Top 100 firme — Activități de distribuție a altor conținuturi după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2023
190 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 17,8 %, iar liderul atinge 226,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COLETE ONLINE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 226,7 %▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 2 | 2.FINQWARE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 189,7 %▲ 327,9 % | ▲ 327,9 % | 47,4 K RON | |
| 3 | 3.SEZELIA COM SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 188,8 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 918,8 K RON | |
| 4 | 4.BRIGHT SPACES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 177,8 %▲ 151,4 % | ▲ 151,4 % | -6 mil. RON | |
| 5 | 5.ATTITUDE WEBSITES SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 146,1 %▲ 1.371,1 % | ▲ 1.371,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 6 | 6.AMG MARKETING ONLINE SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 132,5 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 189,8 K RON | |
| 7 | 7.BLACK MESA S.R.L.nou | Sat Cozieni, Comuna Cozieni, Buzău | 123,5 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 8 | 8.ZOOSKA NETWORK SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 100 %▲ 79 % | ▲ 79 % | 1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.WEBSTAR NET S.R.L.nou | Municipiul Beiuş, Bihor | 97,7 %▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 465,4 K RON | |
| 10 | 10.R VARIATIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 91,1 %▲ 5.170,6 % | ▲ 5.170,6 % | -67,6 K RON | |
| 11 | 11.OVES ENTERPRISE S.R.L.▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 88,5 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 12 | 12.TIKI-TAKA ONLINE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 82,2 %▲ 955,5 % | ▲ 955,5 % | 159,5 K RON | |
| 13 | 13.BUNGALOW.NET INTERNET SERVICES SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 81,4 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 14 | 14.FINMARKET MEDIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 76,2 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 136,2 K RON | |
| 15 | 15.DRIVE PROFIT WEBDEV SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 75,9 %▲ 93,9 % | ▲ 93,9 % | 608,2 K RON | |
| 16 | 16.EVENTYA CO SRL▲ 79 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 73,9 %▲ 257,9 % | ▲ 257,9 % | -1,4 mil. RON | |
| 17 | 17.ASKROM S.R.L.nou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 71,8 %— | — | 103,2 K RON | |
| 18 | 18.DIRECT CONSULTING & ADVERTISING SRL▲ 56 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 68,8 %▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 203,9 K RON | |
| 19 | 19.SEMIOTIC SOFTWARE S.R.L.▼ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 66,5 %▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | 84,9 K RON | |
| 20 | 20.RETAIL FMCG MEDIA SRL▲ 20 | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 66,3 %▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 215 K RON | |
| 21 | 21.ZEBRA DESIGN SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 61,3 %▲ 75,9 % | ▲ 75,9 % | 316 K RON | |
| 22 | 22.ARHIPELAGO INTERACTIVE SRL▲ 135 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59,2 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 14,9 K RON | |
| 23 | 23.NOVA MASTERCLASS MARKETING S.R.L.▼ 14 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 58,4 %▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 414,1 K RON | |
| 24 | 24.BABELE CREATE TOGETHER SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 58,3 %▲ 72,7 % | ▲ 72,7 % | 390,8 K RON | |
| 25 | 25.CTRL+ALT+SMILE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 57,3 %▲ 35 % | ▲ 35 % | 528,9 K RON | |
| 26 | 26.UNDELUCRAM S.R.L.▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55,8 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | -425,5 K RON | |
| 27 | 27.PANOCUBE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 55,8 %▲ 80,8 % | ▲ 80,8 % | 322,4 K RON | |
| 28 | 28.MBA DIGITAL MEDIA SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 54,4 %▲ 77,9 % | ▲ 77,9 % | 922,2 K RON | |
| 29 | 29.MSENSE MEDIA PRO S.R.L.▼ 13 | Municipiul Zalău, Sălaj | 52,2 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 30 | 30.LOVABLE SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 51,3 %▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 31 | 31.ANJA-MEDIA GROUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 51,1 %▲ 77,4 % | ▲ 77,4 % | 357,3 K RON | |
| 32 | 32.SAY YES SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 48,7 %▼ 55,9 % | ▼ 55,9 % | 826 K RON | |
| 33 | 33.VSS INT NETWORK GROUP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 48,5 %▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 251,8 K RON | |
| 34 | 34.LUXRECORDS SRL▲ 45 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 48,4 %▲ 108,5 % | ▲ 108,5 % | 930,8 K RON | |
