Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Ialomița după cifră de afaceri în 2023
293 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 142,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 193,5 K RON, iar liderul atinge 13,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AMARA TURISM SRL= | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 13,4 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 3,9 mil. RON | |
| 2 | 2.MATACHE & CO SRL▲ 1 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 8,6 mil. RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 807,7 K RON | |
| 3 | 3.FLAVOURS CONCEPT S.R.L.▼ 1 | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | 7,2 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | -270,9 K RON | |
| 4 | 4.STIMEX SRL= | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 7,1 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 5 | 5.LACOSTA SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 6,6 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 317,8 K RON | |
| 6 | 6.ELSAPAN SRL▲ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 5,5 mil. RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 7 | 7.OYL COMPANY LOGISTIC SRL▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 5,1 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 120,5 K RON | |
| 8 | 8.MAMET FOOD S.R.L.▲ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 4,6 mil. RON▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 9 | 9.ROMPACT AP SRL▼ 1 | Oraş Căzăneşti, Ialomiţa | 4,3 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 241,7 K RON | |
| 10 | 10.VISTA PROIECT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,7 mil. RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 639,3 K RON | |
| 11 | 11.RESTAURANT "LA TROIŢĂ" S.R.L.▼ 2 | Loc. Fierbinţi-Târg, Oraş Fierbinţi-Târg, Ialomiţa | 3,7 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -424 K RON | |
| 12 | 12.BONUS SRL▲ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,4 mil. RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 328,4 K RON | |
| 13 | 13.PAMGRES HORECA S.R.L.▲ 38 | Oraş Amara, Ialomiţa | 2,9 mil. RON▲ 457,7 % | ▲ 457,7 % | 483,4 K RON | |
| 14 | 14.RE-THERM IMPORT EXPORT S.R.L.= | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 2,4 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 423,6 K RON | |
| 15 | 15.SANDRU A.P.A. SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2,4 mil. RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 423,6 K RON | |
| 16 | 16.NOVA RISE S.R.L.= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2,4 mil. RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | -151,8 K RON | |
| 17 | 17.SIMCI SERV S.R.L.▼ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2,4 mil. RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 399,8 K RON | |
| 18 | 18.PATRON VIP S.R.L.▲ 4 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 2,2 mil. RON▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 17,6 K RON | |
| 19 | 19.PANGHE SRL▲ 9 | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 2,1 mil. RON▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 45,4 K RON | |
| 20 | 20.CONDAVISIA SRL▼ 1 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 2,1 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 266,3 K RON | |
| 21 | 21.FUSION FOOD S.R.L.▲ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,8 mil. RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 322,1 K RON | |
| 22 | 22.MIDAS COMANDOR S.R.L.▼ 4 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 1,8 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 145,8 K RON | |
| 23 | 23.BULGARU IMPEX SRL▲ 8 | Sat Axintele, Comuna Axintele, Ialomiţa | 1,6 mil. RON▲ 68,5 % | ▲ 68,5 % | 82,5 K RON | |
| 24 | 24.SPRING TREI S.R.L.▲ 16 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,6 mil. RON▲ 110,3 % | ▲ 110,3 % | 225,1 K RON | |
| 25 | 25.GAMA CONSTRUCT SRL▲ 2 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 1,6 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 74,1 K RON | |
| 26 | 26.YOCAP MILENIUM SOLUTIONS S.R.L.= | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 1,4 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 11,7 K RON | |
| 27 | 27.BLACK FRITZ SRL▼ 3 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 1,4 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 436,3 K RON | |
| 28 | 28.VANITY PLATINUM S.R.L.▲ 2 | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 1,4 mil. RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 89,9 K RON | |
| 29 | 29.LA CLUB SLOBOZIA S.R.L.▲ 165 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,4 mil. RON— | — | 489,1 K RON | |
| 30 | 30.NOA LOUNGE S.R.L.▼ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,4 mil. RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 92,1 K RON | |
| 31 | 31.IL NONNO S.R.L.▼ 11 | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 1,3 mil. RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 257 K RON | |
| 32 | 32.VERIDISCO SRL▼ 3 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 1,3 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 21,5 K RON | |
| 33 | 33.VICA HOLDING S.R.L.= | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 1,2 mil. RON▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 345,3 K RON | |
