Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Vâlcea după cifră de afaceri în 2020
746 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 240,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 629,8 K RON, iar liderul atinge 39,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CALIMANESTI CACIULATA SA= | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 39,1 mil. RON▼ 54,5 % | ▼ 54,5 % | -1,9 mil. RON | |
| 2 | 2.ROSAN GRUP SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,6 mil. RON▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | -722,5 K RON | |
| 3 | 3.POPASUL CASA ROMANEASCA SRL▲ 3 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 9,4 mil. RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 3,3 mil. RON | |
| 4 | 4.LIFI TOUR SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 8,7 mil. RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 936,1 K RON | |
| 5 | 5.MESOPOTAMIA SUD INVEST S.R.L.= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 8,2 mil. RON▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | -797,8 K RON | |
| 6 | 6.OLANESTI RIVIERA SA▼ 4 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 7,6 mil. RON▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 9,2 mil. RON | |
| 7 | 7.BAILE GOVORA SA▼ 3 | Oraş Băile Govora, Vâlcea | 7,6 mil. RON▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | -340 K RON | |
| 8 | 8.MAROTIS SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 5,5 mil. RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 811,2 K RON | |
| 9 | 9.LUCICORICOM SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 5,3 mil. RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 2,9 K RON | |
| 10 | 10.OMICRON SRL▼ 2 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 5,2 mil. RON▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 101,4 K RON | |
| 11 | 11.RAZINVEST GLOBAL S.R.L.▲ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 5,2 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 12 | 12.ARDAVA SRL▼ 1 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 4,3 mil. RON▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 874,5 K RON | |
| 13 | 13.RIVIERA GRUP SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,2 mil. RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 366 K RON | |
| 14 | 14.M.B. PLUS SRL▲ 9 | Loc. Căciulata, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 4 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 1,5 mil. RON | |
| 15 | 15.PLAY ELECTRO SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,6 mil. RON▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 116,2 K RON | |
| 16 | 16.DONEXIM SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,3 mil. RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 47,1 K RON | |
| 17 | 17.RAFI SI GABY SRL▼ 2 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 3,3 mil. RON▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 378,3 K RON | |
| 18 | 18.OLTCARN CONSTRUCT SA▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,2 mil. RON▼ 56 % | ▼ 56 % | -1,8 mil. RON | |
| 19 | 19.BROTHERS PUB S.R.L.▲ 8 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 3 mil. RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 38,3 K RON | |
| 20 | 20.ALFA FARM SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,8 mil. RON▼ 55 % | ▼ 55 % | 25,9 K RON | |
| 21 | 21.CASEY CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,7 mil. RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 301,1 K RON | |
| 22 | 22.GERIM 2011 SRLnou | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 2,4 mil. RON▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 90,3 K RON | |
| 23 | 23.SCORILO SRL▲ 3 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 2,4 mil. RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 352,2 K RON | |
| 24 | 24.NEX SRL▼ 4 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 2,3 mil. RON▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 299 K RON | |
| 25 | 25.ERD COM IMPEX SRL▲ 6 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 2,3 mil. RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 26 | 26.WHITE TURISM SRL▲ 3 | Sat Măldăreşti, Comuna Măldăreşti, Vâlcea | 2,3 mil. RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 589,3 K RON | |
| 27 | 27.CORILUC SRL▼ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,1 mil. RON▼ 59 % | ▼ 59 % | 2 K RON | |
| 28 | 28.LIVMARIA FOOD S.R.L.▲ 27 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 2,1 mil. RON▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 320,6 K RON | |
| 29 | 29.TEHNOINFO PRO SRL▲ 5 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 2 mil. RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 786,8 K RON | |
| 30 | 30.INSIADA S.R.L.▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 39,8 K RON | |
| 31 | 31.CANTINE COMERŢ ALUNU SA▲ 20 | Sat Alunu, Comuna Alunu, Vâlcea | 1,9 mil. RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 378,1 K RON | |
| 32 | 32.GEALEXIM SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9 mil. RON▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | 171,1 K RON | |
| 33 | 33.COMTEX SRL▲ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 65,8 K RON | |
| 34 | 34.RESTAURANT MEZZALUNA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,8 mil. RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 168,2 K RON | |
| 35 | 35.NESTA COMPANI SRLnou | Sat Bradu-Clocotici, Comuna Racoviţa, Vâlcea | 1,8 mil. RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 56,4 K RON | |
