Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Iași după cifră de afaceri în 2021
104 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 60,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 19,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AVATTI INDUSTRIES SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,5 mil. RON▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 185,4 K RON | |
| 2 | 2.IZOCON EDIL SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,3 mil. RON▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 424,6 K RON | |
| 3 | 3.ATLAS ASSEMBLE S.R.L.▲ 3 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 3 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 699,6 K RON | |
| 4 | 4.FIRE STOPPING ENGINEERING SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,9 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 570,8 K RON | |
| 5 | 5.IAVI INVEST SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,8 mil. RON▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 6 | 6.RALITIN SRL▲ 1 | Sat Hlincea, Comuna Ciurea, Iaşi | 2,1 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 238,9 K RON | |
| 7 | 7.BIOTOP ENERGY SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 313,2 K RON | |
| 8 | 8.FAŢADE ŞI SCHELE S.R.L.▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 778,3 K RON | |
| 9 | 9.MCV TEHNO CONSTRUCT S.R.L.▲ 12 | Sat Heleşteni, Comuna Heleşteni, Iaşi | 1,6 mil. RON▲ 163,6 % | ▲ 163,6 % | 810,2 K RON | |
| 10 | 10.RAM FORTE COMPANY S.R.L.▲ 4 | Sat Rusenii Vechi, Comuna Holboca, Iaşi | 1,4 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 110,8 K RON | |
| 11 | 11.ALSIM INVEST SRL▲ 4 | Sat Mădârjeşti, Comuna Bălţaţi, Iaşi | 1,1 mil. RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 300,3 K RON | |
| 12 | 12.CA VA AMBIENT SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 941,3 K RON▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 129,8 K RON | |
| 13 | 13.PARTENER PROD SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 817,6 K RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 167,6 K RON | |
| 14 | 14.NORD-EST INSTALAŢII SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 785,4 K RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 55,2 K RON | |
| 15 | 15.GAMBIT MIV SRL▲ 15 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 768,1 K RON▲ 146,8 % | ▲ 146,8 % | 20,2 K RON | |
| 16 | 16.ART CREATIV GRANIT SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 767,2 K RON▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 135,7 K RON | |
| 17 | 17.B & B DANIEL CONSTRUCT S.R.L.▲ 1 | Sat Schitu Stavnic, Comuna Voineşti, Iaşi | 610,8 K RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 196,2 K RON | |
| 18 | 18.LUISIER SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 605,1 K RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 32,9 K RON | |
| 19 | 19.LRY BULDO S.R.L.▼ 7 | Sat Hlincea, Comuna Ciurea, Iaşi | 601,3 K RON▼ 62,3 % | ▼ 62,3 % | -317,2 K RON | |
| 20 | 20.FIRMA DE ALPINIŞTI SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 457,9 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 91,7 K RON | |
| 21 | 21.ACTION-CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 421,8 K RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | -84,3 K RON | |
| 22 | 22.SIRCIMO TREND SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 391 K RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 8,2 K RON | |
| 23 | 23.ADIBEJ CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 379,4 K RON▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | -37,8 K RON | |
| 24 | 24.AZ GRANIT S.R.L.▲ 3 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 359,2 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 34,2 K RON | |
| 25 | 25.CONSTRUCȚII FUNERARE ANGEL SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 353,8 K RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 9,8 K RON | |
| 26 | 26.RECREATIVO SRL▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 347,6 K RON▲ 100,8 % | ▲ 100,8 % | 178,4 K RON | |
| 27 | 27.CONSTRUCTCONECT L.C. SRL▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 345,7 K RON▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 243,1 K RON | |
| 28 | 28.CĂTĂ STONE CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 293,8 K RON▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | -28,1 K RON | |
| 29 | 29.DINAMIC EDIL GENERAL S.R.L.▲ 26 | Sat Rusenii Vechi, Comuna Holboca, Iaşi | 278,9 K RON▲ 423,4 % | ▲ 423,4 % | 23,1 K RON | |
