Top 100 firme — Imobiliare, Vâlcea după cifră de afaceri în 2014
178 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 48,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 16,8 K RON, iar liderul atinge 13,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NURVIL VEST S.R.L.▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 13,9 mil. RON▲ 44 % | ▲ 44 % | 178,3 K RON | |
| 2 | 2.PIEŢE PREST SA▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,8 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 68,3 K RON | |
| 3 | 3.SISTEMPLAST SA▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,3 mil. RON▲ 626,8 % | ▲ 626,8 % | -2 mil. RON | |
| 4 | 4.SPAŢIU COMERCIAL VITAN SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▲ 116 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,1 mil. RON— | — | 46,6 K RON | |
| 5 | 5.SAN RENTIER S.R.L.▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,2 mil. RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 248,5 K RON | |
| 6 | 6.COURIER SAFE & ELEGANCE SRL▲ 2 | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 845,3 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 26,1 K RON | |
| 7 | 7.TECNO CASA SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 838,5 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | -242,7 K RON | |
| 8 | 8.SELF ACTIV MEDICA SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 804,1 K RON▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 16,4 K RON | |
| 9 | 9.REALPRO SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 743,2 K RON▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 89,4 K RON | |
| 10 | 10.SOCOM SA▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 718,6 K RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 239,6 K RON | |
| 11 | 11.OPREA SIMIAN SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 715,7 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 2 K RON | |
| 12 | 12.ARTA POPULARĂ - SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 583,6 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 11,4 K RON | |
| 13 | 13.ROMEO IMPEX COM SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 432,9 K RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | -63,6 K RON | |
| 14 | 14.CENTRU COMERCIAL DRĂGĂŞANI SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 395,8 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 149,3 K RON | |
| 15 | 15.CENTRU COMERCIAL MIOVENI SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 343,5 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 123,1 K RON | |
| 16 | 16.SAMVEL SRLnou | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 297,8 K RON▲ 135,3 % | ▲ 135,3 % | 121,5 K RON | |
| 17 | 17.AGROPAN SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 286,8 K RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 61,2 K RON | |
| 18 | 18.MARCOMEX SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 258 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 30,8 K RON | |
| 19 | 19.SORCETI SPEDITION SRLnou | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 238,7 K RON▼ 89,5 % | ▼ 89,5 % | -79,1 K RON | |
| 20 | 20.TEPROM IMOBIL SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 233,3 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 25,9 K RON | |
| 21 | 21.STILUNICOM SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 233 K RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 39,5 K RON | |
| 22 | 22.WIPRO ENTERPRISES S.R.L.▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 218 K RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | -155,3 K RON | |
| 23 | 23.COZIMAR SRL▲ 2 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 216,4 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 177,5 K RON | |
| 24 | 24.MASTER SELF SRL▲ 4 | Sat Bujoreni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 212,6 K RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 145,7 K RON | |
| 25 | 25.AGRO-VIT SA▲ 13 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 208,3 K RON▲ 90,2 % | ▲ 90,2 % | 35 K RON | |
| 26 | 26.AGROTRANSPORT SA▼ 4 | Sat Bujoreni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 200,9 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | -27,1 K RON | |
| 27 | 27.AVRITUDOR SRL▲ 80 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 180,7 K RON▲ 4.147,1 % | ▲ 4.147,1 % | 164 K RON | |
| 28 | 28.FARMACIA GOSPODARILOR SRLnou | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 173,7 K RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 98,1 K RON | |
| 29 | 29.CENTRUL DE AFACERI FLANDRA-VALCEA SA▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 173 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -81,6 K RON | |
| 30 | 30.MIINI DE AUR SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 170,4 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 43,4 K RON | |
| 31 | 31.SAVIOR SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 161,9 K RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 85,1 K RON | |
| 32 | 32.ROMARTA ADMINISTRATIV SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 159 K RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 14,3 K RON | |
| 33 | 33.GRUP MEDIAN SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 156,4 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 28 K RON | |
| 34 | 34.TRINIF SRL▼ 5 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 153,1 K RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 13,9 K RON | |
| 35 | 35.CPR IMOBILIARE S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 149,1 K RON— | — | — | 131,5 K RON |
| 36 | 36.MARLIV SPORT COMPANY SRL▲ 19 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Vâlcea | 147,2 K RON▲ 122,2 % | ▲ 122,2 % | 95,6 K RON | |
| 37 | 37.BELLADONNA SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 140,7 K RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 22,1 K RON | |
| 38 | 38.PRIMEXVIL SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 139,9 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -19,5 K RON | |
| 39 | 39.SIMPLON SRL▼ 4 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 132,4 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 47 K RON | |
| 40 | 40.NARCO SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 129,1 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 30,4 K RON | |
| 41 | 41.TERMO PLAST SRL▲ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 127,8 K RON▲ 92,2 % | ▲ 92,2 % | 22,4 K RON | |
| 42 | 42.FIRSTAR SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 119,3 K RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 36,6 K RON | |
| 43 | 43.PANSELUTA SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 118,3 K RON▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 36,2 K RON | |
| 44 | 44.PROVILEX SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 117,1 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 77,2 K RON | |
| 45 | 45.URANUS SRLnou | Oraş Băile Govora, Vâlcea | 108,1 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 25 K RON | |
| 46 | 46.ALVILA PLUS SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 98,5 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 4 K RON | |
| 47 | 47.BENELUX SRL▼ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 87,6 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | -114,5 K RON | |
| 48 | 48.VINY SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 85,2 K RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 65,2 K RON | |
| 49 | 49.JERASA SRL▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 83,2 K RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 12,4 K RON | |
| 50 | 50.CONTIMOBEXIM SRL▲ 3 | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 82,3 K RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | -16,4 K RON | |
