Top 100 firme — Fabricarea betonului după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2020
115 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 7,6 %, iar liderul atinge 259,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TOP AGREGATE FRESH BETON S.R.L.nou | Sat Urseni, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 259,1 %▲ 303,4 % | ▲ 303,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.BCC AGREGATE BETOANE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 171,5 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 3,4 mil. RON | |
| 3 | 3.WALDI LOGISTIC SRLnou | Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu, Cluj | 99,7 %▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 394,4 K RON | |
| 4 | 4.ROINVESTIGO SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 90,7 %▲ 151,3 % | ▲ 151,3 % | 359,6 K RON | |
| 5 | 5.BETOANE ŞI PREFABRICATE GL 2004 SRL▲ 9 | Comuna Tuluceşti, Galaţi | 87,7 %▲ 86,9 % | ▲ 86,9 % | 170,1 K RON | |
| 6 | 6.IDEAL PRO BETON SRLnou | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | 83,6 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 135 K RON | |
| 7 | 7.BETON UTIL GRUP SRL▼ 3 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 74,5 %▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 8 | 8.STAR BETON TOP SRL▲ 15 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 69,6 %▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 3,4 mil. RON | |
| 9 | 9.ANDCOSM SRL▲ 33 | Municipiul Moineşti, Bacău | 68,5 %▲ 116,1 % | ▲ 116,1 % | 674,7 K RON | |
| 10 | 10.NOBASCOM CONSTRUCT SRL▲ 23 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 64,3 %▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 11 | 11.RAI 88 BETON ROM S.R.L.▼ 1 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 61,7 %▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 2,8 mil. RON | |
| 12 | 12.MUV SRL▲ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 57,5 %▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 13 | 13.TRY GRUP BETOANE SRL▼ 2 | Sat Stănceşti, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 57,1 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 423,4 K RON | |
| 14 | 14.REPEC SRL▲ 8 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 56,7 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 2,5 mil. RON | |
| 15 | 15.GENIUS CONCEPT SRL▼ 6 | Sat Valcău de Sus, Comuna Valcău de Jos, Sălaj | 55,4 %▲ 26 % | ▲ 26 % | 538,7 K RON | |
| 16 | 16.BET STAF SRL▲ 46 | Municipiul Dej, Cluj | 54,9 %▲ 132,3 % | ▲ 132,3 % | 484 K RON | |
| 17 | 17.YRA BET SUD SRLnou | Loc. Filiasi, Oraş Filiasi, Dolj | 51,5 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 652,2 K RON | |
| 18 | 18.MULTIBET TRANSILVANIA SRL▼ 15 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 51,1 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 1 mil. RON | |
| 19 | 19.PROIECT BOGDAN IMOBIL SRL▼ 3 | Loc. Turceni, Oraş Turceni, Gorj | 50,2 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 101,8 K RON | |
| 20 | 20.COMPREST UTIL SRL▲ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 49,9 %▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 37 mil. RON | |
| 21 | 21.MINERAL BETON SRL▼ 16 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 48,4 %▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 777,1 K RON | |
| 22 | 22.CALCE SRL▼ 20 | Sat Tărian, Comuna Girişu de Criş, Bihor | 46,9 %▲ 28 % | ▲ 28 % | 516,3 K RON | |
| 23 | 23.ALL CONCRETE A.G. SRL▲ 35 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 46,7 %▲ 47 % | ▲ 47 % | 703 K RON | |
| 24 | 24.EUROBETON 2008 COMPACT SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 41,9 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 631 K RON | |
| 25 | 25.ZMC TRADING SRL▲ 58 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 40,6 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 5,6 mil. RON | |
| 26 | 26.MAHAG CONSTRUCT SRL▲ 23 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 40,4 %▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 75,1 K RON | |
| 27 | 27.EUROINVEST REAL ESTATE SRL▲ 8 | Comuna Ciorogârla, Ilfov | 39,2 %▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 28 | 28.N.A.P. CONSTRUCCIONES SA▲ 20 | Sat Mireşu Mare, Comuna Mireşu Mare, Maramureş | 38,7 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 320,9 K RON | |
| 29 | 29.INT C & C TRANS SRL▲ 76 | Sat Gura Vitioarei, Comuna Gura Vitioarei, Prahova | 38,6 %▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 30 | 30.FLIPS SRL▼ 13 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 38,2 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 609,6 K RON | |
| 31 | 31.EDIL BETON SRL▲ 24 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 37,8 %▲ 68 % | ▲ 68 % | 650,1 K RON | |
| 32 | 32.ROTCONSTRUCT SRL▲ 79 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 36,2 %▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 181,3 K RON | |
