Top 100 firme — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2024
3.629 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 58,2 %, iar liderul atinge 209,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MOBPREST SOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 209,1 %▲ 182.643,3 % | ▲ 182.643,3 % | 1 mil. RON | |
| 2 | 2.TECO CRIS PROJEKT S.R.L.nou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 179,6 %▲ 82,7 % | ▲ 82,7 % | 836,7 K RON | |
| 3 | 3.ARMEANCA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 157,7 %▲ 981,2 % | ▲ 981,2 % | 4,7 mil. RON | |
| 4 | 4.SMART CHOICE INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 151,1 %▲ 95,7 % | ▲ 95,7 % | 849,6 K RON | |
| 5 | 5.BABYHUB S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 145,1 %▲ 60,1 % | ▲ 60,1 % | 160,1 K RON | |
| 6 | 6.FAN SHOP S.R.L.▼ 4 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 143,3 %▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 463,5 K RON | |
| 7 | 7.SOLOPAUL ROOFS S.R.L.nou | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 139,1 %▼ 23 % | ▼ 23 % | 58,3 K RON | |
| 8 | 8.HAI SHANG LAI S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 134,3 %▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 706,4 K RON | |
| 9 | 9.ABAM SPEED SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 125,7 %▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 39,7 K RON | |
| 10 | 10.4 CAI GOLD S.R.L.nou | Sat Micşuneştii-Moara, Comuna Nuci, Ilfov | 117,5 %▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 49,6 K RON | |
| 11 | 11.AMY & MARY SHOP S.R.L.▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 116,4 %▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 298,6 K RON | |
| 12 | 12.EPACKRO AMBALAJ S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 115,4 %▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 124,6 K RON | |
| 13 | 13.DECORA COMP SRL▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 114,6 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | -32,4 K RON | |
| 14 | 14.BEST AUTOHAUSS RADU S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 114 %▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 875,5 K RON | |
| 15 | 15.LIFE COMFORT S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 113,8 %▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 186,5 K RON | |
| 16 | 16.SCHARFER ENERGY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 113,7 %▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 90,3 K RON | |
| 17 | 17.GO IMOB 2013 SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 110,5 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 35,4 K RON | |
| 18 | 18.ISTEL AVANTAJ SRL▲ 196 | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 107 %▲ 147,8 % | ▲ 147,8 % | 70,3 K RON | |
| 19 | 19.FABIMED TRUCK LINE S.R.L.▲ 93 | Sat Zădăreni, Comuna Zădăreni, Arad | 107 %▲ 126,5 % | ▲ 126,5 % | 278,5 K RON | |
| 20 | 20.MARYCHINA COM S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 105,7 %▲ 87,9 % | ▲ 87,9 % | -217,7 K RON | |
| 21 | 21.RADU TOP SRL▲ 75 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 103,3 %▲ 96,9 % | ▲ 96,9 % | 193,7 K RON | |
| 22 | 22.SUPER COSE SRL▲ 1.559 | Sat Bobohalma, Municipiul Târnăveni, Mureş | 103,1 %▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 75,9 K RON | |
| 23 | 23.CRANMI IMPEX SRL▼ 17 | Municipiul Craiova, Dolj | 102,2 %▲ 85,3 % | ▲ 85,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 24 | 24.CREATIV MANAGEMENT SRLnou | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 102 %▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 395,4 K RON | |
| 25 | 25.ZIYAS PAN S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 101,9 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | -37,8 K RON | |
| 26 | 26.PPS INDUSTRIE GLOBALA S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 101 %▲ 207,9 % | ▲ 207,9 % | 426,7 K RON | |
| 27 | 27.AMACRIS PRAGMATIC S.R.L.nou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 98,7 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -87,9 K RON | |
| 28 | 28.DABODARI SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 98,6 %▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 127,7 K RON | |
| 29 | 29.ESU WASH POINT S.R.L.▲ 143 | Oraş Breaza, Prahova | 94,8 %▲ 223 % | ▲ 223 % | 31,6 K RON | |
| 30 | 30.SUPER PARTY SHOP S.R.L.▲ 233 | Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 93,3 %▲ 165,5 % | ▲ 165,5 % | 408,4 K RON | |
| 31 | 31.GANEN SUPREM S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 93,2 %▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 194,6 K RON | |
| 32 | 32.ARIADNA UNIVERSAL SHOP S.R.L.nou | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | 92,8 %▲ 36 % | ▲ 36 % | 115,8 K RON | |
