Top 100 firme — Activități ale unităților mobile de alimentație, Iași după cifră de afaceri în 2016
319 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 285,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 472 K RON, iar liderul atinge 32,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MADO CORPORATION SRL= | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 32,8 mil. RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.MAF FORCE SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22,1 mil. RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.OSCAR EIGO GROUP SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,4 mil. RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 4,3 mil. RON | |
| 4 | 4.CORSINI RISTORANTE SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,9 mil. RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 5 | 5.EURO MARKET JUNIOR SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,2 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 6 | 6.VIVO STREET FOOD SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,2 mil. RON▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 7 | 7.SELECT GRUP SA▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,9 mil. RON▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 8 | 8.CLASS INVEST SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,6 mil. RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 971,3 K RON | |
| 9 | 9.MASTER PAN SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | -1,3 mil. RON | |
| 10 | 10.FADIS TIME SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,4 mil. RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 291,1 K RON | |
| 11 | 11.COMPLEX ONYX SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,3 mil. RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 24,6 K RON | |
| 12 | 12.MARCO REALI JUNIOR SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,6 mil. RON▲ 27 % | ▲ 27 % | 721,8 K RON | |
| 13 | 13.CRISTI'S STORE SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,8 mil. RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 2,5 K RON | |
| 14 | 14.SIMI-DOM SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,8 mil. RON▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 867,7 K RON | |
| 15 | 15.ALILA SRL▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,7 mil. RON▲ 102,5 % | ▲ 102,5 % | 622,8 K RON | |
| 16 | 16.INDIANA SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,6 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 89,1 K RON | |
| 17 | 17.ZIAN FOOD SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,5 mil. RON▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 477 K RON | |
| 18 | 18.EURO D.E.C. SYSTEM SRL▼ 1 | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 3,3 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 865 K RON | |
| 19 | 19.HIDEAKI SRL▲ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,1 mil. RON▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | 207,9 K RON | |
| 20 | 20.PROD-LIV SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,1 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 26 K RON | |
| 21 | 21.BIZANTIQ S.R.L.▲ 17 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 3 mil. RON▲ 97,6 % | ▲ 97,6 % | 304,4 K RON | |
| 22 | 22.DISA-ORG SRL= | Municipiul Paşcani, Iaşi | 3 mil. RON▲ 31 % | ▲ 31 % | 431,5 K RON | |
| 23 | 23.ROCA FOOD SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,9 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -31,4 K RON | |
| 24 | 24.MASTER FOODS INDUSTRIES SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,8 mil. RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 539,2 K RON | |
| 25 | 25.AVELLA SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,8 mil. RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 363,9 K RON | |
| 26 | 26.LA PLĂCINTE SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,5 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 21,8 K RON | |
| 27 | 27.BELMI TRADE SRL▲ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,5 mil. RON▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | 281,6 K RON | |
| 28 | 28.ALPHA BLINK SRL▲ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,4 mil. RON▲ 127 % | ▲ 127 % | 5,6 K RON | |
| 29 | 29.CRUNCH SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,4 mil. RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 678,3 K RON | |
| 30 | 30.BEST BITE SRL▲ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,2 mil. RON▲ 138,9 % | ▲ 138,9 % | 211,2 K RON | |
| 31 | 31.BERĂRIA VECHE SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,1 mil. RON▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | 550,6 K RON | |
| 32 | 32.PUFY & FAMILY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,1 mil. RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 297,3 K RON | |
| 33 | 33.FAIR PLAY COMP SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 148,5 K RON | |
| 34 | 34.RIVOIRE RISTORANTE SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 mil. RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 8,3 K RON | |
| 35 | 35.DAION SERCOM SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 mil. RON▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 401,4 K RON | |
| 36 | 36.AGREMENT CIRIC SRL▼ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 480,6 K RON | |
| 37 | 37.CRISTIANDAS SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 60 K RON | |
| 38 | 38.HANUL DACILOR SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 397,7 K RON | |
| 39 | 39.VENETO RESTAURANT S.R.L.▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 41,1 K RON | |
| 40 | 40.ECO SNACKS SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8 mil. RON▲ 55,7 % | ▲ 55,7 % | 668,8 K RON | |
| 41 | 41.CH2 FOODS & DRINKS SRL▲ 2 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,8 mil. RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 295,4 K RON | |
| 42 | 42.QUARTZ CONCEPT & SOLUTIONS SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 71,4 K RON | |
| 43 | 43.ARTEPIZZA ROMANO S.R.L.▲ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7 mil. RON▲ 118,2 % | ▲ 118,2 % | 316,3 K RON | |
| 44 | 44.BUENA VISTA SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7 mil. RON▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 527,2 K RON | |
| 45 | 45.GOLD FOOD R.D.F. SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7 mil. RON▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 1,7 K RON | |
| 46 | 46.LEES COM SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7 mil. RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 101,7 K RON | |
| 47 | 47.VIV FOOD SRL▲ 36 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7 mil. RON▲ 181,8 % | ▲ 181,8 % | -95,3 K RON | |
| 48 | 48.INTERCONNECT FRANKLY S.R.L.▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 3,7 K RON | |
