COMERCIAL.ro

Top 100 firme — Transport și depozitare după cifră de afaceri în 2012

44.396 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 23,6 mld. RON. Pragul de intrare în top este 67,2 mil. RON, iar liderul atinge 1,7 mld. RON.

FirmăCifră de afaceri
SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE CALATORI - CFR - CALATORI SA=1,7 mld. RON▼ 23,8 %
SOCIETATEA NAŢIONALĂ DE TRANSPORT GAZE NATURALE TRANSGAZ SA=1,3 mld. RON▼ 1,1 %
COMPANIA NATIONALA POSTA ROMANA SA=1,2 mld. RON▼ 4,7 %
COMPANIA NATIONALA DE CAI FERATE "CFR" SA=1,1 mld. RON▼ 3,3 %
COMPANIA NATIONALA DE TRANSPORTURI AERIENE ROMANE TAROM SA▲ 11 mld. RON▲ 10,8 %
SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA▼ 1970,4 mil. RON▼ 12,4 %
GRUP FEROVIAR ROMAN SA=813,7 mil. RON▲ 6,9 %
ADMINISTRATIA ROMANA A SERVICIILOR DE TRAFIC AERIAN ROMATSA RA=707,1 mil. RON▼ 4,8 %
SOCIETATEA DE TRANSPORT BUCUREŞTI STB S.A.=698,7 mil. RON▲ 1,8 %
BATA SKY IMOBILIARE S.A.=674,9 mil. RON▲ 17,3 %
COMPANIA NATIONALA "AEROPORTURI BUCURESTI" SA▲ 2555,5 mil. RON▲ 17,1 %
METROREX SA▼ 1537,2 mil. RON▲ 5,5 %
AQUILA PART PROD COM S.A.▼ 1526,9 mil. RON▲ 7 %
SCHENKER LOGISTICS ROMANIA S.A.▲ 2364,2 mil. RON▲ 15,4 %
CONPET SA▼ 1334,6 mil. RON▼ 2,1 %
TRANS BITUM SRL▲ 1302,1 mil. RON▼ 4 %
TTS ( TRANSPORT TRADE SERVICES ) SA▲ 2300,8 mil. RON▲ 13,6 %
COMPANIA NAŢIONALĂ "ADMINISTRAŢIA PORTURILOR MARITIME" - S.A.CONSTANŢA▲ 4248,3 mil. RON▲ 11,6 %
CARPATAIR SA▼ 1245,8 mil. RON▼ 16,2 %
WABERER`S ROMANIA SA▲ 3243,9 mil. RON▲ 17,7 %
FAN COURIER EXPRESS SRL=241,7 mil. RON▲ 8,6 %
COMPANIA DE NAVIGATIE FLUVIALA ROMANA NAVROM SA▲ 3239,6 mil. RON▲ 20,2 %
DUMAGAS TRANSPORT SA▲ 1234,4 mil. RON▲ 14,1 %
XPO TRANSPORT SOLUTIONS ROMANIA SRL▲ 5232,8 mil. RON▲ 42,2 %
EDY INTERNAŢIONAL SPEDITION SA▼ 10208,6 mil. RON▼ 34 %
CARRION EXPEDITION SRL▲ 24208,4 mil. RON▲ 94,2 %
REGIOTRANS SRL▼ 7204,5 mil. RON▼ 9,3 %
UNICOM TRANZIT SA▼ 2199,3 mil. RON▲ 0,3 %
CEVA GROUND LOGISTICS ROMANIA S.R.L.▼ 2188,6 mil. RON▲ 2,2 %
DHL INTERNATIONAL ROMANIA SRL▼ 2185,1 mil. RON▲ 5,5 %
TRANSMEC RO SRL▲ 8180,2 mil. RON▲ 26,9 %
TOURING EUROPABUS ROMANIA SRL▲ 81178,4 mil. RON▲ 216,4 %
CONSTANTA SOUTH CONTAINER TERMINAL SRL=175,2 mil. RON▲ 12,8 %
INTERNATIONAL LAZAR COMPANY SRL=169,6 mil. RON▲ 10 %
FEDEX EXPRESS ROMANIA TRANSPORTATION S.R.L.▼ 4167,2 mil. RON▲ 4 %
MSC ROMANIA SHIPPING SRL▼ 4166,8 mil. RON▲ 6,3 %
KUEHNE + NAGEL S.R.L.▼ 2165,1 mil. RON▲ 7,2 %
KJC TRANSPORT ANALYTICS S.R.L.▲ 2159,9 mil. RON▲ 16,9 %
REMAT EURO SUDEST SRL▲ 17158,7 mil. RON▲ 66,2 %
ROFERSPED SA▼ 3156,5 mil. RON▲ 8,7 %
GEBRUDER WEISS SRL▼ 3154,9 mil. RON▲ 8,3 %
DUVENBECK LOGISTIK SRL▲ 7154,4 mil. RON▲ 40,2 %
DUNCA EXPEDITII SA▼ 7149,9 mil. RON▼ 0,8 %
ALPHA CONSTRUCT SISTEM S.A.▲ 3146,5 mil. RON▲ 25,3 %
TRANSPECO LOGISTICS & DISTRIBUTION SA▼ 3145 mil. RON▲ 10,6 %
