Top 100 firme — Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil, Ilfov după cifră de afaceri în 2021
104 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 630,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 193,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IBB-HIB ROMANIA S.R.L.▲ 5 | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | 193,2 mil. RON▲ 715 % | ▲ 715 % | 32,4 mil. RON | |
| 2 | 2.ALFASETT CONSTRUCT S.R.L.= | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 63,8 mil. RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | -7,8 mil. RON | |
| 3 | 3.BERTONI CONSTRUCT S.R.L.▼ 2 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 54,8 mil. RON▼ 51,3 % | ▼ 51,3 % | 1 mil. RON | |
| 4 | 4.VESTA INVESTMENT SRL▼ 1 | Oraş Otopeni, Ilfov | 50,1 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 3,4 mil. RON | |
| 5 | 5.AS EDILITARE&INFRASTRUCTURA S.R.L.▲ 3 | Sat Tamaşi, Comuna Corbeanca, Ilfov | 33,1 mil. RON▲ 81,7 % | ▲ 81,7 % | 610,4 K RON | |
| 6 | 6.TECNOSCAVI SRL▼ 2 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 24,8 mil. RON▼ 44 % | ▼ 44 % | 109,2 K RON | |
| 7 | 7.CRATISCONSTRUCT S.R.L.▲ 3 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 22,6 mil. RON▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 8 | 8.ANASTAMAR CONSTRUCT S.R.L.▲ 1 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Ilfov | 22 mil. RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 9 | 9.UMIVA ENGINEERING S.R.L.nou | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 14,6 mil. RON▲ 4.875,2 % | ▲ 4.875,2 % | 3,6 mil. RON | |
| 10 | 10.ILGAZ CONSTRUCTION S.R.L.▲ 67 | Sat Creţeşti, Comuna Vidra, Ilfov | 14 mil. RON— | — | -1,4 mil. RON | |
| 11 | 11.OMNIA VIA SIGNA SRL▲ 12 | Oraş Otopeni, Ilfov | 10,4 mil. RON▲ 166,3 % | ▲ 166,3 % | 151,9 K RON | |
| 12 | 12.DEKI TELCONS SRL▲ 2 | Oraş Măgurele, Ilfov | 9,6 mil. RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 260,9 K RON | |
| 13 | 13.DAMO UTILAJ CONSTRUCT S.R.L.▲ 3 | Comuna Cornetu, Ilfov | 9,4 mil. RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | -543,3 K RON | |
| 14 | 14.AURORA CONSTRUCT MONTAJ SA▲ 3 | Oraş Voluntari, Ilfov | 8,4 mil. RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 57,3 K RON | |
| 15 | 15.GOSPODARIRE, MONITORIZARE ŞI TRANSPORT BRĂNEŞTI SRL= | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 8 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 572,9 K RON | |
| 16 | 16.UTILPUB PREST ECO SERV PPL S.R.L.▲ 4 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 7,6 mil. RON▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 17 | 17.DANUBE TOTAL GRUP SRL▼ 12 | Oraş Otopeni, Ilfov | 7,1 mil. RON▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 6,6 mil. RON | |
| 18 | 18.PAN RIZ IMPEX SRL▼ 7 | Oraş Otopeni, Ilfov | 7 mil. RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 19 | 19.CREATIV TUB S.R.L.nou | Loc. Vârteju, Oraş Măgurele, Ilfov | 6,6 mil. RON▲ 210,6 % | ▲ 210,6 % | 226,4 K RON | |
| 20 | 20.BELGRAVIA INVEST S.R.L.▼ 1 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 4,8 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 467,5 K RON | |
| 21 | 21.COMPANIA DE DRUMURI SI PODURI S.R.L.▼ 9 | Oraş Otopeni, Ilfov | 4,8 mil. RON▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 912,4 K RON | |
| 22 | 22.TCTR EDIFICES CONSTRUCT S.R.L.▲ 5 | Sat Tamaşi, Comuna Corbeanca, Ilfov | 3,7 mil. RON▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 193,2 K RON | |
| 23 | 23.D & V PRODUCTION SRL▲ 10 | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 3,6 mil. RON▲ 131,5 % | ▲ 131,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 24 | 24.EMAAR DEVELOPMENT S.R.L.▲ 8 | Sat Jilava, Comuna Jilava, Ilfov | 3,2 mil. RON▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 2,7 mil. RON | |
