Top 100 firme — Sănătate, Suceava după cifră de afaceri în 2017
296 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 120,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 181,9 K RON, iar liderul atinge 20,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DORNA MEDICAL SRL= | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 20,4 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 2 | 2.BETHESDA SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 11,6 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 3,4 mil. RON | |
| 3 | 3.BIOTEST SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 7,8 mil. RON▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 3,4 mil. RON | |
| 4 | 4.EXPLORA GROUP SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 5,8 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 1,9 mil. RON | |
| 5 | 5.OPTIK TATARU SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 5,6 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 6 | 6.INTERAND SRL= | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 5,5 mil. RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 1 mil. RON | |
| 7 | 7.RIDERE D.C. S.R.L.▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,3 mil. RON▲ 51,3 % | ▲ 51,3 % | 218,5 K RON | |
| 8 | 8.CENTRUL MEDICAL BUCOVINA SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 3,9 mil. RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 946,8 K RON | |
| 9 | 9.PLATINUM SRL▼ 2 | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 3,5 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 658 K RON | |
| 10 | 10.CLINICALMA S.R.L.= | Municipiul Fălticeni, Suceava | 3,2 mil. RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 196,7 K RON | |
| 11 | 11.POLICLINICA CMB S.R.L.▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,6 mil. RON▲ 69,1 % | ▲ 69,1 % | 12,8 K RON | |
| 12 | 12.SERVICII PALIATIVE S.R.L.= | Sat Ilişeşti, Comuna Ilişeşti, Suceava | 2,6 mil. RON▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 27,3 K RON | |
| 13 | 13.DUO STIL SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,3 mil. RON▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 864,4 K RON | |
| 14 | 14.OPTI BIOMEDIC SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 2 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 181,3 K RON | |
| 15 | 15.OVIDENT SRL= | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1,7 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 235,7 K RON | |
| 16 | 16.DOCTOR LUNGU SRL= | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1,6 mil. RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 275,7 K RON | |
| 17 | 17.BALNEO FIZIOMED S.R.L.= | Municipiul Suceava, Suceava | 1,5 mil. RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 442 K RON | |
| 18 | 18.INMEDICAL S.R.L.▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 344,9 K RON | |
| 19 | 19.JADENT SRL▲ 16 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 199,9 % | ▲ 199,9 % | 490,8 K RON | |
| 20 | 20.HEL DENT SRL▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 429,9 K RON | |
| 21 | 21.ALPHA SERVICII MEDICALE SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 131,4 K RON | |
| 22 | 22.HIPOCRAT SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 251,9 K RON | |
| 23 | 23.NEW DENT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 267,9 % | ▲ 267,9 % | 23 K RON | |
| 24 | 24.MATER ANIMA SRL▼ 4 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 1 mil. RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 301,9 K RON | |
| 25 | 25.LC BEST MEDICAL S.R.L.▲ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 1 mil. RON▲ 112,5 % | ▲ 112,5 % | 431,9 K RON | |
| 26 | 26.OMNIS DENTAL MED SRL▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 796,7 K RON▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 313,5 K RON | |
| 27 | 27.INTERCARDIODIAB SRL▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 778,3 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | -89,6 K RON | |
| 28 | 28.MEDISTOM SRL▼ 4 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 768,7 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 19 K RON | |
| 29 | 29.CORISIMED S.R.L.▼ 3 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 743,3 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 46,5 K RON | |
| 30 | 30.VISUS OPTIK S.R.L.▲ 3 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 726,5 K RON▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | 139,7 K RON | |
| 31 | 31.MOLDOMED D.I.A. S.R.L.▲ 5 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 698,8 K RON▲ 62,7 % | ▲ 62,7 % | 29,7 K RON | |
| 32 | 32.SONO-EX TATARANU SRL▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 613,4 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 434,1 K RON | |
| 33 | 33.CLAROPTIC SRL▼ 5 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 568,8 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 75,7 K RON | |
| 34 | 34.PRAXIOPTIC SRL▲ 4 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 545,1 K RON▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 180,8 K RON | |
| 35 | 35.CRIDENTISTRY S.R.L.▲ 12 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 502,6 K RON▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 177,5 K RON | |
