Top 100 firme — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2012
1.328 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 70,6 %, iar liderul atinge 281,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BRICK & STONE SYSTEMS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 281,2 %▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -188,3 K RON | |
| 2 | 2.GALILEO SRLnou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 260,3 %▲ 6.440 % | ▲ 6.440 % | 171,1 K RON | |
| 3 | 3.EURO EKOGIPS S.R.L.nou | Sat Ştefăneştii de Sus, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 257,1 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 126,7 K RON | |
| 4 | 4.ROCKWOOL ROMANIA SRL▲ 45 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 238,5 %▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | -3,6 mil. RON | |
| 5 | 5.MUREXIN ROMANIA S.R.L.nou | Oraş Chitila, Ilfov | 233 %▲ 89,3 % | ▲ 89,3 % | -347,3 K RON | |
| 6 | 6.ROCK STAR CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 220,7 %▲ 87,4 % | ▲ 87,4 % | 575,3 K RON | |
| 7 | 7.BAU SMART SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 215,4 %▲ 189,8 % | ▲ 189,8 % | 246 K RON | |
| 8 | 8.ATTO REGAL SRL▲ 39 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 211,1 %▲ 75,4 % | ▲ 75,4 % | 148,9 K RON | |
| 9 | 9.GL BUILDING CONSTRUCTION SRL▲ 7 | Sat Grajduri, Comuna Grajduri, Iaşi | 198,2 %▲ 302,7 % | ▲ 302,7 % | 65,1 K RON | |
| 10 | 10.CORROSHIELD ROMANIA SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 177,4 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 14,9 K RON | |
| 11 | 11.BIG AGROIND TRADE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 173,1 %▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 32,3 K RON | |
| 12 | 12.REAL CONFORT IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 170,6 %▲ 11.623,5 % | ▲ 11.623,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 13 | 13.GHALY KING WOOD SRL▲ 39 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 164,1 %▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 9 K RON | |
| 14 | 14.ROCAS DECOR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 162,6 %▲ 82 % | ▲ 82 % | -113,7 K RON | |
| 15 | 15.NLA WOOD EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Blaj, Alba | 159,8 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 13,6 K RON | |
| 16 | 16.HALTERRA SRL▲ 40 | Sat Dărmăneşti, Comuna Dărmăneşti, Suceava | 157,2 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 17 | 17.DEVIZ LOGISTIK SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 156,9 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 403 K RON | |
| 18 | 18.DUCOS TRADING SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 146,9 %▲ 82,1 % | ▲ 82,1 % | 181,4 K RON | |
| 19 | 19.SOCIETATEA DE AGREGATE SI BETOANE PROFCON SRL▲ 86 | Municipiul Oradea, Bihor | 146,3 %▲ 93,6 % | ▲ 93,6 % | -71,5 K RON | |
| 20 | 20.SEICO GROUP SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 145,4 %▲ 609 % | ▲ 609 % | 10,6 K RON | |
| 21 | 21.CONTINENTAL BUSINESS CONSTRUCT SRLnou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 141,8 %▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 18,5 K RON | |
| 22 | 22.BEREK EDY'S SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 140 %▲ 124,1 % | ▲ 124,1 % | 9,4 K RON | |
| 23 | 23.EXPRES DANI SRL▼ 1 | Sat Soci, Comuna Borca, Neamţ | 132,8 %▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 44,5 K RON | |
| 24 | 24.IZODIG SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 130,9 %▲ 524,7 % | ▲ 524,7 % | 164,5 K RON | |
| 25 | 25.GOLDEN DISTRIBUTION COMPANY SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 130,2 %▲ 132,5 % | ▲ 132,5 % | -210,4 K RON | |
| 26 | 26.MACHINE DESIGN AND MANUFACTURING SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 129,9 %▼ 95 % | ▼ 95 % | -2,6 mil. RON | |
| 27 | 27.AMBIENTAL PUBLICOM SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 127 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 245,5 K RON | |
| 28 | 28.CRISTIAN LSM CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 126 %▲ 11.030,2 % | ▲ 11.030,2 % | 81,4 K RON | |
| 29 | 29.BAROMAR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 126 %— | — | 277,4 K RON | |
| 30 | 30.DVB TRADING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 121,6 %▲ 527,6 % | ▲ 527,6 % | 125 K RON | |
| 31 | 31.AQUAPHOR PURITY SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 120,9 %▲ 80,8 % | ▲ 80,8 % | -160,8 K RON | |
| 32 | 32.SEMSUR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 119,8 %▲ 59,6 % | ▲ 59,6 % | 87,7 K RON | |
| 33 | 33.MES ALUMINIU S.R.L.▲ 39 | Municipiul Slatina, Olt | 117,9 %▲ 94,2 % | ▲ 94,2 % | 206,2 K RON | |
| 34 | 34.LINDA STEEL S.R.L.nou | Loc. Plopeni, Oraş Salcea, Suceava | 117,8 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 25 K RON | |
