Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Mureș după cifră de afaceri în 2017
93 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 93 cumulează 32,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 6,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.REVICOND CANALTECH SRL= | Sat Rîciu, Comuna Rîciu, Mureş | 6,1 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 131,3 K RON | |
| 2 | 2.METALFEM SRL▲ 2 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 4,6 mil. RON▲ 162,6 % | ▲ 162,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 3 | 3.TMGIP SA= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3 mil. RON▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 231,9 K RON | |
| 4 | 4.MACARALE MURES SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,8 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 46,6 K RON | |
| 5 | 5.FULAREX TERMO ENERG SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,6 mil. RON▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 857,4 K RON | |
| 6 | 6.VOMTRANS COM IMPEX SRL= | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 1,4 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 54,7 K RON | |
| 7 | 7.CFP CONSTRUCT SRL= | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 1 mil. RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 15,7 K RON | |
| 8 | 8.STEEL HOLDING SRL= | Sat Curteni, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 884,7 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 270,1 K RON | |
| 9 | 9.CIPRIS CONSTRUCT SRL= | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 818,8 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 212 K RON | |
| 10 | 10.PROFESSIONAL BUILT SRL▲ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 710,3 K RON▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 5,8 K RON | |
| 11 | 11.LIFE RELAX WELLNESS CONCEPT SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 649,6 K RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 90,3 K RON | |
| 12 | 12.RIVAS CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 580,7 K RON▲ 107,1 % | ▲ 107,1 % | 223,1 K RON | |
| 13 | 13.ADY DAN CONSTRUCT SRL▲ 6 | Sat Goreni, Comuna Batoş, Mureş | 493,1 K RON▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 30,7 K RON | |
| 14 | 14.COMPATRIVIROM SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 468,5 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 8,7 K RON | |
| 15 | 15.ALMID EURO KRAFT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 457,5 K RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 5,8 K RON | |
| 16 | 16.ECO PUR IZO SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 443,6 K RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | -62,7 K RON | |
| 17 | 17.FPC CONSTRUCT SRL▼ 4 | Sat Dedrad, Comuna Batoş, Mureş | 418,5 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 211,2 K RON | |
| 18 | 18.DANIEL CONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Apold, Comuna Apold, Mureş | 415,3 K RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 146,7 K RON | |
| 19 | 19.ISTRATE UTILAJE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 369 K RON▲ 64 % | ▲ 64 % | 210,6 K RON | |
| 20 | 20.FUX CONSTRUCT SRL▼ 6 | Sat Aluniş, Comuna Aluniş, Mureş | 345,5 K RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 140,6 K RON | |
| 21 | 21.POLIDECOR SRL▲ 5 | Sat Vălenii, Comuna Acăţari, Mureş | 336,2 K RON▲ 72 % | ▲ 72 % | 59,1 K RON | |
| 22 | 22.BRIGADIERUL SRL▼ 2 | Sat Aluniş, Comuna Aluniş, Mureş | 326,8 K RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | -153,5 K RON | |
| 23 | 23.BATIZ SRL▼ 7 | Municipiul Reghin, Mureş | 298,6 K RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 458 RON | |
| 24 | 24.WINPROIECT SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 285,5 K RON▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 105,3 K RON | |
| 25 | 25.PULS BETON SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 284,8 K RON▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 48 K RON | |
