Top 100 firme — Fabricarea de uși și ferestre din lemn, Prahova după cifră de afaceri în 2021
69 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 69 cumulează 46,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 20,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FRAGETICO GROUP SRL= | Municipiul Câmpina, Prahova | 20,9 mil. RON▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 3,2 mil. RON | |
| 2 | 2.AMEL INTERNATIONAL GROUP SRL▲ 3 | Sat Ceptura de Jos, Comuna Ceptura, Prahova | 3,7 mil. RON▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 288,7 K RON | |
| 3 | 3.VOLTURI SIM SRL▲ 3 | Sat Lipăneşti, Comuna Lipăneşti, Prahova | 3,7 mil. RON▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 600,6 K RON | |
| 4 | 4.ROMFOREST CO SRL▼ 1 | Sat Ştefeşti, Comuna Ştefeşti, Prahova | 3,5 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 276,2 K RON | |
| 5 | 5.TEKNICA LEGNO SRL▲ 5 | Municipiul Câmpina, Prahova | 1,6 mil. RON▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | -153,1 K RON | |
| 6 | 6.FILDAS 95 SRL▲ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 1,4 mil. RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 7,9 K RON | |
| 7 | 7.DONALIV INTERDAL SRL▲ 1 | Sat Măneciu-Pământeni, Comuna Măneciu, Prahova | 1,3 mil. RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 146,7 K RON | |
| 8 | 8.CASE LEMN BERNARD S.R.L.▲ 5 | Sat Ogretin, Comuna Drajna, Prahova | 1,1 mil. RON▲ 68,4 % | ▲ 68,4 % | 26,7 K RON | |
| 9 | 9.RANCAB TERMO SRL▼ 5 | Sat Lunca Mare, Comuna Şotrile, Prahova | 974,3 K RON▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | -174,5 K RON | |
| 10 | 10.PORTA SERV SRL▲ 4 | Sat Miroslaveşti, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 862,4 K RON▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 53,2 K RON | |
| 11 | 11.SPIC ATELIER MANUFACTURA SRL= | Sat Pleaşa, Comuna Bucov, Prahova | 798,3 K RON▼ 22 % | ▼ 22 % | 74,2 K RON | |
| 12 | 12.ROMPIN INVEST SRL= | Sat Cărbunari, Comuna Poienarii Burchii, Prahova | 739,1 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | -158,2 K RON | |
| 13 | 13.PORTAROVERE DESIGN SRL▼ 4 | Sat Potigrafu, Comuna Gorgota, Prahova | 726,9 K RON▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | 125,2 K RON | |
| 14 | 14.METAXWOOD S.R.L.▲ 11 | Sat Homorâciu, Comuna Izvoarele, Prahova | 666,4 K RON▲ 554,8 % | ▲ 554,8 % | 111 K RON | |
| 15 | 15.BIDIN TRADE SRL▲ 14 | Sat Poienarii Burchii, Comuna Poienarii Burchii, Prahova | 552,3 K RON▲ 581,7 % | ▲ 581,7 % | 85,5 K RON | |
| 16 | 16.ASFMOB CREATIV SRL▲ 1 | Sat Făcăieni, Comuna Măneciu, Prahova | 412,3 K RON▲ 64,2 % | ▲ 64,2 % | 112,9 K RON | |
| 17 | 17.APIROL SRL▼ 2 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 379,2 K RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | -89,8 K RON | |
| 18 | 18.STEFARCWOOD S.R.L.▲ 4 | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 255,2 K RON▲ 65,5 % | ▲ 65,5 % | 26,1 K RON | |
| 19 | 19.VAE COM SRL= | Sat Măgurele, Comuna Măgurele, Prahova | 249,7 K RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 71,6 K RON | |
| 20 | 20.MICSAL CONSULT SRL▲ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 247,2 K RON▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 6,2 K RON | |
| 21 | 21.RAMOS PREST DESIGN SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 238,4 K RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | -5,2 K RON | |
| 22 | 22.RAMOS G IMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 233 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 112,9 K RON | |
| 23 | 23.TOTAL HOLZ INVEST SRLnou | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 178,8 K RON— | — | 16,5 K RON | |
| 24 | 24.BIVOTI CONST SRL▲ 21 | Sat Ocina de Jos, Comuna Adunaţi, Prahova | 158,5 K RON— | — | 38,5 K RON | |
| 25 | 25.COTIDOR PROD SRL▲ 6 | Comuna Valea Doftanei, Prahova | 142 K RON▲ 175,9 % | ▲ 175,9 % | 6,4 K RON | |
| 26 | 26.DRIOMI COM SRL▲ 2 | Comuna Băneşti, Prahova | 137,4 K RON▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | -26,5 K RON | |
| 27 | 27.HATHOR MOB SRL▼ 4 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 126,6 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 31,1 K RON | |
| 28 | 28.ADEFOREST INDUSTRY SRL▼ 10 | Sat Mislea, Comuna Scorţeni, Prahova | 106,5 K RON▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 10,6 K RON | |
| 29 | 29.PORTAL LEMN CONSTRUCT SRL▲ 16 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Prahova | 103,4 K RON— | — | 99,9 K RON | |
| 30 | 30.ELECOM INVEST S.R.L.▼ 3 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 96,9 K RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | -10,3 K RON | |
