Top 100 firme — Activități profesionale, Satu Mare după cifră de afaceri în 2018
769 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 126,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 295,6 K RON, iar liderul atinge 10,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PROUMIN SRL▲ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 10,6 mil. RON▲ 51,3 % | ▲ 51,3 % | 563,3 K RON | |
| 2 | 2.VEXANO SRL▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 9,2 mil. RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 183,1 K RON | |
| 3 | 3.AUTOMATIC CONTROL SRL▼ 1 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 9,1 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 759,6 K RON | |
| 4 | 4.CENTRUL DE PROIECTARE JUDEŢEAN SATU MARE SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 6,2 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 482,8 K RON | |
| 5 | 5.AUTONET MANAGEMENT COMPANY SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 5,6 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.SUPERMARKET SERVICE SRL▲ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,6 mil. RON▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 348,3 K RON | |
| 7 | 7.CONCORDIA IMPORT EXPORT SRL▲ 4 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 3,4 mil. RON▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 8 | 8.SIRTEQ SRL▲ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3,2 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 940,6 K RON | |
| 9 | 9.URBAN PROIECT SRL▲ 31 | Sat Medieş Râturi, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 3 mil. RON▲ 349,5 % | ▲ 349,5 % | 144,1 K RON | |
| 10 | 10.EUROCONSULTING SRL▲ 20 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,6 mil. RON▲ 186 % | ▲ 186 % | 572,3 K RON | |
| 11 | 11.KIRCHNER DESIGN RO S.R.L.▲ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,6 mil. RON▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | -44,9 K RON | |
| 12 | 12.CENTRUL DE CONSULTANŢĂ ŞI ASISTENŢĂ SRL▲ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,6 mil. RON▲ 95,1 % | ▲ 95,1 % | 797,2 K RON | |
| 13 | 13.CEPROM SA▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,4 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 2,6 K RON | |
| 14 | 14.SABADOŞ VET SRL▲ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,1 mil. RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 332,7 K RON | |
| 15 | 15.ARCHICRAFT SRL▼ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2 mil. RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 30,2 K RON | |
| 16 | 16.ALL TIME SRL▲ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,9 mil. RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 19,6 K RON | |
| 17 | 17.PHOENIX SERVICE RUMANIA S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,8 mil. RON— | — | — | 112,8 K RON |
| 18 | 18.DEMOCHER CONS S.R.L.nou | Municipiul Carei, Satu Mare | 1,8 mil. RON— | — | — | 698,7 K RON |
| 19 | 19.VRS DAN SRL▲ 28 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,8 mil. RON▲ 202,3 % | ▲ 202,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 20 | 20.ARHABITAT 2015 SRL▲ 37 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,8 mil. RON▲ 228,4 % | ▲ 228,4 % | 666,6 K RON | |
| 21 | 21.G & S PROIECT S.R.L.▲ 11 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,7 mil. RON▲ 88,8 % | ▲ 88,8 % | 656,1 K RON | |
| 22 | 22.NEW GREEN PROJECT 2015 SRL▼ 9 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,6 mil. RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 231,8 K RON | |
| 23 | 23.STRONG BUSINESS SRL▲ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,6 mil. RON▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 24 | 24.MILLENIUM PROIECT SRL▲ 25 | Municipiul Carei, Satu Mare | 1,4 mil. RON▲ 133,5 % | ▲ 133,5 % | 6,1 K RON | |
| 25 | 25.ALFA DERATIVET SRL= | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 1,2 mil. RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 192,4 K RON | |
| 26 | 26.SENERA LOGISTIC S.R.L.▼ 10 | Sat Dorolţ, Comuna Dorolţ, Satu Mare | 1,2 mil. RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 394,2 K RON | |
| 27 | 27.EAST CONSULTING SRL▼ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,1 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 43,4 K RON | |
| 28 | 28.NORD VEST BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,1 mil. RON— | — | — | 512 K RON |
| 29 | 29.REZOLVAREA SRL▲ 145 | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 958,7 K RON▲ 415,3 % | ▲ 415,3 % | 336,9 K RON | |
| 30 | 30.SIKA SOLUTIONS SRL▲ 15 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 931,5 K RON▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 596,5 K RON | |
| 31 | 31.EUNITAS CONSULTING SRL▼ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 921,7 K RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 285,9 K RON | |
| 32 | 32.MOBOVET SRL▼ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 892 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 62,3 K RON | |
| 33 | 33.EUDOMUS SRL▲ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 870,1 K RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 423,1 K RON | |
| 34 | 34.SALVA PET SRL▲ 104 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 866,3 K RON▲ 303,8 % | ▲ 303,8 % | 262,5 K RON | |
| 35 | 35.SPAKK GROUP SRL▼ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 856,4 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 157,6 K RON | |