| 36 | 36.RADIOLOGIE DENTARA VIDEC S.R.L.▲ 18 | Municipiul Suceava, Suceava | 477,3 K RON▲ 90 % | ▲ 90 % | 180,5 K RON | |
| 37 | 37.EASY MEDICAL S.R.L.▲ 21 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 457,4 K RON▲ 95,6 % | ▲ 95,6 % | 32,3 K RON | |
| 38 | 38.ELYTIS HOPE S.R.L.▲ 92 | Municipiul Suceava, Suceava | 439,1 K RON▲ 552,2 % | ▲ 552,2 % | -1,1 mil. RON | |
| 39 | 39.MEDIGAL CLINIC S.R.L.▲ 30 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 429,6 K RON▲ 118,6 % | ▲ 118,6 % | 134,3 K RON | |
| 40 | 40.CARDIOVITAE SRL▲ 20 | Municipiul Suceava, Suceava | 423,3 K RON▲ 84 % | ▲ 84 % | 163,9 K RON | |
| 41 | 41.ULTRATEST SRL▲ 1 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 407,3 K RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 106,9 K RON | |
| 42 | 42.ANADENT SRL▲ 3 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 402,3 K RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 142,8 K RON | |
| 43 | 43.MEDICAL TEST SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 400,6 K RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 119,3 K RON | |
| 44 | 44.DORNA PSIHIATRIE SRL▲ 115 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 386,4 K RON▲ 1.203,1 % | ▲ 1.203,1 % | 171,4 K RON | |
| 45 | 45.VITAL DENT SRL▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 378,6 K RON▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 34,7 K RON | |
| 46 | 46.GIRALMED ROM S.R.L.▼ 6 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 375,4 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 26,2 K RON | |
| 47 | 47.ESDERM CLINIC SRL▲ 152 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 374,8 K RON— | — | 206,2 K RON | |
| 48 | 48.LUCYLY MEDICARE S.R.L.▼ 23 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 364,4 K RON▼ 51,8 % | ▼ 51,8 % | 105,1 K RON | |
| 49 | 49.CLINICBEL S.R.L.▲ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 356 K RON▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 156,3 K RON | |
| 50 | 50.NEUROINFANT SRL▼ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 353,1 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 181,2 K RON | |
| 51 | 51.CRISTEA DENTAL S.R.L.▲ 28 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 350 K RON▲ 110,2 % | ▲ 110,2 % | 48,3 K RON | |
| 52 | 52.SERENA MENTIS S.R.L.▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 348,5 K RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 227,1 K RON | |
| 53 | 53.ALFA MED STOLERU SRL▼ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 343,1 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 238,6 K RON | |
| 54 | 54.PALTIMEDLAB S.R.L.▲ 9 | Sat Paltinu, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | 335,3 K RON▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 48,6 K RON | |
| 55 | 55.U 2 SERV COM SRL▼ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 330,7 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 195,6 K RON | |
| 56 | 56.11 DENTAS SRL▼ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 322,4 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 75,2 K RON | |
| 57 | 57.MENSAN SRL▼ 11 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 312,7 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 230,5 K RON | |
| 58 | 58.EYE'S OPTIC MRC S.R.L.▼ 21 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 290,9 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 85 K RON | |
| 59 | 59.MEDORAL SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 280,6 K RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 9,1 K RON | |
| 60 | 60.CABINET MEDICAL DR. TILIHOI FLORIN S.R.L.▲ 55 | Municipiul Suceava, Suceava | 279 K RON▲ 230,2 % | ▲ 230,2 % | 177 K RON | |
| 61 | 61.AMBU-LIFE S.R.L.▲ 60 | Municipiul Suceava, Suceava | 271 K RON▲ 251,8 % | ▲ 251,8 % | 47,3 K RON | |
| 62 | 62.PEC-STOLERU SNC▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 268,3 K RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 175,3 K RON | |
| 63 | 63.DOCTOR PERIANU SRL▼ 10 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 267,8 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 137 K RON | |
| 64 | 64.PNEUMOCLINIC DR. MERCHEA S.R.L.▲ 78 | Municipiul Suceava, Suceava | 267,1 K RON▲ 452 % | ▲ 452 % | 234,3 K RON | |
| 65 | 65.RAYMED S.R.L.▲ 134 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 266,7 K RON— | — | 233 K RON | |
| 66 | 66.ARTROACTIV S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 265 K RON— | — | — | 213,5 K RON |
| 67 | 67.GINECO MED - SRL▼ 18 | Municipiul Suceava, Suceava | 263,7 K RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 96,7 K RON | |
| 68 | 68.HAPENCIUC MED SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 261,4 K RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 39,3 K RON | |
| 69 | 69.VANDELIS SRL▼ 7 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 259,8 K RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 117 K RON | |
| 70 | 70.OPHTAMEDICA VISION S.R.L.▲ 129 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 256,9 K RON— | — | 163 K RON | |
| 71 | 71.CARPATH PROJECTS MANAGEMENT S.R.L.▲ 35 | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | 254,3 K RON▲ 142,3 % | ▲ 142,3 % | 69,6 K RON | |
| 72 | 72.FLEUR DE JOUVENCE SRL▲ 25 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 253,6 K RON▲ 106,6 % | ▲ 106,6 % | 75,4 K RON | |