| 36 | 36.SIVA TRANS SRLnou | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 1,8 mil. RON▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | -90,5 K RON | |
| 37 | 37.PARKING CLUB SRL▲ 3 | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 1,7 mil. RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 3,7 K RON | |
| 38 | 38.ALIROMAND SRL▼ 25 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 1,6 mil. RON▼ 74,2 % | ▼ 74,2 % | -776,7 K RON | |
| 39 | 39.BARRECO LARY SRL▼ 7 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 1,6 mil. RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 364,7 K RON | |
| 40 | 40.LARDI FOREST S.R.L.▲ 30 | Sat Stroeşti, Comuna Stroeşti, Vâlcea | 1,5 mil. RON▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 782,5 K RON | |
| 41 | 41.MARCOS TRAVEL SRL▼ 11 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 1,5 mil. RON▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 47,2 K RON | |
| 42 | 42.COSTA AD INVESTMENT S.R.L.▲ 312 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,5 mil. RON▲ 2.068,7 % | ▲ 2.068,7 % | -118,9 K RON | |
| 43 | 43.BALTA VERDE SRL▼ 6 | Sat Câinenii Mari, Comuna Câineni, Vâlcea | 1,4 mil. RON▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | 162,6 K RON | |
| 44 | 44.GUTGAD SRL▲ 21 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 1,4 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 358,7 K RON | |
| 45 | 45.CINECITTA SRL▼ 4 | Sat Gura Văii, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 1,4 mil. RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 15,9 K RON | |
| 46 | 46.GDG-SUPREM SRL▼ 13 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 1,4 mil. RON▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 158,8 K RON | |
| 47 | 47.ALFAROM PRODUCTION SRL▲ 12 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 1,4 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 408,3 K RON | |
| 48 | 48.MIRAPET SRL▲ 9 | Sat Cerna, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 1,3 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 259,9 K RON | |
| 49 | 49.CALICIU COMPANY S.R.L.▲ 18 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 1,3 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 356,9 K RON | |
| 50 | 50.SEVA EVENTS S.R.L.▼ 4 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 1,3 mil. RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | -363,7 K RON | |
| 51 | 51.STELDAN SRL▼ 2 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 1,2 mil. RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 334,2 K RON | |
| 52 | 52.FIAMA PUB S.R.L.▼ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,2 mil. RON▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | -79,7 K RON | |
| 53 | 53.STEJARUL DIN VALE S.R.L.▲ 108 | Sat Oveselu, Comuna Măciuca, Vâlcea | 1,2 mil. RON▲ 249,9 % | ▲ 249,9 % | 10,4 K RON | |
| 54 | 54.LIDIVAL SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▼ 29 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,2 mil. RON▼ 67,3 % | ▼ 67,3 % | -337,2 K RON | |
| 55 | 55.MIHGEO COM SRL▲ 7 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 1,2 mil. RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 554,3 K RON | |
| 56 | 56.AUTOCYTY TOPOLOG S.R.L.▼ 14 | Sat Tepşenari, Comuna Milcoiu, Vâlcea | 1,2 mil. RON▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | -52,3 K RON | |
| 57 | 57.EMIMAR SERVICE SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,1 mil. RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 74,8 K RON | |
| 58 | 58.CONSUMCOOP HOREZU SOCIETATE COOPERATIVĂ▼ 14 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 1,1 mil. RON▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 10,2 K RON | |
| 59 | 59.COZIANA SRL▼ 11 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 1,1 mil. RON▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 38,6 K RON | |
| 60 | 60.ANTARES GRILL S.R.L.▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1 mil. RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 167,1 K RON | |
| 61 | 61.METENE SRL▲ 11 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 1 mil. RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 383,5 K RON | |
| 62 | 62.BELVEDERE SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1 mil. RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 183,5 K RON | |
| 63 | 63.INVENTURA SRL▼ 10 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 989,5 K RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 170,6 K RON | |
| 64 | 64.FRANCEXIM SRL▲ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 987,9 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 351,8 K RON | |
| 65 | 65.FIBERSERV SRL▼ 30 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 970,3 K RON▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | 191,3 K RON | |
| 66 | 66.GALLO INVEST S.R.L.▼ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 961,7 K RON▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | -108,4 K RON | |
| 67 | 67.MARKET IMPACT SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 949 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 1,5 K RON | |
| 68 | 68.3 AXE SRL▼ 5 | Sat Milostea, Comuna Slătioara, Vâlcea | 939,5 K RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 54,9 K RON | |
| 69 | 69.LUNIC SRL▲ 4 | Sat Giuleşti, Comuna Fârtăţeşti, Vâlcea | 908 K RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 8,7 K RON | |
