Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Prahova după cifră de afaceri în 2023
229 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 429,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 225,5 K RON, iar liderul atinge 59,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROHRER SERVICII INDUSTRIALE SRL▲ 2 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 59,7 mil. RON▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | -618,6 K RON | |
| 2 | 2.ALPACCESS SRL= | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 51,1 mil. RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 5,5 mil. RON | |
| 3 | 3.PIKANORE SRL▼ 2 | Sat Negoieşti, Comuna Brazi, Prahova | 49,6 mil. RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 4,8 mil. RON | |
| 4 | 4.VALLYS DECO SRL= | Sat Chiojdeanca, Comuna Chiojdeanca, Prahova | 39,8 mil. RON▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 4,5 mil. RON | |
| 5 | 5.BAUPARTNER BAUTECHNIK SRL= | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 32,6 mil. RON▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 5,6 mil. RON | |
| 6 | 6.ALPACCESS SCAFFOLDING SRL▲ 2 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 16,6 mil. RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 803,8 K RON | |
| 7 | 7.KATO GROUP SRL▼ 1 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 15,6 mil. RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 8 | 8.STILCON SRL▼ 1 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 12,2 mil. RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 53,9 K RON | |
| 9 | 9.GALRO INTERAUTO SRL▲ 1 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 11,4 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 10 | 10.ISTRATE GENERAL CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Româneşti, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 10,6 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 253,8 K RON | |
| 11 | 11.ROMAD SEL COM SRL▲ 2 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 9,7 mil. RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 846,8 K RON | |
| 12 | 12.TEAM SKY INDUSTRIES SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,2 mil. RON▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 382,3 K RON | |
| 13 | 13.RUSWAGEN AUTOHAUS S.R.L.nou | Sat Chiţorani, Comuna Bucov, Prahova | 7,6 mil. RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 235,7 K RON | |
| 14 | 14.EOLICA TECHNICAL SUPPORT SRL= | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 5,4 mil. RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 15 | 15.STEEL TRUST CONSTRUCTII CIVILE SI INDUSTRIALE SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,3 mil. RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 439,8 K RON | |
| 16 | 16.MIREALTIS SRL▼ 1 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 4,3 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 972,4 K RON | |
| 17 | 17.ANDGAB CONSTRUCT PROJECT S.R.L.▲ 24 | Sat Popeşti, Comuna Brazi, Prahova | 3,8 mil. RON▲ 245,2 % | ▲ 245,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 18 | 18.REFRACT DOB CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Valea Stupinii, Comuna Poseşti, Prahova | 2,9 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 469,9 K RON | |
| 19 | 19.AXAPOOL CONSTRUCT S.R.L.▲ 3 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 2,8 mil. RON▲ 31 % | ▲ 31 % | 86,5 K RON | |
| 20 | 20.REBAR STEEL CORPORATION S.R.L.▲ 35 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 2,8 mil. RON▲ 365,8 % | ▲ 365,8 % | 912,5 K RON | |
| 21 | 21.GENSTEEL SRL▲ 19 | Sat Cornu de Jos, Comuna Cornu, Prahova | 2,7 mil. RON▲ 142 % | ▲ 142 % | 1,1 mil. RON | |
| 22 | 22.ESCAV TRANSCONS SRL▼ 2 | Sat Trăisteni, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 2,6 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 83,8 K RON | |
