Top 100 firme — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, Vaslui după cifră de afaceri în 2017
103 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 60,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 14 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DANINA LINE SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 14 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 411,7 K RON | |
| 2 | 2.CONFECTII VASLUI SA= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 7,8 mil. RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | -960,5 K RON | |
| 3 | 3.VIADA SRL= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 5,3 mil. RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 297,7 K RON | |
| 4 | 4.XANADU SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,4 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | -115,6 K RON | |
| 5 | 5.PORTEXTILE SRL▼ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 3,6 mil. RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 12,2 K RON | |
| 6 | 6.CLIMA TEXTEIS SRL▲ 33 | Municipiul Huşi, Vaslui | 2,8 mil. RON▲ 1.206,2 % | ▲ 1.206,2 % | 218 K RON | |
| 7 | 7.LADONTEX SRL▲ 3 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 1,4 mil. RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 260,7 K RON | |
| 8 | 8.XELOVERT SRL▼ 1 | Sat Văleni, Comuna Văleni, Vaslui | 1,3 mil. RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 130,9 K RON | |
| 9 | 9.UNIREACONF, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,3 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 16,7 K RON | |
| 10 | 10.DILEGO-TEX SRL▼ 4 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,3 mil. RON▼ 43 % | ▼ 43 % | -21,9 K RON | |
| 11 | 11.CASA DE MODA MIREASA SRL▲ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 19 % | ▲ 19 % | 242,6 K RON | |
| 12 | 12.SOCOM ELANUL BÂRLAD, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▼ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,1 mil. RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -84,2 K RON | |
| 13 | 13.SAMNOVE SRL▲ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 939,3 K RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 205,1 K RON | |
| 14 | 14.HARMATRIC SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 908,8 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 100,1 K RON | |
| 15 | 15.ANDRAVISAGE SRL▼ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 871,2 K RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 26,8 K RON | |
| 16 | 16.ELECTRIC ETAROM S.R.L.= | Municipiul Huşi, Vaslui | 617,7 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 37,4 K RON | |
| 17 | 17.DOIŞPE ACE SRL▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 611,7 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 6,3 K RON | |
| 18 | 18.TEXSAM S.R.L.▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 577,6 K RON▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | -55,6 K RON | |
| 19 | 19.BALANEL SRL▲ 2 | Municipiul Huşi, Vaslui | 563,7 K RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 158,9 K RON | |
| 20 | 20.ECODION SRL▼ 3 | Municipiul Huşi, Vaslui | 556,6 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 96,5 K RON | |
| 21 | 21.CIDOTEX SRL▲ 2 | Municipiul Huşi, Vaslui | 515,2 K RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 145,9 K RON | |
| 22 | 22.CONF-ȘERBO S.R.L.nou | Sat Şerboteşti, Comuna Soleşti, Vaslui | 448,6 K RON— | — | — | -25,5 K RON |
| 23 | 23.LALA-PABITEX SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 430,1 K RON— | — | — | 74,2 K RON |
| 24 | 24.ALEXANTO ZEN SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 425,9 K RON— | — | — | 194,2 K RON |
| 25 | 25.CLASSIC FIT EXCLUSIVE SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 422 K RON— | — | 11,7 K RON | |
| 26 | 26.AVANDE-TEX S.R.L.▲ 1 | Sat Laza, Comuna Laza, Vaslui | 376,5 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 35,6 K RON | |
| 27 | 27.ANDARAS SRL▼ 3 | Municipiul Huşi, Vaslui | 375,8 K RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 138,8 K RON | |
| 28 | 28.MIGADA SRL▼ 3 | Municipiul Huşi, Vaslui | 372 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 54 K RON | |
| 29 | 29.SCM PROGRESUL BÂRLAD, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▼ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 335,1 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | -6,8 K RON | |
