Top 100 firme — Învățământ, Sibiu după cifră de afaceri în 2016
122 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 19,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 2,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AMSO SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,3 mil. RON▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 208,5 K RON | |
| 2 | 2.METROPOLITAN EVENTS SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,3 mil. RON▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 353,9 K RON | |
| 3 | 3.MONO PUNCT SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 237,2 K RON | |
| 4 | 4.FUTURE CAPITAL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 38,9 K RON | |
| 5 | 5.ENGLISH STEP-BY-STEP SRL▼ 1 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 101,7 K RON | |
| 6 | 6.PROFESIONAL P.N. SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 734,8 K RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 220,8 K RON | |
| 7 | 7.INFO CENTER GROUP SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 553,2 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 119 K RON | |
| 8 | 8.COMBI DRIVER SRL▲ 1 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 509,5 K RON▲ 44 % | ▲ 44 % | 24,5 K RON | |
| 9 | 9.PROCONCEPT SRL▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 440,6 K RON▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 109,4 K RON | |
| 10 | 10.AMSO PRO SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 420,7 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 290,8 K RON | |
| 11 | 11.PROCOMUNITA SRL▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 418,8 K RON▲ 88,7 % | ▲ 88,7 % | 80 K RON | |
| 12 | 12.TOBIMAR SANCAR SRL▲ 17 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 411,4 K RON▲ 107,1 % | ▲ 107,1 % | 65,4 K RON | |
| 13 | 13.MC PREMIUM COACH SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 409,3 K RON▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 259,8 K RON | |
| 14 | 14.INSIGHT EMOTIONAL INTELLIGENCE SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 351 K RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 98,3 K RON | |
| 15 | 15.FOCUS TEAM SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 326,4 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 213,8 K RON | |
| 16 | 16.STAFF 2000 SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 306,2 K RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 109,9 K RON | |
| 17 | 17.BIG COMPANY SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 288,1 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 1,5 K RON | |
| 18 | 18.EMADA SRL▼ 2 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 274 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 4,6 K RON | |
| 19 | 19.TEGELER GRUPPE SRL▲ 62 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 262,1 K RON— | — | 48,8 K RON | |
| 20 | 20.DOCTUS SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 250,9 K RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 49,3 K RON | |
| 21 | 21.ENGLISH 4 FUN SRL▼ 1 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 219,7 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -44,8 K RON | |
| 22 | 22.5 AM COACHING SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 217,6 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 38 K RON | |
| 23 | 23.DACIMEX SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 217,5 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 59,4 K RON | |
| 24 | 24.GLAMOUR BEAUTY HOUSE SRL▲ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 216,8 K RON▲ 298,9 % | ▲ 298,9 % | 160,6 K RON | |
| 25 | 25.AUTO-CIS COM SRL▼ 1 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 216,5 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 33,7 K RON | |
| 26 | 26.AUTOPREST SRL▼ 1 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 216 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 8,7 K RON | |
| 27 | 27.TRACON T.C. SRL▲ 27 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 213,9 K RON▲ 647,8 % | ▲ 647,8 % | 66,5 K RON | |
| 28 | 28.GLOBAL CONSULT CENTER SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 203,2 K RON▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 147,1 K RON | |
| 29 | 29.PRUDENT DRIVE SRL▲ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 202 K RON▲ 460,1 % | ▲ 460,1 % | -19,3 K RON | |
| 30 | 30.PERFORMER SRL▼ 2 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 195,5 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 51,9 K RON | |
| 31 | 31.ADMIS DRIVER SRL▲ 4 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 191,2 K RON▲ 100,7 % | ▲ 100,7 % | 26,3 K RON | |