| 23 | 23.OFNANDREIERK S.R.L.▲ 19 | Sat Cioranii de Jos, Comuna Ciorani, Prahova | 2,5 mil. RON▲ 130 % | ▲ 130 % | 457,7 K RON | |
| 24 | 24.CLIMBING CONCEPT S.R.L.nou | Sat Chiojdeanca, Comuna Chiojdeanca, Prahova | 2,4 mil. RON— | — | — | 834 K RON |
| 25 | 25.TOMAR CONSTRUCT SRLnou | Sat Berceni, Comuna Berceni, Prahova | 2,4 mil. RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 133,9 K RON | |
| 26 | 26.SC ALPACCESS LIFE LINE SRL▲ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,3 mil. RON▲ 60 % | ▲ 60 % | 541,9 K RON | |
| 27 | 27.BOMARIS UTILAJ CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,3 mil. RON▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 732,4 K RON | |
| 28 | 28.BLANGA INDUSTRIAL SERVICES S.R.L.▲ 121 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2 mil. RON▲ 10.895,8 % | ▲ 10.895,8 % | 704,9 K RON | |
| 29 | 29.CLEVEL GRAPH SOLUTIONS SRL▲ 65 | Sat Vărbilău, Comuna Vărbilău, Prahova | 2 mil. RON▲ 906,9 % | ▲ 906,9 % | 896,9 K RON | |
| 30 | 30.SMART INTERSERV FUTURE SRL▲ 6 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 1,8 mil. RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 67,5 K RON | |
| 31 | 31.OMECONS SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,8 mil. RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 390,8 K RON | |
| 32 | 32.STYL CONSULTING SRL▲ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,8 mil. RON▲ 80,2 % | ▲ 80,2 % | 329,9 K RON | |
| 33 | 33.PERFECT TENT S.R.L.▼ 5 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 1,7 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 180,2 K RON | |
| 34 | 34.CASTIGATORUL SERV SRL▼ 1 | Sat Vitioara de Sus, Comuna Predeal-Sărari, Prahova | 1,7 mil. RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | -77,4 K RON | |
| 35 | 35.BITACOM COROSION PROTECT S.R.L.▲ 31 | Sat Drăgăneşti, Comuna Drăgăneşti, Prahova | 1,7 mil. RON▲ 278,8 % | ▲ 278,8 % | 912,2 K RON | |
| 36 | 36.ROOF BAUTENSCHUTZ S.R.L.▼ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,7 mil. RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 499,1 K RON | |
| 37 | 37.CONSTRUCTII,CAI FERATE,DRUMURI SI PODURI SRL▼ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,6 mil. RON▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | 533,2 K RON | |
| 38 | 38.LIMET IND CONS SRL▼ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,6 mil. RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 455,9 K RON | |
| 39 | 39.VIDAL GROUP SRL▼ 13 | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 1,5 mil. RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 58,3 K RON | |
| 40 | 40.STOLZENBACH CONS CONSULTING SRL▼ 8 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 1,4 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -94,7 K RON | |
| 41 | 41.ETHE ALEXPAD CREATIVE TEAM S.R.L.▲ 22 | Loc. Gura Beliei, Oraş Breaza, Prahova | 1,4 mil. RON▲ 195,5 % | ▲ 195,5 % | 297,9 K RON | |
| 42 | 42.SUPORTALPIN S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,4 mil. RON— | — | — | 508,2 K RON |
| 43 | 43.PHILCAT TRADING SRL▲ 1 | Sat Vadu Părului, Comuna Albeşti-Paleologu, Prahova | 1,4 mil. RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 830,2 K RON | |
| 44 | 44.YUCE SKY S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,3 mil. RON— | — | — | 490,6 K RON |
| 45 | 45.GTS INDUSTRIES TECH S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,2 mil. RON— | — | — | 214 K RON |
| 46 | 46.BASCULA TRANS SRL▼ 7 | Sat Gornet-Cricov, Comuna Gornet-Cricov, Prahova | 1,2 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 353,7 K RON | |
| 47 | 47.NEPAL SERV SRL▼ 35 | Sat Chiojdeanca, Comuna Chiojdeanca, Prahova | 1,1 mil. RON▼ 87,5 % | ▼ 87,5 % | 27 K RON | |
| 48 | 48.MARINESCU MARIAN CONS S.R.L.▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,1 mil. RON▲ 84,1 % | ▲ 84,1 % | 684,8 K RON | |
| 49 | 49.SELECTRA INSTAL SRL▼ 22 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 1,1 mil. RON▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 216,6 K RON | |