| 34 | 34.FARMMARC IMPEX SRLnou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 1,2 mil. RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 144 K RON | |
| 35 | 35.STRELITZIA EVENTS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 971,4 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 41 K RON | |
| 36 | 36.LATINO RING SRL▼ 19 | Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomiţa | 911,5 K RON▼ 49 % | ▼ 49 % | 133,4 K RON | |
| 37 | 37.SENZOR SRL▼ 2 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 843 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 142,7 K RON | |
| 38 | 38.SALON EVENTS ROYAL S.R.L.▲ 1 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 824,9 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 199,5 K RON | |
| 39 | 39.HUSNI FOOD S.R.L.▲ 2 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 824,7 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 185,5 K RON | |
| 40 | 40.BRAVO DISTRIBUTION SRL▲ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 808,6 K RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 74,5 K RON | |
| 41 | 41.UP TO YOU S.R.L.▲ 42 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 800,7 K RON▲ 236,7 % | ▲ 236,7 % | 276,8 K RON | |
| 42 | 42.EURO DEPO S.R.L.▲ 8 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 793,9 K RON▲ 51,3 % | ▲ 51,3 % | -403,2 K RON | |
| 43 | 43.V & I VOGUE CLUB S.R.L.▲ 11 | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 769,7 K RON▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 8,7 K RON | |
| 44 | 44.M-TIM SERV-COM SRL= | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 763,2 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 320,5 K RON | |
| 45 | 45.INTERCAMBIO SRL▲ 15 | Sat Gura Ialomiţei, Comuna Gura Ialomiţei, Ialomiţa | 727,6 K RON▲ 67,7 % | ▲ 67,7 % | 210,7 K RON | |
| 46 | 46.OMARIS SRL▼ 8 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 713,1 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 40,4 K RON | |
| 47 | 47.ATLANTIC SRL▼ 10 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 711,1 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -224,8 K RON | |
| 48 | 48.CONVIAL SAN S.R.L.= | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Ialomiţa | 710,2 K RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | -60,4 K RON | |
| 49 | 49.SIMONEL COM SRL▼ 13 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 696,1 K RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -25,3 K RON | |
| 50 | 50.RACMAN SRL▼ 16 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 670,7 K RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | -79,3 K RON | |
| 51 | 51.BAR ANTIMEEA S.R.L.▲ 69 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 654,9 K RON▲ 487 % | ▲ 487 % | 131,9 K RON | |
| 52 | 52.DIACOST SRL▼ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 637,6 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 32,5 K RON | |
| 53 | 53.ARIACHI S.R.L.▲ 141 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 622,3 K RON— | — | -144,4 K RON | |
| 54 | 54.SCX LIDERFOOD EXPERT S.R.L.▼ 5 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 602,2 K RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 15,5 K RON | |
| 55 | 55.RĂZVAN COFFE MAGIC S.R.L.▲ 1 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 541,1 K RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | -265,3 K RON | |
| 56 | 56.STEF & CRIS SRL▼ 3 | Sat Moviliţa, Comuna Moviliţa, Ialomiţa | 533,3 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 9,9 K RON | |
| 57 | 57.HOME MARKET S.R.L.▲ 2 | Sat Dragoeşti, Comuna Dragoeşti, Ialomiţa | 532,4 K RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 30 K RON | |
| 58 | 58.MARABOU 22 S.R.L.▲ 18 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 522,1 K RON▲ 68,1 % | ▲ 68,1 % | 598,9 K RON | |
| 59 | 59.RANIA-SALWA S.R.L.▲ 3 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 499,8 K RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 56,8 K RON | |
| 60 | 60.YZZY KAMARAD S.R.L.▼ 15 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 495,2 K RON▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 72,4 K RON | |
| 61 | 61.CASA SPANIOLĂ S.R.L.▼ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 488,2 K RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -41,6 K RON | |
| 62 | 62.T.G.M PROD COM SRL▲ 2 | Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomiţa | 443,2 K RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 10,5 K RON | |
| 63 | 63.WAY CUP COFFEE ROASTERY S.R.L.▼ 21 | Sat Gheorghe Lazăr, Comuna Gheorghe Lazăr, Ialomiţa | 439,8 K RON▼ 40 % | ▼ 40 % | -81,3 K RON | |
| 64 | 64.S.M.S. IDEAL S.R.L.▲ 1 | Sat Moviliţa, Comuna Moviliţa, Ialomiţa | 437,9 K RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | -91 K RON | |
| 65 | 65.EDIF FOOD S.R.L.▲ 72 | Sat Movila, Comuna Movila, Ialomiţa | 407 K RON▲ 417,4 % | ▲ 417,4 % | -11,9 K RON | |
| 66 | 66.ALT BAR 2012 SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 383,9 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 52,4 K RON | |
| 67 | 67.CLUB SPEED SRL▼ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 379,2 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | -66,4 K RON | |
| 68 | 68.FOODICTED DELIVERY S.R.L.▲ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 373,9 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 3,2 K RON | |