| 35 | 35.LIAN CONSTRUCT SRL▲ 722 | Municipiul Codlea, Braşov | 116,3 %▲ 123,5 % | ▲ 123,5 % | 360,2 K RON | |
| 36 | 36.BIEMAR DESIGN SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | 114,6 %▲ 65 % | ▲ 65 % | 62,7 K RON | |
| 37 | 37.ERDELYI FA SRL▲ 76 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 114,5 %▲ 101 % | ▲ 101 % | 31,4 K RON | |
| 38 | 38.L & M LADOALMI BUSINESS SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 112,8 %▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | -5 K RON | |
| 39 | 39.MAESTRO COMPANY SRLnou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 112,7 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 105,7 K RON | |
| 40 | 40.ECO DIF SOLUTION SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 110,2 %▲ 451,9 % | ▲ 451,9 % | 4,7 mil. RON | |
| 41 | 41.IMPRO SRLnou | Sat Juc-Herghelie, Comuna Jucu, Cluj | 109,5 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -1,5 mil. RON | |
| 42 | 42.MACARATILA IMPEX SRL▲ 44 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 108,8 %▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 18,8 K RON | |
| 43 | 43.BANDATECH SRLnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 108,6 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 271,3 K RON | |
| 44 | 44.DELPEDRO SRL▲ 105 | Sat Grădinari, Comuna Grădinari, Caraş-Severin | 105,4 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 4,4 K RON | |
| 45 | 45.MOBILAC TRADE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 105,2 %▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 271,8 K RON | |
| 46 | 46.TILORVAL COMPANY SRLnou | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 104,4 %▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 1,9 K RON | |
| 47 | 47.CONEDO SRL▼ 41 | Municipiul Buzău, Buzău | 104 %▲ 90,9 % | ▲ 90,9 % | 3 mil. RON | |
| 48 | 48.WEST EXCLUSIVE MOTORS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 103,2 %▲ 164,4 % | ▲ 164,4 % | 92,1 K RON | |
| 49 | 49.MECAD EXPERT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 102,6 %▲ 565,5 % | ▲ 565,5 % | 103,5 K RON | |
| 50 | 50.SEB CORPORATION SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 102 %▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | -15,8 K RON | |
| 51 | 51.PORTA BRAND B&M SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 100,8 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 408,4 K RON | |
| 52 | 52.VALBOSS INVEST SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 100,8 %▲ 100,4 % | ▲ 100,4 % | 86,1 K RON | |
| 53 | 53.BUFAB ROMANIA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97,4 %▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 621,6 K RON | |
| 54 | 54.GMC STONE SRLnou | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 97,1 %▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 23,4 K RON | |
| 55 | 55.ADYMAX PRODCOM IMPEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97,1 %▲ 1.403,3 % | ▲ 1.403,3 % | 25,4 K RON | |
| 56 | 56.PRINCEPS STUDIO INC SRL▲ 13 | Loc. Tinăud, Oraş Aleşd, Bihor | 97,1 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 219,1 K RON | |
| 57 | 57.FAVORIT SERVCONT SRL▲ 614 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 96,5 %▲ 268,4 % | ▲ 268,4 % | 167,7 K RON | |
| 58 | 58.EBOTECH INTERNATIONAL SRL▼ 38 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 96 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 45,8 K RON | |
| 59 | 59.DAMADA CONSTRUCT INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 95,3 %▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 1 K RON | |
| 60 | 60.BRIFCOR MATE SRLnou | Sat Zagon, Comuna Zagon, Covasna | 94,3 %▲ 128,1 % | ▲ 128,1 % | 182,9 K RON | |
| 61 | 61.SPECTRA GLOBAL BUSINESS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 91,3 %▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 95,6 K RON | |
| 62 | 62.VIKTORY IMPERIAL CONSTRUCT SRLnou | Sat Şard, Comuna Ighiu, Alba | 91,1 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | -7,7 K RON | |
| 63 | 63.TIMEX SISTEM SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 90,4 %▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | -33,5 K RON | |
| 64 | 64.RENTABIL SRL▲ 136 | Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 90,1 %▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 250,5 K RON | |
| 65 | 65.STH GROUP SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 88 %▲ 980,8 % | ▲ 980,8 % | -15,4 K RON | |
| 66 | 66.MUCABA COMODITY SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 87,5 %▲ 154,2 % | ▲ 154,2 % | 453 K RON | |
| 67 | 67.FLORIFOREST SRL▲ 64 | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 86,8 %▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 146,1 K RON | |
