Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Prahova după cifră de afaceri în 2011
303 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 63,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 117,4 K RON, iar liderul atinge 6,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RUBI TRUST SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,7 mil. RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 690,8 K RON | |
| 2 | 2.ANKER IFN SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,9 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 2,2 mil. RON | |
| 3 | 3.ROSTER IFN SRL▲ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 3,9 mil. RON▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 4 | 4.PROJECT & FINANCE INVESTMENT SA▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,6 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 5 | 5.SPINVOLTA RICOM IFN SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,2 mil. RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 432 K RON | |
| 6 | 6.VITNIC IFN SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,3 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 437,2 K RON | |
| 7 | 7.KAPHONE SRL▲ 3 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 1,5 mil. RON▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | 16,2 K RON | |
| 8 | 8.ROLLEX MAGAZIN UNIVERSAL IFN SRL▲ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,5 mil. RON▲ 119,8 % | ▲ 119,8 % | 384,7 K RON | |
| 9 | 9.VIGROUP HOLDING SA= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,4 mil. RON▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | -629,8 K RON | |
| 10 | 10.ELITCO SERV IFN SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,4 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 231,9 K RON | |
| 11 | 11.RELIEF IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,3 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 280,3 K RON | |
| 12 | 12.CARSIUM IFN SRL▲ 83 | Municipiul Câmpina, Prahova | 984,1 K RON▲ 987,9 % | ▲ 987,9 % | 233,6 K RON | |
| 13 | 13.HUANITA LUC IFN SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 978,8 K RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 350,5 K RON | |
| 14 | 14.CIRUS DIANTHUS SRL▲ 98 | Municipiul Câmpina, Prahova | 944,7 K RON▲ 1.509,9 % | ▲ 1.509,9 % | 165,3 K RON | |
| 15 | 15.IDENTIC SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 925,7 K RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 337,3 K RON | |
| 16 | 16.DORAL - CONSULTING SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 827,6 K RON▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 252,6 K RON | |
| 17 | 17.ADEG CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 791,8 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 153,3 K RON | |
| 18 | 18.AVLISDAN GOLD SRL▲ 64 | Municipiul Câmpina, Prahova | 772,4 K RON▲ 563,8 % | ▲ 563,8 % | 203,1 K RON | |
| 19 | 19.TERA M3 SRL▼ 3 | Municipiul Câmpina, Prahova | 770,1 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 204,6 K RON | |
| 20 | 20.DIPROMI IFN SRL▲ 170 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 764,9 K RON▲ 13.819,5 % | ▲ 13.819,5 % | -103,7 K RON | |
| 21 | 21.ARTDECO CREDITE IFN SRL▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 688,6 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 214,1 K RON | |
| 22 | 22.TOFILI INVEST IFN SRLnou | ***localitatea negasita***, Prahova | 681 K RON— | — | — | 312,6 K RON |
| 23 | 23.MYRSERMY I.F.N. SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 678,3 K RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 318,7 K RON | |
| 24 | 24.PANDIV GIVI SRL▲ 31 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 674,8 K RON▲ 222,3 % | ▲ 222,3 % | -77,6 K RON | |
| 25 | 25.TELCOR IMPEX IFN SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 588,7 K RON▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 163,4 K RON | |
| 26 | 26.COMAR INTERNATIONAL SRL▲ 89 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 576,8 K RON▲ 936,4 % | ▲ 936,4 % | 22,3 K RON | |
| 27 | 27.BLIRIA IFN SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 551,2 K RON— | — | — | 91,5 K RON |
| 28 | 28.STELIS STOC IFN SRL▲ 23 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 521,5 K RON▲ 112,2 % | ▲ 112,2 % | 394,3 K RON | |
| 29 | 29.RAVIMO SRL▼ 6 | Municipiul Câmpina, Prahova | 511,3 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 74,8 K RON | |
| 30 | 30.AQUILA ASIG-AGENT DE BROKERAJ SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 498,3 K RON▲ 31 % | ▲ 31 % | 291,5 K RON | |
| 31 | 31.MIL CONSULTING SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 487,2 K RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 91,4 K RON | |
| 32 | 32.SOLGRAF IFN SRL▼ 8 | Municipiul Câmpina, Prahova | 455,3 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 185,7 K RON | |
| 33 | 33.CASA DE SCHIMB VALUTAR TAF EXCHANGE SRL▲ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 434,5 K RON▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 101,9 K RON | |
| 34 | 34.BODMAR COM SERV SRL▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 430,1 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 4,5 K RON | |