| 30 | 30.GRANIT MONUMENT S.R.L.▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 274,1 K RON▲ 75,6 % | ▲ 75,6 % | 27,4 K RON | |
| 31 | 31.ANTREPRIZA HIDROIZOLATII S.R.L.▲ 34 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 255,6 K RON▲ 1.594,9 % | ▲ 1.594,9 % | 98,2 K RON | |
| 32 | 32.MONUMENTE FUNERARE CĂTĂ CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 247,1 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 22,5 K RON | |
| 33 | 33.MATT KRANE S.R.L.▲ 21 | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 238,1 K RON▲ 291 % | ▲ 291 % | 54,7 K RON | |
| 34 | 34.HIGH ACCESS CLEAN S.R.L.▲ 8 | Sat Vulturi, Comuna Popricani, Iaşi | 229,7 K RON▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 38,8 K RON | |
| 35 | 35.PETION CONSTRUCTII CIVILE SRL= | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 227,2 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 132,9 K RON | |
| 36 | 36.KIRMAN CONSTRUCT S.R.L.▼ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 219,8 K RON▼ 71 % | ▼ 71 % | -161,6 K RON | |
| 37 | 37.P & I CONSTRUCTII CIVILE SRL▼ 4 | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 215,7 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 148,3 K RON | |
| 38 | 38.ANDANA-RADU CONSTRUCT SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 213,9 K RON▲ 104,1 % | ▲ 104,1 % | 10,8 K RON | |
| 39 | 39.AZ GRANIT STONE S.R.L.nou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 213,8 K RON— | — | — | 82,4 K RON |
| 40 | 40.MEFALIS SRL▼ 2 | Sat Frenciugi, Comuna Drăguşeni, Iaşi | 212,3 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 37,5 K RON | |
| 41 | 41.MOLDOMEC SA▼ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 212,1 K RON▼ 74,2 % | ▼ 74,2 % | -130,3 K RON | |
| 42 | 42.LIGVID CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 211,1 K RON▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 53,5 K RON | |
| 43 | 43.TEHNIC SMART CON S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 200,8 K RON— | — | — | 121,1 K RON |
| 44 | 44.G.D. HIDROIZOLAŢII S.R.L.▼ 7 | Sat Opriseni, Comuna Ţuţora, Iaşi | 193,4 K RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 36,9 K RON | |
| 45 | 45.ROPE LEADER S.R.L.▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 190,2 K RON▲ 409 % | ▲ 409 % | 152,9 K RON | |
| 46 | 46.LEVANTE-TEX SRL▲ 2 | Sat Gorban, Comuna Gorban, Iaşi | 169,6 K RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 108,8 K RON | |
| 47 | 47.VBI EDIFICIO S.R.L.nou | Sat Moimeşti, Comuna Popricani, Iaşi | 152,5 K RON— | — | — | 85,7 K RON |
| 48 | 48.TEHNIC AMG CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 148 K RON— | — | — | 37,1 K RON |
| 49 | 49.LARGU SCS= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 147 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 34,3 K RON | |
| 50 | 50.STAMPS BETON S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 130,3 K RON— | — | — | 9,1 K RON |
| 51 | 51.PROCOS IND SRL▲ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 126,4 K RON— | — | 70,5 K RON | |
| 52 | 52.GEDAL EXIM SRL▲ 1 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 109,6 K RON▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 13,1 K RON | |
| 53 | 53.GREEN LAKE RESIDENCE SRL▼ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,1 K RON▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | -96 K RON | |
| 54 | 54.FORABOL SRLnou | Sat Sarca, Comuna Bălţaţi, Iaşi | 89,2 K RON— | — | 30,3 K RON | |
| 55 | 55.DRE GRANIT FUNERARE S.R.L.▲ 20 | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 84,1 K RON— | — | 5,5 K RON | |
| 56 | 56.IULIUS MOLDORO CONSTRUCT S.R.L.▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 83,7 K RON▲ 343 % | ▲ 343 % | 64,4 K RON | |
| 57 | 57.EXPRESS TRAIDING IMPORT EXPORT S.R.L.▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 82,4 K RON▲ 415 % | ▲ 415 % | -249 RON | |
| 58 | 58.SIGIAG CONSTRUCT S.R.L.= | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 72,5 K RON▲ 89,1 % | ▲ 89,1 % | 3,9 K RON | |
| 59 | 59.ACTIVE WORKERS S.R.L.nou | Sat Cucuteni, Comuna Leţcani, Iaşi | 69 K RON— | — | — | 63,3 K RON |
| 60 | 60.DADA CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 66,3 K RON▲ 212,7 % | ▲ 212,7 % | 38 K RON | |
| 61 | 61.ALIN BELDIMAN CONSTRUCT S.R.L.▼ 2 | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 56,2 K RON▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 5,6 K RON | |
| 62 | 62.ALPIN SERV CLEANING S.R.L.▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53,6 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 19,4 K RON | |
