Top 100 firme — Lucrări de pregătire a terenului după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2013
69 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1 %, iar liderul atinge 203,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CONSTRUCTII EXCAVATII DVF SRL▲ 1 | Sat Hida, Comuna Hida, Sălaj | 203,8 %▲ 125,5 % | ▲ 125,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 2 | 2.KRAWK SRL▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 193,9 %▲ 382,3 % | ▲ 382,3 % | 599,8 K RON | |
| 3 | 3.ALINDO IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 170,2 %▲ 278 % | ▲ 278 % | -1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.KONSTANTINOS SRL▼ 3 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 158,4 %▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 559,8 K RON | |
| 5 | 5.I & D DEMOLATION SRLnou | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 142,2 %▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | -3,6 mil. RON | |
| 6 | 6.NICOL ROM SRL▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 141,2 %▲ 177,8 % | ▲ 177,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 7 | 7.PROD-COM SICASAU SRLnou | Sat Sicasău, Comuna Zetea, Harghita | 125,6 %▲ 331 % | ▲ 331 % | 9,7 K RON | |
| 8 | 8.PRESTAROM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 108,3 %▲ 86,1 % | ▲ 86,1 % | 381,6 K RON | |
| 9 | 9.ELAZIA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 103 %▲ 815,2 % | ▲ 815,2 % | 12,6 K RON | |
| 10 | 10.MACRO PROIECT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 96 %▼ 63,9 % | ▼ 63,9 % | 509,8 K RON | |
| 11 | 11.NEPSIS SRL▼ 8 | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 84,3 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 19,7 K RON | |
| 12 | 12.STEFTRANS SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 77,8 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | -34,1 K RON | |
| 13 | 13.FACTOR SERVICE SRLnou | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 77,6 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 43,9 K RON | |
| 14 | 14.OPAL WEST SRLnou | Sat Ciaracio, Comuna Ciceu, Harghita | 76,4 %▲ 188,3 % | ▲ 188,3 % | 7,9 K RON | |
| 15 | 15.TOP SCAV SRL▲ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 73,9 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 12,8 K RON | |
| 16 | 16.COMPANIA TOMA SRL▼ 9 | Sat Almaş, Comuna Almaş, Arad | 72,9 %▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | 504,7 K RON | |
| 17 | 17.IMARC GAB SRL▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66,2 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 236 K RON | |
| 18 | 18.GERIAL INVEST SRLnou | Sat Palilula, Comuna Bucovaţ, Dolj | 61,9 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 48,8 K RON | |
| 19 | 19.CLUB BRAVO SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 60,9 %▲ 106,4 % | ▲ 106,4 % | 185,8 K RON | |
| 20 | 20.PAGA SEB SRL= | Sat Călineşti-Oaş, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 55,7 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 12,5 K RON | |
| 21 | 21.ROTROM CONSTRUCT SRLnou | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 53,2 %▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 155,9 K RON | |
| 22 | 22.BAKFOR SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 52,7 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 19 K RON | |
| 23 | 23.DAURES CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 50,6 %▲ 124 % | ▲ 124 % | 26 K RON | |
| 24 | 24.BANASIP CONSTRUCT SRLnou | Sat Semlac, Comuna Semlac, Arad | 49,7 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 6,1 K RON | |
| 25 | 25.ACTIV MULTISCAV SRLnou | Sat Pecineaga, Comuna Pecineaga, Constanţa | 47,3 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 83,5 K RON | |
| 26 | 26.THURDOM.CO SRLnou | Sat Pericei, Comuna Pericei, Sălaj | 44,8 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 7 K RON | |
| 27 | 27.BIHOREAN SERVICE SRL▼ 21 | Municipiul Oradea, Bihor | 44,3 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | -2,3 K RON | |
| 28 | 28.RENARD OLUNDEN SRLnou | Sat Finteuşu Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 42,9 %▼ 60 % | ▼ 60 % | 100,8 K RON | |
| 29 | 29.MARKET GROUP SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 41,7 %▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 144,3 K RON | |
| 30 | 30.OMNIUTIL SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 39,5 %▲ 76,9 % | ▲ 76,9 % | 25,7 K RON | |
| 31 | 31.LIS AFFAIR SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 39,3 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 17,1 K RON | |
| 32 | 32.DNM RENT TRUCKS S.R.L.▲ 13 | Municipiul Turda, Cluj | 37,9 %▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 133,3 K RON | |
| 33 | 33.BLAJAN SERV SRL▼ 17 | Municipiul Gherla, Cluj | 37,8 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 23,3 K RON | |
| 34 | 34.ALTONI COM SRL▼ 29 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 35,1 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -49,4 K RON | |