| 36 | 36.INFO CONSULTING SRL▼ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 817,9 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 259,8 K RON | |
| 37 | 37.CIVIL ART PROIECT SRL▲ 71 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 815,3 K RON▲ 236,8 % | ▲ 236,8 % | 378 K RON | |
| 38 | 38.PRIMA VET SRL▼ 1 | Municipiul Carei, Satu Mare | 811,3 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 5,6 K RON | |
| 39 | 39.BRANDIS BERG SRL▲ 23 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 794,7 K RON▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 125,7 K RON | |
| 40 | 40.DAS FUEL SRL▼ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 776,4 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -24,7 K RON | |
| 41 | 41.ENGGRAPH ENGINEERING SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 719,3 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 11,9 K RON | |
| 42 | 42.PROMSERV SRL▲ 30 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 713,1 K RON▲ 87 % | ▲ 87 % | 149,6 K RON | |
| 43 | 43.HIDRO TERM SRL▲ 13 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 702,3 K RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 368,5 K RON | |
| 44 | 44.BUSINESS TRANSACTION SRL▼ 8 | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | 699,3 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 4,6 K RON | |
| 45 | 45.LUMIAN GAS SRL▲ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 684,8 K RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 26,7 K RON | |
| 46 | 46.MT CONTEX SRL▼ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 683,3 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 235,4 K RON | |
| 47 | 47.NIMROD SRL▼ 26 | Sat Botiz, Comuna Botiz, Satu Mare | 660,2 K RON▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | 62,2 K RON | |
| 48 | 48.SYNTAX SRL▲ 13 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 653 K RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 324,9 K RON | |
| 49 | 49.ATLAS MAPPING S.R.L.▲ 6 | Municipiul Carei, Satu Mare | 646,5 K RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 221,4 K RON | |
| 50 | 50.INSPECT AUTO SRL▼ 6 | Municipiul Carei, Satu Mare | 615,2 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 223,3 K RON | |
| 51 | 51.DOR CONSULT SRL▲ 40 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 594,2 K RON▲ 107,3 % | ▲ 107,3 % | 305,4 K RON | |
| 52 | 52.CSD EXPERT SRL▲ 208 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 583,8 K RON▲ 407,3 % | ▲ 407,3 % | 550,7 K RON | |
| 53 | 53.MENEROM SERV SRL▼ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 570 K RON0,0% | 0,0% | 1,2 mil. RON | |
| 54 | 54.MARMOLADA SERVICE SRL▲ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 559,8 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | -6,7 K RON | |
| 55 | 55.GOLDA AVENUE SRL▲ 4 | Loc. Livada, Oraş Livada, Satu Mare | 546,8 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 409 K RON | |
| 56 | 56.ALFA DOG SRL▲ 14 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 541,2 K RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 47,6 K RON | |
| 57 | 57.MODEROM STYLE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 540,9 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 373,9 K RON | |
| 58 | 58.SOOTERS FOTO.RO SRL▲ 11 | Sat Turulung, Comuna Turulung, Satu Mare | 525,2 K RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 6,2 K RON | |
| 59 | 59.SWEIN VET SRL▲ 298 | Sat Pişcolt, Comuna Pişcolt, Satu Mare | 521,2 K RON▲ 622,7 % | ▲ 622,7 % | 486,1 K RON | |
| 60 | 60.TREND SERVICE SRL▲ 25 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 512,2 K RON▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 12 K RON | |
| 61 | 61.SIGMA PROIECT SA▼ 13 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 497,9 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 1,9 K RON | |
| 62 | 62.TRAIECTORIA DREAPTA SRL▲ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 465,3 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 40,3 K RON | |
| 63 | 63.ALVATRAN CONSULT S.R.L.▲ 326 | Sat Lazuri, Comuna Lazuri, Satu Mare | 462,4 K RON▲ 672,6 % | ▲ 672,6 % | 429,5 K RON | |
| 64 | 64.DANING PROIECT SRL▲ 122 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 461,6 K RON▲ 166,1 % | ▲ 166,1 % | 159,9 K RON | |
| 65 | 65.FABO FINANCE S.R.L.▲ 138 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 452,7 K RON▲ 184,9 % | ▲ 184,9 % | 235,7 K RON | |
| 66 | 66.NIRVANA STUDIO SRL▲ 166 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 449,8 K RON▲ 231,9 % | ▲ 231,9 % | 188,5 K RON | |
| 67 | 67.QUZITYEFECT SRL▲ 161 | Municipiul Carei, Satu Mare | 443,7 K RON▲ 224,6 % | ▲ 224,6 % | 148,6 K RON | |
| 68 | 68.VITAVET SRL▲ 7 | Sat Româneşti, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 440,6 K RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 47,7 K RON | |
| 69 | 69.TEHNOSTEEL SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 438,6 K RON— | — | 40 K RON | |
| 70 | 70.GASI STUDIO GROUP SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 406,6 K RON— | — | — | 351,9 K RON |
| 71 | 71.VELCONT PRELUCRARI DATE CONTABILE S.R.L.▲ 10 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 405,4 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 31,6 K RON | |
| 72 | 72.KERSTIN WERNI SRL▼ 39 | Sat Botiz, Comuna Botiz, Satu Mare | 405,3 K RON▼ 53,7 % | ▼ 53,7 % | 1,7 K RON | |
| 73 | 73.SVA ASISTEH SRL▲ 21 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 398,4 K RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 227,7 K RON | |
