | |
| 88 | 88.CABINET DENTAR DR. LUIZA BADESCU SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 75,1 %▲ 48 % | ▲ 48 % | 115,9 K RON | |
| 89 | 89.CLINICA DENTARĂ DR. MALEKI S.R.L.nou | Oraş Mioveni, Argeş | 75 %— | — | 448,1 K RON | |
| 90 | 90.LTC BIOESTETIX S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 74,6 %▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 91 | 91.IDENTIST MCO S.R.L.▲ 72 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 73,3 %▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 92 | 92.WORLD DENTISTRY CLINIQ S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 72,6 %— | — | 261,8 K RON | |
| 93 | 93.BIODENT SRL▲ 287 | Municipiul Brăila, Brăila | 72,4 %▲ 103,2 % | ▲ 103,2 % | 1 mil. RON | |
| 94 | 94.ORTO PASSION DENT S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 71,8 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 153,8 K RON | |
| 95 | 95.PROEXPERT DENTAL STUDIO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 71,6 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 79,1 K RON | |
| 96 | 96.BIOCARE DENTAL S.R.L.▼ 60 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 71,4 %▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 533,7 K RON | |
| 97 | 97.CABI DENT SRL▲ 51 | Municipiul Câmpina, Prahova | 70,6 %▲ 28 % | ▲ 28 % | 421,8 K RON | |
| 98 | 98.DENTALUX SRL▼ 55 | Municipiul Slatina, Olt | 70,5 %▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 276,6 K RON | |
| 99 | 99.CENTRUL MEDICAL BUZATU SRL▲ 85 | Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic, Timiş | 70 %▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | 24,9 K RON | |
| 100 | 100.DIVI DENTAL CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 69,9 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 688,6 K RON |