| 33 | 33.BOHO MARCOM SRLnou | Sat Mara, Comuna Deseşti, Maramureş | 92,7 %▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 317,9 K RON | |
| 34 | 34.BLUE & BLACK EYES SRLnou | Sat Valea Mică, Oraş Zlatna, Alba | 92 %▲ 442,5 % | ▲ 442,5 % | 97,2 K RON | |
| 35 | 35.TROTTY ELECTRIC SPORT S.R.L.nou | Oraş Pantelimon, Ilfov | 91,8 %▲ 61,4 % | ▲ 61,4 % | 1 mil. RON | |
| 36 | 36.MEGA ORIENTE SHOP S.R.L.nou | Municipiul Calafat, Dolj | 91,2 %▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -48,9 K RON | |
| 37 | 37.MARIAVAS 2021 S.R.L.nou | Sat Bogdan Vodă, Comuna Săuceşti, Bacău | 89,2 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 141,6 K RON | |
| 38 | 38.GEPALEXIM SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 87,9 %▲ 530,1 % | ▲ 530,1 % | 63,6 K RON | |
| 39 | 39.MILFLOMA TRADING SRL▼ 3 | Municipiul Băileşti, Dolj | 87,4 %▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 4 K RON | |
| 40 | 40.IRINEL CONSULTING ROASIG S.R.L.nou | Sat Potigrafu, Comuna Gorgota, Prahova | 87,2 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 55,2 K RON | |
| 41 | 41.LA NOI DOI S.R.L.▲ 21 | Sat Buneşti, Comuna Mălureni, Argeş | 87,2 %▲ 126,4 % | ▲ 126,4 % | 16,7 K RON | |
| 42 | 42.Z&J UNIVERSAL MODE STYLE S.R.L.nou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 86,8 %▲ 67,6 % | ▲ 67,6 % | 88,7 K RON | |
| 43 | 43.PRO MISIVA SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 83,8 %▲ 159,9 % | ▲ 159,9 % | 206 RON | |
| 44 | 44.ROBYSTAR INTERNAȚIONAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 83,7 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 76,9 K RON | |
| 45 | 45.THERMO STRONG SORIN.M S.R.L.nou | Sat Băleni, Comuna Băleni, Galaţi | 80,3 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 94,2 K RON | |
| 46 | 46.PETROBRANIS S.R.L.nou | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 80,2 %▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 67,7 K RON | |
| 47 | 47.OLTENIA SPORT SRL▲ 200 | Municipiul Craiova, Dolj | 79,7 %▲ 172,6 % | ▲ 172,6 % | 331,4 K RON | |
| 48 | 48.GABI-YONY TOFAN S.R.L.nou | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 78,3 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 38,7 K RON | |
| 49 | 49.CATI-MADICOM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 78 %▲ 89,9 % | ▲ 89,9 % | 339,4 K RON | |
| 50 | 50.DOBOŞ FOOD EXPRESS SRL▲ 141 | Sat Bocsig, Comuna Bocsig, Arad | 77,7 %▲ 105,3 % | ▲ 105,3 % | 41,1 K RON | |
| 51 | 51.VALINA INTERNATIONAL SRL▲ 132 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 77,7 %▲ 80,1 % | ▲ 80,1 % | 217,9 K RON | |
| 52 | 52.GELROM MIXT SRL▲ 31 | Sat Bibireşti, Comuna Ungureni, Bacău | 76,1 %▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | 28,6 K RON | |
| 53 | 53.DEEBO INTERNATIONAL SRL▲ 85 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 75,1 %▲ 205,9 % | ▲ 205,9 % | 3,1 mil. RON | |
| 54 | 54.METAS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 75,1 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -24,6 K RON | |
| 55 | 55.DECOTHERM VLĂSCEANU S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 74,4 %▼ 10 % | ▼ 10 % | 15,8 K RON | |
| 56 | 56.CUCHI SHOP SRL▲ 2.761 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 74,3 %▲ 89,1 % | ▲ 89,1 % | 1,5 K RON | |
| 57 | 57.PRACTIC COST IMPEX SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 73,6 %▲ 130,5 % | ▲ 130,5 % | 572,4 K RON | |
| 58 | 58.SOA FASHION SRL▼ 47 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73,4 %▼ 26 % | ▼ 26 % | 164,6 K RON | |
| 59 | 59.STEEL EXPRES S.R.L.nou | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 72,5 %▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 22,6 K RON | |
| 60 | 60.YOURSUPPLIER S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 72,3 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 32,7 K RON | |
| 61 | 61.HAIER VEGA PROD S.R.L.nou | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 71,6 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | -212,1 K RON | |
| 62 | 62.CEZYANN MINIMARKET S.R.L.nou | Sat Grădiştea, Comuna Comana, Giurgiu | 71,5 %▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 71,7 K RON | |
| 63 | 63.BALASTO-TRANS SRL▼ 30 | Sat Ghimpeţeni, Comuna Ghimpeţeni, Olt | 71 %▲ 37 % | ▲ 37 % | 1 mil. RON | |
| 64 | 64.MARDADY - DUDU S.R.L.nou | Sat Livada, Comuna Livada, Arad | 70,1 %▲ 712,9 % | ▲ 712,9 % | 397,8 K RON | |
| 65 | 65.CHINA WU SHOP S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 68,9 %▲ 241,6 % | ▲ 241,6 % | -85,4 K RON | |
| 66 | 66.METROPOLITAN SHOPPING S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 68,5 %▲ 282,5 % | ▲ 282,5 % | 14,7 K RON | |