| 25 | 25.DABERA MEGA S.R.L.▲ 4 | Oraş Voluntari, Ilfov | 3,1 mil. RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 871,9 K RON | |
| 26 | 26.ELMA TRADING 2004 SRL▼ 8 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 2,8 mil. RON▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | 352 K RON | |
| 27 | 27.MEIRA CONSTRUCTII GRUP SRL▲ 13 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 2,5 mil. RON▲ 91,8 % | ▲ 91,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 28 | 28.CON - TRANSPORT SRL▲ 6 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 2,5 mil. RON▲ 63,9 % | ▲ 63,9 % | 65,7 K RON | |
| 29 | 29.CREATIVE PAVING SRL▲ 1 | Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 2,1 mil. RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | -93,6 K RON | |
| 30 | 30.FSR OPERATIV SRL▼ 6 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 2,1 mil. RON▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | -357 K RON | |
| 31 | 31.RAZOR CONSTRUCŢII SRL▼ 24 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 1,8 mil. RON▼ 90,8 % | ▼ 90,8 % | 348,1 K RON | |
| 32 | 32.UNDERCONSTRUCTION STREET S.R.L.▲ 10 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 1,7 mil. RON▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 232 K RON | |
| 33 | 33.PHOENIX IMPEX SRL▼ 8 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 1,7 mil. RON▼ 55 % | ▼ 55 % | 39,3 K RON | |
| 34 | 34.DP FAROX PROJECT S.R.L.▼ 21 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 1,6 mil. RON▼ 80,6 % | ▼ 80,6 % | -622,5 K RON | |
| 35 | 35.TOTAL ECO PROD CONCEPT SRLnou | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 1,6 mil. RON— | — | 308,7 K RON | |
| 36 | 36.REVO STREET S.R.L.▲ 30 | Oraş Voluntari, Ilfov | 1,4 mil. RON▲ 3.223,2 % | ▲ 3.223,2 % | 293,8 K RON | |
| 37 | 37.TECNOTON CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Dumbrăveni, Comuna Baloteşti, Ilfov | 1,1 mil. RON— | — | — | -33,4 K RON |
| 38 | 38.NOVA ABI CONSTRUCT SRL▼ 7 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 1,1 mil. RON▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | 219 K RON | |
| 39 | 39.GRAND CONSTRUCT UTILAJE S.R.L.▼ 11 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 1 mil. RON▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | -1,4 mil. RON | |
| 40 | 40.T&T PARTNER`S CONSTRUCT SRL▲ 10 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 1 mil. RON▲ 84,2 % | ▲ 84,2 % | 146,6 K RON | |
| 41 | 41.AVM ART GRUP CONSTRUCT SRL▼ 6 | Sat Căciulaţi, Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 999,9 K RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 163,2 K RON | |
| 42 | 42.DEEAPROIECT 97 SRL▼ 6 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 978,8 K RON▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | -408,1 K RON | |
| 43 | 43.TRIO ALFA S.R.L.▲ 4 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 951,4 K RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 7,6 K RON | |
| 44 | 44.CONSTRUCTROM EXIM EDILITARE S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 752,7 K RON— | — | — | 218,5 K RON |
| 45 | 45.LAUR & VIC CONTRANS SRL▼ 4 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 739,7 K RON▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | -166,5 K RON | |
| 46 | 46.AIC - ANTREPRIZĂ & SERVICII S.R.L.= | Oraş Bragadiru, Ilfov | 714,2 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | -104,8 K RON | |
| 47 | 47.NCC ALPHA BUILD CONSULT S.R.L.▼ 4 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 713,1 K RON▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 249,8 K RON | |
