Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Vâlcea după cifră de afaceri în 2012
99 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 99 cumulează 193,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 62,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FORESTCOV SRL= | Sat Văleni, Comuna Păuseşti, Vâlcea | 62,4 mil. RON▲ 58 % | ▲ 58 % | 277 K RON | |
| 2 | 2.HARDWOOD SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 31,6 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 3 | 3.LEMNCOV SRL= | Sat Văleni, Comuna Păuseşti, Vâlcea | 31 mil. RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 256,5 K RON | |
| 4 | 4.COZIA FOREST SA= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 11,7 mil. RON▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 608,4 K RON | |
| 5 | 5.RALU COMPANY SRL= | Sat Măgura, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 8,7 mil. RON▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 288,6 K RON | |
| 6 | 6.HATY SRL= | Oraş Băbeni, Vâlcea | 8,5 mil. RON▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 126,3 K RON | |
| 7 | 7.SORG SRL▲ 1 | Sat Ulmeţel, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 6,9 mil. RON▲ 46 % | ▲ 46 % | 82,3 K RON | |
| 8 | 8.BALINDRU SRL▼ 1 | Sat Voineşita, Comuna Voineasa, Vâlcea | 4,9 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 48 K RON | |
| 9 | 9.LENORY SRLnou | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 3,2 mil. RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 142,5 K RON | |
| 10 | 10.COSMETIC-TIM SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,6 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 136,3 K RON | |
| 11 | 11.FEROMAT SRL▲ 2 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 2,2 mil. RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 143,4 K RON | |
| 12 | 12.BATILI SRL= | Sat Chiceni, Comuna Tomşani, Vâlcea | 1,9 mil. RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 118,7 K RON | |
| 13 | 13.FAGIA SRL▲ 1 | Sat Voineşita, Comuna Voineasa, Vâlcea | 1,6 mil. RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 22,5 K RON | |
| 14 | 14.MARCBEST SRL▼ 5 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 1,4 mil. RON▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | -170,5 K RON | |
| 15 | 15.MARCOBAN FOREST SRL-D▲ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,4 mil. RON▲ 246,2 % | ▲ 246,2 % | 440,9 K RON | |
| 16 | 16.IONITA COMPANY SRL▲ 1 | Sat Măldăreşti, Comuna Măldăreşti, Vâlcea | 1,3 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 8,3 K RON | |
| 17 | 17.HOLZINDUSTRIE DECO SRL▼ 7 | Loc. Băbeni, Oraş Băbeni, Vâlcea | 1,3 mil. RON▼ 62,6 % | ▼ 62,6 % | -792,2 K RON | |
| 18 | 18.COMTRANSPORT FLORICEL SRLnou | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 1,1 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 162,1 K RON | |
| 19 | 19.SORINELA SRL▼ 3 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 1,1 mil. RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 107,5 K RON | |
| 20 | 20.ULTRAVOX SRL= | Sat Negreni, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 1 mil. RON▲ 40 % | ▲ 40 % | 254,7 K RON | |
| 21 | 21.AGORA SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 873,3 K RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 311,3 K RON | |
| 22 | 22.AFGAM SRL▼ 1 | Sat Stroeşti, Comuna Stroeşti, Vâlcea | 769,5 K RON▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 15,1 K RON | |
| 23 | 23.MOTOC FOREST SRL▼ 1 | Sat Tuţuleşti, Comuna Racoviţa, Vâlcea | 698,9 K RON▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 132,3 K RON | |
| 24 | 24.AKACIA LUX SRL▼ 6 | Sat Măldăreşti, Comuna Măldăreşti, Vâlcea | 643,2 K RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 1,7 K RON | |
| 25 | 25.COMCONSULT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 602,5 K RON▲ 3.104,7 % | ▲ 3.104,7 % | 33,8 K RON | |
| 26 | 26.BORASCU COM SRL▼ 1 | Sat Pietreni, Comuna Costeşti, Vâlcea | 449,2 K RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 71,7 K RON | |
| 27 | 27.BRANTEX LEMN SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂnou | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 379,3 K RON— | — | — | 15,7 K RON |
