Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Timiș după cifră de afaceri în 2010
1.458 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 241,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 708,5 K RON, iar liderul atinge 34,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.UNITA TURISM HOLDING SA= | Municipiul Timişoara, Timiş | 34,9 mil. RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | -19,1 mil. RON | |
| 2 | 2.CONTINENTAL SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 12,9 mil. RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -3 mil. RON | |
| 3 | 3.BEGA TURISM SA= | Municipiul Timişoara, Timiş | 12,7 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 453,7 K RON | |
| 4 | 4.SOCIETATEA COMERCIALA DE TRATAMENT BALNEAR BUZIAS SA= | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 8,3 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 146,2 K RON | |
| 5 | 5.CHICAGO-B SRL= | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 8 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 3,9 K RON | |
| 6 | 6.MANON LESCAUT SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 7,7 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 427,4 K RON | |
| 7 | 7.MONROVIA IMPEX SRL▲ 2 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 5,8 mil. RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 433,1 K RON | |
| 8 | 8.ALDINI TURISM SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,4 mil. RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 474,1 K RON | |
| 9 | 9.COSEI SRL▲ 1 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 4,8 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | -196,5 K RON | |
| 10 | 10.D.A.F. JUNIOR SRL▲ 1 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 4,4 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 181,8 K RON | |
| 11 | 11.ROLEM SRL▼ 4 | Sat Coşteiu, Comuna Coşteiu, Timiş | 3,5 mil. RON▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 8,5 K RON | |
| 12 | 12.CENTRAL SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,4 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -1 mil. RON | |
| 13 | 13.M & I GROUP SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,2 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 570,8 K RON | |
| 14 | 14.LUSSAM SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,2 mil. RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | -320,1 K RON | |
| 15 | 15.PALACE SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,2 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | -2,3 mil. RON | |
| 16 | 16.STRELITIA SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,1 mil. RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 121,6 K RON | |
| 17 | 17.PARADISUL PIRAŢILOR SRL▲ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3 mil. RON▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 23,2 K RON | |
| 18 | 18.HOTEL REGHINA SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,8 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 280,6 K RON | |
| 19 | 19.MUFMAN SRL▲ 45 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 2,8 mil. RON▲ 158,9 % | ▲ 158,9 % | -234,3 K RON | |
| 20 | 20.ANGELLIS SRL▲ 42 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,8 mil. RON▲ 149,2 % | ▲ 149,2 % | -2,6 mil. RON | |
| 21 | 21.SERENO GROUP SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,7 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 246 K RON | |
| 22 | 22.ONIT RIANDA SRL▼ 3 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 2,6 mil. RON▼ 10 % | ▼ 10 % | -170,4 K RON | |
| 23 | 23.ILLINOIS COM SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,5 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -56,4 K RON | |
| 24 | 24.PRIMO LIFE SRL▲ 14 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,4 mil. RON▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 1,2 K RON | |
| 25 | 25.DRAGOTEXT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,3 mil. RON— | — | 7 K RON | |
| 26 | 26.IKEBANA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,3 mil. RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 4,9 K RON | |
| 27 | 27.BUORMO CLUB SRL▲ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,2 mil. RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 399,8 K RON | |
| 28 | 28.CN RUMBOTEAMS SRL▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,1 mil. RON▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | -165,8 K RON | |
| 29 | 29.BOAVISTA SPORT SRL▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,1 mil. RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | -908,1 K RON | |
| 30 | 30.TUYA INVEST CORPORATION SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,1 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 218,8 K RON | |
| 31 | 31.VICTORY LAND 2009 SRL▲ 37 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 2,1 mil. RON▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | -104,2 K RON | |
| 32 | 32.ABOGAR SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 10,1 K RON | |
| 33 | 33.METROPOLITAN 2000 SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 5,1 K RON | |
| 34 | 34.PEN-TUR-COM-PERLA SRL▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2 mil. RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | -5,9 K RON | |
| 35 | 35.PAN RUSOVAN SRL▼ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 223,2 K RON | |
| 36 | 36.PRESIDENT SRL▲ 20 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,9 mil. RON▲ 52,8 % | ▲ 52,8 % | 465,3 K RON | |
| 37 | 37.RACHETA SRL= | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 1,9 mil. RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 85,7 K RON | |
| 38 | 38.FONTEMAR SRL▲ 23 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,8 mil. RON▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 17,3 K RON | |
| 39 | 39.FLOREA SRL= | Sat Voiteg, Comuna Voiteg, Timiş | 1,7 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 27,9 K RON | |
| 40 | 40.DORNA SRL▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,7 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 24,4 K RON | |
| 41 | 41.FAERO SRL▲ 162 | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | 1,7 mil. RON▲ 429,9 % | ▲ 429,9 % | 28,4 K RON | |
| 42 | 42.TRESOR LE PALAIS S.R.L.▼ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,7 mil. RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 21,1 K RON | |
| 43 | 43.MUN-CONSULTING SRL▲ 803 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,7 mil. RON▲ 5.890 % | ▲ 5.890 % | 65,8 K RON | |
| 44 | 44.DUO GROUP SRL▲ 28 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,6 mil. RON▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 5,6 K RON | |
| 45 | 45.PETROF TURISM SRL▼ 3 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 1,6 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -47,6 K RON | |
| 46 | 46.ABP ALINA CLUB SRL▼ 17 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 1,5 mil. RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | -48 K RON | |
| 47 | 47.EXPRES CATERING SRL▼ 2 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 1,5 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 204 K RON | |
| 48 | 48.GERECO SRL▼ 4 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 1,4 mil. RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | -579,4 K RON | |
| 49 | 49.BANATEX SRL▲ 66 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 1,3 mil. RON▲ 113,4 % | ▲ 113,4 % | -15,4 K RON | |
| 50 | 50.CRYS & MY SRL▲ 49 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,3 mil. RON▲ 81,3 % | ▲ 81,3 % | 132,3 K RON | |
| 51 | 51.RESTAURANT LLOYD SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,3 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 56,3 K RON | |
| 52 | 52.SO-HO SRL▼ 2 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 1,3 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -10,5 K RON | |
| 53 | 53.SOL MUSIC SRL▼ 10 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 1,2 mil. RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 34,1 K RON | |
| 54 | 54.TURISM DACIA S.R.L.▼ 18 | Municipiul Lugoj, Timiş | 1,2 mil. RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | -19,5 K RON | |
| 55 | 55.GIR LEX SRL▲ 33 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 1,2 mil. RON▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 9,6 K RON | |
| 56 | 56.MIORITIC SRL▼ 22 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,2 mil. RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | -252,1 K RON | |
| 57 | 57.DANA'95 S.R.L.= | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,2 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -278,9 K RON | |
| 58 | 58.BOCA JUNIOR SRL▼ 18 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 1,1 mil. RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 4,4 K RON | |
| 59 | 59.BIANCO GROUP SRLnou | Sat Murani, Comuna Pişchia, Timiş | 1,1 mil. RON▲ 219,7 % | ▲ 219,7 % | 2,6 K RON | |
| 60 | 60.RALEX SRL▼ 14 | Sat Grabaţ, Comuna Lenauheim, Timiş | 1,1 mil. RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | -69,3 K RON | |
| 61 | 61.B & C DISTRICT SRL▼ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 58,9 K RON | |
| 62 | 62.READY'S SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON— | — | -109,5 K RON | |
| 63 | 63.LUCAS SUPER SANDWICH SRL▲ 691 | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 1,1 mil. RON▲ 2.446,6 % | ▲ 2.446,6 % | 94,7 K RON | |
| 64 | 64.CODEMA SRL▼ 29 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | -205 K RON | |
| 65 | 65.CAMPANAS SRL▼ 10 | Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 1,1 mil. RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 38,5 K RON | |
| 66 | 66.THALIA SUD SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -106,3 K RON | |
| 67 | 67.ASURA SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | -18,2 K RON | |
| 68 | 68.SARDENI SANTA MARIA SRL▼ 14 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 1 mil. RON▼ 20 % | ▼ 20 % | 56,3 K RON | |
| 69 | 69.CERVEZA SRL▲ 546 | Sat Herneacova, Oraş Recaş, Timiş | 1 mil. RON▲ 1.458,4 % | ▲ 1.458,4 % | 354,1 K RON | |
| 70 | 70.SCARLATESCU CRISTIAN J.R. SRL▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1 mil. RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 24,5 K RON | |
| 71 | 71.BICAT SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | -155 K RON | |
| 72 | 72.THALIAFOOD SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 985,6 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | -180,9 K RON | |
| 73 | 73.DSRBK PROD IMPEX SRL▲ 168 | Municipiul Timişoara, Timiş | 977,9 K RON▲ 283 % | ▲ 283 % | 2,8 K RON | |
| 74 | 74.ALLSTAR HOLDINGS SRL▼ 23 | Municipiul Timişoara, Timiş | 976,7 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | -134 RON | |
| 75 | 75.BIERHAUS SA▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 945 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | -160,4 K RON | |
| 76 | 76.B MARIA & CO SRL▼ 27 | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 943,3 K RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | -214,3 K RON | |
| 77 | 77.TITUS SRL▼ 19 | Municipiul Timişoara, Timiş | 937,3 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 314,5 K RON | |
| 78 | 78.THALIA CENTRUM SRL▲ 664 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 921,3 K RON▲ 1.983,2 % | ▲ 1.983,2 % | 18,3 K RON | |
| 79 | 79.TROPICALA SRL▲ 47 | Municipiul Timişoara, Timiş | 907,9 K RON▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 29,6 K RON | |
| 80 | 80.IMI SRL▼ 27 | Municipiul Lugoj, Timiş | 896,7 K RON▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 7,2 K RON | |
| 81 | 81.DANTINO RISTORANTE S.R.L.▲ 32 | Municipiul Timişoara, Timiş | 880,4 K RON▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | -77,6 K RON | |
| 82 | 82.VALCANIS SRL▼ 22 | Sat Vălcani, Comuna Vălcani, Timiş | 873 K RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | -79,8 K RON | |
| 83 | 83.CITY RENAISSANCE SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 868,8 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 112,4 K RON | |
| 84 | 84.OBSESIA SRL▲ 16 | Loc. Silagiu, Oraş Buziaş, Timiş | 860,4 K RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 16,7 K RON | |
| 85 | 85.C & O CORPORATION SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 847,2 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 20,9 K RON | |
| 86 | 86.DOMACRIS PARC SRL▲ 30 | Municipiul Lugoj, Timiş | 824,1 K RON▲ 31 % | ▲ 31 % | -89,7 K RON | |
| 87 | 87.REK-CAR SRL▼ 40 | Municipiul Timişoara, Timiş | 813,2 K RON▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | -364,9 K RON | |
| 88 | 88.LA RESIDENZA SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 812,5 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 117,9 K RON | |
| 89 | 89.CAPRICE SRL▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 812,2 K RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | -332,1 K RON | |
| 90 | 90.CODIN SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 803,6 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 4,7 K RON | |
| 91 | 91.TINECZ SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 787,8 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 36,4 K RON | |
| 92 | 92.GPG COMPANY SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 781,2 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 122,1 K RON | |
| 93 | 93.PENSIUNEA ANETTE SRL▼ 2 | Sat Covaci, Comuna Sânandrei, Timiş | 756,5 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 17,1 K RON | |
| 94 | 94.THE WELLNESS LOUNGE SRL▲ 74 | Municipiul Timişoara, Timiş | 753,7 K RON▲ 84,9 % | ▲ 84,9 % | -144,5 K RON | |
| 95 | 95.CASA DE LA ROSA SRL▼ 30 | Municipiul Timişoara, Timiş | 751,5 K RON▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | 2,4 K RON | |
| 96 | 96.ALBA INTERNATIONAL SRL▼ 23 | Municipiul Timişoara, Timiş | 742,9 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | -231,2 K RON | |
| 97 | 97.REBAS SRL▲ 7 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 739,5 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 34,5 K RON | |
| 98 | 98.BUILDING DEVELOPERS SRL▼ 3 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 733,3 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 52 K RON | |
| 99 | 99.ENOTECA DE SAVOYA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 727,2 K RON— | — | -128 K RON | |
| 100 | 100.MARIO CLUB SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 708,5 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 11,5 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Timiș
CAEN 5611
Restaurante
262 firme · 518,9 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
486 firme · 476 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
101 firme · 322,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
421 firme · 160,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
72 firme · 77,6 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
113 firme · 45,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
63 firme · 35,4 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
10 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
25 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 271,8 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
6 firme · 228,8 K RON