| 35 | 35.DIGLOS IFN SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 415,2 K RON— | — | — | 348,7 K RON |
| 36 | 36.ADEG FINANCE SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 413,5 K RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 107,7 K RON | |
| 37 | 37.BIVASIG SRL▲ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 405,9 K RON▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 105,7 K RON | |
| 38 | 38.HARIDEEA GRUP SRL▼ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 399 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 212,4 K RON | |
| 39 | 39.FORTIS FINANCE SRL▲ 3 | Municipiul Câmpina, Prahova | 398,4 K RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 86,6 K RON | |
| 40 | 40.HAPOFI IFN SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 391,9 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 243,2 K RON | |
| 41 | 41.MIDAV GOLD SRL▲ 117 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 389,1 K RON▲ 1.465,5 % | ▲ 1.465,5 % | 29,6 K RON | |
| 42 | 42.LITOFI INVEST IFN SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 388,4 K RON— | — | — | 146,7 K RON |
| 43 | 43.DESTIN COMIMPEX '93 SRL▲ 104 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 383,7 K RON▲ 1.098,5 % | ▲ 1.098,5 % | 313,9 K RON | |
| 44 | 44.DUMIAL GRUP SRL▲ 22 | Sat Urleta, Comuna Băneşti, Prahova | 378,7 K RON▲ 137,6 % | ▲ 137,6 % | -31,5 K RON | |
| 45 | 45.ZALOTI GRUP SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 354,2 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 108,7 K RON | |
| 46 | 46.HUANITA COM SRL▼ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 351,3 K RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 60,6 K RON | |
| 47 | 47.HAPOFI IMPEX IFN SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 316,5 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 163,3 K RON | |
| 48 | 48.TOPSERV CONVERT SRL▼ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 298,6 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 4,5 K RON | |
| 49 | 49.HAPOFI NORD IFN SRL▼ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 292,1 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 192,7 K RON | |
| 50 | 50.BETA TEAM CONSULTING SRL▲ 82 | Municipiul Câmpina, Prahova | 289,6 K RON▲ 534,4 % | ▲ 534,4 % | -29,1 K RON | |
| 51 | 51.ANARKYN IFN SRL▲ 145 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 289,5 K RON▲ 9.775,2 % | ▲ 9.775,2 % | 149,5 K RON | |
| 52 | 52.HUANITA GOLD IFN SRL▼ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 287 K RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 130,3 K RON | |
| 53 | 53.DAVGON CREDIT SRL▲ 11 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 271,8 K RON▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 85,6 K RON | |
| 54 | 54.CORSIG INTER SRL▲ 79 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 269,8 K RON▲ 530,8 % | ▲ 530,8 % | 207,4 K RON | |
| 55 | 55.MULTIDOT PREST SRL▲ 142 | Municipiul Câmpina, Prahova | 265,8 K RON▲ 10.469,6 % | ▲ 10.469,6 % | 209 K RON | |
| 56 | 56.ALVA COM NORD IFN SRL▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 263,7 K RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 131,9 K RON | |
| 57 | 57.PAGAS IMPEX AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 259,8 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 34,2 K RON | |
| 58 | 58.YESCASH CONVERT IFN SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 258,6 K RON▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 69,1 K RON | |
| 59 | 59.CEHMOND SRL▼ 34 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 257 K RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 72,5 K RON | |
| 60 | 60.NOXSERVICES IFN SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 248,4 K RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 82,8 K RON | |
| 61 | 61.TALANAUR IFN SRL▼ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 245,9 K RON0,0% | 0,0% | 26,5 K RON | |
| 62 | 62.SIZERA SRL▲ 6 | Sat Plopu, Comuna Plopu, Prahova | 245 K RON▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 83,2 K RON | |
| 63 | 63.GENS K2 MERCERIA MARQUISETTE S.R.L.▲ 21 | Sat Şipotu, Comuna Lipăneşti, Prahova | 233,3 K RON▲ 103,6 % | ▲ 103,6 % | 110,7 K RON | |
| 64 | 64.CATOS IMPEX IFN SRL▲ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 233,1 K RON▲ 82,6 % | ▲ 82,6 % | 76,6 K RON | |
| 65 | 65.HAPOFI GOLD IFN SRL▼ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 232,7 K RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 157,2 K RON | |
| 66 | 66.FINDOR - 04 SERV SRL▼ 13 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 217,6 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 70,5 K RON | |
| 67 | 67.ALVA COM IFN SRL▼ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 211,6 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | -255,3 K RON | |
| 68 | 68.VRX COM SRL▼ 51 | Sat Cheia, Comuna Măneciu, Prahova | 205 K RON▼ 70 % | ▼ 70 % | 3,3 K RON | |
| 69 | 69.SORASIG CONSULTING SRL▲ 1 | Sat Gura Vadului, Comuna Gura Vadului, Prahova | 201,5 K RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 59,8 K RON | |
| 70 | 70.CREDIT BOND IFN SRL▼ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 199,8 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | -29,8 K RON | |
