Top 100 firme — Activități profesionale, Ilfov după cifră de afaceri în 2014
3.199 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1 mld. RON. Pragul de intrare în top este 2,8 mil. RON, iar liderul atinge 95,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE PENTRU FIZICA SI INGINERIE NUCLEARA " HORIA HULUBEI " - IFIN - HH▲ 1 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 95,4 mil. RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 2 mil. RON | |
| 2 | 2.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU FIZICA LASERILOR, PLASMEI SI RADIATIEI - INFLPR RA▲ 2 | Oraş Măgurele, Ilfov | 49,9 mil. RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 4,2 K RON | |
| 3 | 3.GRANT CPC SRL▼ 2 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 48,7 mil. RON▼ 72,9 % | ▼ 72,9 % | 2 mil. RON | |
| 4 | 4.EUROMEDIA GROUP S.A.▲ 3 | Oraş Voluntari, Ilfov | 36,3 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 3,5 mil. RON | |
| 5 | 5.INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA MATERIALELOR - INCDFM BUCUREŞTI▲ 1 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 33,4 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 161,4 K RON | |
| 6 | 6.TAKENAKA EUROPE GMBH GERMANIA SUCURSALA ROMANIA▼ 3 | Oraş Otopeni, Ilfov | 32,6 mil. RON▼ 69,8 % | ▼ 69,8 % | 11,1 mil. RON | |
| 7 | 7.G.T.A. INVEST S.R.L.▲ 30 | Oraş Voluntari, Ilfov | 29,7 mil. RON▲ 327,6 % | ▲ 327,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 8 | 8.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE- DEZVOLTARE PENTRU MICROTEHNOLOGIE - IMT BUCURESTI INCD▲ 1 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 24,8 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 44 K RON | |
| 9 | 9.SALVAVET COMIMPEX SERVICII VETERINARE SPECIALE S.R.L.▲ 1 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 24 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 235 K RON | |
| 10 | 10.CONFORT BUSINESS SOLUTIONS SRL▼ 5 | Oraş Otopeni, Ilfov | 23,7 mil. RON▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | -257,1 K RON | |
| 11 | 11.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU BIOLOGIE SI NUTRITIE ANIMALA - IBNA BALOTESTI▲ 2 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 23,6 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 69,3 K RON | |
| 12 | 12.GLB TRANSARK S.R.L.▲ 7 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 22,1 mil. RON▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 2,8 mil. RON | |
| 13 | 13.MONTERO VET S.R.L.▲ 3 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 19,6 mil. RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 264,7 K RON | |
| 14 | 14.COMPROIECT 92 SA▲ 1 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 19,4 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 269,5 K RON | |
| 15 | 15.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU OPTOELECTRONICA INOE 2000 INCD▼ 4 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 19 mil. RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 153,6 K RON | |
| 16 | 16.MERCHANDISING PROVIDER COMPANY S.R.L.▲ 2 | Oraş Voluntari, Ilfov | 17,1 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 37,4 K RON | |
| 17 | 17.INSTITUTUL DE STIINTE SPATIALE-FILIALA INFLPR▲ 4 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 16,7 mil. RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | -48,7 K RON | |
| 18 | 18.WAVE DIVISION ADVERTISING S.R.L.▲ 2 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 16,1 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 407,1 K RON | |
| 19 | 19.FIRST ADVERTISING AGENCY INTERNATIONAL S.R.L.▲ 3 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 15 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 55 K RON | |
| 20 | 20.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA PAMANTULUI - INCDFP RA▲ 4 | Oraş Măgurele, Ilfov | 13,4 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 156,9 K RON | |
| 21 | 21.ROMATERNIT STAR SRLnou | Sat Sinteşti, Comuna Vidra, Ilfov | 13,4 mil. RON— | — | — | 212 RON |
| 22 | 22.M & D CONS INVESTITII SRL▼ 5 | Comuna Jilava, Ilfov | 12,8 mil. RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 23 | 23.M I B PUBLICITATE SRL= | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 11,5 mil. RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 47,2 K RON | |