| 35 | 35.DONEXCAV SRLnou | Sat Rebra, Comuna Rebra, Bistriţa-Năsăud | 32,4 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | -43,4 K RON | |
| 36 | 36.TOMI ALEX SRL▲ 12 | Sat Călineşti-Oaş, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 31 %▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 21,1 K RON | |
| 37 | 37.INTACT SERVICES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,9 %▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 11,2 K RON | |
| 38 | 38.CONSTRUCTII MARCUT SRL▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 25,8 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 50,1 K RON | |
| 39 | 39.ADEONIS SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 23,9 %▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 147,8 K RON | |
| 40 | 40.CRISTRANS COMPANY 2007 SRLnou | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 22,7 %▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 21,2 K RON | |
| 41 | 41.VERO & NICA SRLnou | Sat Marca, Comuna Marca, Sălaj | 22 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 1,4 K RON | |
| 42 | 42.VIOBAU MACHINE SRL▼ 30 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 21,8 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 70,2 K RON | |
| 43 | 43.GODEAN CONS SRL▼ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 19,2 %▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 25 K RON | |
| 44 | 44.A-Z SYSTEM SRLnou | Sat Leamna de Sus, Comuna Bucovaţ, Dolj | 17,9 %▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | 2,5 K RON | |
| 45 | 45.BABUT & SERGIU SRLnou | Sat Cuieşd, Comuna Pănet, Mureş | 17,8 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 102,8 K RON | |
| 46 | 46.TRANSLINER SRLnou | Loc. Valea lui Mihai, Oraş Valea lui Mihai, Bihor | 17,7 %▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | -165 K RON | |
| 47 | 47.VALERIS SRL▼ 22 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 17,3 %▼ 49,4 % | ▼ 49,4 % | 161,6 K RON | |
| 48 | 48.CHINEZU SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 14,8 %▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | -291,7 K RON | |
| 49 | 49.BARGHEN SRL▼ 38 | Municipiul Oradea, Bihor | 12,7 %▼ 30 % | ▼ 30 % | 32,4 K RON | |
| 50 | 50.MAVITAN IMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 10,7 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 48,3 K RON | |
| 51 | 51.D & D VIVAI PLANTE SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 10,4 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 195,6 K RON | |
| 52 | 52.NIM COMPANY SRL▼ 39 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 7,9 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 139,3 K RON | |
| 53 | 53.STRONG IMAGE CONSTRUCT SRLnou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 7,9 %▼ 82,7 % | ▼ 82,7 % | 44 K RON | |
| 54 | 54.H & H INVEST SRL▼ 7 | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 6,6 %▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 88,3 K RON | |
| 55 | 55.FUD DEM SRL▼ 20 | Sat Dămieni, Comuna Eremitu, Mureş | 6,5 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | -42,9 K RON | |
| 56 | 56.INA STRADE TGA SRL▼ 52 | Sat Cergău Mare, Comuna Cergău, Alba | 5,3 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 17,5 K RON | |
| 57 | 57.MIH-ROM SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 4,6 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 103 RON | |
| 58 | 58.MXV CENTER SRL▼ 40 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 3,9 %▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | -10,4 K RON | |
| 59 | 59.ROSALA CONSTRUCT SRLnou | Sat Gura Racului, Comuna Bulzeşti, Dolj | 3,8 %▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 1,8 K RON | |
| 60 | 60.SIMMA FUTAR SRL▼ 19 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 3,6 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 14,7 K RON | |
| 61 | 61.CAT - CAT PREST 2009 SRL▼ 12 | Sat Fântânea, Comuna Valea Mare Pravăţ, Argeş | 3,4 %▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | -59,3 K RON | |
| 62 | 62.TODINI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 3,1 %— | — | 530 RON | |
| 63 | 63.ALMAPER SRLnou | Sat Livezi, Comuna Podari, Dolj | 3 %▼ 40 % | ▼ 40 % | 30,5 K RON | |
| 64 | 64.VALMY TOTAL CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3 %▲ 82 % | ▲ 82 % | -19,4 K RON | |
| 65 | 65.DOF TURING SRL▼ 41 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 2,9 %▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | -314,2 K RON | |
| 66 | 66.BERCHI CONSTRUCT SRL▼ 20 | Sat Ţicau, Oraş Ulmeni, Maramureş | 2,8 %▲ 107,5 % | ▲ 107,5 % | 174,5 K RON | |
| 67 | 67.ZIL DELTA CAT SRLnou | Sat Bancu, Comuna Ciucsângeorgiu, Harghita | 1,5 %▼ 91,7 % | ▼ 91,7 % | 15,9 K RON | |
| 68 | 68.SIMARS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | -10,8 K RON | |
| 69 | 69.ROLENA SERV SRLnou | Sat Bunghi, Comuna Poienari, Neamţ | 0,1 %▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | -16,1 K RON |