Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Vrancea după cifră de afaceri în 2014
124 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 129,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 15,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RETRO COMPROD SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15,4 mil. RON▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.FORESTKING SRL▼ 1 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 14,5 mil. RON▼ 64,6 % | ▼ 64,6 % | 760,6 K RON | |
| 3 | 3.EUROSIMA COMPANY SRL▲ 5 | Sat Căiata, Comuna Sihlea, Vrancea | 10,2 mil. RON▲ 159,1 % | ▲ 159,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 4 | 4.WOODEN DOORS INTERNATIONAL SRL▲ 1 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 9,2 mil. RON▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 62,2 K RON | |
| 5 | 5.EXMUNTI SRL▼ 1 | Sat Vidra, Comuna Vidra, Vrancea | 8,5 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 213,1 K RON | |
| 6 | 6.RALANK SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,8 mil. RON▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 23,1 K RON | |
| 7 | 7.EURO FOREST SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,3 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -437,5 K RON | |
| 8 | 8.WSJ WOOD S.R.L.▼ 5 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 5 mil. RON▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | 251,7 K RON | |
| 9 | 9.FILDA PRODEX SRL= | Sat Vidra, Comuna Vidra, Vrancea | 4,9 mil. RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 362,8 K RON | |
| 10 | 10.TRANSILVANIA SRL▲ 3 | Sat Greşu, Comuna Tulnici, Vrancea | 3,7 mil. RON▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 11,5 K RON | |
| 11 | 11.TRAKASIA WOOD SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,5 mil. RON▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 72,7 K RON | |
| 12 | 12.FLORENTINA TRANS SRL▲ 6 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 3 mil. RON▲ 91,6 % | ▲ 91,6 % | 467 K RON | |
| 13 | 13.TOPAZ SRL▼ 2 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 2,8 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | -3,1 K RON | |
| 14 | 14.ALINA COMPREST SRL▼ 4 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 2,8 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 83,8 K RON | |
| 15 | 15.FLARION PRODUCT SRL▲ 13 | Sat Bătineşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 2,8 mil. RON▲ 251,7 % | ▲ 251,7 % | 50 K RON | |
| 16 | 16.FINE FOREST & TIMBER SRL▼ 4 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 2,7 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 280 K RON | |
| 17 | 17.WOODEX UTILITY SRL▲ 5 | Sat Haret, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 2,7 mil. RON▲ 102,7 % | ▲ 102,7 % | 22,5 K RON | |
| 18 | 18.ELIFWOOD SRL▼ 2 | Sat Bârseşti, Comuna Bârseşti, Vrancea | 2,6 mil. RON▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 30,8 K RON | |
| 19 | 19.TURKIS AHŞAP SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,3 mil. RON▲ 82,7 % | ▲ 82,7 % | -66,2 K RON | |
| 20 | 20.DANDAFIR D&D SRL▼ 5 | Sat Biceştii de Sus, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 2 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 171,2 K RON | |
| 21 | 21.CARAMEL IMPEX SRL▲ 11 | Sat Călienii Noi, Comuna Năneşti, Vrancea | 1,4 mil. RON▲ 123 % | ▲ 123 % | 414,1 K RON | |
| 22 | 22.IULINEL SRL▲ 2 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 1,4 mil. RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 153,3 K RON | |
| 23 | 23.SIMFOREST SRL▼ 3 | Sat Andreiaşu de Jos, Comuna Andreiaşu de Jos, Vrancea | 1,3 mil. RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 228,8 K RON | |
| 24 | 24.LEMN FIN SRL▼ 5 | Sat Colacu, Comuna Valea Sării, Vrancea | 1,2 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 593 RON | |
| 25 | 25.VIOTOUR IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1 mil. RON▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 180,6 K RON | |
| 26 | 26.BAHNIC SRL▲ 5 | Sat Podu Schiopului, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 821,6 K RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 48,3 K RON | |
| 27 | 27.PETROBRADUL SRL▼ 1 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 759,1 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -14,1 K RON | |
| 28 | 28.MOBCLAS SRL▼ 11 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 666,9 K RON▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | -54 K RON | |
| 29 | 29.DAFCOM SRL▲ 1 | Sat Năruja, Comuna Năruja, Vrancea | 588,2 K RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 2,4 K RON | |
| 30 | 30.DOBOLIN PARTENER SRL▼ 5 | Sat Câmpuri, Comuna Câmpuri, Vrancea | 586,5 K RON▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | 1,1 K RON | |
