Top 100 firme — Fabricarea de uși și ferestre din lemn, Harghita după cifră de afaceri în 2017
138 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 150,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 28,7 K RON, iar liderul atinge 24,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MOBILCOM-IMPEX SRL= | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 24,9 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 632,9 K RON | |
| 2 | 2.BENATI SRL▲ 1 | Loc. Beteşti, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 20,9 mil. RON▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 3,6 mil. RON | |
| 3 | 3.SALASTAR SRL▼ 1 | Sat Mugeni, Comuna Mugeni, Harghita | 17,8 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 5,9 mil. RON | |
| 4 | 4.DETROIT CITY IMPORT EXPORT SRL= | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 8,8 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 239,9 K RON | |
| 5 | 5.KOBEZOL SRL= | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 6,7 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 335,1 K RON | |
| 6 | 6.GAL FOREST SRL▲ 1 | Sat Valea Strâmbă, Comuna Suseni, Harghita | 4,7 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -2,5 K RON | |
| 7 | 7.FARAGO SRL▲ 2 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 4,7 mil. RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 74,9 K RON | |
| 8 | 8.BEGE & BEGE COMPANY SRL▼ 2 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 4 mil. RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | -447,6 K RON | |
| 9 | 9.TIG-RAD SYSTEM SRL▼ 1 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 3 mil. RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 31 K RON | |
| 10 | 10.ZETA FENYO SRL▲ 17 | Sat Sub Cetate, Comuna Zetea, Harghita | 2,9 mil. RON▲ 180,6 % | ▲ 180,6 % | 554,1 K RON | |
| 11 | 11.META GLOB SRL▲ 20 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 2,5 mil. RON▲ 207 % | ▲ 207 % | 635,7 K RON | |
| 12 | 12.BRADUL-EZUSTFENYO SRL= | Sat Ciceu, Comuna Ciceu, Harghita | 2,3 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 21,6 K RON | |
| 13 | 13.FAKOPACS SRL▼ 3 | Sat Praid, Comuna Praid, Harghita | 2,3 mil. RON▼ 26 % | ▼ 26 % | 3,1 K RON | |
| 14 | 14.BODO-LEMN SRL▼ 1 | Sat Sâncrai, Comuna Dealu, Harghita | 2,2 mil. RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 157,5 K RON | |
| 15 | 15.LEMACOM SRL▲ 1 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 2,2 mil. RON▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 25,1 K RON | |
| 16 | 16.TROPY-COM SRL▲ 2 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 2,1 mil. RON▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | -1 mil. RON | |
| 17 | 17.FA-LAK DELHEGY SRL▲ 7 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 1,7 mil. RON▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 13,7 K RON | |
| 18 | 18.VERTICAL STRUCTURA SRL▲ 5 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1,7 mil. RON▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 20,4 K RON | |
| 19 | 19.HARFOREST SRL▼ 4 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1,6 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 44,5 K RON | |
| 20 | 20.BENKORBAN-TOP SRL▲ 2 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 1,6 mil. RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 10,4 K RON | |
| 21 | 21.ROYAL STYL SRL▼ 1 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1,6 mil. RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 26 K RON | |
| 22 | 22.RO-TRIBUT SRL▼ 3 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 1,6 mil. RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 39,5 K RON | |
| 23 | 23.ELICOM-ZOLITOP SRL▲ 6 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1,4 mil. RON▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | 4,4 K RON | |
| 24 | 24.KARPAT-FA SRL▲ 4 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 1,4 mil. RON▲ 56,9 % | ▲ 56,9 % | 476,3 K RON | |
| 25 | 25.INTER-WOOD SRL= | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 1,1 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 2,7 K RON | |
| 26 | 26.TIBSIL SRL= | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 20 K RON | |
| 27 | 27.ECO WOODEN HOUSES SRL▼ 10 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 1 mil. RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 12,8 K RON | |
| 28 | 28.IBEK SRL▼ 14 | Sat Feliceni, Comuna Feliceni, Harghita | 967,9 K RON▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 13,3 K RON | |
| 29 | 29.TISA IMPEX SRL▲ 21 | Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea, Harghita | 886,2 K RON▲ 126,6 % | ▲ 126,6 % | 71,9 K RON | |
| 30 | 30.VERKAUF-IMPEX SRL▲ 17 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 821,8 K RON▲ 92,4 % | ▲ 92,4 % | 16,3 K RON | |
| 31 | 31.NAMOBI SRL▲ 1 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 809,7 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 406 RON | |
| 32 | 32.BENGLASS SRL▲ 5 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 793,9 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 11,7 K RON | |