| 30 | 30.ALDESVEX SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 327,7 K RON— | — | — | 217 K RON |
| 31 | 31.ASE-ANGORATEX SRL▲ 6 | Municipiul Huşi, Vaslui | 305,9 K RON▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 64,5 K RON | |
| 32 | 32.APIMONA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Huşi, Vaslui | 294,2 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | -326,1 K RON | |
| 33 | 33.ROLLERLINE S.R.L.▲ 12 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 282,3 K RON▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 9,7 K RON | |
| 34 | 34.CONFIN SCM HUŞI, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▼ 5 | Municipiul Huşi, Vaslui | 282,1 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 3,5 K RON | |
| 35 | 35.ROMBRIT LUX S.R.L.▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 241,1 K RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | -16,2 K RON | |
| 36 | 36.ORTOLEX SRL▲ 13 | Municipiul Huşi, Vaslui | 230,1 K RON▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | -10,8 K RON | |
| 37 | 37.ZIKO MODATEX S.R.L.▲ 22 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 219,3 K RON▲ 286,9 % | ▲ 286,9 % | 35,6 K RON | |
| 38 | 38.RIZOTEX S.R.L.▼ 4 | Municipiul Huşi, Vaslui | 219,2 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 51,9 K RON | |
| 39 | 39.HAZUFAMTEX S.R.L.▼ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 216,2 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 50,9 K RON | |
| 40 | 40.CRIN TEXTIL SRL▲ 27 | Municipiul Huşi, Vaslui | 215,8 K RON▲ 1.010,4 % | ▲ 1.010,4 % | 98 K RON | |
| 41 | 41.GENIMAD TEX SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 210,6 K RON— | — | — | 89 K RON |
| 42 | 42.HLADEM SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 208,8 K RON— | — | — | 32,3 K RON |
| 43 | 43.TENDISH CO SRL▲ 5 | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 205,8 K RON▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 96,3 K RON | |
| 44 | 44.CECOTEX SRL▲ 3 | Municipiul Huşi, Vaslui | 205 K RON▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 52,2 K RON | |
| 45 | 45.PALIE CATERINA SRL▲ 10 | Municipiul Huşi, Vaslui | 200,5 K RON▲ 113,4 % | ▲ 113,4 % | 96 K RON | |
| 46 | 46.G & I VLAMITEX SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 178,7 K RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 68,1 K RON | |
| 47 | 47.ADIS TEXROM SRL▲ 16 | Municipiul Huşi, Vaslui | 171,1 K RON▲ 269,6 % | ▲ 269,6 % | -14,2 K RON | |
| 48 | 48.ARIECA S.R.L.▼ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 158,8 K RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 67,9 K RON | |
| 49 | 49.CONFVAS SRL▼ 31 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 147 K RON▼ 72,8 % | ▼ 72,8 % | 98,7 K RON | |
| 50 | 50.MICAROBE TEXTILE SRLnou | Sat Bobeşti, Comuna Duda-Epureni, Vaslui | 112,6 K RON— | — | — | 82,7 K RON |
| 51 | 51.LETECOM SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 109,4 K RON— | — | — | 37,1 K RON |
| 52 | 52.ELEGANT SRL▼ 26 | Municipiul Huşi, Vaslui | 108 K RON▼ 71,3 % | ▼ 71,3 % | -211,8 K RON | |
| 53 | 53.VYSCOAT FASHION SRL▲ 21 | Sat Mânjeşti, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 99,3 K RON— | — | 78,5 K RON | |
| 54 | 54.RAIONUL CU ACCESORII S.R.L.▲ 18 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 96,1 K RON▲ 4.260,1 % | ▲ 4.260,1 % | 41,5 K RON | |
| 55 | 55.CROLUX-TEX SCM BÂRLAD, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▼ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 93,4 K RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 1,3 K RON | |
| 56 | 56.DENICRISTIANABROD SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 89,4 K RON— | — | — | 50,5 K RON |
| 57 | 57.EMANUELA-CĂLIN SRL▼ 6 | Municipiul Huşi, Vaslui | 88 K RON▼ 31 % | ▼ 31 % | 98,4 K RON | |
| 58 | 58.REMTEXTIL SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 85,6 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 14,9 K RON | |
| 59 | 59.EVOCAST SRL▼ 39 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 83,3 K RON▼ 84 % | ▼ 84 % | -308 RON | |
| 60 | 60.MOMO LINA & CO S.R.L.▼ 29 | Municipiul Huşi, Vaslui | 59,1 K RON▼ 78,5 % | ▼ 78,5 % | -20,7 K RON | |
| 61 | 61.TROPICAL SRL▼ 25 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 57,7 K RON▼ 73,6 % | ▼ 73,6 % | -7,4 K RON | |