| 48 | 48.SSI VIALIS GRUP SRL▼ 9 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 683,8 K RON▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | -123,2 K RON | |
| 49 | 49.VIALMO CONSTRUCT S.R.L.▼ 5 | Oraş Voluntari, Ilfov | 648,5 K RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | -280,8 K RON | |
| 50 | 50.TEMPEST WORLD CONSTRUCT S.R.L.nou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 627,4 K RON— | — | — | -1,6 mil. RON |
| 51 | 51.CONSTRUCT PLUS TEHNIC SRL▼ 3 | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 538,4 K RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 223,2 K RON | |
| 52 | 52.CALPENA CONSTRUCT S.R.L.▲ 1 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 520,5 K RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 31,6 K RON | |
| 53 | 53.TOTAL DRUM SRL▼ 8 | Sat Căciulaţi, Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 518,3 K RON▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | -1 mil. RON | |
| 54 | 54.CONSIROUTE SRL▼ 5 | Sat Cornetu, Comuna Cornetu, Ilfov | 502,7 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 51,2 K RON | |
| 55 | 55.ROAD CONSTRUCTION SERVICES S.R.L.▼ 4 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 480,7 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 58,4 K RON | |
| 56 | 56.HEROS CONSTRUCTII CIVILE SRL▲ 21 | Sat Cornetu, Comuna Cornetu, Ilfov | 437,7 K RON— | — | 78,9 K RON | |
| 57 | 57.ANE MINERAL QUALITY S.R.L.▲ 11 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 357,6 K RON▲ 759,4 % | ▲ 759,4 % | 3,6 K RON | |
| 58 | 58.PREFAB CONCRETE S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 343,2 K RON— | — | — | 303,5 K RON |
| 59 | 59.BETON ECOSERV SRL▼ 22 | Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 320,3 K RON▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | -115,5 K RON | |
| 60 | 60.GLACIAL PROD SRL▼ 38 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 246,2 K RON▼ 94,2 % | ▼ 94,2 % | 68,3 K RON | |
| 61 | 61.AST CONSTRUCT SRLnou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 240 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 133,6 K RON | |
| 62 | 62.INDUSTRIAL CUBIC S.R.L.▼ 7 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 165,7 K RON▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 157,1 K RON | |
| 63 | 63.GRIPAL COSTRUZIONI SRL▼ 7 | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 158,2 K RON▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 2 mil. RON | |
| 64 | 64.LPG BUSINESS CONSTRUCT S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 157,5 K RON▲ 130,1 % | ▲ 130,1 % | 78,7 K RON | |
| 65 | 65.AVYC MANAGEMENT S.R.L.nou | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 133,1 K RON— | — | — | 128,5 K RON |
| 66 | 66.ASQUINI SMART SRL▼ 9 | Loc. Vârteju, Oraş Măgurele, Ilfov | 131,6 K RON▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 28,8 K RON | |
| 67 | 67.ADYSAN PROJECTCONSTRUCT SRL▼ 6 | Sat Ghermăneşti, Comuna Snagov, Ilfov | 120,5 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 7,5 K RON | |
| 68 | 68.KSA ROAD SERVICES SRL▼ 6 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 120 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 47,7 K RON | |
| 69 | 69.DELTA CONSTRUCT TRADE S.R.L.▼ 31 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 92 K RON▼ 93,2 % | ▼ 93,2 % | -115,6 K RON | |
| 70 | 70.TRACIA INFRASTRUCTURA SRL▲ 2 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 73 K RON▲ 1.087 % | ▲ 1.087 % | 28,9 K RON | |
| 71 | 71.TEHCON EDILITARE & INFRASTRUCTURA SRL▼ 12 | Oraş Otopeni, Ilfov | 67 K RON▼ 63,9 % | ▼ 63,9 % | -836,7 K RON | |