| 69 | 69.CONSTANTINI TOP S.R.L.▲ 17 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 366,9 K RON▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | -20,8 K RON | |
| 70 | 70.JANINECAFE S.R.L.▲ 4 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 359 K RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 11,5 K RON | |
| 71 | 71.THEVA CONFORT S.R.L.▲ 11 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 351,6 K RON▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 95,2 K RON | |
| 72 | 72.GRAND CHEFF BUSINESS S.R.L.▼ 5 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 345,4 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 4,7 K RON | |
| 73 | 73.GIGEL SRL▼ 4 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 319,3 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 28,2 K RON | |
| 74 | 74.GEORGIANA & MARIUS BOR S.R.L.▲ 10 | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 317,9 K RON▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 38,2 K RON | |
| 75 | 75.DELTA TRAVEL SRL▼ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 302,9 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 131,9 K RON | |
| 76 | 76.BUSINESS RGD JOKER S.R.L.▲ 35 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 296,2 K RON▲ 120,6 % | ▲ 120,6 % | 42 K RON | |
| 77 | 77.PRODIN SHOP S.R.L.▲ 8 | Sat Smirna, Comuna Griviţa, Ialomiţa | 295,6 K RON▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | -2,7 K RON | |
| 78 | 78.DENISA & AURAŞ S.R.L.▼ 10 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 291,5 K RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | -94,9 K RON | |
| 79 | 79.PIPER LOUNGE S.R.L.▲ 21 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 290,1 K RON▲ 78,4 % | ▲ 78,4 % | -66,8 K RON | |
| 80 | 80.CLASELION SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 290,1 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 19,6 K RON | |
| 81 | 81.CLASSE FOOD S.R.L.▲ 72 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 288,2 K RON▲ 445,5 % | ▲ 445,5 % | -18,7 K RON | |
| 82 | 82.MATEI FOOD 2016 MTH S.R.L.▲ 43 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 286,2 K RON▲ 173,2 % | ▲ 173,2 % | -53,9 K RON | |
| 83 | 83.DRIDIH LAND COMPLEX S.R.L.▲ 35 | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 283,2 K RON▲ 147,8 % | ▲ 147,8 % | 43,2 K RON | |
| 84 | 84.MARIELENA CAFFE BAR S.R.L.▲ 31 | Sat Scânteia, Comuna Scînteia, Ialomiţa | 281,1 K RON▲ 136,4 % | ▲ 136,4 % | 46,1 K RON | |
| 85 | 85.DION COM SRL▼ 14 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 279,2 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 108,3 K RON | |
| 86 | 86.TEODORUS-HOUSE COM SRL▼ 8 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 268,6 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 1,6 K RON | |
| 87 | 87.SULEYMAN DONER KEBAP S.R.L.▲ 1 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 259 K RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 4,9 K RON | |
| 88 | 88.AMBIENTAL-GAMES S.R.L.▲ 61 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 256,1 K RON▲ 343 % | ▲ 343 % | -8 K RON | |
| 89 | 89.N& C COSMIN FOOD S.R.L.▲ 2 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 254,6 K RON▲ 25 % | ▲ 25 % | -6,9 K RON | |
| 90 | 90.ABONAMENT AP SRL▼ 11 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 249,3 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 153,4 K RON | |
| 91 | 91.ALEXIA PROD DISTRIB S.R.L.▼ 2 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 242,1 K RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 53,6 K RON | |
| 92 | 92.ATLANTIC STUDIO SRL▼ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 236,4 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -20,7 K RON | |
| 93 | 93.GHIOCA SRL▲ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 232,6 K RON▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 35,6 K RON | |
| 94 | 94.PETRE & GINUŢA SRLnou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 231,2 K RON▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | -14 K RON | |
| 95 | 95.COFFEE BEANS ROASTERY S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 229,5 K RON— | — | — | -7,7 K RON |
| 96 | 96.YUMMY PANCAKES S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 223,5 K RON— | — | — | 54,6 K RON |
| 97 | 97.NUTRIC SANATOS S.R.L.▼ 25 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 220,6 K RON▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 4,6 K RON | |
| 98 | 98.DIANDRA COM SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 217,9 K RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | -25 K RON | |
| 99 | 99.N S S 2003 SRL▼ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 208,8 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 31,9 K RON | |
| 100 | 100.RESTAURANT CLUB DIPLOMAT S.R.L.nou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 193,5 K RON— | — | — | 484 RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Ialomița
CAEN 5610
Restaurante
98 firme · 64,8 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
54 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
6 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
92 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
8 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
10 firme · 1,7 mil. RON