| 50 | 50.ȘEMINEE CONSTRUCT S.R.L.▼ 13 | Sat Chiţorani, Comuna Bucov, Prahova | 1,1 mil. RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | -71,7 K RON | |
| 51 | 51.SAF CONSTRUCT SRL▼ 27 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1 mil. RON▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | -229,3 K RON | |
| 52 | 52.AUGUSTIN TRANS SRL▼ 18 | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 999,9 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | -393,2 K RON | |
| 53 | 53.WIND ROPE ACCESS SRL▼ 6 | Sat Măgureni, Comuna Măgureni, Prahova | 994,2 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 684 K RON | |
| 54 | 54.CLADI SRL▼ 6 | Municipiul Câmpina, Prahova | 922,3 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 48,5 K RON | |
| 55 | 55.FRONTALY TRANS SRL▲ 20 | Comuna Puchenii Mari, Prahova | 897,7 K RON▲ 180,6 % | ▲ 180,6 % | 196,6 K RON | |
| 56 | 56.AFINA IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 881,3 K RON▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 11,1 K RON | |
| 57 | 57.CIOBANU IZOCOMERŢ S.R.L.▼ 7 | Sat Cireşanu, Comuna Baba Ana, Prahova | 857,7 K RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | -118 K RON | |
| 58 | 58.ZCJJ CRANES SRL▼ 9 | Sat Vărbilău, Comuna Vărbilău, Prahova | 853,4 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 170,8 K RON | |
| 59 | 59.ROSIDAV - GRUP SRL▼ 7 | Municipiul Câmpina, Prahova | 729,7 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 50,7 K RON | |
| 60 | 60.JUST COD SOLUTIONS S.R.L.▲ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 721,6 K RON▲ 102,6 % | ▲ 102,6 % | 16,1 K RON | |
| 61 | 61.VISKON TURISM CONS S.R.L.▼ 10 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 721,4 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 262,1 K RON | |
| 62 | 62.DUAL TACTIC GRUP S.R.L.▲ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 636,1 K RON▲ 88,5 % | ▲ 88,5 % | 2,6 K RON | |
| 63 | 63.ADYRAL CONSTRUCT SRL▼ 34 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 611,4 K RON▼ 64,5 % | ▼ 64,5 % | 99,1 K RON | |
| 64 | 64.XCAVAT SERV S.R.L.▼ 19 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 591,4 K RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | -1,3 K RON | |
| 65 | 65.ECO STEDA CONSUM SRLnou | Sat Bărcăneşti, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 566,2 K RON— | — | 283,9 K RON | |
| 66 | 66.GIPONSERV SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 561,7 K RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 303,9 K RON | |
| 67 | 67.ROOMPOOL SISTEME HIDRAULICE S.R.L.▼ 29 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 554,8 K RON▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 5,4 K RON | |
| 68 | 68.CRIDA START DECORAZIONE S.R.L.▼ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 551,8 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 452,2 K RON | |
| 69 | 69.TEHNOGAV CONSTRUCTION S.R.L.▲ 69 | Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova | 536,6 K RON▲ 1.037,4 % | ▲ 1.037,4 % | 256,1 K RON | |
| 70 | 70.MIRAMAT SERV CONSTRUCT SRL▼ 27 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 529,3 K RON▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 30,1 K RON | |
| 71 | 71.SKELARR PLUS SRL▼ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 522,5 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 168,3 K RON | |
| 72 | 72.THEROCK ANTREPRENOR SRL▼ 11 | Sat Chesnoiu, Comuna Cocorăştii Colţ, Prahova | 481,3 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 80,7 K RON | |
| 73 | 73.VIDAM GAZ SRL▼ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 481 K RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 207,6 K RON | |
| 74 | 74.ENGINEERED METALS & COMPOSITES S.R.L.▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 468,1 K RON▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 106,5 K RON | |