| 74 | 74.MOTORSAM SA▼ 24 | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | 377,7 K RON▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | -265,2 K RON | |
| 75 | 75.CONTEX BUSINESS SRL▼ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 368,7 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 75,5 K RON | |
| 76 | 76.ERYZA PROIECT SRL▼ 3 | Sat Cărăşeu, Comuna Culciu, Satu Mare | 364 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 155,5 K RON | |
| 77 | 77.MISU PRODUCTIONS S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 361 K RON— | — | — | 347,9 K RON |
| 78 | 78.EKTEDO SRL▲ 78 | Municipiul Carei, Satu Mare | 353,6 K RON▲ 72 % | ▲ 72 % | 208,4 K RON | |
| 79 | 79.ASTEFIN SOLUTIONS SRL▲ 30 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 352,8 K RON▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 128,6 K RON | |
| 80 | 80.PROIECT EXPERT SRL▲ 22 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 350,4 K RON▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 112,5 K RON | |
| 81 | 81.SUCIUAGROPIR SRL▲ 3 | Sat Pir, Comuna Pir, Satu Mare | 344,8 K RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 262,5 K RON | |
| 82 | 82.CASCO SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 340,3 K RON▲ 93,3 % | ▲ 93,3 % | 161,6 K RON | |
| 83 | 83.SONYRO MEGA STYL S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 332,9 K RON— | — | — | 322,1 K RON |
| 84 | 84.PONTIS CONCEPT DESIGN SRL▲ 34 | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 330,4 K RON▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 210,9 K RON | |
| 85 | 85.PREMIER WORLD SRL▲ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 321 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 154,6 K RON | |
| 86 | 86.LAITOKSET SRL▲ 414 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 318,5 K RON▲ 1.444 % | ▲ 1.444 % | 301,5 K RON | |
| 87 | 87.ENVICON SRL▲ 185 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 318,1 K RON▲ 189,4 % | ▲ 189,4 % | 188,1 K RON | |
| 88 | 88.FOUR BUSINESS SRL▲ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 311,4 K RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 89,4 K RON | |
| 89 | 89.INDIVIDUAL SOLUTIONS SRL▲ 10 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 310,6 K RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 138,8 K RON | |
| 90 | 90.ANDRONIC ANDREI COMPANY SRL▼ 14 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 304,4 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 249,6 K RON | |
| 91 | 91.SOUTH INVEST S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 302,1 K RON— | — | — | 218,3 K RON |
| 92 | 92.LEITNER DOBI CONSULTING SRL▲ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 300,8 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 186,9 K RON | |
| 93 | 93.VB UNIC EXPERT SRL▲ 34 | Municipiul Carei, Satu Mare | 299,4 K RON▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 122,9 K RON | |
| 94 | 94.BARBAMUZ SRL▲ 31 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 299,1 K RON▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 41,9 K RON | |
| 95 | 95.SILVERLINE PROJECT SRL▲ 176 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 298,9 K RON▲ 171,5 % | ▲ 171,5 % | 209,5 K RON | |
| 96 | 96.CUMINDUM SRL▲ 167 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 297,9 K RON▲ 162,8 % | ▲ 162,8 % | 156,1 K RON | |
| 97 | 97.MACASI FINANCIAL SRL▲ 47 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 297,7 K RON▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 237,5 K RON | |
| 98 | 98.ONELIGHT VICTORY SRL▲ 517 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 297,5 K RON— | — | 1,6 K RON | |
| 99 | 99.PROIECT SM SRL▼ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 295,8 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 244,6 K RON | |
| 100 | 100.AD PAVI DINAMIC SRL▲ 34 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 295,6 K RON▲ 37 % | ▲ 37 % | 85,3 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Satu Mare
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
230 firme · 199,7 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
141 firme · 55,6 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
158 firme · 38,6 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
55 firme · 31,6 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
79 firme · 22,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
40 firme · 19,1 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
100 firme · 17,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
38 firme · 14,6 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
37 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
46 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
6 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
12 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
42 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
15 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
5 firme · 793 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
2 firme · 524,5 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
5 firme · 476,6 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 350 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
4 firme · 346,4 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
2 firme · 98,1 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
3 firme · 53,7 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 0 RON