| 33 | 33.JUVENAL SRL▲ 1 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 769,3 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 2 K RON | |
| 34 | 34.SALAMANDRA SRL▼ 13 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 733,6 K RON▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | -38,8 K RON | |
| 35 | 35.SYBEL BATIBOIS SRL▲ 13 | Sat Bădeni, Comuna Mărtiniş, Harghita | 718,6 K RON▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | 43,4 K RON | |
| 36 | 36.TIMHA WOOD CONSTRUCT SRL▲ 22 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 679 K RON▲ 98,5 % | ▲ 98,5 % | 23,5 K RON | |
| 37 | 37.PROD COM IMPEX HL SRL▲ 3 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 660,1 K RON▲ 20 % | ▲ 20 % | 333,3 K RON | |
| 38 | 38.TUL-MOB-CAN SRL▼ 2 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 631 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 117,4 K RON | |
| 39 | 39.NORI-LOR SRL▼ 4 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 616,9 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 2,6 K RON | |
| 40 | 40.HAMOR K.L. SRL▲ 11 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 612,4 K RON▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 720 RON | |
| 41 | 41.LARIX SYSTEM SRL= | Sat Lutiţa, Comuna Mugeni, Harghita | 610,1 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 21 K RON | |
| 42 | 42.CASALEMN FERENCZI RONKHAZ SRL▲ 25 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 599,8 K RON▲ 133,1 % | ▲ 133,1 % | 543,8 K RON | |
| 43 | 43.PROSILVA LOG HOMES SRL▲ 29 | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 555,6 K RON▲ 151,7 % | ▲ 151,7 % | 24,7 K RON | |
| 44 | 44.GARSZ-PRODCOM SRL▼ 1 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 552,6 K RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 162,8 K RON | |
| 45 | 45.NATURA-HOLZ INDUSTRY SRL▼ 15 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 531,9 K RON▼ 37 % | ▼ 37 % | -370,8 K RON | |
| 46 | 46.HONCSOK PREST SRL▲ 15 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 483 K RON▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 11,9 K RON | |
| 47 | 47.STYLEWOOD SRL▲ 6 | Sat Racu, Comuna Racu, Harghita | 480,7 K RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 8,5 K RON | |
| 48 | 48.AGM EMIL SRL▼ 9 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 480,5 K RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | -96,4 K RON | |
| 49 | 49.SBL TRADING SRL▼ 16 | Sat Valea Strâmbă, Comuna Suseni, Harghita | 399,3 K RON▼ 44 % | ▼ 44 % | -158 K RON | |
| 50 | 50.SAIGON SRL▼ 12 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 383 K RON▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | -134,9 K RON | |
| 51 | 51.FRANK ART SRL▲ 11 | Sat Izvoru Mureşului, Comuna Voşlăbeni, Harghita | 373,7 K RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 11,9 K RON | |
| 52 | 52.PROGRES K SRL▲ 5 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 350,8 K RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 88,3 K RON | |
| 53 | 53.REXIM SRL▲ 36 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 342,8 K RON▲ 217,2 % | ▲ 217,2 % | -55,1 K RON | |
| 54 | 54.EART-FORM SRL▲ 6 | Sat Forţeni, Comuna Feliceni, Harghita | 342,1 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 12,4 K RON | |
| 55 | 55.KECER SRL▲ 4 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 340,7 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 34,8 K RON | |
| 56 | 56.SZABINA CONSTRUCTII SRL▲ 15 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 332,1 K RON▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | 5,1 K RON | |
| 57 | 57.FAULKNER SRL▲ 74 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 305,6 K RON▲ 59.830,6 % | ▲ 59.830,6 % | 138,7 K RON | |
| 58 | 58.PALISANDER SRL▲ 23 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 284,7 K RON▲ 70,9 % | ▲ 70,9 % | -51,3 K RON | |
| 59 | 59.ECO-MED CONSTRUCT SRL▲ 11 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 275,2 K RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 39,8 K RON | |
| 60 | 60.BIRO PRODIMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 265,3 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 15 K RON | |
| 61 | 61.EDLEX COMPANY SRL▼ 12 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 263,1 K RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -45 K RON | |
| 62 | 62.ARTIL SRL▲ 6 | Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea, Harghita | 251,2 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 2,9 K RON | |
| 63 | 63.EXTREM STAND SRL▲ 36 | Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita | 241,2 K RON▲ 285,8 % | ▲ 285,8 % | 3,6 K RON | |
| 64 | 64.INTER FAMAR SRL▼ 10 | Sat Sâncrai, Comuna Dealu, Harghita | 239,9 K RON▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | -169,8 K RON | |
| 65 | 65.TRANSYLVANIA TRANSPORT SRL▲ 4 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 228,8 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -24,1 K RON | |
| 66 | 66.PRODCOM CSIFA SRL▲ 9 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 217,6 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 77,1 K RON | |