| 70 | 70.MARKET O & F SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 907,4 K RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 193,1 K RON | |
| 71 | 71.ARTEMIZA SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 907 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 167,7 K RON | |
| 72 | 72.CONTINENTE SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 904,6 K RON▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | -479,4 K RON | |
| 73 | 73.ADFA OOPS S.R.L.▲ 44 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 883,2 K RON▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 2,3 K RON | |
| 74 | 74.SUPCA TRADE SRL▲ 19 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 868,6 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 83,6 K RON | |
| 75 | 75.DIAELA TOUR SRL▲ 6 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 858,4 K RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 292,9 K RON | |
| 76 | 76.CASA HOREZEANA SRL= | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 851,7 K RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 189,4 K RON | |
| 77 | 77.EMINOVICI SRL▲ 3 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 843,4 K RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 144,1 K RON | |
| 78 | 78.GEMINA TOUR SA▼ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 834,4 K RON▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | -154,9 K RON | |
| 79 | 79.LOSTRITA SRL▲ 16 | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 827,5 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 4,3 K RON | |
| 80 | 80.RIDAVIM INVEST SRL▼ 19 | Loc. Berbeşti, Oraş Berbeşti, Vâlcea | 821,7 K RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 180,7 K RON | |
| 81 | 81.FEDERALCOOP RM.VÂLCEA SOCIETATE COOPERATIVĂ▼ 21 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 812,4 K RON▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | -80,5 K RON | |
| 82 | 82.EXTRON LM SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 809,2 K RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 64,1 K RON | |
| 83 | 83.CARUSEL SRL▼ 40 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 752 K RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | -393,7 K RON | |
| 84 | 84.UDEANU SRL▼ 2 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 751 K RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | -103,2 K RON | |
| 85 | 85.MARY & ADY SRL▼ 7 | Loc. Jiblea Veche, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 740,6 K RON▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 386,2 K RON | |
| 86 | 86.NECCI RESTAURANT S.R.L.▲ 138 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 728,2 K RON▲ 216,6 % | ▲ 216,6 % | 260,2 K RON | |
| 87 | 87.SERVIMPEX C.I.A. SRL▲ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 726,1 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 166 K RON | |
| 88 | 88.A & O CONSTRUCT CO SRL▲ 9 | Sat Balota, Comuna Racoviţa, Vâlcea | 722,9 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 125,9 K RON | |
| 89 | 89.CARMEXIM SUD S.R.L.▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 718,2 K RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 1,8 K RON | |
| 90 | 90.EPOQUE RST S.R.L.▲ 28 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 715,8 K RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 147,3 K RON | |
| 91 | 91.STREET FOOD STYLE S.R.L.▲ 12 | Sat Zăvoieni, Comuna Măciuca, Vâlcea | 702,4 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 28,3 K RON | |
| 92 | 92.BLACK CORNER PUB S.R.L.▲ 243 | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 701,6 K RON▲ 712,3 % | ▲ 712,3 % | 38,8 K RON | |
| 93 | 93.SC XAV MEDIA S.R.L.▲ 23 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 701,4 K RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 336,5 K RON | |
| 94 | 94.PROPERADI S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 697,4 K RON— | — | — | -215,9 K RON |
| 95 | 95.RAZINVEST FOOD S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 692,1 K RON— | — | — | 24,4 K RON |
| 96 | 96.RAMALIA SRL▲ 26 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 687 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 53,7 K RON | |
| 97 | 97.DULUGEAC-HUNTING S.R.L.▼ 5 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 678,6 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 287,5 K RON | |
| 98 | 98.EUROPA 15 A SRL▼ 9 | Loc. Seaca, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 662,8 K RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 86,6 K RON | |
| 99 | 99.BRIF-COLA SRL▼ 45 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 652,7 K RON▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | 18,5 K RON | |
| 100 | 100.ALIDA EVENIMENTE S.R.L.▲ 39 | Sat Băbeni-Olteţu, Comuna Diculeşti, Vâlcea | 629,8 K RON▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 50,8 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Vâlcea
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
55 firme · 310,4 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
202 firme · 195,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
81 firme · 115,6 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
196 firme · 45 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
69 firme · 42,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
145 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
7 firme · 130,6 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
7 firme · 123,5 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 46,7 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 0 RON