Top 100 firme — Activități de consultanță în tehnologia informației după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2022
999 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 62,5 %, iar liderul atinge 885,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CRAYON SOFTWARE EXPERTS ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 885,7 %▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.MIXT ENERGY SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 366,9 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 4,2 mil. RON | |
| 3 | 3.CLICKADVISORY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 320,5 %▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 3,2 mil. RON | |
| 4 | 4.NOVOMATIX INTEGRATED SYSTEMS S.R.L.nou | Comuna Corbeanca, Ilfov | 314,4 %▲ 88,1 % | ▲ 88,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 5 | 5.TRUSTCHAIN S.R.L.▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 281,1 %▲ 206,9 % | ▲ 206,9 % | 3,6 mil. RON | |
| 6 | 6.DATASEC CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 235,3 %▲ 1.683,9 % | ▲ 1.683,9 % | 5,9 mil. RON | |
| 7 | 7.NEXT CONSULT SOUTH CENTRAL EUROPE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 227,7 %▲ 260,2 % | ▲ 260,2 % | 31,7 K RON | |
| 8 | 8.ARLECHIN TOTAL DISTRIBUTION SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 222,8 %▲ 101,5 % | ▲ 101,5 % | 437,6 K RON | |
| 9 | 9.Q-EAST ANALYTICS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 209,3 %— | — | 4,3 mil. RON | |
| 10 | 10.SIQSESS TECHNOLOGY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 204,1 %▲ 97,8 % | ▲ 97,8 % | 9 mil. RON | |
| 11 | 11.SECTECON S.R.L.nou | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 176,6 %▲ 187 % | ▲ 187 % | 773,1 K RON | |
| 12 | 12.VERTET OIL S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 172,7 %▲ 123 % | ▲ 123 % | 2,8 mil. RON | |
| 13 | 13.MODULAR SERVICES S.R.L.▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 166,9 %▲ 76 % | ▲ 76 % | 14 mil. RON | |
| 14 | 14.DIGITAL CORE TEHNOLOGIES S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 163,5 %— | — | 222,3 K RON | |
| 15 | 15.ROKUM TOTAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 162,6 %— | — | 1 mil. RON | |
| 16 | 16.TAZ IT CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 157,5 %▲ 161,6 % | ▲ 161,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 17 | 17.OBEN TECHNOLOGY S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 154,4 %▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 997,8 K RON | |
| 18 | 18.WIDEBITS S.R.L.▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 154,2 %▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 12,8 K RON | |
| 19 | 19.TECHART YELLOWHAT S.R.L.nou | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 139,4 %▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 899,9 K RON | |
| 20 | 20.NET COMMUNICATIONS SYSTEMS SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 128,9 %▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 329,1 K RON | |
| 21 | 21.SMALLFIX SOFTWARE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 126,6 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 22 | 22.MINDWORKS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 121,3 %▲ 1.246,3 % | ▲ 1.246,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 23 | 23.MESHFORGE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 118,8 %▲ 146,6 % | ▲ 146,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 24 | 24.MAN DIGITAL MARKETING S.R.L.nou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 117,3 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 161,8 K RON | |
| 25 | 25.NEWAY DISTRIBUTION - ROMANIA SRL▲ 345 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 116,6 %▲ 146,1 % | ▲ 146,1 % | 911 K RON | |
| 26 | 26.SIDRA LEG S.R.L.▲ 74 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 116,3 %▲ 111,6 % | ▲ 111,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 27 | 27.CT DEFENSE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 114,8 %▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | 3,1 mil. RON | |
| 28 | 28.WWW.D-SOFT-RO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 112,3 %▲ 689,4 % | ▲ 689,4 % | 932,1 K RON | |
| 29 | 29.LANCONECT INSTAL SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 111,8 %▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 30 | 30.GUMMY CAT STUDIO SRL▲ 83 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 110,7 %▲ 421,5 % | ▲ 421,5 % | 2,9 mil. RON | |
| 31 | 31.BELL'S CONCEPT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 109,6 %▲ 542,7 % | ▲ 542,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 32 | 32.RETVIEWS BUCHAREST S.R.L.▼ 22 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 109,4 %▲ 113,5 % | ▲ 113,5 % | 378,4 K RON | |
| 33 | 33.RIKODU SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 108,2 %▲ 135,9 % | ▲ 135,9 % | 742,8 K RON | |