| 67 | 67.ENIBOM SRL▲ 9 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 216,1 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 14,7 K RON | |
| 68 | 68.MAD IMPEX SRL▼ 4 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 204 K RON▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 22,7 K RON | |
| 69 | 69.TERMOLEMN-INDUSTRY SRL▲ 23 | Sat Hodoşa, Comuna Sărmaş, Harghita | 201,6 K RON▲ 129 % | ▲ 129 % | 20,8 K RON | |
| 70 | 70.HARVADIS SRL▼ 18 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 201,6 K RON▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | -8,9 K RON | |
| 71 | 71.MURES-PROD SRL▲ 6 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 192,2 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -12,7 K RON | |
| 72 | 72.CINT ROLAND FAHÁZ SRL▲ 33 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 170,2 K RON▲ 228,6 % | ▲ 228,6 % | 5,4 K RON | |
| 73 | 73.PRODCOM ESZTER SRL▲ 10 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 162,7 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | -18,7 K RON | |
| 74 | 74.BUȘTENICONSTRUCT SRL▼ 11 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 160,9 K RON▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 1 K RON | |
| 75 | 75.ORBAN SRL▲ 5 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 159,2 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | -49,9 K RON | |
| 76 | 76.EDROM GOLD SRL▼ 32 | Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea, Harghita | 153,9 K RON▼ 66,5 % | ▼ 66,5 % | -147,9 K RON | |
| 77 | 77.TIMBER SRL▲ 27 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 152,9 K RON▲ 185,5 % | ▲ 185,5 % | -91,6 K RON | |
| 78 | 78.ELEKES MOBIMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 148,2 K RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 28,6 K RON | |
| 79 | 79.DOMUS LIGNUM SRL▼ 23 | Sat Mugeni, Comuna Mugeni, Harghita | 137,2 K RON▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 5,6 K RON | |
| 80 | 80.GLD FURNITURE SRL▲ 29 | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 112,9 K RON▲ 148,3 % | ▲ 148,3 % | 5,3 K RON | |
| 81 | 81.MAD COM LEMN SRL▲ 14 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 106,9 K RON▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 16,7 K RON | |
| 82 | 82.APICOLA CONSTRUCT SRL▼ 16 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 104,5 K RON▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | -13,4 K RON | |
| 83 | 83.DARKOVEX SRL▲ 5 | Sat Cetăţuia, Comuna Sânsimion, Harghita | 101,6 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | -25,4 K RON | |
| 84 | 84.WOOD MANIA BUSINESS SRL▲ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 97,6 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | -147,4 K RON | |
| 85 | 85.LEMNOCOM SZABO SRL▲ 5 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 96,1 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -9 K RON | |
| 86 | 86.HARLOGHOMES CONST SRL▲ 35 | Sat Cârţa, Comuna Cârţa, Harghita | 87 K RON▲ 385,1 % | ▲ 385,1 % | 24,9 K RON | |
| 87 | 87.FAMEXIM SRL▲ 4 | Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni, Harghita | 85,4 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 32,4 K RON | |
| 88 | 88.UFH HOUSE SRL▲ 14 | Sat Târnoviţa, Comuna Brădeşti, Harghita | 76,8 K RON▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 13,8 K RON | |
| 89 | 89.KOSZA PROD SRL▼ 10 | Sat Ineu, Comuna Cârţa, Harghita | 69,8 K RON▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 12,3 K RON | |
| 90 | 90.APICOM SRLnou | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 67,4 K RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | -4,6 mil. RON | |
| 91 | 91.HABE WOOD INNOVATE SRLnou | Sat Valea Strâmbă, Comuna Suseni, Harghita | 57,4 K RON— | — | — | 1,5 K RON |
| 92 | 92.F & F PRODLEMN SRL▲ 20 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 52,5 K RON▲ 69 % | ▲ 69 % | 4,5 K RON | |
| 93 | 93.LUKACS WIND THERM SRL▼ 20 | Municipiul Topliţa, Harghita | 50,1 K RON▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | -58,3 K RON | |
| 94 | 94.CATURMOB SRL▲ 6 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 48,3 K RON▼ 20 % | ▼ 20 % | -53,1 K RON | |
| 95 | 95.SYLFOREST SRL▼ 10 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 45,2 K RON▼ 66,8 % | ▼ 66,8 % | 10,7 K RON | |
| 96 | 96.DEKODEM SRL▲ 24 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 39,2 K RON▲ 112,3 % | ▲ 112,3 % | 3,1 K RON | |
| 97 | 97.FILUNG COM SRL▲ 11 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 38,2 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 3,4 K RON | |
| 98 | 98.ZENA SYSTEMS SRL▲ 13 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 37,6 K RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 19,5 K RON | |
| 99 | 99.BORGATON SRL▲ 18 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 32,2 K RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 15,8 K RON | |
| 100 | 100.BIEN HAUS SRL▲ 1 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 28,7 K RON▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 6,7 K RON |