| 49 | 49.CLIFF SERV SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 4 K RON | |
| 50 | 50.CORSO TERASA SA▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▲ 94,5 % | ▲ 94,5 % | 629 RON | |
| 51 | 51.CAPO & CAPONE SRL▲ 195 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON— | — | -260,3 K RON | |
| 52 | 52.PODU VERDE COPOU SRL▲ 30 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 144,1 % | ▲ 144,1 % | 158 K RON | |
| 53 | 53.EMUS COM SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 355,1 K RON | |
| 54 | 54.MAGNA SDF SRL▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 75,1 % | ▲ 75,1 % | 181,5 K RON | |
| 55 | 55.BUCIUM SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 165,3 K RON | |
| 56 | 56.SWEET AND SMILE SRL▲ 7 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 185 K RON | |
| 57 | 57.HUI HONG SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 112,7 K RON | |
| 58 | 58.FABRICA DE GUST SRL▲ 152 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 2.786,9 % | ▲ 2.786,9 % | 64,3 K RON | |
| 59 | 59.SANTE FOOD SRL▲ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 74,5 % | ▲ 74,5 % | 315,7 K RON | |
| 60 | 60.INVEST MANAGEMENT SRL▼ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 62,4 K RON | |
| 61 | 61.B.I.S. CONSTRUCT SRL▲ 12 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 31,4 K RON | |
| 62 | 62.PERLA NEAGRA SRL▲ 5 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 37 % | ▲ 37 % | 87,6 K RON | |
| 63 | 63.TAKEANDEAT SRL▲ 96 | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 586,1 % | ▲ 586,1 % | 83,4 K RON | |
| 64 | 64.AB JOINT VENTURE SRL▼ 15 | Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iaşi | 1,1 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | -54,7 K RON | |
| 65 | 65.GRAN GUSTO SRL▲ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | 65,6 K RON | |
| 66 | 66.BOLTA RECE SA▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 mil. RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 9,4 K RON | |
| 67 | 67.M.V.A. ENEA SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 994,3 K RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 7,6 K RON | |
| 68 | 68.XERXESLUX SRL▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 993,2 K RON▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 13,6 K RON | |
| 69 | 69.CORNER SPORT BAR SRL▼ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 982,5 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -79,1 K RON | |
| 70 | 70.UNICA SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 979 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 263,9 K RON | |
| 71 | 71.PARTENZA SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 924,9 K RON▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 117,5 K RON | |
| 72 | 72.SERALESS INC SRL▲ 7 | Sat Valea Lungă, Comuna Holboca, Iaşi | 923,7 K RON▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | 54,5 K RON | |
| 73 | 73.MAGIC PIZZA SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 913 K RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 140,4 K RON | |
| 74 | 74.WARIANT SRL▼ 19 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 906,3 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 31 K RON | |
| 75 | 75.YIN & YANG FOOD SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 847,9 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | -73 K RON | |
| 76 | 76.ARNIA TOURISM SRL▲ 103 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 836,3 K RON▲ 614,2 % | ▲ 614,2 % | 110,9 K RON | |
| 77 | 77.RISTOURANTE-BUCOVINA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 828,3 K RON— | — | — | 242,8 K RON |
| 78 | 78.DERECH CONTUR S.R.L.▲ 37 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 785,9 K RON▲ 155,4 % | ▲ 155,4 % | 226 K RON | |
| 79 | 79.IASSY-TRANS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 783,8 K RON▼ 61,6 % | ▼ 61,6 % | 53,6 K RON | |
| 80 | 80.FAMILY FRANCIZE SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 779,5 K RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 86 K RON | |
| 81 | 81.EAT & GO SRL▲ 47 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 720,3 K RON▲ 217,5 % | ▲ 217,5 % | 250 K RON | |
| 82 | 82.LMA IMPEX SRL▼ 8 | Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iaşi | 709,2 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 21,2 K RON | |
| 83 | 83.GRANPANINO SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 690,1 K RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 18,5 K RON | |
| 84 | 84.ELPIDA FOOD SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 677,6 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 159,3 K RON | |
| 85 | 85.CARUL CU MICI BBQ SRLnou | Sat Găureni, Comuna Miroslava, Iaşi | 676,7 K RON— | — | — | 23,4 K RON |
| 86 | 86.BERĂRIA COPOU SRL▼ 39 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 671,3 K RON▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | -12,1 K RON | |
| 87 | 87.COMPACT GRUP SA▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 643,6 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 323,3 K RON | |
| 88 | 88.COMTRIX SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 639 K RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 38,7 K RON | |
| 89 | 89.CASTEL A RESTAURANTS SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 614,9 K RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 127,9 K RON | |
| 90 | 90.COMPANIA PC UNIC SA▼ 72 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 612,9 K RON▼ 79,1 % | ▼ 79,1 % | 4,4 K RON | |
| 91 | 91.RIJAL SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 607,3 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 124 K RON | |
| 92 | 92.FADIS TIME HOLDING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 596,6 K RON— | — | — | 9,1 K RON |
| 93 | 93.JOY BIGBUR SRL▲ 7 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 593,9 K RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 16,4 K RON | |
| 94 | 94.L.C.A. MANAGEMENT COMPANY SRLnou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 591,1 K RON▲ 5.822,9 % | ▲ 5.822,9 % | 41,2 K RON | |
| 95 | 95.FLOWER MOON SRL▲ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 590,9 K RON▲ 100,7 % | ▲ 100,7 % | -36,1 K RON | |
| 96 | 96.INTERNATIONAL BUSINESS CORPORATION SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 583,2 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 37,9 K RON | |
| 97 | 97.MATIA STAR SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 552 K RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 21,5 K RON | |
| 98 | 98.RISTORANTE ARAGOSTA SRL▲ 46 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 516,6 K RON▲ 166,2 % | ▲ 166,2 % | 10,3 K RON | |
| 99 | 99.CAPITAL INVEST IMPEX SRL▲ 44 | Sat Paun, Comuna Bârnova, Iaşi | 493,4 K RON▲ 151,6 % | ▲ 151,6 % | 98,5 K RON | |
| 100 | 100.NAZARET.AE SRL▲ 99 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 472 K RON▲ 760,6 % | ▲ 760,6 % | 247 K RON |