| 28 | 28.DINAMIC GRUP SRL▼ 4 | Sat Valea Cheii, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 292,7 K RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 3,4 K RON | |
| 29 | 29.MARELICOM SRL▼ 1 | Sat Voineşita, Comuna Voineasa, Vâlcea | 292,6 K RON▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | -15,4 K RON | |
| 30 | 30.TEHNOSILVA IMPEX SRL▼ 3 | Sat Voineşita, Comuna Voineasa, Vâlcea | 254,7 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 58,1 K RON | |
| 31 | 31.FILO CATANA INDUSTRIAL SRL▼ 2 | Sat Glăvile, Comuna Glăvile, Vâlcea | 251,2 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 24,6 K RON | |
| 32 | 32.ALI-MAD SRL= | Sat Bogdăneşti, Comuna Oteşani, Vâlcea | 215,1 K RON▲ 47 % | ▲ 47 % | 34,4 K RON | |
| 33 | 33.EAGLE WOOD SRL▲ 17 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 137,9 K RON▲ 949,1 % | ▲ 949,1 % | 22,1 K RON | |
| 34 | 34.ALIMARC SRL▼ 1 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 122,9 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 17,1 K RON | |
| 35 | 35.CETINA SRL▲ 19 | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 108,8 K RON— | — | 1,2 K RON | |
| 36 | 36.CUBITAL FOREST S.R.L.▲ 11 | Sat Greci, Comuna Mateeşti, Vâlcea | 87,2 K RON▲ 389,9 % | ▲ 389,9 % | 3 K RON | |
| 37 | 37.ROD LIL SRL▼ 3 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 84,3 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 25,2 K RON | |
| 38 | 38.RANIVAN FOREST S.R.L.▲ 3 | Sat Malaia, Comuna Malaia, Vâlcea | 83,5 K RON▲ 137,6 % | ▲ 137,6 % | -8,9 K RON | |
| 39 | 39.EXEUS IMPORT EXPORT SRL▼ 9 | Loc. Băbeni, Oraş Băbeni, Vâlcea | 82,9 K RON▼ 49 % | ▼ 49 % | 4,5 K RON | |
| 40 | 40.THYMALLUS INVEST SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 76,9 K RON▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 921 RON | |
| 41 | 41.MOBIGLAS PROD SRL▼ 5 | Sat Boişoara, Comuna Boişoara, Vâlcea | 73,7 K RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 1,3 K RON | |
| 42 | 42.ALICEL IMPORT EXPORT SRL▼ 3 | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 64,8 K RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | -29,9 K RON | |
| 43 | 43.GEOFORES PROD SRL▼ 5 | Sat Buzdugan, Comuna Păuseşti, Vâlcea | 54,6 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | -53 K RON | |
| 44 | 44.B. M. & COMPANY SRL▼ 21 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 52,3 K RON▼ 88,9 % | ▼ 88,9 % | -648,7 K RON | |
| 45 | 45.MĂRUNŢELU CĂTĂLIN SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂnou | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 51,3 K RON— | — | — | 14,7 K RON |
| 46 | 46.JOHANN & SEBASTIAN IMPORT EXPORT SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂnou | Oraş Băbeni, Vâlcea | 50,5 K RON— | — | — | -96 RON |
| 47 | 47.OLT BUSSINES SRL▼ 5 | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 48 K RON▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | -8,7 K RON | |
| 48 | 48.ADCRIM SRL▼ 3 | Sat Grebleşti, Comuna Câineni, Vâlcea | 39,5 K RON▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 10,7 K RON | |
| 49 | 49.WOOD M.C.N. ACTIVE SRLnou | Loc. Băbeni, Oraş Băbeni, Vâlcea | 33,5 K RON— | — | -26,5 K RON | |
| 50 | 50.SCUNDEANU CONSTRUCT SRLnou | Sat Silea, Comuna Orleşti, Vâlcea | 25,9 K RON— | — | — | -9,7 K RON |
| 51 | 51.LORA & RALO INVEST S.R.L.▲ 3 | Sat Malaia, Comuna Malaia, Vâlcea | 20,5 K RON— | — | 8,8 K RON | |
| 52 | 52.REGINA SILVA PROD SRL▲ 2 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 19,7 K RON— | — | -93,3 K RON | |
| 53 | 53.AYE NATURE S.R.L.▼ 5 | Sat Negreni, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 16,5 K RON0,0% | 0,0% | -271 RON | |
| 54 | 54.TAGROM SRL▼ 11 | Sat Berbeşti, Comuna Laloşu, Vâlcea | 13 K RON▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | -6,8 K RON | |
| 55 | 55.CARMEN SRL▼ 9 | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 12,3 K RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -856 RON | |
| 56 | 56.IOMIRA SRL▼ 16 | Sat Modoia, Comuna Cernisoara, Vâlcea | 11,4 K RON▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | -6,5 K RON | |