| 62 | 62.ARTDOMA-COM SRL= | Sat Valea lui Bosie, Comuna Tătărăni, Vaslui | 56,1 K RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | -6,8 K RON | |
| 63 | 63.TRICONF-S SRL▲ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 55,5 K RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 101 RON | |
| 64 | 64.GRECU PROD SRL▲ 10 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 55,1 K RON— | — | 4,8 K RON | |
| 65 | 65.FIRICEL SRL= | Municipiul Huşi, Vaslui | 40,1 K RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 9,8 K RON | |
| 66 | 66.DIVAMAR SRL▼ 22 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 31,1 K RON▼ 82,2 % | ▼ 82,2 % | -21,2 K RON | |
| 67 | 67.ZAVERA CONS SRL▲ 7 | Municipiul Huşi, Vaslui | 30 K RON— | — | -1,9 K RON | |
| 68 | 68.DIATEX-IMPEX SRL▼ 10 | Municipiul Huşi, Vaslui | 29 K RON▼ 49,4 % | ▼ 49,4 % | 12,8 K RON | |
| 69 | 69.ABYŞADA S.R.L.▼ 26 | Sat Bobeşti, Comuna Duda-Epureni, Vaslui | 23,8 K RON▼ 86,6 % | ▼ 86,6 % | 1 K RON | |
| 70 | 70.CATIANIS SRLnou | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vaslui | 22,3 K RON— | — | — | 22,5 K RON |
| 71 | 71.CONCETTI CEREMONY SRL-D= | Municipiul Huşi, Vaslui | 19,8 K RON▲ 791,2 % | ▲ 791,2 % | 3,6 K RON | |
| 72 | 72.GEL-ANDCRIS SRL▼ 6 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vaslui | 18,2 K RON▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 194 RON | |
| 73 | 73.VIOANCA SRL▼ 12 | Municipiul Huşi, Vaslui | 13,6 K RON▼ 74,6 % | ▼ 74,6 % | -6 K RON | |
| 74 | 74.MOLDCONF SRL▼ 24 | Municipiul Huşi, Vaslui | 10,8 K RON▼ 91,6 % | ▼ 91,6 % | -25,7 K RON | |
| 75 | 75.ECA VALENTINA SRL▼ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 5,1 K RON— | — | -6,7 K RON | |
| 76 | 76.ZAVATE - DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Huşi, Vaslui | 5 K RON— | — | — | -70,1 K RON |
| 77 | 77.STOFAPAN SRL▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,7 K RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 1,9 K RON | |
| 78 | 78.CALITATIV SRL▼ 21 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,2 K RON▼ 93,2 % | ▼ 93,2 % | -5,5 K RON | |
| 79 | 79.SAMOTEX SA▼ 11 | Municipiul Huşi, Vaslui | 2,2 K RON▼ 82,4 % | ▼ 82,4 % | -176,6 K RON | |
| 80 | 80.SMARTEXTYL SRL▼ 27 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 784 RON▼ 99,3 % | ▼ 99,3 % | -24,4 K RON | |
| 81 | 81.ANGELS-CONF SRL▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 135 RON— | — | 119 RON | |
| 82 | 82.LILI SRL▼ 8 | Municipiul Huşi, Vaslui | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 83 | 83.ELDOR SRL▼ 9 | Municipiul Huşi, Vaslui | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 84 | 84.FANTASY CONF SRL▼ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 85 | 85.CLARIS SRL▼ 11 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0 RON— | — | 141 RON | |
| 86 | 86.CODRIN-TEXPROD SRL▼ 12 | Municipiul Huşi, Vaslui | 0 RON— | — | -11,8 K RON | |
| 87 | 87.EUROCONF GRUP SRL▼ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0 RON— | — | -28,4 K RON | |
| 88 | 88.EVI TRANSPORT S.R.L.▼ 14 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0 RON— | — | -70 RON | |
| 89 | 89.FITRO-FASHION SRL▼ 15 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0 RON— | — | -709 RON | |
| 90 | 90.ARICON PROD SRL▼ 16 | Municipiul Huşi, Vaslui | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 91 | 91.IULSEB-CONSTRUCT SRL▼ 17 | Sat Fereşti, Comuna Fereşti, Vaslui | 0 RON— | — | -3,4 K RON | |
| 92 | 92.SYNGRATEX SRL▼ 18 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 93 | 93.CRISDANI TEX SRL▼ 39 | Sat Creţeşti, Comuna Creţeşti, Vaslui | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 94 | 94.AIDAN CONF SRL▼ 20 | Municipiul Huşi, Vaslui | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 95 | 95.STILLISHMISS S.R.L.▼ 54 | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -380 RON | |
| 96 | 96.TEXDENI S.R.L.▼ 23 | Sat Laza, Comuna Laza, Vaslui | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -295 RON | |
| 97 | 97.FELICONF S.R.L.▼ 23 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0 RON— | — | -164 RON | |
| 98 | 98.URBAN DUTEX SRL▼ 24 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 99 | 99.XENABUSINESS SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0 RON— | — | — | -4,6 K RON |
| 100 | 100.SPECIAL SRL▼ 26 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0 RON— | — | 0 RON |