| 24 | 24.MARKETING CLAN ACHIZIŢII SRL▲ 10 | Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, Ilfov | 11,1 mil. RON▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 2 mil. RON | |
| 25 | 25.ATLAS MANAGEMENT TRADE ATL SRL▲ 62 | Sat Căciulaţi, Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 11,1 mil. RON▲ 342,7 % | ▲ 342,7 % | 718,1 K RON | |
| 26 | 26.FENSTERMARKT SRL= | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | 11 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 450,1 K RON | |
| 27 | 27.GLOBAL MEDIA SOLUTIONS S.R.L.▼ 13 | Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, Ilfov | 10,7 mil. RON▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 83,2 K RON | |
| 28 | 28.FABRICA FLASH SRL▼ 1 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 9,8 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | -640,8 K RON | |
| 29 | 29.ALSECA ENGINEERING SA▼ 4 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 9,2 mil. RON▼ 23 % | ▼ 23 % | 14,3 K RON | |
| 30 | 30.Vulpoi & Toader Management SRL▲ 2 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 8,9 mil. RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 2 mil. RON | |
| 31 | 31.D.E.S.C. OFFICE CONS SRLnou | Comuna Afumaţi, Ilfov | 8,8 mil. RON— | — | 565,2 K RON | |
| 32 | 32.AIM SOLUTION SERV S.R.L.▲ 97 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 8,4 mil. RON▲ 373,1 % | ▲ 373,1 % | 433,4 K RON | |
| 33 | 33.GROUP ALLIO ROMANIA SRL▲ 3 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 8,3 mil. RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 210,3 K RON | |
| 34 | 34.ICAP CRIF S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 7,7 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 168,5 K RON | |
| 35 | 35.YOUR STUFF SRL▲ 17 | Sat Tamaşi, Comuna Corbeanca, Ilfov | 7,5 mil. RON▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | 476,4 K RON | |
| 36 | 36.ADMEDIA CONSULTA AGENCY S.R.L.▲ 15 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 7,3 mil. RON▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 37 | 37.PANDORRA STORY STYLE S.R.L.▲ 77 | Comuna Baloteşti, Ilfov | 7,2 mil. RON▲ 260 % | ▲ 260 % | 255,3 K RON | |
| 38 | 38.SIS EASTERN SRLnou | Sat Ciolpani, Comuna Ciolpani, Ilfov | 7 mil. RON— | — | — | 1,7 mil. RON |
| 39 | 39.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE PENTRU METALE NEFEROASE SI RARE - IMNR▼ 4 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 6,7 mil. RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 34 K RON | |
| 40 | 40.UNIKA ATELIER DE LEGATORIE SRLnou | Comuna Domneşti, Ilfov | 6,7 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 254,6 K RON | |
| 41 | 41.EXPLEO PLASTIC ROMÂNIA S.R.L.nou | Oraş Măgurele, Ilfov | 6,7 mil. RON— | — | — | 227,8 K RON |
| 42 | 42.CMS INTERNATIONAL INC. SRL▲ 76 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 6,6 mil. RON▲ 246,3 % | ▲ 246,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 43 | 43.23 COMMUNICATIONS IDEAS S.R.L.▼ 13 | Oraş Voluntari, Ilfov | 6,5 mil. RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 787,8 K RON | |
| 44 | 44.ELIBEX MARKETING SRL▲ 4 | Oraş Otopeni, Ilfov | 6,5 mil. RON▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 45 | 45.PROFI PRINT PRODUCTION SRL▲ 10 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 6,5 mil. RON▲ 49,9 % | ▲ 49,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 46 | 46.LDK CONSULTANTS ENGINEERS & PLANNERS SRL▼ 18 | Oraş Voluntari, Ilfov | 6,4 mil. RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 160,6 K RON | |
| 47 | 47.A&D PHARMA HOLDINGS SRL▼ 9 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 6,1 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 66,7 mil. RON | |
| 48 | 48.VET DIAGNOSTIC SRLnou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 6 mil. RON▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 49 | 49.AMIDOR VET SRL▲ 13 | Sat Periş, Comuna Periş, Ilfov | 5,9 mil. RON▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 50 | 50.OPTOELECTRONICA - 2001 S.A.▲ 49 | Oraş Măgurele, Ilfov | 5,8 mil. RON▲ 167 % | ▲ 167 % | 31,2 K RON | |
| 51 | 51.ARCHITECTED BUSINESS SOLUTIONS SRL▼ 12 | Oraş Otopeni, Ilfov | 5,7 mil. RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 733 K RON | |
| 52 | 52.PREFERA PETFOOD S.R.L.nou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 5,6 mil. RON— | — | — | 407,3 K RON |
| 53 | 53.IT UTIL DESIGN SRL▲ 5 | Sat Olteni, Comuna Clinceni, Ilfov | 5,5 mil. RON▲ 33 % | ▲ 33 % | 17 K RON | |