| 32 | 32.K&M EDUCATION STAR SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 174,2 K RON— | — | — | -8,7 K RON |
| 33 | 33.EURO VOLAN SRL▼ 1 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 169,4 K RON▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 8,6 K RON | |
| 34 | 34.A 2 Z CONSULTING SRL▲ 10 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 153,3 K RON▲ 240,6 % | ▲ 240,6 % | 77 K RON | |
| 35 | 35.PFLEGE-KOMPETENZ-ZENTRUM SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 148 K RON— | — | — | 233 RON |
| 36 | 36.TOP TEN TEAM S.R.L.▼ 2 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 136,1 K RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 29,6 K RON | |
| 37 | 37.PROCOMUNITA CENTER SRL▲ 35 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 132,8 K RON▲ 1.796,4 % | ▲ 1.796,4 % | 63,1 K RON | |
| 38 | 38.IURO DRIVE SRLnou | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 130,2 K RON— | — | — | 88,1 K RON |
| 39 | 39.COMBI PROMO SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 125,4 K RON▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | -45,1 K RON | |
| 40 | 40.DRIVER LMA SRL▼ 7 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 121,3 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 4,6 K RON | |
| 41 | 41.OCCIDENTAL VISION RO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 120,5 K RON— | — | — | 48,8 K RON |
| 42 | 42.STAFF AND PROJECT MANAGEMENT SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 118,2 K RON▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 35,3 K RON | |
| 43 | 43.KRISTINE SIB SRL▼ 3 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 106,9 K RON▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | 10,9 K RON | |
| 44 | 44.AUTO-CIS PLUS SRLnou | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 99,1 K RON— | — | — | 75,8 K RON |
| 45 | 45.AS FINANCIAL MARKETS SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 98,1 K RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 47,3 K RON | |
| 46 | 46.LIFE SKILLS SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 90,9 K RON▲ 133,1 % | ▲ 133,1 % | 52,9 K RON | |
| 47 | 47.REVEL HERMANNSTADT SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 86,8 K RON▲ 288,3 % | ▲ 288,3 % | -10,1 K RON | |
| 48 | 48.SUBARINI SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 86,1 K RON▲ 140,9 % | ▲ 140,9 % | 89 RON | |
| 49 | 49.XPERT DRIVER SRL▼ 10 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 84,6 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 19,2 K RON | |
| 50 | 50.SIB SERVICE SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 83,9 K RON▲ 116,4 % | ▲ 116,4 % | 32,8 K RON | |
| 51 | 51.ARCA EVENTS & SERVICES SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 76,6 K RON— | — | — | 72,3 K RON |
| 52 | 52.ANDREEA UNGUREANU MAKE-UP SCHOOL SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 72,6 K RON— | — | — | -10,2 K RON |
| 53 | 53.DOTEF TRAINING CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 61 K RON— | — | — | 40 K RON |
| 54 | 54.DOCTUS TEAM SRL▼ 24 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 57,4 K RON▼ 63,1 % | ▼ 63,1 % | 6,9 K RON | |
| 55 | 55.ACTIV SOFT LEARNING SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 55,6 K RON▲ 161,7 % | ▲ 161,7 % | 106 RON | |
| 56 | 56.TOPCFO SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 49 K RON— | — | — | 40,9 K RON |
| 57 | 57.CALIMERO SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 45,6 K RON▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | -33,2 K RON | |
| 58 | 58.LEGAL CONSULT SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 43 K RON▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | -13,9 K RON | |
| 59 | 59.LOGIC TRAIN & CONS S.R.L.▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 31,7 K RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | -15,7 K RON | |
| 60 | 60.KUNZEN TBD SRL▲ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,6 K RON— | — | 9,6 K RON | |
| 61 | 61.GENIUS COACH SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,5 K RON— | — | — | 25,8 K RON |
| 62 | 62.S.S. LANGUAGE EXPERT S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 29,8 K RON— | — | — | 26,5 K RON |
| 63 | 63.ART TO LIVE S.R.L.▼ 10 | Sat Curciu, Comuna Dârlos, Sibiu | 29,2 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 15,7 K RON | |
| 64 | 64.DANS POPULAR VASILE STOIA S.R.L.▼ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 27,4 K RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 202 RON | |
| 65 | 65.K&M EDUCATION SRL▼ 47 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 27 K RON▼ 88,1 % | ▼ 88,1 % | 2 K RON | |
| 66 | 66.GROW WITH US SRL-D▲ 15 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 25,5 K RON— | — | -12,9 K RON | |
