Top 100 firme — Fabricarea altor produse din cauciuc, Neamț după cifră de afaceri în 2014
86 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 86 cumulează 34,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 7,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IKOSAR SRL= | Sat Timişeşti, Comuna Timişeşti, Neamţ | 7,4 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.PROMIN PROD SRL▲ 3 | Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 3,7 mil. RON▲ 71 % | ▲ 71 % | 738,9 K RON | |
| 3 | 3.D & P TRUST SRL▼ 1 | Sat Agapia, Comuna Agapia, Neamţ | 3,7 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 789 K RON | |
| 4 | 4.DIVINIC PROD SRL▲ 2 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 3 mil. RON▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 119,6 K RON | |
| 5 | 5.PRELAST PROD SRL▼ 1 | Sat Răuceşti, Comuna Răuceşti, Neamţ | 2,5 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 64,6 K RON | |
| 6 | 6.RACORDEX SRL▼ 3 | Sat Bălţăteşti, Comuna Bălţăteşti, Neamţ | 2 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 9,6 K RON | |
| 7 | 7.CATRIC SRL▲ 6 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 1,8 mil. RON▲ 96,6 % | ▲ 96,6 % | 854,7 K RON | |
| 8 | 8.ERVAN TRUST SRL▲ 1 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 240,2 K RON | |
| 9 | 9.KAUTRICOM SRL▲ 2 | Sat Valea Seacă, Comuna Bălţăteşti, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 258,6 K RON | |
| 10 | 10.ROMPLAST OD SRL▼ 3 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 366 K RON | |
| 11 | 11.PETROPLAST SRL▲ 1 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 868,3 K RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 292,3 K RON | |
| 12 | 12.CLEVER PROTECT SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 562 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 28 K RON | |
| 13 | 13.MARKO IMPEX SRL▲ 11 | Sat Preuţeşti, Comuna Timişeşti, Neamţ | 531,1 K RON▲ 121,2 % | ▲ 121,2 % | -20,8 K RON | |
| 14 | 14.VLAPEXCOM SRL▲ 1 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 441,2 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 21,1 K RON | |
| 15 | 15.NETOTEX SRL▲ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 409 K RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 6,5 K RON | |
| 16 | 16.TRIKAU SRL= | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 383,6 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 7,6 K RON | |
| 17 | 17.ARTICOLE TEHNICE DIN CAUCIUC SRL▲ 6 | Sat Poiana, Comuna Brusturi, Neamţ | 343,4 K RON▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 1,6 K RON | |
| 18 | 18.URZICĂ CAUPLAST SRL▲ 35 | Sat Lunca, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 302,2 K RON— | — | 2,5 K RON | |
| 19 | 19.DURATEX SRL▲ 3 | Loc. Roznov, Oraş Roznov, Neamţ | 287,6 K RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 115,3 K RON | |
| 20 | 20.CONDORINA PROD SRL▲ 1 | Comuna Agapia, Neamţ | 270,8 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | -6,4 K RON | |
| 21 | 21.BRANCATEX SRL▲ 5 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 264,8 K RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 505 RON | |
| 22 | 22.PANDROL RO SRLnou | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 254,5 K RON— | — | — | 13,6 K RON |
| 23 | 23.ELCA RUBBER S.R.L.▼ 3 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 208,2 K RON▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | -6,3 K RON | |
| 24 | 24.GEOLA PROD SRL▲ 5 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 201,1 K RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 437 RON | |
| 25 | 25.DAMAILAMA PROD SRL▲ 6 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 161,8 K RON▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 2,5 K RON | |
| 26 | 26.SEABYSS SRL▲ 4 | Sat Cut, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 149,6 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -20,4 K RON | |
| 27 | 27.STAMIANA SRL▲ 26 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 116,5 K RON— | — | -251,4 K RON | |
| 28 | 28.ALM MARVAL SRL= | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 113,8 K RON▼ 44 % | ▼ 44 % | 618 RON | |
| 29 | 29.SARTIM SRL▲ 6 | Sat Timişeşti, Comuna Timişeşti, Neamţ | 113,7 K RON▲ 36 % | ▲ 36 % | 1,3 K RON | |
| 30 | 30.OZANALATEX SRL▲ 4 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 102,1 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | -17,6 K RON | |
| 31 | 31.OLTEANU TRICCONF SNC▲ 2 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 85 K RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 106 RON | |
| 32 | 32.P A T C M SRL▲ 8 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 84,1 K RON▲ 79 % | ▲ 79 % | 5 K RON | |
| 33 | 33.ULPROD SRL▼ 6 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 83 K RON▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | -267 K RON | |
| 34 | 34.PRODEX SODOMANU S.R.L.▲ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 82,3 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 22,5 K RON | |
| 35 | 35.SARIMAT PROD SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 79,1 K RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 2,3 K RON | |