| 26 | 26.LEON TRANS SRL▼ 8 | Sat Rîciu, Comuna Rîciu, Mureş | 219,5 K RON▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 3,7 K RON | |
| 27 | 27.GABIANO PRESS CONSTRUCT SRL▲ 19 | Sat Corneşti, Comuna Adamuş, Mureş | 212,6 K RON▲ 585,8 % | ▲ 585,8 % | 152,4 K RON | |
| 28 | 28.DOX INVESTMENT SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 172,4 K RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 98,9 K RON | |
| 29 | 29.TOVISSI CONSTRUCTII SRL▲ 9 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 139,5 K RON▲ 51,3 % | ▲ 51,3 % | 10,7 K RON | |
| 30 | 30.CONSTAR SERVICE SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 127,6 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 43,3 K RON | |
| 31 | 31.NEGOIU PROD SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 127,6 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | -17,2 K RON | |
| 32 | 32.ADF DEMIAN SRL▼ 4 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 124,6 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 23,8 K RON | |
| 33 | 33.VIVI LKW PKW SRL▼ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 124,1 K RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 35,3 K RON | |
| 34 | 34.DECO STYL TRANS SRL▲ 3 | Municipiul Reghin, Mureş | 84,9 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 16,7 K RON | |
| 35 | 35.IMOREX SRL▼ 8 | Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 77,7 K RON▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | -55,2 K RON | |
| 36 | 36.REHOSIN CONS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 77 K RON▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | -6 K RON | |
| 37 | 37.PROROM SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 76,6 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -697,3 K RON | |
| 38 | 38.BECI-CONSTRUCT S.R.L.▲ 3 | Sat Sîntioana de Mureş, Comuna Pănet, Mureş | 74,9 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 16,2 K RON | |
| 39 | 39.HUNEURO SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 70,8 K RON— | — | — | 15,6 K RON |
| 40 | 40.CHIRA GEOSER SRL▲ 23 | Sat Breaza, Comuna Breaza, Mureş | 70,3 K RON— | — | 68,1 K RON | |
| 41 | 41.NICCOTRANS SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 49,4 K RON▼ 65,6 % | ▼ 65,6 % | -31,8 K RON | |
| 42 | 42.FLORA CENTRAL SRL▲ 18 | Sat Bahnea, Comuna Bahnea, Mureş | 37 K RON▲ 2.519,9 % | ▲ 2.519,9 % | -97,3 K RON | |
| 43 | 43.UNIQE CONSTRUCT SRL▲ 7 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Mureş | 30,2 K RON▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 6,3 K RON | |
| 44 | 44.TRANSOV COM SRL▲ 11 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 27,2 K RON▲ 194,1 % | ▲ 194,1 % | 4,5 K RON | |
| 45 | 45.FLINSTONE SRL▲ 6 | Sat Aluniş, Comuna Aluniş, Mureş | 26,3 K RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 8,8 K RON | |
| 46 | 46.SAS CONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Fiţcău, Comuna Aluniş, Mureş | 26,2 K RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | -43,9 K RON | |
| 47 | 47.CIPRIS CONS COM SRL= | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 24 K RON▼ 21 % | ▼ 21 % | -8,1 K RON | |
| 48 | 48.FEMALY MALYN S.R.L.▲ 8 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 19 K RON▲ 232,5 % | ▲ 232,5 % | -47,2 K RON | |
| 49 | 49.SZÁSZ ZSIGMOND SRLnou | Sat Viforoasa, Comuna Fîntînele, Mureş | 14,6 K RON— | — | — | 14,2 K RON |
| 50 | 50.LACRIN SARA SRL▲ 9 | Municipiul Reghin, Mureş | 13,7 K RON▲ 647,4 % | ▲ 647,4 % | -40,1 K RON | |
| 51 | 51.VITECO TRANS SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,4 K RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | -5,7 K RON | |
| 52 | 52.ILCON SERV SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,8 K RON▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | -22,4 K RON | |
| 53 | 53.EMZSOLEX S.R.L.nou | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 7 K RON— | — | — | 6,8 K RON |
| 54 | 54.DUOFORTCONSTRUCT SRL-D▼ 15 | Sat Beica de Jos, Comuna Beica de Jos, Mureş | 4,2 K RON▼ 95,2 % | ▼ 95,2 % | -11,7 K RON | |
| 55 | 55.EXPANS IMPEX SRL▲ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,2 K RON— | — | 1,8 K RON | |