| 54 | 54.METALPLAST PRODINVEST SRL▲ 146 | Comuna Jilava, Ilfov | 5,5 mil. RON▲ 401,1 % | ▲ 401,1 % | 119,1 K RON | |
| 55 | 55.VODIMEDICOR SRL▼ 9 | Oraş Voluntari, Ilfov | 5,5 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 56 | 56.MEDICOVER INTEGRATED CLINICAL SERVICES ROMANIA S.R.L.▲ 10 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 5,3 mil. RON▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 57 | 57.BRAND MANAGEMENT S.R.L.▲ 3 | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 5,2 mil. RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 367 K RON | |
| 58 | 58.BALKANS ADVERTISING SRL▲ 5 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 4,7 mil. RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | -281,1 K RON | |
| 59 | 59.TEHNO-CONSULTING SOLUTION SRL▲ 77 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 4,6 mil. RON▲ 172,6 % | ▲ 172,6 % | 3,2 mil. RON | |
| 60 | 60.FABRICA FLASH PRODUCTION SRL▲ 252 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 4,5 mil. RON▲ 609,9 % | ▲ 609,9 % | 850,1 K RON | |
| 61 | 61.URBAN & ASOCIATII SRL▼ 7 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 4,5 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 664,3 K RON | |
| 62 | 62.SMART INTEGRATION SRL▲ 29 | Sat Ostratu, Comuna Corbeanca, Ilfov | 4,4 mil. RON▲ 87 % | ▲ 87 % | 174,2 K RON | |
| 63 | 63.GRUPUL DE CONSULTANTA PENTRU DEZVOLTARE DCG SRL▲ 70 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 4,3 mil. RON▲ 149,3 % | ▲ 149,3 % | 365,1 K RON | |
| 64 | 64.AIRPORT MANAGEMENT & CONSTRUCTIONS SRL▼ 15 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 4,1 mil. RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 279 K RON | |
| 65 | 65.EUROMEDIA SERVICES SRL▲ 47 | Oraş Voluntari, Ilfov | 4,1 mil. RON▲ 103,5 % | ▲ 103,5 % | 812,1 K RON | |
| 66 | 66.MANPOWER RETAIL SOLUTIONS S.R.L.▲ 1 | Oraş Voluntari, Ilfov | 4 mil. RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 7,1 K RON | |
| 67 | 67.N.S. & SONS GLOBAL INVESTMENT SA▲ 8 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 4 mil. RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 68 | 68.ANTECH CONSULTING SRL▼ 24 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 4 mil. RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 317,7 K RON | |
| 69 | 69.TIRAGRAM SRL▲ 624 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 4 mil. RON▲ 1.552,7 % | ▲ 1.552,7 % | 849,1 K RON | |
| 70 | 70.ELECTRO-OPTIC (EL-OP) SRL▼ 39 | Oraş Măgurele, Ilfov | 3,9 mil. RON▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 71 | 71.OCTOGON TOTAL MANAGEMENT SRL▼ 10 | Comuna Afumaţi, Ilfov | 3,9 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 458,5 K RON | |
| 72 | 72.MIB GROUP BTL SRL▲ 493 | Oraş Otopeni, Ilfov | 3,9 mil. RON▲ 1.247,7 % | ▲ 1.247,7 % | 72,5 K RON | |
| 73 | 73.INDUSTRIA MUNDUM S.R.L.▼ 26 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 3,9 mil. RON▼ 20 % | ▼ 20 % | 795,8 K RON | |
| 74 | 74.INFRASTRUCTURE TECHNOLOGY SERVICES & ENGINEERING ROMANIA S.R.L.▼ 33 | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | 3,8 mil. RON▼ 36 % | ▼ 36 % | -30,6 K RON | |
| 75 | 75.FES FLOW ENERGY SOLUTION SRL▲ 9 | Sat Pasărea, Comuna Brăneşti, Ilfov | 3,8 mil. RON▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 949,8 K RON | |
| 76 | 76.IDNAMIC EAST SRL▼ 7 | Sat Glina, Comuna Glina, Ilfov | 3,8 mil. RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 614,8 K RON | |
| 77 | 77.CONCEPT DESIGN HUB S.R.L.nou | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 3,7 mil. RON— | — | — | 918 K RON |
| 78 | 78.REGA ENGINEERING SRLnou | Oraş Măgurele, Ilfov | 3,7 mil. RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 955,6 K RON | |
| 79 | 79.HR TOOLS MARKETING & SERVICES SRLnou | Oraş Otopeni, Ilfov | 3,7 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 50 K RON | |
| 80 | 80.MONTANA SOLAR ENERGY SRL▲ 2.166 | Oraş Otopeni, Ilfov | 3,7 mil. RON— | — | -388,3 K RON | |
| 81 | 81.PRUVA CONSULTANCY SERVICES SRL▼ 48 | Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 3,6 mil. RON▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | -919,7 K RON | |
| 82 | 82.VORTEX DESIGN S.R.L.▼ 12 | Oraş Măgurele, Ilfov | 3,6 mil. RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | -366,1 K RON | |
| 83 | 83.MONTANA ENERGY ROM SRL▲ 2.163 | Oraş Otopeni, Ilfov | 3,4 mil. RON— | — | 1,1 mil. RON | |