| 36 | 36.IRIS SRL▲ 7 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 75,2 K RON▲ 103,5 % | ▲ 103,5 % | -6,4 K RON | |
| 37 | 37.COMERPLAST SRL▲ 8 | Sat Topoliţa, Comuna Grumăzeşti, Neamţ | 68,9 K RON▲ 315,6 % | ▲ 315,6 % | 2,4 K RON | |
| 38 | 38.CALISTRAT SRL▲ 3 | Sat Lunca, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 43 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 2,4 K RON | |
| 39 | 39.ÎNTREPRINDEREA LA CETATE SRL▼ 2 | Sat Verşeşti, Comuna Girov, Neamţ | 35,9 K RON▼ 51,3 % | ▼ 51,3 % | 23,4 K RON | |
| 40 | 40.SUPER GUMA SRL▼ 1 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 32,6 K RON▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 1 K RON | |
| 41 | 41.BIALEX 2008 SRL▲ 3 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 24,5 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 9 K RON | |
| 42 | 42.MARKO HARI SRLnou | Sat Timişeşti, Comuna Timişeşti, Neamţ | 14,7 K RON— | — | 7 RON | |
| 43 | 43.LAZAR & STELA SNC▲ 6 | Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 9,8 K RON▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 6,1 K RON | |
| 44 | 44.BARLIBA & CO SRL▲ 3 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 9,8 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 286 RON | |
| 45 | 45.RUB STAR SRL▲ 8 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 5 K RON— | — | -12 K RON | |
| 46 | 46.VINATORI DE MUNTE SRL▲ 6 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 4 K RON▲ 76,7 % | ▲ 76,7 % | -2,8 K RON | |
| 47 | 47.BRAND PROD COMPLEX SRL▲ 3 | Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 3,8 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 992 RON | |
| 48 | 48.INDUSTRIE MARAMEX S.R.L.nou | Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 2,9 K RON— | — | 2 K RON | |
| 49 | 49.URCATEX SRL▼ 1 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 951 RON▼ 87,7 % | ▼ 87,7 % | -279 RON | |
| 50 | 50.NILON CAUCIUC TEXTIL SRL▲ 3 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 51 | 51.VULCAROM OANCEA SNC▲ 2 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 52 | 52.SILVO FLORIS SRL▲ 1 | Comuna Agapia, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 53 | 53.ATICA PRODCOM SRL= | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 54 | 54.PETREANU SI COMPANIA SNC▼ 1 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 55 | 55.LOGHIN & BIRLIBA PROD SERV SNC▼ 2 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 56 | 56.DIACONU DORION SNC▼ 3 | Comuna Timişeşti, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 57 | 57.ARCOMATEX SRL▼ 4 | Sat Curechistea, Comuna Grumăzeşti, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 58 | 58.M B M COMPROD SRL▼ 5 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 59 | 59.SOLAGRO SRLnou | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 60 | 60.AV CHITIC SRL▼ 7 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 61 | 61.HALDAN VIERIU SNC▼ 8 | Sat Crăcăoani, Comuna Crăcăoani, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 62 | 62.GOMTEX PROD COM SRLnou | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 63 | 63.RADA IMPEX SRL▼ 10 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 64 | 64.ARCOMPLAST SRL▼ 11 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 65 | 65.URZIVAS PROD SRL▼ 23 | Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -3 K RON | |
| 66 | 66.COOPERCOM SRL▼ 13 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 67 | 67.LA BOBESCU SNC▼ 14 | Sat Topoliţa, Comuna Grumăzeşti, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 68 | 68.CAUTEX SRL▼ 15 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 69 | 69.MASTONIA SRL▼ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 70 | 70.PECART M L SRL▼ 17 | Sat Topoliţa, Comuna Grumăzeşti, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 71 | 71.LUJERUL SRLnou | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 72 | 72.TRANDAFIR ANTRANI SNC▼ 19 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 73 | 73.FERGUM PRODCOM SRL▼ 20 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 74 | 74.NANPROD SRL▼ 21 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 75 | 75.TRICOEVA SRL▼ 22 | Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 76 | 76.PETROPLAST INDUSTRIAL SRL▼ 23 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 77 | 77.KAUTRICOM IND SRL▼ 24 | Sat Valea Seacă, Comuna Bălţăteşti, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 78 | 78.VIXION IMPEX SRL▼ 25 | Sat Petricani, Comuna Petricani, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 79 | 79.ROLI GRUP SRL▼ 28 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -15,1 K RON | |
| 80 | 80.ILIOI SI DRAGANESCU SNCnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 81 | 81.URZICA VITALY SRL▼ 28 | Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | -18,3 K RON | |
| 82 | 82.HARA SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 83 | 83.DOBREMAR PROD SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 84 | 84.PETRARIU VULCAREX SNC▼ 46 | Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 85 | 85.BAND TRANSPORTER SRL▼ 32 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 86 | 86.ANIDOL SRL▼ 33 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 0 RON— | — | 0 RON |