| 68 | 68.ALEMO FLOOR SRL▼ 34 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 86,1 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 131,6 K RON | |
| 69 | 69.ALMA TRUST CONSTRUCT SRLnou | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 85,4 %▲ 153 % | ▲ 153 % | 262,5 K RON | |
| 70 | 70.REGISTERED GAST RECYCLING SRL▲ 105 | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 84,4 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 54,7 K RON | |
| 71 | 71.ALDIA PACKAGING & PROTECTIVE PRODUCTS-GENERAL SUPPLIES S.R.L.nou | Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu, Cluj | 83,3 %▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 62,5 K RON | |
| 72 | 72.REAL CONSTRUCT LIVE SRL▼ 65 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 82,7 %▼ 47 % | ▼ 47 % | 114,3 K RON | |
| 73 | 73.REMAT CONSTRUCTII SRL▲ 30 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 82,2 %▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 41,3 K RON | |
| 74 | 74.PINK SOFT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 81,9 %▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | -32,8 K RON | |
| 75 | 75.M R G STAINLESS GROUP SRLnou | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 81,8 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 127 K RON | |
| 76 | 76.RECBORD COM SRLnou | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 80,9 %▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 58,4 K RON | |
| 77 | 77.CATANUT COM SRL▲ 23 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 79,9 %▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 87,9 K RON | |
| 78 | 78.STONE COMPANY SRL▲ 26 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 79,1 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 25,3 K RON | |
| 79 | 79.MEPRO SISTEME SRLnou | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 79 %▲ 80,4 % | ▲ 80,4 % | 95,1 K RON | |
| 80 | 80.MARSIDAN S.R.L.▲ 179 | Sat Petea, Comuna Dorolţ, Satu Mare | 79 %▲ 76,7 % | ▲ 76,7 % | 195,1 K RON | |
| 81 | 81.MATCONAL PREST SRLnou | Sat Iasi-Gorj, Comuna Drăguţeşti, Gorj | 78,4 %▲ 231 % | ▲ 231 % | -1,5 K RON | |
| 82 | 82.ROMB SA▲ 375 | Municipiul Suceava, Suceava | 78,2 %▲ 105,7 % | ▲ 105,7 % | 5,2 K RON | |
| 83 | 83.MIRA CONSULTING IMPORT-EXPORT S.R.L.▲ 257 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 77,6 %▲ 345,6 % | ▲ 345,6 % | 16,4 K RON | |
| 84 | 84.CONSTRUCT FELIX SRL▲ 280 | Sat Hârtieşti, Comuna Hârtieşti, Argeş | 77,6 %▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 17,4 K RON | |
| 85 | 85.UNI-ROM EXIM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 77,5 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 94,7 K RON | |
| 86 | 86.PROFI ORIGINAL ACTIV SRLnou | Sat Remetea-Pogănici, Comuna Fârliug, Caraş-Severin | 77,4 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | -96,9 K RON | |
| 87 | 87.SELF G DESIGN SRL▲ 247 | Sat Sâncraiu, Comuna Sâncraiu, Cluj | 74,9 %▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 19,3 K RON | |
| 88 | 88.ROLEMN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 73,9 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 29,8 K RON | |
| 89 | 89.EUROCAD GRUP SRL▲ 240 | Sat Isalniţa, Comuna Isalniţa, Dolj | 73,6 %▲ 158,9 % | ▲ 158,9 % | 400,9 K RON | |
| 90 | 90.OLD TRUST SRLnou | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 73,5 %▲ 306,6 % | ▲ 306,6 % | 2,6 K RON | |
| 91 | 91.ZION NETWORK SRL▼ 36 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 73,2 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -27,8 K RON | |
| 92 | 92.LADANIORE SRL▲ 885 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 72,9 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 5,7 K RON | |
| 93 | 93.GLAMUR FASHION COMPANY SRLnou | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | 72,7 %▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | -1,6 K RON | |
| 94 | 94.OMEGA PROPERTIES SRLnou | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 72,5 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | -374,6 K RON | |
| 95 | 95.GEMACO SRL▲ 7 | Sat Bahnea, Comuna Bahnea, Mureş | 72 %▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 76,4 K RON | |
| 96 | 96.ROTIEMME IMPEX SRL▲ 81 | Municipiul Oradea, Bihor | 71,8 %▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 243,9 K RON | |
| 97 | 97.METCHIM TRADE SRL▲ 445 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 71,3 %▲ 141 % | ▲ 141 % | 79,3 K RON | |
| 98 | 98.TOTAL PIBO CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 71,3 %▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 31,8 K RON | |
| 99 | 99.GEOLEMN SRL▲ 250 | Sat Paleu, Comuna Paleu, Bihor | 70,6 %▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 262,4 K RON | |
| 100 | 100.LOMBAC CONSTRUCT SRL▼ 40 | Loc. Piatra-Olt, Oraş Piatra-Olt, Olt | 70,6 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 19,3 K RON |