| 56 | 56.UTU STREM PLUV SRL▼ 3 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 3,1 K RON▼ 80,5 % | ▼ 80,5 % | -17,2 K RON | |
| 57 | 57.ROMMETAL ENGINEERING SRL▲ 6 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 1,7 K RON— | — | -368,3 K RON | |
| 58 | 58.ANAGERI SRL▲ 5 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1 K RON— | — | 954 RON | |
| 59 | 59.OTVOS CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Vărgata, Comuna Vărgata, Mureş | 69 RON▼ 99,5 % | ▼ 99,5 % | -21 RON | |
| 60 | 60.IN-TES INDUSTRIAL PLANTS PRODUCTION LIMITED COMPANY SRL▲ 3 | Municipiul Reghin, Mureş | 0 RON— | — | -48,7 K RON | |
| 61 | 61.STISEB PROD SRL= | Comuna Rîciu, Mureş | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -103 K RON | |
| 62 | 62.CONSTRUCT PREST SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -170 RON | |
| 63 | 63.BOAR SRLnou | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 64 | 64.MANSARDA INVESTMENT GROUP SRL▼ 28 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -37,8 K RON | |
| 65 | 65.LISCONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 66 | 66.NORBET CONSTRUCT SRL▼ 23 | Sat Fânaţele Mădăraşului, Comuna Mădăraş, Mureş | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -9,3 K RON | |
| 67 | 67.MARROB CONSTRUCT SRL▼ 4 | Sat Găneşti, Comuna Găneşti, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 68 | 68.BAKRI TOTAL CONSTRUCTII SRL▼ 5 | Loc. Sângeorgiu de Pădure, Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 69 | 69.SAM CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 70 | 70.PILFOR FUNDATII SPECIALE SRL▼ 7 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 0 RON— | — | -95 RON | |
| 71 | 71.FEROARP SRL▼ 8 | Sat Agrişteu, Comuna Bălăuşeri, Mureş | 0 RON— | — | -12,9 K RON | |
| 72 | 72.GRANIBET SRL▼ 9 | Sat Batoş, Comuna Batoş, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 73 | 73.ROBKRISZ CONS SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 74 | 74.BGI METAL CONF SRL▼ 11 | Municipiul Reghin, Mureş | 0 RON— | — | -300 RON | |
| 75 | 75.ETANBOX SRL▼ 12 | Sat Voivodeni, Comuna Voivodeni, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 76 | 76.ADEMAR CONSTRUCT SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 77 | 77.CARPAT INDUSTRIAL CLIMBING SERVICES SRL▼ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON— | — | -127 RON | |
| 78 | 78.SEBASOM CONSTRUCT SRL▼ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 79 | 79.VECTOR CORP SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON— | — | -49,9 K RON | |
| 80 | 80.SILE LUC CONSTRUCT SRL▼ 35 | Sat Rîciu, Comuna Rîciu, Mureş | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -57,4 K RON | |
| 81 | 81.MLAMR CONSTRUCT SRL▼ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -927 RON | |
| 82 | 82.STEFI REGALE S.R.L.nou | Sat Eremitu, Comuna Eremitu, Mureş | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 83 | 83.CORVES BAR SRL▼ 20 | Sat Corneşti, Comuna Crăciuneşti, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 84 | 84.CONSTRUCT CONSULT SRL▼ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON— | — | -808 RON | |
| 85 | 85.TERMO BAT SRL▼ 22 | Sat Batoş, Comuna Batoş, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 86 | 86.BOHN SRL▼ 23 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON— | — | -1,4 K RON | |
| 87 | 87.TOP ONE SRL▼ 24 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 88 | 88.RADANA CONSTRUCT SRL▼ 25 | Sat Sînmihai de Pădure, Comuna Beica de Jos, Mureş | 0 RON— | — | -9,9 K RON | |
| 89 | 89.PRO BUILDING SRL▼ 26 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 90 | 90.PARINJECT SRL▼ 27 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 91 | 91.WATER GARDEN SRL▼ 56 | Sat Leordeni, Comuna Gheorghe Doja, Mureş | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2 K RON | |
| 92 | 92.EXOTIC VISION SRL▼ 35 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -21,3 K RON | |
| 93 | 93.MI.RA ITAL IMPEX SRL▼ 60 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -169 RON |