| 73 | 73.GASTROPSIHOSAN CONSULTING MEDICAL S.R.L.▲ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 246,9 K RON▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 203,5 K RON | |
| 74 | 74.ELICONST SRL▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 245,7 K RON▲ 51,3 % | ▲ 51,3 % | 195,4 K RON | |
| 75 | 75.NOBILPLUS SRL▲ 124 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 243,4 K RON— | — | 156,8 K RON | |
| 76 | 76.SIGMEDICAL SERVICES S.R.L.▲ 26 | Municipiul Suceava, Suceava | 242,5 K RON▲ 121,3 % | ▲ 121,3 % | 663 RON | |
| 77 | 77.DENTAL CONCEPT-JUNIORS & FAMILY S.R.L.▲ 120 | Municipiul Suceava, Suceava | 240,7 K RON▲ 15.944,9 % | ▲ 15.944,9 % | 15,7 K RON | |
| 78 | 78.NET DENTAL S.R.L.▲ 41 | Municipiul Suceava, Suceava | 234,6 K RON▲ 200,5 % | ▲ 200,5 % | 128,9 K RON | |
| 79 | 79.A.D.G. MEDICAL S.R.L.▲ 14 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 234,4 K RON▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 67,8 K RON | |
| 80 | 80.DENTAMAR SRL▲ 7 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 234,3 K RON▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 57,1 K RON | |
| 81 | 81.SORIENDE SRL▼ 17 | Sat Bilca, Comuna Bilca, Suceava | 219,3 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -21,3 K RON | |
| 82 | 82.KINETOCLINIC REAL S.R.L.▲ 74 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 218,7 K RON▲ 608,1 % | ▲ 608,1 % | 68,9 K RON | |
| 83 | 83.CRISELIS-MED SRL▼ 26 | Municipiul Suceava, Suceava | 211,4 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 107,8 K RON | |
| 84 | 84.TONMEDICA SRL▼ 13 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 210,1 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | -14,3 K RON | |
| 85 | 85.PLATINUM MEDICAL S.R.L.▼ 18 | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 209,8 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 135,6 K RON | |
| 86 | 86.CABINET MEDICAL DR. LĂPUŞAN DAN S.R.L.▲ 31 | Sat Voitinel, Comuna Voitinel, Suceava | 209,2 K RON▲ 155,7 % | ▲ 155,7 % | 57,2 K RON | |
| 87 | 87.CAMIDAN-MED SRL▼ 19 | Municipiul Suceava, Suceava | 208,2 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 21,3 K RON | |
| 88 | 88.DIET 4 YOU S.R.L.▲ 15 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 207,9 K RON▲ 92,9 % | ▲ 92,9 % | 109,4 K RON | |
| 89 | 89.BELDENT SRL▼ 33 | Municipiul Suceava, Suceava | 200,8 K RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | -10,9 K RON | |
| 90 | 90.MEDICAL MARK SRL▼ 12 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 200,7 K RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 29,8 K RON | |
| 91 | 91.MED FAM HELP S.R.L.▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 200,5 K RON▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | 59,9 K RON | |
| 92 | 92.ENDOMEDPLUS S.R.L.▼ 20 | Municipiul Suceava, Suceava | 200 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 159,9 K RON | |
| 93 | 93.CLUBUL CURIOSILOR S.R.L.▼ 28 | Municipiul Suceava, Suceava | 195,7 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 1,1 K RON | |
| 94 | 94.ICD GRUP SRL▼ 20 | Municipiul Suceava, Suceava | 195,1 K RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | -48,8 K RON | |
| 95 | 95.DENT AD SRL▼ 66 | Sat Pîrteştii de Sus, Comuna Cacica, Suceava | 186,6 K RON▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 1,3 K RON | |
| 96 | 96.GABIMED SRL▼ 26 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 186,5 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 1 K RON | |
| 97 | 97.DENTAL MODERN SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 186,3 K RON▲ 59,6 % | ▲ 59,6 % | 51,2 K RON | |
| 98 | 98.CHIFANMED SRL▼ 18 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 185 K RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 31,4 K RON | |
| 99 | 99.ARTIO MEDICA S.R.L.▲ 29 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 183 K RON▲ 155,8 % | ▲ 155,8 % | 103,5 K RON | |
| 100 | 100.BILIUTA SERV SRL▼ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 181,9 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 34,6 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Suceava
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
184 firme · 185,1 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
122 firme · 145,9 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
232 firme · 111,1 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
5 firme · 48,7 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
26 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
23 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
4 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
2 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
7 firme · 971,2 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
13 firme · 970,9 K RON
CAEN 8791
Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
1 firme · 73,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 42,5 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 35,8 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 11,9 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
2 firme · 550 RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 0 RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 0 RON