| 67 | 67.EDU PRO VITA SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 25,1 K RON▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 9,9 K RON | |
| 68 | 68.FUNNY SAND S.R.L.▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18,6 K RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 2,2 K RON | |
| 69 | 69.OMNISPORT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18,5 K RON— | — | — | 12,6 K RON |
| 70 | 70.DELTA AEROSERVICE SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 17,6 K RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 1,5 K RON | |
| 71 | 71.AMARKETING COLOR S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 14,9 K RON— | — | — | 8,7 K RON |
| 72 | 72.D-INCORPORATED SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 14,8 K RON▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 14,4 K RON | |
| 73 | 73.EUROSAGA-2000 SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 14,5 K RON— | — | — | 2,3 K RON |
| 74 | 74.MAPAC LEARNING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 14,4 K RON— | — | — | -4 K RON |
| 75 | 75.STUDISSIMO SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 13,8 K RON— | — | — | 12,3 K RON |
| 76 | 76.M.P.A. SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10,8 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 112,2 K RON | |
| 77 | 77.TOP TIME RO S.R.L.▲ 1 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 10,4 K RON▲ 298,7 % | ▲ 298,7 % | 1,8 K RON | |
| 78 | 78.TRANSYLVANIA CREATIVE S.R.L.nou | Oraş Sălişte, Sibiu | 9,4 K RON— | — | — | 3,2 K RON |
| 79 | 79.HELLO CUP OF ENGLISH SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,1 K RON▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | -3,3 K RON | |
| 80 | 80.FEMINA STAR SRL▼ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8,5 K RON▼ 66,5 % | ▼ 66,5 % | 305 RON | |
| 81 | 81.ALGEIO OFFICE SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,2 K RON— | — | — | -5 K RON |
| 82 | 82.LEX EXPERT SRL▼ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,7 K RON▼ 84,7 % | ▼ 84,7 % | 6,3 K RON | |
| 83 | 83.SELF HEALING SRL▼ 27 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 5,4 K RON▼ 79,6 % | ▼ 79,6 % | -647 RON | |
| 84 | 84.ONI HOLISTIC INTERNAŢIONAL SRL▼ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5 K RON▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | 4,6 K RON | |
| 85 | 85.IMALU UPU-MIC SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 3,7 K RON— | — | — | -3,7 K RON |
| 86 | 86.ZECE LICURICI SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,2 K RON▼ 68,8 % | ▼ 68,8 % | -31,6 K RON | |
| 87 | 87.ANDEMIR SOLUTIONS SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,2 K RON▼ 52 % | ▼ 52 % | 2,5 K RON | |
| 88 | 88.AFTER PREMIUM SRL-Dnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,2 K RON— | — | — | -11 K RON |
| 89 | 89.ABOUT EDUCATION SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2 K RON▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | 1,9 K RON | |
| 90 | 90.KAISERINA HERMANNSTADT SRL-Dnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,6 K RON— | — | — | 0 RON |
| 91 | 91.STEP UP CLASSES SRL▼ 20 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 775 RON▼ 89,1 % | ▼ 89,1 % | -1,1 K RON | |
| 92 | 92.TEAM CONSULTING SRL▼ 29 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 100 RON▼ 99,3 % | ▼ 99,3 % | -969 RON | |
| 93 | 93.MAPA CONSULT SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 94 | 94.CREATIA SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0 RON— | — | -331 RON | |
| 95 | 95.LIMEI SRL▼ 14 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 96 | 96.CODRI CONSULTING SRL▼ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 97 | 97.CENTRUL ECONOMIC DE CONSULTANTA SI MANAGEMENT IN AFACERI SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -5,4 K RON | |
| 98 | 98.KASPER JOB SRL▼ 17 | Loc. Mag, Oraş Sălişte, Sibiu | 0 RON— | — | -548 RON | |
| 99 | 99.CONSULT PROFESIONAL SRL▼ 18 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 100 | 100.FUN KIDS CLUB SRL▼ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0 RON— | — | 0 RON |
Codurile CAEN din învățământ — Sibiu
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
236 firme · 60 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
23 firme · 11 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
40 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
38 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
11 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
2 firme · 1 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
5 firme · 176,4 K RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
2 firme · 121,2 K RON