| 34 | 34.AINSIDERS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 105,7 %▲ 76 % | ▲ 76 % | 1,5 mil. RON | |
| 35 | 35.PRO INTEGRATOR SERVICE SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 105,5 %▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 700,6 K RON | |
| 36 | 36.EFFECTIVE PROGRAMS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 104,3 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 769,5 K RON | |
| 37 | 37.KAWEDOR EXPERT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 103,8 %▲ 275,4 % | ▲ 275,4 % | 878,7 K RON | |
| 38 | 38.ONISIO SOFTWARE SRL▲ 53 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 102,6 %▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 651,7 K RON | |
| 39 | 39.CORESTACK TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 102,2 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 40 | 40.DEVNET SRL▲ 96 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 101,8 %▲ 170,8 % | ▲ 170,8 % | 387,2 K RON | |
| 41 | 41.AOB SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 101,6 %▲ 307,1 % | ▲ 307,1 % | 661,6 K RON | |
| 42 | 42.PACKSTRAP CLOUD SRL▲ 21 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 100,9 %▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 43 | 43.ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 100,2 %▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 553,6 K RON | |
| 44 | 44.AUTOMATION FACTORY S.R.L.nou | Municipiul Blaj, Alba | 99,6 %▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 558,1 K RON | |
| 45 | 45.AREUS TECHNOLOGY SRL▲ 128 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 99,4 %▲ 154,4 % | ▲ 154,4 % | 2,8 mil. RON | |
| 46 | 46.ENTERPRISE SOFTWARE CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Sebeş, Alba | 98,4 %— | — | 794,6 K RON | |
| 47 | 47.IT TRUSTED ADVISERS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 98 %▲ 1.144,7 % | ▲ 1.144,7 % | 244,3 K RON | |
| 48 | 48.BIZDEVMATIC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 94,6 %▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 500,9 K RON | |
| 49 | 49.GLOBAL DATA SRL▲ 763 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 93,8 %▲ 445,3 % | ▲ 445,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 50 | 50.TRIANGLES R&D S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 93,6 %▲ 284,8 % | ▲ 284,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 51 | 51.TEKTONIX MANAGEMENT IT S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 92,1 %▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 52 | 52.NEXT GENERATION BUSINESS SRL▲ 263 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 90,4 %▲ 555,4 % | ▲ 555,4 % | 879,5 K RON | |
| 53 | 53.INFODATA SYSTEMS SRL▲ 44 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 90,3 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 367,9 K RON | |
| 54 | 54.INNOVATORSPARK SRL▼ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 88,7 %▲ 74,1 % | ▲ 74,1 % | -433,4 K RON | |
| 55 | 55.SYSBLUE CYBER SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 88,4 %▼ 89,2 % | ▼ 89,2 % | 2,7 mil. RON | |
| 56 | 56.AMSYS SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 87,9 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 504,3 K RON | |
| 57 | 57.STONIKBYTE SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 86,9 %▲ 95,1 % | ▲ 95,1 % | 5 mil. RON | |
| 58 | 58.BE THINK SOLVE EXECUTE RO SRL▼ 51 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 86,8 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -797,1 K RON | |
| 59 | 59.RADIO CONSULT SRLnou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 86 %▲ 228,2 % | ▲ 228,2 % | 193,5 K RON | |
| 60 | 60.WESTERNACHER CONSULTING S.R.L.▼ 47 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 85,3 %▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | 440,5 K RON | |
| 61 | 61.SYSWEB COMPANY S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 85 %▲ 95,4 % | ▲ 95,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 62 | 62.GERONIMO CONSULTING SRL▲ 225 | Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 84,8 %▲ 435 % | ▲ 435 % | 1,8 mil. RON | |
| 63 | 63.BIODATA EXPERT SOLUTIONS S.R.L.nou | Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 83 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 604,5 K RON | |
| 64 | 64.RIPLU TARGOVISTE S.R.L.nou | Sat Văcăreşti, Comuna Văcăreşti, Dâmboviţa | 82,6 %▲ 201,2 % | ▲ 201,2 % | 376,9 K RON | |
| 65 | 65.SOSTENIA SRL▲ 41 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 82,4 %▲ 79,5 % | ▲ 79,5 % | -625 K RON | |
| 66 | 66.SILENSEC SECURITY SRL▲ 794 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 82,1 %▲ 233,2 % | ▲ 233,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 67 | 67.IBASIS IOT INNOVATION S.R.L.▼ 16 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 80,7 %▲ 67 % | ▲ 67 % | 137,5 K RON | |