| 63 | 63.N.C.I.V. PROPERTY INVEST SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 47,9 K RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | -117,7 K RON | |
| 64 | 64.HOUSE ZENDA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 43,3 K RON— | — | — | 30,3 K RON |
| 65 | 65.DIMA MODERN S.R.L.nou | Sat Vânători, Comuna Popricani, Iaşi | 41,7 K RON— | — | — | 15,1 K RON |
| 66 | 66.TOP CONSTRUCT CRENGANIS DESIGN S.R.L.nou | Sat Hlincea, Comuna Ciurea, Iaşi | 38 K RON— | — | — | 22,6 K RON |
| 67 | 67.ALBU & C.N.F. S.R.L.▲ 1 | Sat Corneşti, Comuna Miroslava, Iaşi | 34 K RON▲ 183,3 % | ▲ 183,3 % | 32,1 K RON | |
| 68 | 68.VIRAMAYNA S.R.L.▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30 K RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 3,8 K RON | |
| 69 | 69.MARLUC-H SRL▼ 66 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,7 K RON▼ 99,2 % | ▼ 99,2 % | 32,9 K RON | |
| 70 | 70.FUNERARE PĂUCĂ S.R.L.▼ 1 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 28,3 K RON▲ 304,3 % | ▲ 304,3 % | -384 RON | |
| 71 | 71.GRECU FUNERAR CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Forăşti, Comuna Gropniţa, Iaşi | 19 K RON— | — | — | -25,6 K RON |
| 72 | 72.CRISTI HIDRO STOP S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,2 K RON— | — | — | -15,2 K RON |
| 73 | 73.FOREDILE CONSTRUCŢII SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,5 K RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 835 RON | |
| 74 | 74.GRUSMAN TECH S.R.L.nou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 5,5 K RON— | — | — | -19,1 K RON |
| 75 | 75.RCR BUSINESS & EQUIPMENT SRL▼ 39 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,5 K RON▼ 97,9 % | ▼ 97,9 % | -520,8 K RON | |
| 76 | 76.FORABOR CENTRE S.R.L.▼ 1 | Sat Sarca, Comuna Bălţaţi, Iaşi | 3,6 K RON— | — | 2,5 K RON | |
| 77 | 77.EDEMIC HOME S.R.L.nou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 2 K RON— | — | — | -9,8 K RON |
| 78 | 78.COSTRUZIONE EDILE RL S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 K RON— | — | — | 668 RON |
| 79 | 79.DUMI-PROD SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 K RON— | — | 262 RON | |
| 80 | 80.DECO-DOMUS SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 K RON▼ 69 % | ▼ 69 % | 1,1 K RON | |
| 81 | 81.FILCO QUALITY S.R.L.▼ 72 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 840 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -142,6 K RON | |
| 82 | 82.CINNAMON VELVET S.R.L.▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 840 RON▼ 50 % | ▼ 50 % | -149 K RON | |
| 83 | 83.EVCON LIN SRL▼ 8 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 0 RON— | — | -476 RON | |
| 84 | 84.R.X.M. TRADING SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0 RON— | — | -19 K RON | |
| 85 | 85.PET CONS DESIGN SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 86 | 86.MAG ELIZA CRISTI SRL▼ 11 | Sat Todireşti, Comuna Todireşti, Iaşi | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 87 | 87.DEMEX PLUS SRL▼ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -6,2 K RON | |
| 88 | 88.VOROFLOR SRL▼ 13 | Sat Bălţaţi, Comuna Bălţaţi, Iaşi | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 89 | 89.SERVICII ȘI CONSTRUCȚII RURALE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 90 | 90.CĂTĂ MONUMENT SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0 RON— | — | -26 RON | |
| 91 | 91.EL-STEF CORPORATION SRL-D▼ 21 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 92 | 92.HOLIM.H S.R.L.▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0 RON— | — | 5,2 K RON | |
| 93 | 93.URSATORCRET S.R.L.▼ 19 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -16,8 K RON | |
| 94 | 94.TOTAL RESIDENCE S.R.L.▼ 19 | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 0 RON— | — | -80,6 K RON | |
| 95 | 95.7HILL HOMES S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0 RON— | — | — | -11,1 K RON |
| 96 | 96.PALITEC CONFORT S.R.L.nou | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 0 RON— | — | — | -9,8 K RON |
| 97 | 97.AMG TEHNIC CONSTRUCT NORD EST S.R.L.nou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 0 RON— | — | — | -6,9 K RON |
| 98 | 98.CONCORDIA IMPEX SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 99 | 99.CIRCULAR BETON CONSTRUCT SRL▼ 24 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 0 RON— | — | -50 RON | |
| 100 | 100.DAMBULD SRL▼ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0 RON— | — | -110 RON |