| 67 | 67.ADECO SĂRBĂTORI S.R.L.▼ 27 | Oraş Breaza, Prahova | 67,3 %▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 155,3 K RON | |
| 68 | 68.FLAMAN SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66,9 %▲ 127,7 % | ▲ 127,7 % | 421,3 K RON | |
| 69 | 69.NOCZEM CONS 2021 S.R.L.nou | Sat Pociovaliştea, Oraş Novaci, Gorj | 66,5 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 96,4 K RON | |
| 70 | 70.SHENG BUSINESS S.R.L.▼ 51 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 65,8 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -164,2 K RON | |
| 71 | 71.FLORA SRL▲ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 65,4 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 231,7 K RON | |
| 72 | 72.VALMAT FL SRL▲ 278 | Sat Brânceni, Comuna Brânceni, Teleorman | 65,4 %▲ 92,2 % | ▲ 92,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 73 | 73.JV CONSTRUCT INSTAL SRL▲ 56 | Municipiul Dej, Cluj | 65,2 %▲ 95,8 % | ▲ 95,8 % | 398,4 K RON | |
| 74 | 74.QUANSHUN S.R.L.nou | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 64,9 %▲ 75,5 % | ▲ 75,5 % | 228,1 K RON | |
| 75 | 75.ALY-STORE SRL▲ 124 | Municipiul Craiova, Dolj | 64,9 %▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 12,3 K RON | |
| 76 | 76.HORLIDA S.R.L.nou | Sat Sălacea, Comuna Sălacea, Bihor | 64,8 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 33,3 K RON | |
| 77 | 77.AKTIVE COLLECTION SRL▼ 47 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 64,7 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 78 | 78.DIPIESSO COMERT SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 64,6 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 346,4 K RON | |
| 79 | 79.SMART CREATIVE LANDS S.R.L.nou | Sat Corneşti, Comuna Băleşti, Gorj | 63,3 %▲ 153,2 % | ▲ 153,2 % | 116 K RON | |
| 80 | 80.DDD INDUSTRIAL TRADE S.R.L.▲ 3.254 | Municipiul Timişoara, Timiş | 63,2 %▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 610 K RON | |
| 81 | 81.VZH AMIRA SRL▲ 684 | Sat Periş, Comuna Gorneşti, Mureş | 63,2 %▲ 77,6 % | ▲ 77,6 % | 1,4 K RON | |
| 82 | 82.FASHION STORE IMPEX S.R.L.▲ 64 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 62,5 %▲ 98,5 % | ▲ 98,5 % | -2 K RON | |
| 83 | 83.AMBIENTAL ACCENT SRL▲ 27 | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 62,4 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 6,6 mil. RON | |
| 84 | 84.XUAD FAMILY BUSINESS S.R.L.▲ 1.791 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 61,5 %▲ 71,2 % | ▲ 71,2 % | 135,4 K RON | |
| 85 | 85.PRODES 2002 SRL▼ 58 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 61,4 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 399,1 K RON | |
| 86 | 86.ASEMIS LUX SRL▲ 75 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 61,4 %▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 246,2 K RON | |
| 87 | 87.AUTOHOME TOOLS S.R.L.▲ 2.083 | Municipiul Arad, Arad | 61,3 %▲ 179,4 % | ▲ 179,4 % | 62,7 K RON | |
| 88 | 88.CIAO CIAO CONCEPT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 60,4 %▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | 79,6 K RON | |
| 89 | 89.DYNAMIC FOREST SRL▲ 750 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 60,3 %▲ 105,6 % | ▲ 105,6 % | 178,6 K RON | |
| 90 | 90.LYLY SOFT SRL▲ 111 | Municipiul Bacău, Bacău | 59,9 %▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 157,6 K RON | |
| 91 | 91.PRETTY SOFIA SRLnou | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 59,6 %▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 241 K RON | |
| 92 | 92.AMA BABY DREAM S.R.L.▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 59,6 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 921 K RON | |
| 93 | 93.MODASTIL DECOR S.R.L.nou | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 59,5 %▲ 23 % | ▲ 23 % | -36,2 K RON | |
| 94 | 94.LI FA SHOP SRL▲ 917 | Oraş Patârlagele, Buzău | 59,4 %▲ 193,2 % | ▲ 193,2 % | 245,5 K RON | |
| 95 | 95.COMPUR SRLnou | Sat Goicea, Comuna Goicea, Dolj | 59,4 %▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 27,8 K RON | |
| 96 | 96.DIANA RETEGAN SRL▼ 17 | Sat Gros, Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 59 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 49,8 K RON | |
| 97 | 97.DONA ALBA SRL▲ 272 | Sat Priponeştii de Jos, Comuna Priponeşti, Galaţi | 58,9 %▲ 79,1 % | ▲ 79,1 % | 40,6 K RON | |
| 98 | 98.DENTO NYP SRL▲ 134 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 58,6 %▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | -49,2 K RON | |
| 99 | 99.MARIUS IMPEX SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 58,3 %▲ 129,3 % | ▲ 129,3 % | 6 K RON | |
| 100 | 100.APARO ART SRL▲ 1.460 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 58,2 %▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 694,6 K RON |