| 35 | 35.VYPNETWORK S.R.L.nou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 46,2 %▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | -99,3 K RON | |
| 36 | 36.GROUP24 ONLINE MARKETPLACES S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 45,9 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | -16 K RON | |
| 37 | 37.EUXINE NETWORK SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 45,6 %▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | -76 K RON | |
| 38 | 38.CASTEL BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.▲ 9 | Sat Dărmăneşti, Comuna Dărmăneşti, Dâmboviţa | 44,6 %▲ 157,6 % | ▲ 157,6 % | 258 K RON | |
| 39 | 39.ELAPSE IT SRL▼ 26 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 41,3 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 986,6 K RON | |
| 40 | 40.WE LOVE SPORT S.R.L.▲ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 41,1 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 262 K RON | |
| 41 | 41.LINKBEWUSST SRL▼ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 40,3 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 938,1 K RON | |
| 42 | 42.PERFORMIA BRANDLE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39,6 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 103,3 K RON | |
| 43 | 43.FRAMES MEDIA NETWORK SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 39 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 415,8 K RON | |
| 44 | 44.AVALIA CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 38,9 %▲ 151,6 % | ▲ 151,6 % | 157,1 K RON | |
| 45 | 45.CREATHINK ADVERTISING AGENCY S.R.L.▼ 13 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 38,1 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 200,3 K RON | |
| 46 | 46.BONTONUS MEDIA SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 38 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | -182,4 K RON | |
| 47 | 47.FIRST PR AGENCY SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 37,6 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 470,2 K RON | |
| 48 | 48.EXCELFORM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 37,6 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 288,1 K RON | |
| 49 | 49.UMBRELLA FINANCE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 37,1 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 121,8 K RON | |
| 50 | 50.BELDIBIZ BAI SRLnou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 36 %▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 176,6 K RON | |
| 51 | 51.BLACK RED SCORPIO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 35,5 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 190,3 K RON | |
| 52 | 52.ONLINE MEDIA SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 35,5 %▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | -7,9 K RON | |
| 53 | 53.AUTOBIT SRL▲ 64 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 35 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 184,8 K RON | |
| 54 | 54.TEHNIKACONSULTING S.R.L.nou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 34,5 %▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 140,6 K RON | |
| 55 | 55.VREMEA ONLINE SRL▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 34,5 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 595,6 K RON | |
| 56 | 56.TOP DOMENII S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 34,4 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 818,8 K RON | |
| 57 | 57.NORD EST NEWS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,4 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 8,8 K RON | |
| 58 | 58.SMILECLOUD S.R.L.▼ 28 | Municipiul Timişoara, Timiş | 34,1 %▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | -4,7 mil. RON | |
| 59 | 59.ONLINE ADVERTISING CONCEPT SRL▲ 48 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 33,7 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 124,7 K RON | |
| 60 | 60.PAYDOTCOM SRL▼ 34 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 33,4 %▲ 23 % | ▲ 23 % | 405,2 K RON | |
| 61 | 61.MOBDECO ONLINE CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 33,1 %▲ 83,9 % | ▲ 83,9 % | 15 K RON | |
| 62 | 62.SEOTOP SERV S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 32,6 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 238,6 K RON | |
| 63 | 63.SECURITY PORTAL SRL▲ 63 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 32,2 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 180,6 K RON | |
| 64 | 64.ONMEDIA INC SRL▲ 47 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 32 %▲ 31 % | ▲ 31 % | 24,9 K RON | |
| 65 | 65.WEBSITES BRAND S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 31,5 %▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 66 | 66.HAPPY ADVERTISING SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 30,4 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 97,6 K RON | |
| 67 | 67.MEDIA SKY SERV S.R.L.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30,2 %▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | 2 mil. RON | |