| 71 | 71.AVLISCON IFN SRL▼ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 199,7 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 56,2 K RON | |
| 72 | 72.MULTIFINANCE SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 197,4 K RON▲ 1.241,2 % | ▲ 1.241,2 % | 96,4 K RON | |
| 73 | 73.SWEETCREDIT INVEST IFN SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 196,4 K RON— | — | — | 152,3 K RON |
| 74 | 74.ALVA EUROMED CONCEPT S.R.L.▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 193,7 K RON▲ 62 % | ▲ 62 % | 103,3 K RON | |
| 75 | 75.YESALL ASIG SRL▼ 16 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 193,3 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 60,3 K RON | |
| 76 | 76.ALVA EUROMED PROCENT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 178,3 K RON— | — | — | 160,4 K RON |
| 77 | 77.RISTAR SRL▼ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 176,5 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 89,7 K RON | |
| 78 | 78.SANARIS IFN SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 172,5 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 125 K RON | |
| 79 | 79.DALIN IFN SRL▼ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 166,3 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 33,8 K RON | |
| 80 | 80.BROKNICK COMPANY SRL▲ 29 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 161,8 K RON▲ 164,4 % | ▲ 164,4 % | 66,7 K RON | |
| 81 | 81.GAREM IMPEX IFN SRL▼ 45 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 160,8 K RON▼ 54,3 % | ▼ 54,3 % | -6 K RON | |
| 82 | 82.AUTHENTIC GOLD OFFICE IFN SRL▲ 122 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 158,2 K RON▲ 18.806,5 % | ▲ 18.806,5 % | 13 K RON | |
| 83 | 83.CRESCENT IMPEX IFN SRL▼ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 152,4 K RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 7,8 K RON | |
| 84 | 84.DREAM K2 ASIG S.R.L.▲ 1 | Sat Şipotu, Comuna Lipăneşti, Prahova | 149,8 K RON▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 64,1 K RON | |
| 85 | 85.FLASIG-AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 14 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 148,5 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -4 K RON | |
| 86 | 86.MITIAS VMT IFN SRL▲ 121 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 143,7 K RON▲ 196.726 % | ▲ 196.726 % | 21,9 K RON | |
| 87 | 87.ALVA EUROMED PREST SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 142,4 K RON▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | -46,6 K RON | |
| 88 | 88.EXASIG CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 1 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 141,2 K RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 85,7 K RON | |
| 89 | 89.AMIO ASIG SRL▲ 59 | ***localitatea negasita***, Prahova | 140,6 K RON▲ 341,4 % | ▲ 341,4 % | 15 K RON | |
| 90 | 90.FOREX AMD SRL▼ 55 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 138 K RON▼ 61,6 % | ▼ 61,6 % | 10,1 K RON | |
| 91 | 91.ALVA EUROMED CONSULT SRL▼ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 137,5 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 32,2 K RON | |
| 92 | 92.FOLAS CONSULTING - AGENT ASIGURARI SRL▼ 29 | Municipiul Câmpina, Prahova | 130,4 K RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 61,4 K RON | |
| 93 | 93.TANPET PTG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 33 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Prahova | 130,1 K RON▲ 165,7 % | ▲ 165,7 % | 4 K RON | |
| 94 | 94.CLAUDIU & CASIAN IFN SRL▼ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 129 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 13,3 K RON | |
| 95 | 95.EUROSAVAM SA▲ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 122,5 K RON▲ 106,6 % | ▲ 106,6 % | 11,4 K RON | |
| 96 | 96.ROBERT - AUGUSTIN NETWORK I.F.N. SRL▼ 64 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 122,3 K RON▼ 68,6 % | ▼ 68,6 % | 69,3 K RON | |
| 97 | 97.AVANTAJ KMI IFN SRL▲ 4 | Municipiul Câmpina, Prahova | 118,6 K RON▲ 67 % | ▲ 67 % | 44,8 K RON | |
| 98 | 98.ALVA COM - NEW IFN SRL▼ 64 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 118,5 K RON▼ 68,3 % | ▼ 68,3 % | -27,8 K RON | |
| 99 | 99.BELLE - BIJOUTERIE GOLD IFN SRL▼ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 118 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -11,7 K RON | |
| 100 | 100.SOMANI SRL▼ 17 | Municipiul Câmpina, Prahova | 117,4 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 23 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Prahova
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
201 firme · 299,9 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
71 firme · 50,5 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
7 firme · 43,5 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
91 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
14 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
5 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
4 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
2 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
7 firme · 798,1 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
5 firme · 385,2 K RON