| 51 | 51.ACHIDO SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 78 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 31,6 K RON | |
| 52 | 52.CONTROM SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 74,8 K RON▲ 33.596 % | ▲ 33.596 % | 54,2 K RON | |
| 53 | 53.BEL-RAPID SRL▲ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 74,6 K RON▲ 79,4 % | ▲ 79,4 % | 66,9 K RON | |
| 54 | 54.UNITED GROUP COM SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 74,5 K RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | -113,2 K RON | |
| 55 | 55.SAGA SRL▼ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 73,9 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 60 K RON | |
| 56 | 56.GELBETO TRADE SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 68,4 K RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 9,9 K RON | |
| 57 | 57.PACINO SRL▼ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 65 K RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | -3,9 K RON | |
| 58 | 58.AGROIND SA▼ 16 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 63,6 K RON▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 7,6 K RON | |
| 59 | 59.COLION SRL▼ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 58,6 K RON▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 26,4 K RON | |
| 60 | 60.HUNNIK SRL▼ 10 | Sat Sânbotin, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 58,6 K RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | -22,7 K RON | |
| 61 | 61.VIORELA SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 57,2 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 15,2 K RON | |
| 62 | 62.CROM TRANSBUZ S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 56,3 K RON— | — | — | 31,1 K RON |
| 63 | 63.MIRACOL SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 52,9 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | -2,8 K RON | |
| 64 | 64.ADA SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 51,1 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 20,6 K RON | |
| 65 | 65.IZOTEL SRLnou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 48,8 K RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 31,2 K RON | |
| 66 | 66.ANLOR SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 48,7 K RON— | — | — | 47,5 K RON |
| 67 | 67.MIREVAL SRL▼ 35 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 43,2 K RON▼ 70,3 % | ▼ 70,3 % | 19,2 K RON | |
| 68 | 68.GENIMER SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 40,6 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 18,7 K RON | |
| 69 | 69.ALTERNATIVE SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 40,4 K RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | -6,7 K RON | |
| 70 | 70.DIA BUSINESS MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 39,8 K RON— | — | — | 7,2 K RON |
| 71 | 71.PARATICOS SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 39,2 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 3,5 K RON | |
| 72 | 72.LARA ADVISERS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 34,9 K RON▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | -13,3 K RON | |
| 73 | 73.DRIDEN ENERGY SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 34,5 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 4,7 K RON | |
| 74 | 74.RODIN - IMEX SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 34,1 K RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 16,3 K RON | |
| 75 | 75.BALANTA SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 34,1 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -7,3 K RON | |
| 76 | 76.FAMILIAL CONSULT SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 33,7 K RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 14,4 K RON | |
| 77 | 77.NOVARA EXIM SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 33,7 K RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 571 RON | |
| 78 | 78.GADEL - PROFARM SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 33 K RON— | — | 7,2 K RON | |
| 79 | 79.CUART SRL= | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 31,4 K RON▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -20,6 K RON | |
| 80 | 80.RENTEXPERT SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 31,4 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 3,8 K RON | |
| 81 | 81.VILA NOASTRA SRL▲ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 30,1 K RON▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 9,8 K RON | |
| 82 | 82.CIBINU COM SRL▼ 16 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 30 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -15,8 K RON | |
| 83 | 83.BIFONA SRL▼ 21 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 26,3 K RON▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | -23,9 K RON | |
| 84 | 84.MANVER SRL▼ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 24,7 K RON▼ 28 % | ▼ 28 % | -4,1 K RON | |
| 85 | 85.OVICOM EXIM SRL▼ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 24,7 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 3,5 K RON | |
| 86 | 86.UNIC SRL▼ 9 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 24,5 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 11,9 K RON | |
| 87 | 87.CAROLS INTERNATIONAL SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 24,2 K RON0,0% | 0,0% | -41 K RON | |
| 88 | 88.VENERA SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 23,9 K RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | -321 RON | |
| 89 | 89.OLEVID SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 22,6 K RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 4,4 K RON | |
| 90 | 90.PLAST-MONTANA SRL▼ 23 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 22,3 K RON▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | -8,7 K RON | |
| 91 | 91.R.P. INTEGRAL SRL▼ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 21,4 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 7,6 K RON | |
| 92 | 92.AYNAIMOB SRL▲ 3 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 20,5 K RON▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 18,8 K RON | |
| 93 | 93.CRIDUMAR SRL▼ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 20,1 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 3,2 K RON | |
| 94 | 94.NEW GENERATION SRL▼ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 19,5 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 4,6 K RON | |
| 95 | 95.MARVIL COM SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 19 K RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 794 RON | |
| 96 | 96.PRO CONFORT SRL▼ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 18,8 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 9,6 K RON | |
| 97 | 97.IMOB INVEST SRL▼ 34 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 18,6 K RON▼ 56,4 % | ▼ 56,4 % | 9,7 K RON | |
| 98 | 98.URSULETUL SRL▼ 22 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 17,6 K RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | -23,9 K RON | |
| 99 | 99.ANTON SRL▼ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 17,5 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -8,2 K RON | |
| 100 | 100.OCTAMAG PAN SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 16,8 K RON▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 405 RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Vâlcea
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
191 firme · 56,9 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
14 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
6 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
52 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
8 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
7 firme · 552,3 K RON