| 31 | 31.VIS - VAL 2002 SRL▲ 9 | Sat Prisaca, Comuna Valea Sării, Vrancea | 543,6 K RON▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 36,5 K RON | |
| 32 | 32.LUISVAL SRL▲ 1 | Sat Podu Nărujei, Comuna Năruja, Vrancea | 530,3 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 52,9 K RON | |
| 33 | 33.DANTRANS FOREST SRL▲ 8 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 491,1 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 73,6 K RON | |
| 34 | 34.ROMPROD MDM SRL▲ 9 | Sat Răchitosu, Comuna Garoafa, Vrancea | 484,9 K RON▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | -545,5 K RON | |
| 35 | 35.PINCREM SRL▲ 3 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 478,3 K RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 50 K RON | |
| 36 | 36.MINAEXPO SRL▲ 8 | Sat Năruja, Comuna Năruja, Vrancea | 423,9 K RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 97 K RON | |
| 37 | 37.DAC-RAL SRL▲ 13 | Sat Podu Schiopului, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 409,3 K RON▲ 106 % | ▲ 106 % | 78,7 K RON | |
| 38 | 38.COLUMB TRANS SRL▼ 1 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 405,7 K RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 14,3 K RON | |
| 39 | 39.POPIMPEX SRL▼ 4 | Sat Năruja, Comuna Năruja, Vrancea | 369,5 K RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 41,4 K RON | |
| 40 | 40.NYK TRANS SRL▲ 12 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 366,6 K RON▲ 99 % | ▲ 99 % | 105,2 K RON | |
| 41 | 41.NEVALENDA FOREST SRLnou | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 366,4 K RON— | — | — | 76,3 K RON |
| 42 | 42.GETCAMY 2002 SRL▼ 3 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 357,4 K RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 8 K RON | |
| 43 | 43.FOREST INTERNATIONAL SRL▲ 3 | Sat Sahastru, Comuna Nereju, Vrancea | 294,8 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 26 K RON | |
| 44 | 44.ROVERE SRL▼ 8 | Municipiul Adjud, Vrancea | 291,9 K RON▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 13,3 K RON | |
| 45 | 45.VULKADIALEM SRL▲ 6 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 279,7 K RON▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 60,4 K RON | |
| 46 | 46.IONYSTAN 2004 SRLnou | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 261 K RON▲ 27 % | ▲ 27 % | -40,7 K RON | |
| 47 | 47.T.N.AGA 2003 SRL▲ 8 | Sat Motnau, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 253,7 K RON▲ 104,5 % | ▲ 104,5 % | 121,4 K RON | |
| 48 | 48.ANA & MONI PAN SRL▼ 3 | Sat Nistoreşti, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 226,5 K RON▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | -14,3 K RON | |
| 49 | 49.PREDVALY SRL▲ 4 | Sat Podu Schiopului, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 219,8 K RON▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 24,9 K RON | |
| 50 | 50.CODRU DESS SRL▼ 8 | Sat Angheleşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | 203,6 K RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | -18,8 K RON | |
| 51 | 51.VALEA NEREJU SRL▲ 8 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 200 K RON▲ 111,1 % | ▲ 111,1 % | 29,6 K RON | |
| 52 | 52.LEOLIAN SERV SRL▼ 3 | Sat Colacu, Comuna Valea Sării, Vrancea | 178,7 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 22 K RON | |
| 53 | 53.GENEX CRACIUN SRL▲ 16 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 167,2 K RON▲ 266,1 % | ▲ 266,1 % | 16,9 K RON | |
| 54 | 54.INDY TRANS SRL▲ 3 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 158,8 K RON▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 13,3 K RON | |
| 55 | 55.SANSA SERV SRL▲ 7 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 125,4 K RON▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | 18,8 K RON | |
| 56 | 56.IOCONELY'S 2004 SRL▲ 4 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 96,7 K RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 2 K RON | |
| 57 | 57.BRANICA PROD SRL▼ 1 | Sat Vetreşti-Herăstrău, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 92,9 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | -24,6 K RON | |
| 58 | 58.GEMANDFOR SRL▼ 4 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 90,7 K RON▼ 44 % | ▼ 44 % | -34,3 K RON | |
| 59 | 59.MAGICIANUL PROD SRL▼ 1 | Sat Spulber, Comuna Spulber, Vrancea | 87,7 K RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 12,3 K RON | |
| 60 | 60.PIETRICICA IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 77,9 K RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | -50,1 K RON | |
| 61 | 61.BETTER INDUSTRY SRL▲ 2 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 76,2 K RON▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 442 RON | |
| 62 | 62.C.C. SOVALPIN SRL▲ 3 | Sat Rucăreni, Comuna Soveja, Vrancea | 69 K RON▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 1,8 K RON | |