| 68 | 68.RAODIVAS METAL SRLnou | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 79,4 %▲ 10.864,2 % | ▲ 10.864,2 % | 962,7 K RON | |
| 69 | 69.SUBDUS SOFTWARE S.R.L.▲ 92 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 78,2 %▲ 150,5 % | ▲ 150,5 % | 831,2 K RON | |
| 70 | 70.STONE SOUP TECH SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,9 %▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 1 mil. RON | |
| 71 | 71.NEURON IT&C SOLUTIONS SRLnou | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 77,6 %▲ 94 % | ▲ 94 % | 206 K RON | |
| 72 | 72.E - SECURITY CONSULT SRL▲ 76 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 77,4 %▲ 100,1 % | ▲ 100,1 % | 543,7 K RON | |
| 73 | 73.A T LABS SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 75,4 %▲ 313,2 % | ▲ 313,2 % | 244,5 K RON | |
| 74 | 74.VENTIVO CAPITAL S.R.L.▼ 53 | Oraş Voluntari, Ilfov | 75,4 %▲ 104,9 % | ▲ 104,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 75 | 75.WEREMOTE EUROPE S.R.L.▲ 326 | Municipiul Piteşti, Argeş | 75,3 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 508,3 K RON | |
| 76 | 76.ADERA PRO DATA S.R.L.▲ 197 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 74,8 %▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 412,8 K RON | |
| 77 | 77.MY COMPUTER SYSTEM SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 73,4 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 808,6 K RON | |
| 78 | 78.ADN ANALYST CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 72,4 %— | — | 711,6 K RON | |
| 79 | 79.INNOVATE TECH SOLUTIONS SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 71,9 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 80 | 80.LEDGERTECH S.R.L.▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 71,7 %▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 22,7 K RON | |
| 81 | 81.CLOUD2GND LABS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 71,2 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 467,2 K RON | |
| 82 | 82.WE ARE OUTCOME INTERNATIONAL S.R.L.▲ 361 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 69,7 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 794,7 K RON | |
| 83 | 83.ALPINT DYNAMICS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 68,4 %▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 780,8 K RON | |
| 84 | 84.SPHERACOM ENTERPRISE S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 67,9 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 1 mil. RON | |
| 85 | 85.GITS SERV SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 67,4 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 107,8 K RON | |
| 86 | 86.HASH SOFTWARE S.R.L.nou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 67,4 %▲ 87,3 % | ▲ 87,3 % | 776,9 K RON | |
| 87 | 87.CODIC CHECK CONSULTING SRL▲ 672 | Municipiul Săcele, Braşov | 67,3 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 585,8 K RON | |
| 88 | 88.INVERGENT S.A.▲ 761 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 67,2 %▲ 73,2 % | ▲ 73,2 % | -549,5 K RON | |
| 89 | 89.ARCTIC STREAM S.A.▼ 43 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 65,7 %▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 6,8 mil. RON | |
| 90 | 90.MACHINE INTELLIGENCE XETTEN S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 65,6 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 646,8 K RON | |
| 91 | 91.HCL TECHNOLOGIES ROMANIA SRL▼ 77 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 65,5 %▲ 98,1 % | ▲ 98,1 % | 9,6 mil. RON | |
| 92 | 92.STUDIO PANACEE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 65,1 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 85 K RON | |
| 93 | 93.MES E-COMMERCE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 65,1 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 949 K RON | |
| 94 | 94.SSOA INTEGRATION SRL▲ 617 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 65 %▲ 218,4 % | ▲ 218,4 % | 525,7 K RON | |
| 95 | 95.SANDLINE SRL▼ 47 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 64,4 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 851,2 K RON | |
| 96 | 96.CONNESERV SRL▲ 143 | Municipiul Brăila, Brăila | 64 %▲ 154 % | ▲ 154 % | 200,1 K RON | |
| 97 | 97.ADVISORITY CONSULTING SRL▼ 67 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 63,6 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 4,2 mil. RON | |
| 98 | 98.DIMENSIONAL DATA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 63,2 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | -12 K RON | |
| 99 | 99.SABETO PTR BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 63 %▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 447,3 K RON | |
| 100 | 100.TABANET TECHNOLOGY CONSULTING S.R.L.▼ 56 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 62,5 %▲ 74,1 % | ▲ 74,1 % | 712 K RON |