| 33 | 33.VIPAS CONSTRUCT SRL▲ 83 | Loc. Băbeni, Oraş Băbeni, Vâlcea | 35,9 %▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 34,6 K RON | |
| 34 | 34.FLORZAH IMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 35,9 %▲ 81,3 % | ▲ 81,3 % | 443,2 K RON | |
| 35 | 35.BETOANE AVRIG SRL▲ 9 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 35,7 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 540,3 K RON | |
| 36 | 36.CHILIA SRL▲ 27 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 35,5 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 37 | 37.CELOFIBREI LOGISTIC S.R.L.▼ 29 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 35,1 %▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 3,1 mil. RON | |
| 38 | 38.VALICOMPRODEXIM SRL▲ 28 | Sat Tamaşi, Comuna Corbeanca, Ilfov | 34,4 %▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 3,5 mil. RON | |
| 39 | 39.GRIFON BETON SRL▲ 29 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 33,9 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 2,3 mil. RON | |
| 40 | 40.IRMA PREF CONSULT SRL▼ 27 | Sat Jilava, Comuna Jilava, Ilfov | 33,3 %▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 527,8 K RON | |
| 41 | 41.BETON BANAT SRLnou | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 33 %▲ 82,6 % | ▲ 82,6 % | 29,1 K RON | |
| 42 | 42.SALBETON SRL▲ 58 | Municipiul Salonta, Bihor | 32,6 %▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 531,7 K RON | |
| 43 | 43.CLASS BETON SRL▲ 17 | Municipiul Blaj, Alba | 31,1 %▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 793,2 K RON | |
| 44 | 44.INTERNA HAC S.R.L.nou | Sat Micşuneştii Mari, Comuna Nuci, Ilfov | 31 %▲ 2.206,3 % | ▲ 2.206,3 % | 32,9 K RON | |
| 45 | 45.AGREGATE RUSU COMPANY SRL▼ 15 | Sat Tărtăseşti, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 30,4 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 46 | 46.ANDBAS SRL▼ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 29,8 %▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 715,3 K RON | |
| 47 | 47.MONACO GAME SRL▲ 6 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 29,5 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 48 | 48.TRUCK SPED SRL▲ 69 | Sat Sarbi, Comuna Fărcaşa, Maramureş | 29,1 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 49 | 49.BETONISSIMA SRL▼ 34 | Sat Matraca, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 27,5 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 239,5 K RON | |
| 50 | 50.CONCRET BETON SRL▲ 21 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 25,8 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 112,8 K RON | |
| 51 | 51.DIOTECH SRL▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 25,4 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 149,4 K RON | |
| 52 | 52.ERPALCONS SRL▼ 24 | Sat Oşorhei, Comuna Oşorhei, Bihor | 25 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 213,2 K RON | |
| 53 | 53.BETOCON SRL▲ 62 | Municipiul Marghita, Bihor | 24,9 %▲ 67,7 % | ▲ 67,7 % | 468,5 K RON | |
| 54 | 54.T.B. IMPORT-EXPORT SRL▲ 25 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 24,6 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 666,2 K RON | |
| 55 | 55.ALMA CREATIVE CONSTRUCT SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 23,9 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 56 | 56.REICHON SRL▼ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23,2 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 57 | 57.BETALT TRANSCOM S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 22,9 %▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 440,4 K RON | |
| 58 | 58.TEHNO CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,4 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 59 | 59.BETON I.D.M. SRL▼ 23 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 22,2 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 4,1 mil. RON | |
| 60 | 60.PANDUCU TRANS SRL▼ 9 | Loc. Milişăuţi, Oraş Milişăuţi, Suceava | 21 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 41,6 K RON | |
| 61 | 61.REVASORT LOGISTIC SRL▲ 47 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 20,6 %▲ 41 % | ▲ 41 % | 1,4 mil. RON | |
| 62 | 62.WOPFINGER TRANSPORTBETON SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19,3 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 2,3 mil. RON | |
| 63 | 63.MER BAU BETOANE S.R.L.nou | Sat Bodoc, Comuna Bodoc, Covasna | 19 %— | — | -14,1 K RON | |
| 64 | 64.SOLAR CONSTRUCT SRL▼ 33 | Municipiul Focşani, Vrancea | 18,8 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 576,9 K RON | |
| 65 | 65.PORT TRANS SRL▲ 42 | Sat Sălcuţa, Oraş Titu, Dâmboviţa | 18,8 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 16,9 mil. RON | |
| 66 | 66.CORSARU ROSU BETOANE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18,8 %— | — | 149,7 K RON | |
| 67 | 67.EUROCONSTRUCT SRL▼ 26 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 18,7 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 961,8 K RON | |