| 75 | 75.CALO ROYAL DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 456,7 K RON▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 154,4 K RON | |
| 76 | 76.SILVIA IZATIB CONSTRUCT SRL▲ 58 | Sat Talea, Comuna Talea, Prahova | 455 K RON▲ 698,2 % | ▲ 698,2 % | 94,6 K RON | |
| 77 | 77.CRIO COLOR CONSTRUCT S.R.L.▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 438,2 K RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 364,4 K RON | |
| 78 | 78.PINJOK TOPSERV S.R.L.▲ 8 | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 413,8 K RON▲ 70,2 % | ▲ 70,2 % | 230 K RON | |
| 79 | 79.DRILLING SWISS SRL▼ 6 | Comuna Floreşti, Prahova | 404,9 K RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 657,2 K RON | |
| 80 | 80.SPRINT ANTREPRENOR S.R.L.▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 384,3 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 114,4 K RON | |
| 81 | 81.GRAND IVMCONS S.R.L.▼ 19 | Sat Bălţeşti, Comuna Bălţeşti, Prahova | 337 K RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | -47,2 K RON | |
| 82 | 82.ACOPERIT RENOVARI MATEI S.R.L.▲ 60 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Prahova | 303,6 K RON▲ 870 % | ▲ 870 % | 64 K RON | |
| 83 | 83.JITARU CALVINI CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 299,9 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | -71,9 K RON | |
| 84 | 84.ALDSOL CONS ALPIN SRL▲ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 294,8 K RON▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 78,9 K RON | |
| 85 | 85.ANASFLOR HIDRO SERV S.R.L.nou | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 293 K RON— | — | — | 166,1 K RON |
| 86 | 86.GYO RENT CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Chiojdeanca, Comuna Chiojdeanca, Prahova | 291,5 K RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 19,3 K RON | |
| 87 | 87.CLIMBER FAST ALPIN S.R.L.▲ 14 | Sat Cioranii de Sus, Comuna Ciorani, Prahova | 291,1 K RON▲ 67,2 % | ▲ 67,2 % | 75,1 K RON | |
| 88 | 88.ASMANEX S.R.L.▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 289,2 K RON▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 71,7 K RON | |
| 89 | 89.SURVIVAL SRL▼ 13 | Comuna Poseşti, Prahova | 288,2 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 98,2 K RON | |
| 90 | 90.ALSANTE PROD SRL▼ 6 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 283,7 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 28,1 K RON | |
| 91 | 91.ILLUSTRIS OEDIPUS SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 282,7 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -68,9 K RON | |
| 92 | 92.EXCAVATOR JCB IONUȚ S.R.L.▲ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 279 K RON▲ 139,9 % | ▲ 139,9 % | 59,6 K RON | |
| 93 | 93.TAM ALPIN SOLLUTIONS S.R.L.▲ 17 | Sat Telega, Comuna Telega, Prahova | 268,9 K RON▲ 121,9 % | ▲ 121,9 % | 182,6 K RON | |
| 94 | 94.ANGHEL TRANS CONSTRUCT S.R.L.▼ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 262,6 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | -88,9 K RON | |
| 95 | 95.NICPET ALPIN CONSTRUCT SRL▼ 70 | Sat Chiojdeanca, Comuna Chiojdeanca, Prahova | 256,7 K RON▼ 87,1 % | ▼ 87,1 % | -1,2 mil. RON | |
| 96 | 96.ABRUPT ESCALADE S.R.L.▼ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 255,4 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 42,5 K RON | |
| 97 | 97.TUDJIL HIDRO CONSTRUCT S.R.L.▲ 23 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 252,8 K RON▲ 146,1 % | ▲ 146,1 % | 87,3 K RON | |
| 98 | 98.TUDJIL HIDROCOR S.R.L.nou | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 245 K RON— | — | — | 210 K RON |
| 99 | 99.A BLAST S.R.L.▼ 39 | Sat Independenţa, Comuna Gherghiţa, Prahova | 228,3 K RON▼ 56,8 % | ▼ 56,8 % | 50,1 K RON | |
| 100 | 100.MARBOG SRL▼ 12 | Sat Iordăcheanu, Comuna Iordăcheanu, Prahova | 225,5 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 64,3 K RON |