| 72 | 72.FSR DRUMCONCEPT SRL▼ 9 | Oraş Măgurele, Ilfov | 64,9 K RON▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 60,6 K RON | |
| 73 | 73.VIZIUNEACONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 60,6 K RON— | — | — | 36,4 K RON |
| 74 | 74.PRODRUM EXPERT S.R.L.nou | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 56,9 K RON— | — | — | 51,4 K RON |
| 75 | 75.ASPHALT WORK CONSTRUCT S.R.L.▼ 17 | Oraş Măgurele, Ilfov | 55,4 K RON▼ 70,8 % | ▼ 70,8 % | -75,3 K RON | |
| 76 | 76.KASALOTU SERVICES SRL▼ 6 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 39 K RON▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 4,6 K RON | |
| 77 | 77.IONUT TRANS CONSTRUCT SRL= | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 29,4 K RON— | — | 16,7 K RON | |
| 78 | 78.RACE CONSTRUCT INDUSTRY S.R.L.nou | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 26 K RON— | — | — | 7,7 K RON |
| 79 | 79.MAXIMA COBALT CONCEPT S.R.L.▼ 14 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 24 K RON▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | 18,1 K RON | |
| 80 | 80.COLAS ROMANIA S.R.L.▼ 11 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 15,5 K RON▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | -1 mil. RON | |
| 81 | 81.ACUD BENEFIC S.R.L.▼ 8 | Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 5 K RON0,0% | 0,0% | 4,7 K RON | |
| 82 | 82.COLAS DRUMURI S.R.L.▼ 30 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 4,6 K RON▼ 99 % | ▼ 99 % | -10,2 K RON | |
| 83 | 83.AMD BUSINESS CONSTRUCT SRL▼ 6 | Sat Cornetu, Comuna Cornetu, Ilfov | 4 K RON— | — | -21,5 K RON | |
| 84 | 84.HORIA SPEDITION SRL▼ 9 | Sat Periş, Comuna Periş, Ilfov | 4 K RON▲ 116,2 % | ▲ 116,2 % | 1,4 K RON | |
| 85 | 85.VIALIS CONSTRUCT SRL▼ 12 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 2,2 K RON▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | -46,6 K RON | |
| 86 | 86.DAFFIER FAMILY CLASIC SRLnou | Sat Periş, Comuna Periş, Ilfov | 550 RON▼ 88,8 % | ▼ 88,8 % | -4 K RON | |
| 87 | 87.DOMUS EUROCONS SRL▼ 11 | Oraş Chitila, Ilfov | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -23,4 K RON | |
| 88 | 88.ALPINE SA▼ 11 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 0 RON— | — | -39,8 K RON | |
| 89 | 89.DOMUS PREST SRL▼ 12 | Oraş Chitila, Ilfov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 90 | 90.VIVA - ROX CONSTRUCT SRL▼ 13 | Oraş Voluntari, Ilfov | 0 RON— | — | -1,5 K RON | |
| 91 | 91.ROMPAVAJ S.R.L.▼ 14 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 0 RON— | — | -500 RON | |
| 92 | 92.MIHAI COM CONSTRUCT SRL▼ 15 | Sat Măineasca, Comuna Petrăchioaia, Ilfov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 93 | 93.MIHAELA CONSTRUCT SRL▼ 16 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 94 | 94.VITTADELLO S.P.A. PADOVA SUCURSALA ILFOV ROMANIA▼ 17 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 0 RON— | — | -212,5 K RON | |
| 95 | 95.JOSEPH & CO LEGACY S.R.L.▼ 18 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 0 RON— | — | -200 RON | |
| 96 | 96.DOMEXPERT PREMIUM CONSTRUCT SRL▼ 19 | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 0 RON— | — | -139,3 K RON | |
| 97 | 97.SCG COMPLETE BUILDING SOLUTIONS S.R.L.▼ 20 | Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 0 RON— | — | -184,6 K RON | |
| 98 | 98.ARRET INTERNAŢIONAL CONSTRUCT SRL▼ 21 | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 0 RON— | — | -1,7 K RON | |
| 99 | 99.JUDAS INVEST SRL▼ 22 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 100 | 100.EDILPONTI CONSTRUCTION SRL▼ 23 | Sat Petreşti, Comuna Corbeanca, Ilfov | 0 RON— | — | -906 RON |