| 68 | 68.ROL PORTAL SERVICES SRL▼ 47 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 30,2 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 13,3 K RON | |
| 69 | 69.DIGITAL WORKFORCE SRL▼ 30 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 29,1 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 4,1 mil. RON | |
| 70 | 70.REAL ESTATE BUSINESS SOLUTIONS SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 28,3 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 813 K RON | |
| 71 | 71.OKARIMASU SRL▲ 48 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 28,1 %▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 93,1 K RON | |
| 72 | 72.ONLINE MEDIA SOLUTIONS C.D.M.A. SRL▲ 60 | Municipiul Săcele, Braşov | 28 %▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | -21,4 K RON | |
| 73 | 73.CONVERSION LEVEL UP AGENCY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 27,9 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | -65,5 K RON | |
| 74 | 74.VNV NEXT WEB SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 27,6 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | -42,9 K RON | |
| 75 | 75.LAVISH ART DESIGN S.R.L.nou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 27,1 %▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 184,4 K RON | |
| 76 | 76.FANATIK ONLINE SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 26,6 %▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 2,8 mil. RON | |
| 77 | 77.BUSINESS PULSE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 26,2 %▲ 131,7 % | ▲ 131,7 % | -59,3 K RON | |
| 78 | 78.SFATUL MEDICULUI.RO S.A.▲ 28 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 25,9 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | -896,4 K RON | |
| 79 | 79.PREMIER CONSULT INVEST S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 24,7 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 248,5 K RON | |
| 80 | 80.TEMATIC ART SRL▲ 16 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 24,5 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 169,5 K RON | |
| 81 | 81.FEED STUDIO SRL▼ 63 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 24,5 %▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 487,7 K RON | |
| 82 | 82.WED ME SRL▼ 58 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 23,7 %▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | 110,2 K RON | |
| 83 | 83.WEB MEDIA MANAGEMENT S.R.L.▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23,7 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 209,2 K RON | |
| 84 | 84.VIDEOMIX ONLINE SERVICES SRL▼ 55 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 23,3 %▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | -90,5 K RON | |
| 85 | 85.LOOKOOL SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 22,9 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | -46,1 K RON | |
| 86 | 86.PROAD MEDIA CONCEPT S.R.L.nou | Sat Dărmăneşti, Comuna Dărmăneşti, Dâmboviţa | 22,8 %▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 118,9 K RON | |
| 87 | 87.DIGITAL WEB S.R.L.▼ 31 | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 22,5 %▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | -1,7 K RON | |
| 88 | 88.LEADING SOFT SRL▼ 18 | Sat Feliceni, Comuna Feliceni, Harghita | 22,2 %▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 300,9 K RON | |
| 89 | 89.VERVA SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 21,7 %▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | 45,1 K RON | |
| 90 | 90.DOF-DESIGN OF FRAMES S.R.L.nou | Sat Siliştea Snagovului, Comuna Gruiu, Ilfov | 21,6 %▲ 170,1 % | ▲ 170,1 % | 175,2 K RON | |
| 91 | 91.ROMTEST CENTER S.R.L.nou | Loc. Slobozia Nouă, Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 21,4 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 327,4 K RON | |
| 92 | 92.EXTREMOO MARKETING S.R.L.▼ 38 | Comuna Dobroeşti, Ilfov | 20,7 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 5,1 mil. RON | |
| 93 | 93.BIG ONLINE DREAMS SRL▼ 33 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 20,5 %▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 71,8 K RON | |
| 94 | 94.ESPORTS ODDS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,4 %▼ 40 % | ▼ 40 % | 789,3 K RON | |
| 95 | 95.DIGITAL OWWWL SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 19,9 %▲ 429,4 % | ▲ 429,4 % | 180,7 K RON | |
| 96 | 96.CODE OF TALENT S.R.L.▼ 20 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 19,8 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | -2,4 mil. RON | |
| 97 | 97.SHAREBIZ SRL▼ 75 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 19,2 %▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 748,5 K RON | |
| 98 | 98.SMARTCON MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 18,8 %▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 196,4 K RON | |
| 99 | 99.STUDYPORTALS INTELLIGENCE AGENCY SRL▲ 59 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 18,5 %▲ 47 % | ▲ 47 % | 271 K RON | |
| 100 | 100.PROIECT CAPLINE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 17,8 %▲ 76,3 % | ▲ 76,3 % | 3,6 K RON |