| 31 | 31.COMA WOOD DESIGN S.R.L.▼ 5 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 89,7 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -3,8 K RON | |
| 32 | 32.HOLZHAUS AUK S.R.L.▲ 5 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 76,1 K RON▲ 342,4 % | ▲ 342,4 % | 1,1 K RON | |
| 33 | 33.ARTELEGNAMI FINESTRE S.R.L.nou | Sat Potigrafu, Comuna Gorgota, Prahova | 76 K RON— | — | — | 11,3 K RON |
| 34 | 34.GATER FOREST-IMPEX SRL▼ 4 | Sat Ştefeşti, Comuna Ştefeşti, Prahova | 74,7 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -68,2 K RON | |
| 35 | 35.GOLDKISS EXIM SRL▼ 2 | Comuna Brebu, Prahova | 53,4 K RON▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 7,7 K RON | |
| 36 | 36.IONUT M IMPEX SRL▼ 2 | Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova | 47,6 K RON▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | -651 RON | |
| 37 | 37.HERMES ALESIS S.R.L.nou | Sat Măneciu-Ungureni, Comuna Măneciu, Prahova | 22,6 K RON— | — | — | 22 K RON |
| 38 | 38.FABCON INDUSTRY SRL▼ 2 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 14,6 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 6,8 K RON | |
| 39 | 39.CUBIERTA COM SRL▼ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 13 K RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 500 RON | |
| 40 | 40.NIGHEN SRL▲ 2 | Comuna Iordăcheanu, Prahova | 3,2 K RON▲ 220 % | ▲ 220 % | 2 K RON | |
| 41 | 41.LEMN CONCEPT SERV S.R.L.▼ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,7 K RON▼ 98,5 % | ▼ 98,5 % | -17,9 K RON | |
| 42 | 42.EDBO-DESIGN SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,4 K RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 131 RON | |
| 43 | 43.YRIN PREST DESIGN SRL▼ 2 | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 1,3 K RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 1,1 K RON | |
| 44 | 44.WOOD AS MOB S.R.L.▼ 1 | Sat Albeşti-Muru, Comuna Albeşti-Paleologu, Prahova | 600 RON▲ 50 % | ▲ 50 % | 60 RON | |
| 45 | 45.TELCOMI SRL= | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 500 RON— | — | -2 K RON | |
| 46 | 46.ADBAREP SRL▼ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 47 | 47.VICTOR SRL▼ 2 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 0 RON— | — | -2,3 K RON | |
| 48 | 48.DRAGOI IMPEX SRL▼ 3 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 49 | 49.SETO MEDICAL S.R.L.▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0 RON— | — | -273 RON | |
| 50 | 50.DEUXVA CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Câmpina, Prahova | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 51 | 51.ERBAGI SERV SRL▼ 6 | Comuna Talea, Prahova | 0 RON— | — | -29 RON | |
| 52 | 52.VENUS GLASS SRL▼ 7 | Municipiul Câmpina, Prahova | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 53 | 53.VRISCON PROD SRL▼ 8 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 54 | 54.CARPEN FOREST SRL▼ 9 | Sat Măneciu-Pământeni, Comuna Măneciu, Prahova | 0 RON— | — | -17,8 K RON | |
| 55 | 55.WOLF CONSTRUCTIONS SYSTEMS SRL▼ 10 | Oraş Breaza, Prahova | 0 RON— | — | -7,4 K RON | |
| 56 | 56.ALMONIX SERV SRL▼ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 57 | 57.ALUCOBOND SRL▼ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0 RON— | — | -900 RON | |
| 58 | 58.RALUMAR SERV SRL▼ 13 | Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 59 | 59.MARA COMANDOR SRL▼ 14 | ***localitatea negasita***, Prahova | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 60 | 60.UFP SRL▼ 15 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 0 RON— | — | -2,2 K RON | |
| 61 | 61.ŞARPANTE INDUSTRIALE SRL▼ 16 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 62 | 62.ANSONIA SRL▼ 17 | Sat Filipeştii de Târg, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 0 RON— | — | -8,9 K RON | |
| 63 | 63.KING WOOD FOREST SRL▼ 28 | Sat Brebu Megiesesc, Comuna Brebu, Prahova | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,5 K RON | |
| 64 | 64.SOLETA ZEROENERGY SRL▼ 19 | Oraş Breaza, Prahova | 0 RON— | — | -310 RON | |
| 65 | 65.PRELITAL TEHNOLEMN SRL▼ 20 | Sat Bordenii Mari, Comuna Scorţeni, Prahova | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 66 | 66.ART EVIDA WOOD S.R.L.▼ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 67 | 67.NIXON MOB DESIGN S.R.L.nou | Sat Cioceni, Comuna Albeşti-Paleologu, Prahova | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 68 | 68.IEFTIN COM SRL▼ 23 | Comuna Valea Doftanei, Prahova | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 69 | 69.RISAL TERM SRL▼ 24 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 0 RON— | — | 1 RON |