| 68 | 68.DAMARIS COM SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | 18 %▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 439 K RON | |
| 69 | 69.IVONCO TRADE SRL▼ 43 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17,9 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 4 mil. RON | |
| 70 | 70.PROFI BETON SRL▼ 25 | Municipiul Arad, Arad | 17,9 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 71 | 71.S.U.T. CARPATI SA▼ 21 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 17,7 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 662,7 K RON | |
| 72 | 72.BETON CONSTRUCT SRL▲ 5 | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 16,2 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 2,8 mil. RON | |
| 73 | 73.GT COMPANY CONSTRUCT 2010 SRL▲ 22 | Sat Iasi-Gorj, Comuna Drăguţeşti, Gorj | 15,4 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 600,6 K RON | |
| 74 | 74.GENERAL BETON ROMÂNIA SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,2 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 20 mil. RON | |
| 75 | 75.SPIROCA SA▲ 34 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,7 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 583,9 K RON | |
| 76 | 76.PREFATIM CONSTRUCT SRL▼ 47 | Municipiul Timişoara, Timiş | 14,4 %▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 61,4 K RON | |
| 77 | 77.TOP CONSTRUCT SRL▼ 18 | Municipiul Suceava, Suceava | 14,3 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 925,9 K RON | |
| 78 | 78.FLOREA GRUP SRL▲ 20 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 14,2 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 23,9 mil. RON | |
| 79 | 79.STOICAN TEHNOCONSTRUCT SRL▼ 36 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 13,9 %▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | -149,8 K RON | |
| 80 | 80.BALBET BRADESTI SRL▲ 4 | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Harghita | 13,8 %▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 213,3 K RON | |
| 81 | 81.AURORA BETON SRL▼ 8 | Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita | 13,7 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 277,1 K RON | |
| 82 | 82.NINGEL TRANS SRLnou | Sat Nanov, Comuna Nanov, Teleorman | 13,2 %▲ 34 % | ▲ 34 % | 408,7 K RON | |
| 83 | 83.VIVA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 13,1 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 4,2 mil. RON | |
| 84 | 84.BETOSTAMIC SRL▼ 57 | Sat Piscani, Oraş Scorniceşti, Olt | 12,4 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 89,7 K RON | |
| 85 | 85.LACTO-MOLTENI SRL▲ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,2 %▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | -78,1 K RON | |
| 86 | 86.OPREA EDILCONSTRUCT SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 12,1 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 8,9 mil. RON | |
| 87 | 87.SIBA INTERNATIONAL SRL▼ 33 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 11,8 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 439,5 K RON | |
| 88 | 88.CLASS BETON AGREGATE S.R.L.▼ 27 | Sat Moara Nouă, Comuna Berceni, Prahova | 11,7 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 3 mil. RON | |
| 89 | 89.ESROM PRIM SRL▲ 13 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 11,6 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 109,7 K RON | |
| 90 | 90.TECNOTRE SRL▼ 70 | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 10,6 %▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 262,6 K RON | |
| 91 | 91.SUT-ICIM SA▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,4 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 171,8 K RON | |
| 92 | 92.TRANSCIM BETON SUD SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 10 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 628,9 K RON | |
| 93 | 93.CLAUBI TRANSPORT SRL▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,8 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 59,5 K RON | |
| 94 | 94.STRUCTO PRODUCT S.R.L.nou | Sat Bozânta Mare, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 9,5 %▲ 1.750 % | ▲ 1.750 % | 334,5 K RON | |
| 95 | 95.GDT BISTRITA SRL▼ 26 | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 9,2 %▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 72,2 K RON | |
| 96 | 96.READYMIX ROMANIA SRL▼ 22 | Municipiul Oradea, Bihor | 8,5 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 15,5 mil. RON | |
| 97 | 97.RDH BETON INVEST SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,3 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 853,3 K RON | |
| 98 | 98.NOVA SOLAR IMPEX SRL▼ 41 | Municipiul Buzău, Buzău | 8,1 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 99 | 99.NOVA SOLAR MBB SRL▼ 93 | Municipiul Buzău, Buzău | 7,9 %▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | -518,6 K RON | |
| 100 | 100.BETONEXPRES SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,6 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 1,4 mil. RON |