| 57 | 57.CYBELA SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,1 K RON— | — | 3,2 K RON | |
| 58 | 58.GROZAVU IMPEX SRL▼ 14 | Sat Poiana, Comuna Perişani, Vâlcea | 1,9 K RON▼ 93,2 % | ▼ 93,2 % | -16,8 K RON | |
| 59 | 59.SAVCO SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 60 | 60.PETRIMAN SRL▼ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -7,9 K RON | |
| 61 | 61.UNICAT SRL▼ 7 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 62 | 62.VILERO SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0 RON— | — | -610 RON | |
| 63 | 63.P.P.P. SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 64 | 64.ASCOM SRL▼ 15 | Sat Săruleşti, Comuna Lăpuşata, Vâlcea | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -720 RON | |
| 65 | 65.TURTUCOM SRL▼ 11 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 66 | 66.ETRUSCA SRL▼ 12 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 67 | 67.OLIDEN SRL▼ 13 | Sat Cermegeşti, Comuna Lădeşti, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 68 | 68.LASVAD SRL▼ 14 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 69 | 69.FORESTIER SRL▼ 15 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 0 RON— | — | -150,8 K RON | |
| 70 | 70.RANIL SRL▼ 16 | Sat Blidari, Comuna Goleşti, Vâlcea | 0 RON— | — | -755 RON | |
| 71 | 71.STAGE FOREST SRL▼ 17 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 72 | 72.EXPOFOREST SRLnou | Sat Ciungetu, Comuna Malaia, Vâlcea | 0 RON— | — | -327 RON | |
| 73 | 73.EUROFOREST GRUP SRL▼ 19 | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 74 | 74.GRIL CONST SRL▼ 20 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 75 | 75.GIMILA PROD SRL▼ 21 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 76 | 76.VIFOR FILIALA BREZOI SRL▼ 22 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 77 | 77.ELATINA PROD SRL▼ 42 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1,8 K RON | |
| 78 | 78.HUEDIN FOREST SRL▼ 24 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 79 | 79.ELACRISCOM SRL▼ 25 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 80 | 80.ANDUVAL COM SRL▼ 26 | Sat Dezrobiţi, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 81 | 81.ZETFOREST SRL▼ 27 | Sat Coasta, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 82 | 82.VATOM PROD SRL▼ 28 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 83 | 83.BIALEX LEMN SRL▼ 29 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 84 | 84.ZIBA IMPEX SRL▼ 32 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 85 | 85.SEANO SRL▼ 31 | Sat Voineşita, Comuna Voineasa, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 86 | 86.DOROX SRL▼ 32 | Sat Malaia, Comuna Malaia, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 87 | 87.KAMAR IMPEX SRL▼ 33 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 88 | 88.ADYROX SRL▼ 34 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 89 | 89.RADAL SRL▼ 35 | Sat Stroeşti, Comuna Stroeşti, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 90 | 90.VIRGILEMN SRLnou | Sat Bumbueşti, Comuna Boişoara, Vâlcea | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 91 | 91.CATANA INVEST SRLnou | Sat Glăvile, Comuna Glăvile, Vâlcea | 0 RON— | — | — | -12,2 K RON |
| 92 | 92.MAROV FOREST SRL▼ 41 | Sat Fişcălia, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 93 | 93.VESAM FOREST SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂnou | Sat Coasta, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 0 RON— | — | — | -5,9 K RON |
| 94 | 94.NEFERU FOREST S.R.L.nou | Sat Crângu, Comuna Scundu, Vâlcea | 0 RON— | — | — | -4,2 K RON |
| 95 | 95.ERDIVAN SRL▼ 41 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 96 | 96.PASIL SRL▼ 42 | Sat Bârlogu, Comuna Stoeneşti, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 97 | 97.PINFOREST SRL▼ 43 | Sat Zăvideni, Comuna Prundeni, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 98 | 98.STEFAL MIX SRL▼ 44 | Loc. Băbeni, Oraş Băbeni, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 99 | 99.MARVIO PROD SRL▼ 45 | Sat Săliştea, Comuna Malaia, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON |