Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Timiș după cifră de afaceri în 2014
168 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 52,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 17,6 K RON, iar liderul atinge 5,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.METRONOM B SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,9 mil. RON▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 2 | 2.FIADE SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,2 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 3 | 3.C & R CONSULT SRL▲ 14 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,9 mil. RON▲ 166,1 % | ▲ 166,1 % | 37,3 K RON | |
| 4 | 4.TEHNO TRADE INDUSTRIAL SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,4 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 135,2 K RON | |
| 5 | 5.EUROPA FIER SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,4 mil. RON▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | -11,1 K RON | |
| 6 | 6.HAFA-RO SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,4 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 203,1 K RON | |
| 7 | 7.UTILAJE NOVAC SRL▲ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,8 mil. RON▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | 293,7 K RON | |
| 8 | 8.ADRIA FASSADEN BAU SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,8 mil. RON▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 119,6 K RON | |
| 9 | 9.I.M.A. SRL▲ 16 | Municipiul Lugoj, Timiş | 1,2 mil. RON▲ 68,3 % | ▲ 68,3 % | 284 K RON | |
| 10 | 10.TESOND SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,2 mil. RON▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 17,8 K RON | |
| 11 | 11.CARA SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,2 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 105,8 K RON | |
| 12 | 12.TIPFOR SRL▲ 4 | Sat Iecea Mare, Comuna Iecea Mare, Timiş | 1,2 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 5,1 K RON | |
| 13 | 13.METCONS 7 SA= | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 8 mil. RON | |
| 14 | 14.ALLDECO SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1 mil. RON▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 116,5 K RON | |
| 15 | 15.REMUS TEL SRL▲ 5 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 984,4 K RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 22,1 K RON | |
| 16 | 16.EDIL CALC SRL▲ 6 | Sat Lenauheim, Comuna Lenauheim, Timiş | 953,3 K RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 71,8 K RON | |
| 17 | 17.NELI & DENIS SRL▲ 10 | Sat Sinersig, Comuna Boldur, Timiş | 947,3 K RON▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | -67,3 K RON | |
| 18 | 18.LLC STYLL SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 935,6 K RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 305,9 K RON | |
| 19 | 19.IZO-BATIMAT SRL▼ 1 | Sat Dudeştii Vechi, Comuna Dudeştii Vechi, Timiş | 852,4 K RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 32,8 K RON | |
| 20 | 20.TAB - IZO SRL▲ 14 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 850 K RON▲ 110,3 % | ▲ 110,3 % | 295,7 K RON | |
| 21 | 21.DRAFA STRUCTUR SRL▲ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 738,6 K RON▲ 72,4 % | ▲ 72,4 % | 23,5 K RON | |
| 22 | 22.QUALITY SRL▲ 9 | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | 738,2 K RON▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | -86,2 K RON | |
| 23 | 23.HIDRO-PNEUMO COMP SRL▲ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 714,8 K RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 43,4 K RON | |
| 24 | 24.MARIS CONSTRUCT SRL▲ 5 | Sat Pişchia, Comuna Pişchia, Timiş | 708,2 K RON▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 320 RON | |
| 25 | 25.BYGG SDS SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 703,4 K RON▲ 76,8 % | ▲ 76,8 % | -55,4 K RON | |
| 26 | 26.GIARMATA INVEST SRL▲ 11 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 671,3 K RON▲ 80 % | ▲ 80 % | 498,3 K RON | |
| 27 | 27.SCHELA G3 SRL▼ 8 | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 663,1 K RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | -56,9 K RON | |
| 28 | 28.MULTI-TAF-SERV-FOREST SRL▼ 18 | Municipiul Lugoj, Timiş | 659,9 K RON▼ 57,2 % | ▼ 57,2 % | -558,2 K RON | |
| 29 | 29.AS GREENFIELD CONSULTING SRL▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 448,5 K RON▲ 78,3 % | ▲ 78,3 % | 37,7 K RON | |
| 30 | 30.RVS CONSTRUCT SOL SRL▼ 7 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 437,2 K RON▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | -22,7 K RON | |
| 31 | 31.ELECTRO INSTAL CMON SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 425,3 K RON▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 516 RON | |
| 32 | 32.LIHONI SRL▲ 8 | Sat Leucuseşti, Comuna Bethausen, Timiş | 401,8 K RON▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 118,9 K RON | |
| 33 | 33.AQUA ART SRL▲ 10 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 327,1 K RON▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 20,3 K RON | |
| 34 | 34.REDUM PREST SRL▲ 4 | Municipiul Lugoj, Timiş | 317,2 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 4 K RON | |
| 35 | 35.A.V. TIACONS SRL▲ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 284,4 K RON▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | -7 K RON | |
| 36 | 36.MA-GO GRUP SRL▲ 80 | Municipiul Timişoara, Timiş | 280,3 K RON▲ 24.926,4 % | ▲ 24.926,4 % | 110 K RON | |
| 37 | 37.INTER CONS TRANSPORT SRL▲ 56 | Municipiul Lugoj, Timiş | 279,1 K RON▲ 1.011,6 % | ▲ 1.011,6 % | 223,8 K RON | |
| 38 | 38.B.K. UTILSERV SRL▲ 15 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 269 K RON▲ 75,9 % | ▲ 75,9 % | 79,2 K RON | |
| 39 | 39.BOLDEA CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Bichigi, Oraş Făget, Timiş | 267,5 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -88,9 K RON | |
| 40 | 40.MACARALE-SISTEM SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 249,6 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 94,9 K RON | |
| 41 | 41.CBA NIMARA CONSULTING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 247,6 K RON▲ 49.417 % | ▲ 49.417 % | 112,9 K RON | |
| 42 | 42.SERVMAC SRL▼ 6 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 244,9 K RON▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | 29 K RON | |
| 43 | 43.TERRASET-CON SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 242 K RON— | — | — | 49,1 K RON |
| 44 | 44.NICVARIM SRL▲ 17 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 219,5 K RON▲ 115,4 % | ▲ 115,4 % | 57,7 K RON | |
| 45 | 45.SERVCON SA▼ 36 | Municipiul Timişoara, Timiş | 212,3 K RON▼ 87,4 % | ▼ 87,4 % | -403,4 K RON | |
| 46 | 46.CURSIV SRL▲ 12 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 207,9 K RON▲ 84,2 % | ▲ 84,2 % | 46,8 K RON | |
| 47 | 47.INSTAL CRIS CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Lugoj, Timiş | 202,3 K RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | -28,4 K RON | |
| 48 | 48.MARALP SRL▼ 37 | Municipiul Timişoara, Timiş | 187,9 K RON▼ 86,8 % | ▼ 86,8 % | 12,3 K RON | |
| 49 | 49.DEBITSERV SRL▼ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 183,2 K RON▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | -15,5 K RON | |
| 50 | 50.WYD CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 160,9 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 1,1 K RON | |
| 51 | 51.CONSTRUCT BANICED SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 158,7 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 55,3 K RON | |
| 52 | 52.ADIMAR BOIS PLAST SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 155 K RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 25,8 K RON | |
| 53 | 53.MGA COMAR TRUST SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 142,6 K RON— | — | — | 71,1 K RON |
| 54 | 54.DECAR DK SRL▼ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 139,4 K RON▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | -543,1 K RON | |
| 55 | 55.EUROBAU TEAM SRL▲ 15 | Sat Buzad, Comuna Bogda, Timiş | 127,1 K RON▲ 68,4 % | ▲ 68,4 % | 93,2 K RON | |
| 56 | 56.METRONOM TRADING SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 125,5 K RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 28,9 K RON | |
| 57 | 57.DENTAL COSMETICS KLINIK SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 121,8 K RON— | — | — | 80,8 K RON |
| 58 | 58.MIRAMAX MONTAJ SRL▼ 4 | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 117,7 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 9,3 K RON | |
| 59 | 59.FADRO-ALIDAN SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 114,7 K RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 35,9 K RON | |
| 60 | 60.EUROSONDA 3 ROM SRL▲ 52 | Municipiul Timişoara, Timiş | 111,5 K RON▲ 2.208,2 % | ▲ 2.208,2 % | -83,8 K RON | |
| 61 | 61.MICROCIMENT S.R.L.▼ 16 | Sat Lenauheim, Comuna Lenauheim, Timiş | 108,9 K RON▼ 52 % | ▼ 52 % | 7,3 K RON | |
| 62 | 62.APOLLODOR CONSTRUCT SRL▲ 24 | Municipiul Timişoara, Timiş | 98,7 K RON▲ 138,9 % | ▲ 138,9 % | -127,4 K RON | |
| 63 | 63.J'ADORE CONSTRUCT SRL▲ 55 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 98,6 K RON— | — | 124 RON | |
| 64 | 64.JODE BRĂESCU SRL▲ 30 | Sat Sânmihaiu Român, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 95,8 K RON▲ 301 % | ▲ 301 % | 36,1 K RON | |
| 65 | 65.ALBIFAN SRL▲ 37 | Sat Albina, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 84,9 K RON▲ 593,4 % | ▲ 593,4 % | 36,5 K RON | |
| 66 | 66.PURZA TRANS SRL▲ 7 | Sat Giulvăz, Comuna Giulvăz, Timiş | 83 K RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 24,5 K RON | |
| 67 | 67.ALL REP SRL▲ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 77,7 K RON▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 15,1 K RON | |
| 68 | 68.SUPER-VARA SRL▲ 1 | Sat Diniaş, Comuna Peciu Nou, Timiş | 76,6 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 7 K RON | |
| 69 | 69.ILIE PARCEL SRL▲ 42 | Municipiul Timişoara, Timiş | 75,4 K RON▲ 1.124,9 % | ▲ 1.124,9 % | -1 K RON | |
| 70 | 70.SITCONS SRL▼ 4 | Municipiul Lugoj, Timiş | 71,7 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 10,2 K RON | |
| 71 | 71.ALP ACTIV SRL▼ 16 | Municipiul Timişoara, Timiş | 68,1 K RON▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | 47,5 K RON | |
| 72 | 72.AVÂNT CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Teremia Mare, Comuna Teremia Mare, Timiş | 64 K RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | -124,1 K RON | |
| 73 | 73.CONSTRUCT ALEDY SRL▲ 45 | Sat Teremia Mare, Comuna Teremia Mare, Timiş | 62,6 K RON— | — | 28,5 K RON | |
| 74 | 74.A.S.P. UTILAJE 90 SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 61,3 K RON— | — | — | 18,1 K RON |
| 75 | 75.EURO BUILDING & TELECOM SRL▲ 31 | Municipiul Timişoara, Timiş | 59,8 K RON▲ 657,5 % | ▲ 657,5 % | 13,4 K RON | |
| 76 | 76.A.T. DECORATIV MEDIA SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 57,9 K RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | -11,6 K RON | |
| 77 | 77.CONI CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 56,9 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 36,4 K RON | |
| 78 | 78.DMC FENCETECH SRL▼ 10 | Sat Peciu Nou, Comuna Peciu Nou, Timiş | 55 K RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 36,8 K RON | |
| 79 | 79.FANCAT SRL▲ 5 | Sat Albina, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 54,5 K RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | -7,8 K RON | |
| 80 | 80.JURAND TIM SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 51,3 K RON▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 19,7 K RON | |
| 81 | 81.SERGIO IMPRESA SRL▲ 11 | Sat Bichigi, Oraş Făget, Timiş | 48,5 K RON▲ 70,9 % | ▲ 70,9 % | 23,5 K RON | |
| 82 | 82.DAREMY & RAZVI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 44,7 K RON▲ 100,7 % | ▲ 100,7 % | 19,1 K RON | |
| 83 | 83.ALDENSO AG SRL▼ 24 | Municipiul Timişoara, Timiş | 43,2 K RON▼ 59 % | ▼ 59 % | -51 RON | |
| 84 | 84.ART FIERFORJAT SRL▼ 19 | Sat Rădmăneşti, Comuna Bara, Timiş | 42,9 K RON▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 1,2 K RON | |
| 85 | 85.BULDOPREST SRL▲ 33 | Sat Hodoni, Comuna Satchinez, Timiş | 42,3 K RON— | — | -27,7 K RON | |
| 86 | 86.COZMATIM GRUP SRL▼ 35 | Municipiul Timişoara, Timiş | 38,3 K RON▼ 76,2 % | ▼ 76,2 % | -9,3 K RON | |
| 87 | 87.ALCOZ SRL▼ 31 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 34,8 K RON▼ 70,5 % | ▼ 70,5 % | -19 K RON | |
| 88 | 88.IOVAN DĂNUŢ-IOAN SRLnou | Sat Pişchia, Comuna Pişchia, Timiş | 34,3 K RON▼ 69,8 % | ▼ 69,8 % | 662 RON | |
| 89 | 89.MONTAJ CONDUCTE ŞI UTILAJE SRLnou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 33 K RON— | — | — | 26,9 K RON |
| 90 | 90.RIG EDIL SRL▲ 28 | Municipiul Timişoara, Timiş | 32,3 K RON— | — | 15,1 K RON | |
| 91 | 91.PETCULESCU ET COMPANY SRL▼ 3 | Municipiul Lugoj, Timiş | 32,2 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 362 RON | |
| 92 | 92.TEHNO STONE SRL▲ 26 | Municipiul Timişoara, Timiş | 30,6 K RON— | — | 1,6 K RON | |
| 93 | 93.TODALI CONSTRUCT SRL▼ 30 | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 30,6 K RON▼ 67,3 % | ▼ 67,3 % | -41 K RON | |
| 94 | 94.AL & DAR CONSTRUCT SRL▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 29,6 K RON▲ 292,1 % | ▲ 292,1 % | 28,7 K RON | |
| 95 | 95.LAN & IDEAL CONSTRUCT SRLnou | Sat Teremia Mare, Comuna Teremia Mare, Timiş | 28,4 K RON— | — | — | 6,9 K RON |
| 96 | 96.TOM TRANS 2014 SRLnou | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 28,4 K RON— | — | — | 303 RON |
| 97 | 97.FIMINI CONSTRUCT SRL▲ 18 | Sat Cenad, Comuna Cenad, Timiş | 23,9 K RON▲ 1.259,8 % | ▲ 1.259,8 % | -4,2 K RON | |
| 98 | 98.CONTUSCA SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,3 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 5,9 K RON | |
| 99 | 99.SAHARA FOR AQUA SRL▼ 19 | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | 18,9 K RON▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | -1,1 K RON | |
| 100 | 100.GELU DIENSTLEISTUNG SRL▼ 17 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 17,6 K RON▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | 16,2 K RON |