TOTAL N S A SRL▲ 6142 mil. RON▲ 44,6 %
ALYMAR TRANS AGRI SRL▲ 106140,6 mil. RON▲ 235,8 %
TRANSFEROVIAR GRUP SA▲ 15140,3 mil. RON▲ 60 %
GEOFY TRANS SRL▼ 19137,1 mil. RON▼ 16,1 %
BLD PHARMA SRL▲ 22.612135,4 mil. RON▲ 246.729,7 %
DSV CONTRACT LOGISTICS S.R.L.▼ 5135 mil. RON▲ 12,4 %
TRANSFER INTERNATIONAL SPEDITION SRL▼ 11120,4 mil. RON▼ 8,9 %
COM DIVERS AUTO RO SA▲ 1119,5 mil. RON▲ 23,5 %
HOEDLMAYR-LAZAR ROMANIA SRL▼ 11118,1 mil. RON▼ 8 %
H ESSERS SRL▲ 32117,9 mil. RON▲ 70,1 %
OIL TERMINAL SA▼ 8111,5 mil. RON▼ 3,7 %
COMVEX SA▲ 42109,2 mil. RON▲ 72,8 %
TRANSEXPED AGRO SRL▲ 27107,4 mil. RON▲ 54,2 %
DIANTHUS COMPANY SRL▲ 14107 mil. RON▲ 33,2 %
GOPET ROMANIA SRL▼ 15105,4 mil. RON▼ 13,5 %
GEODIS TRANSPORT ROMANIA S.A.▼ 2103 mil. RON▲ 12,8 %
FM ROMANIA SRL▲ 4102 mil. RON▲ 17,2 %
VALDRIX S.A.▲ 799,9 mil. RON▲ 21,5 %
UPS ROMANIA SRL▲ 199 mil. RON▲ 13,7 %
CARGUS S.R.L.▼ 896,3 mil. RON▲ 3,2 %
COMPANIA DE TRANSPORT PUBLIC CLUJ NAPOCA S.A.▼ 1195,8 mil. RON▼ 0,7 %
UNIFERTRANS SRL▼ 594,6 mil. RON▲ 5,6 %
KLG EUROPE LOGISTICS SRL=93,4 mil. RON▲ 11,8 %
URGENT CURIER S.A.▲ 2090,6 mil. RON▲ 32,5 %
DEUTSCHE BAHN CARGO ROMANIA S.R.L.▲ 1190,3 mil. RON▲ 24,7 %
LOGISTIC E VAN WIJK SRL▼ 1389,4 mil. RON▼ 3 %
SKIPTRANS SRL▲ 1188,3 mil. RON▲ 25,5 %
NORTH STAR SHIPPING SRL▲ 687 mil. RON▲ 17,4 %
GP RAIL CARGO S.A.▼ 3084,8 mil. RON▼ 32,7 %
LAGERMAX AUTOTRANSPORT SRL▲ 183,9 mil. RON▲ 8,9 %
TRADE TRANS RAILLOGISTICS SRL▲ 3683,6 mil. RON▲ 43 %
FELBERMAYR ROMANIA SRLnou83,4 mil. RON▲ 7,5 %
NX CARGO-PARTNER ROMANIA S.R.L.▼ 682,9 mil. RON▲ 2,5 %
PORTO NAV GROUP SRL▲ 21881,5 mil. RON▲ 255,7 %
CROSS CARGO LOGISTICS S.R.L.▼ 2781,3 mil. RON▼ 16,2 %
HARTL CARRIER SRL▲ 2881 mil. RON▲ 35,5 %
COSCO SHIPPING LINES (ROMANIA) CO. LTD. SRL▲ 4078,9 mil. RON▲ 46,3 %
RAIL CARGO LOGISTICS - ROMANIA SOLUTIONS SRL▼ 1678,7 mil. RON▼ 7,1 %
ALL CARGO EXPRES SRL▼ 1577,4 mil. RON▼ 6,9 %
HOLLEMAN SPECIAL TRANSPORT & PROJECT CARGO SRL▼ 1477 mil. RON▼ 5 %
VLASE INTERNATIONAL SRL▲ 25974,6 mil. RON▲ 296,9 %
GLOBE GROUND ROMANIA SRL▼ 374,4 mil. RON▲ 6,6 %
REGIA AUTONOMA DE TRANSPORT PUBLIC IASI RA▼ 1073,9 mil. RON▼ 1,2 %
EUROSILOZ SA▼ 2973,8 mil. RON▼ 18 %
ARCESE TRANSPORT SRL▲ 39872,6 mil. RON▲ 430,5 %
CHIMPEX SA▲ 1472,4 mil. RON▲ 18,7 %
ROMAR SHIPPING AGENCY SRL▼ 1072 mil. RON▼ 0,1 %
RC-CF TRANS SRL▲ 2171,4 mil. RON▲ 26,7 %
ALMOS AGROROM SRL▼ 171,2 mil. RON▲ 4,8 %
GRUP SERVICII PETROLIERE SHIPYARD S.R.L.▲ 6371,1 mil. RON▲ 74,4 %
ROMFRACHT SRL▲ 2270,4 mil. RON▲ 28,1 %
REGIA AUTONOMĂ ”ADMINISTRAȚIA FLUVIALĂ A DUNĂRII DE JOS” GALAȚI▼ 768,6 mil. RON▲ 0,4 %
TRANSPORT CĂLĂTORI EXPRESS S.A.▼ 367,5 mil. RON▲ 1,4 %
FRIGOEXPRES SA▼ 2267,3 mil. RON▼ 11,6 %
YUSEN LOGISTICS (ROMANIA) S.R.L.▼ 3967,2 mil. RON▼ 25,2 %

Căutare

Caută firme, persoane, dosare, mențiuni din Monitorul Oficial sau mărci