| 84 | 84.WASSERMANN STUDIO S.R.L.▼ 20 | Sat Săftica, Comuna Baloteşti, Ilfov | 3,4 mil. RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 195,1 K RON | |
| 85 | 85.ROMAVET - FISH - FARM SRL▼ 28 | Sat Dărăşti-Ilfov, Comuna Dărăşti-Ilfov, Ilfov | 3,3 mil. RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | -73,8 K RON | |
| 86 | 86.TWINS STUDIO SRL▼ 6 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 3,3 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 268 K RON | |
| 87 | 87.ICG INTEGRATED CONSULTING GROUP S.R.L.▼ 31 | Oraş Voluntari, Ilfov | 3,3 mil. RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | -420,9 K RON | |
| 88 | 88.CE CONCEPT PLUS SRLnou | Comuna Jilava, Ilfov | 3,3 mil. RON▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 651,1 K RON | |
| 89 | 89.ACVILA VENTILATION SYSTEMS SRL▲ 18 | Sat Căldăraru, Comuna Cernica, Ilfov | 3,2 mil. RON▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 759,5 K RON | |
| 90 | 90.CONNECT PROMOTION INT SRL▼ 19 | Comuna Cernica, Ilfov | 3,1 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -973,4 K RON | |
| 91 | 91.HELLO COMMUNICATION SRL▲ 36 | Oraş Voluntari, Ilfov | 3,1 mil. RON▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 28,7 K RON | |
| 92 | 92.MEDICAL TECHNOLOGY CONSULTING S.R.L.▲ 2 | Oraş Voluntari, Ilfov | 3,1 mil. RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 156,9 K RON | |
| 93 | 93.BANNERMAN RESOURCES S.R.L.▼ 15 | Sat Jilava, Comuna Jilava, Ilfov | 3,1 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | -86,8 K RON | |
| 94 | 94.EXPODESIGN & CONSULTING S.R.L.▼ 13 | Oraş Otopeni, Ilfov | 3,1 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 101,8 K RON | |
| 95 | 95.NICONSULTING TECHNICS SRL▲ 589 | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 3 mil. RON▲ 1.136,3 % | ▲ 1.136,3 % | 807 K RON | |
| 96 | 96.ALIMAR OEM SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 3 mil. RON— | — | — | 7,1 K RON |
| 97 | 97.LIVE PRO SERVICES SRL▲ 2.149 | Sat Ostratu, Comuna Corbeanca, Ilfov | 3 mil. RON— | — | 179,6 K RON | |
| 98 | 98.CFEP PROIECT SRL▲ 1.259 | Sat Olteni, Comuna Clinceni, Ilfov | 2,8 mil. RON▲ 3.500,1 % | ▲ 3.500,1 % | 21,5 K RON | |
| 99 | 99.BEST LINER SRL▼ 25 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 2,8 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 115,5 K RON | |
| 100 | 100.INTERNATIONAL CONSULTING EXPERTISE S.R.L.▲ 114 | Oraş Voluntari, Ilfov | 2,8 mil. RON▲ 170,9 % | ▲ 170,9 % | 403,7 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Ilfov
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
919 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
1.087 firme · 955,5 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
25 firme · 592,4 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
1.252 firme · 462,8 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
634 firme · 386,1 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
592 firme · 266,3 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
34 firme · 263 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
155 firme · 246,8 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
279 firme · 142,9 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
128 firme · 97,9 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
250 firme · 94,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
98 firme · 64,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
223 firme · 57 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
79 firme · 51,5 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
69 firme · 44,6 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
249 firme · 39,6 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
85 firme · 21,7 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
34 firme · 18,1 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
90 firme · 16,7 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
35 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
32 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
13 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
18 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
16 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
20 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
15 firme · 3 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
2 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
5 firme · 222,9 K RON