| 63 | 63.EDITURA ANDERSEN SRL▲ 13 | Municipiul Adjud, Vrancea | 67,2 K RON▲ 150,1 % | ▲ 150,1 % | -11,7 K RON | |
| 64 | 64.INDUSTRIAL AGRAR SERVICE SRL▲ 15 | Sat Dragosloveni, Comuna Soveja, Vrancea | 65,5 K RON▲ 159,1 % | ▲ 159,1 % | 21,2 K RON | |
| 65 | 65.CVARTET TOUR SRL▲ 1 | Sat Câmpuri, Comuna Câmpuri, Vrancea | 62,8 K RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 16,6 K RON | |
| 66 | 66.DORYFAN FOREST SRL▲ 4 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 62,6 K RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | -71,9 K RON | |
| 67 | 67.DODO PĂLTINIŞ SRLnou | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 58,5 K RON— | — | — | 22 K RON |
| 68 | 68.GATERBOS SRL▲ 6 | Sat Şerbăneşti, Comuna Corbiţa, Vrancea | 51,6 K RON▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | -40,5 K RON | |
| 69 | 69.MARTUDALFOR SRL▲ 6 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 49,2 K RON▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | -6,1 K RON | |
| 70 | 70.BRATES TRANS SRL▲ 15 | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 40,7 K RON▲ 255,7 % | ▲ 255,7 % | 20,6 K RON | |
| 71 | 71.FOREST VASMIT SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 37,8 K RON▲ 75,9 % | ▲ 75,9 % | 10,8 K RON | |
| 72 | 72.GY-MI CONF SRL▼ 4 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 37,6 K RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | -90,8 K RON | |
| 73 | 73.MILCOVELUL PROD PREST SRL▼ 9 | Sat Milcovel, Comuna Mera, Vrancea | 36,8 K RON▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | 3,5 K RON | |
| 74 | 74.JIGHIR COM SRL▼ 7 | Sat Prahuda, Comuna Paltin, Vrancea | 30,4 K RON▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | -4,2 K RON | |
| 75 | 75.GIDORE SRL▲ 2 | Sat Tănăsari, Comuna Vintileasca, Vrancea | 26 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 5,4 K RON | |
| 76 | 76.OLBRADAN FOREST SRL▲ 6 | Sat Gura Văii, Comuna Câmpuri, Vrancea | 24,6 K RON▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 3 K RON | |
| 77 | 77.AUR BRADUL SRL▲ 9 | Sat Vintileasca, Comuna Vintileasca, Vrancea | 22,7 K RON▲ 114,1 % | ▲ 114,1 % | 3,9 K RON | |
| 78 | 78.IMASILV PRODCOM SRL= | Sat Prahuda, Comuna Paltin, Vrancea | 18,6 K RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | -2,2 K RON | |
| 79 | 79.MOBISTAR SRL▼ 50 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,2 K RON▼ 98,3 % | ▼ 98,3 % | -10,7 K RON | |
| 80 | 80.MAGEUROTREI SRL▲ 7 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 12,8 K RON▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | -4,3 K RON | |
| 81 | 81.OZONE TIMBER SRL▼ 9 | Sat Dragosloveni, Comuna Soveja, Vrancea | 9,2 K RON▼ 77,2 % | ▼ 77,2 % | -5,4 K RON | |
| 82 | 82.ELAVIMAR TOTAL SRLnou | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 3,8 K RON— | — | — | -423 RON |
| 83 | 83.CRISTAL GREEN SRL▼ 62 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,9 K RON▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | 34,9 K RON | |
| 84 | 84.SAHASTRU FOREST SRL▲ 6 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 2,9 K RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | -13,1 K RON | |
| 85 | 85.ALIPLOP INTERNATIONAL SRL▲ 6 | Sat Bilieşti, Comuna Bilieşti, Vrancea | 1,3 K RON▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | -3,7 K RON | |
| 86 | 86.GABITI FOREST SRL▲ 2 | Sat Trotuşanu, Comuna Moviliţa, Vrancea | 968 RON▼ 82,3 % | ▼ 82,3 % | -12,4 K RON | |
| 87 | 87.DENIREB SRL▲ 6 | Sat Năruja, Comuna Năruja, Vrancea | 908 RON— | — | 253 RON | |
| 88 | 88.PRODCOM DRAGU SRL▲ 4 | Sat Gogoiu, Comuna Răcoasa, Vrancea | 300 RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 61 RON | |
| 89 | 89.BANZICUL SRL▲ 4 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 0 RON— | — | -1,8 K RON | |
| 90 | 90.LAM FOREST SRL▲ 3 | Sat Feteşti, Comuna Câmpuri, Vrancea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 91 | 91.PROD RAL CESTE SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 92 | 92.HAPPY HOME IMPEX SRL▲ 1 | Comuna Ţifeşti, Vrancea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 93 | 93.MOLIDUL NASTASIE SRL= | Sat Prahuda, Comuna Paltin, Vrancea | 0 RON— | — | -19,4 K RON | |
| 94 | 94.TERTIU PROD 2002 SRL▼ 1 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 95 | 95.BETULA FOREST SRL▼ 2 | Sat Coza, Comuna Tulnici, Vrancea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 96 | 96.ZOREAUA SRL▼ 3 | Sat Siminoc, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 97 | 97.BAN-COSTROM SRL▼ 4 | Sat Mărăşti, Comuna Răcoasa, Vrancea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 98 | 98.DUOFOREST MORARU SRL▼ 5 | Sat Vizantea Mănăstirească, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 99 | 99.INTERTEC 2002 SRL▼ 6 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 0 RON— | — | -7,4 K RON | |
| 100 | 100.ABYFOREST SRL▼ 7 | Sat Lespezi, Comuna Homocea, Vrancea | 0 RON— | — | 0 RON |