Top 100 firme — Învățământ, Galați după cifră de afaceri în 2021
179 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 25 mil. RON. Pragul de intrare în top este 31,8 K RON, iar liderul atinge 6,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CENTRUL DE CONSULTANŢĂ ŞI STUDII EUROPENE SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,8 mil. RON▲ 74,2 % | ▲ 74,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 2 | 2.SCATEC SRL= | Municipiul Tecuci, Galaţi | 1,4 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 72,9 K RON | |
| 3 | 3.SCATEC WTD S.R.L.▲ 1 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 781 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | -32,2 K RON | |
| 4 | 4.DUMIREX EXPERT 2015 SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 587 K RON▲ 96,6 % | ▲ 96,6 % | 211,9 K RON | |
| 5 | 5.VERDERO KINDERGARTEN SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 510,9 K RON▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 178,3 K RON | |
| 6 | 6.OPTEAM CONSTRUCT S.R.L.▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 507,2 K RON▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 15,1 K RON | |
| 7 | 7.MODITECH LS INFO S.R.L.▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 457 K RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 21,8 K RON | |
| 8 | 8.CAMINO DRIVER SRL▲ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 319,9 K RON▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | -56,9 K RON | |
| 9 | 9.AVITEST SRL▲ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 299,8 K RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | -217,8 K RON | |
| 10 | 10.ADDA JUNIOR EDUCATION SRL▲ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 299,7 K RON▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | -117 K RON | |
| 11 | 11.ADDA KIDS LAND SRL▲ 11 | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Galaţi | 297,9 K RON▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | -36,4 K RON | |
| 12 | 12.DINCOROM STAR SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 293,9 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -180,7 K RON | |
| 13 | 13.PROGRAMAREA SUCCESULUI SRL▲ 35 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 289,4 K RON▲ 115,7 % | ▲ 115,7 % | 69,9 K RON | |
| 14 | 14.CORP SUFLET MINTE S.R.L.▼ 3 | Sat Odaia Manolache, Comuna Vânători, Galaţi | 287,6 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 82,4 K RON | |
| 15 | 15.GLOBAL STARDRIVE 2019 S.R.L.▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 286,5 K RON▲ 14 % | ▲ 14 % | -16,8 K RON | |
| 16 | 16.AVIATIA SUCCES S.R.L.▼ 3 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 286,4 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 2 K RON | |
| 17 | 17.STAR AUTOMOBILE PREMIUM FD S.R.L.▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 284,9 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -15,2 K RON | |
| 18 | 18.G.G. LUANT AUTO S.R.L.▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 284,1 K RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 15,6 K RON | |
| 19 | 19.OPTIM CODE S.R.L.▲ 56 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 281,7 K RON▲ 454,5 % | ▲ 454,5 % | 62,6 K RON | |
| 20 | 20.FITTALESPORTS SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 281,2 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 246,1 K RON | |
| 21 | 21.KAIROS SOLUTIONS SRL▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 275,3 K RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 128,7 K RON | |
| 22 | 22.AUTOMAN DRIVE SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 274,8 K RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 15,1 K RON | |
| 23 | 23.TIMO DRIVE SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 268,4 K RON▲ 39 % | ▲ 39 % | -36,2 K RON | |
| 24 | 24.MODITECH START S.R.L.▲ 30 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 267,3 K RON▲ 147,1 % | ▲ 147,1 % | 178,2 K RON | |
| 25 | 25.ASII VOLANULUI SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 266,2 K RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 64,4 K RON | |
| 26 | 26.EXCLUSIVIST JOB COMPANY SRL▼ 6 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 264,8 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | -23,2 K RON | |
| 27 | 27.TIMO DRIVE LEO S.R.L.▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 254,5 K RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 61,4 K RON | |
| 28 | 28.ELIP OPTIM TEAM S.R.L.▲ 6 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 253,1 K RON▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 90,2 K RON | |
| 29 | 29.NEWINFO COMPANY SRL▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 251,4 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 34,4 K RON | |
| 30 | 30.ERCRIS KIDS PLAY S.R.L.▲ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 246,2 K RON▲ 105,8 % | ▲ 105,8 % | 18,4 K RON | |
| 31 | 31.ENGLISH ID SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 240,6 K RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 81,7 K RON | |
| 32 | 32.ORIZONT GEOGAB CAAG S.R.L.▼ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 234,7 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | -160,8 K RON | |
| 33 | 33.VALEX ADMIS SRL▲ 6 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 229,4 K RON▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | 75,8 K RON | |
| 34 | 34.FRAȚIA TOUR SRL▼ 28 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 224,7 K RON▼ 39 % | ▼ 39 % | -166,9 K RON | |
| 35 | 35.RUSO PRIMSE DRIVE S.R.L.▲ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 218,7 K RON▲ 151 % | ▲ 151 % | 69,1 K RON | |
| 36 | 36.W.I.C.F. SRL▲ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 215,8 K RON▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | -145 K RON | |
| 37 | 37.VALORIUM ENGLISH S.R.L.▲ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 205,5 K RON▲ 100,1 % | ▲ 100,1 % | 70,9 K RON | |
| 38 | 38.IAIA LEARNING TOWER S.R.L.▲ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 200 K RON▲ 154,5 % | ▲ 154,5 % | 50,2 K RON | |
| 39 | 39.GENSPOR SRL▲ 10 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 196 K RON▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 35,9 K RON | |
| 40 | 40.DUMIREX SRL▼ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 192,3 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | -19,5 K RON | |
| 41 | 41.ŞTEF MILIV SRL▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 183,6 K RON▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 72,8 K RON | |
| 42 | 42.DUMIREX 2003 SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 176,9 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 70,9 K RON | |
| 43 | 43.CENTRUL DE ARTE FRUMOASE ANDREEA TERESCENCO S.R.L.▲ 60 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 175,4 K RON▲ 718,5 % | ▲ 718,5 % | -8,5 K RON | |
| 44 | 44.AQUA SPORT TEAM S.R.L.▲ 78 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 172,9 K RON▲ 2.355 % | ▲ 2.355 % | 107,8 K RON | |
| 45 | 45.AFTER SCHOOL KIDS PLANETS GL SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 167,5 K RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 37,2 K RON | |
| 46 | 46.IGIENA EUROALIMENT SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 166,8 K RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 123,6 K RON | |
| 47 | 47.THOENGLISH 2014 SRL▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 164,2 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 23,8 K RON | |
| 48 | 48.PRO DRIVE EUROCIS S.R.L.▲ 69 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 161,3 K RON▲ 1.357,2 % | ▲ 1.357,2 % | -6,4 K RON | |
| 49 | 49.YMACADEMY S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 156,3 K RON— | — | — | 131,5 K RON |
| 50 | 50.ANAYNA CAMINO S.R.L.▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 152,5 K RON▲ 107,9 % | ▲ 107,9 % | 29,4 K RON | |
| 51 | 51.EURO GALFORM PROFESIONAL SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 151,7 K RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 122,7 K RON | |
| 52 | 52.AUTOGRAND SRL▼ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 150,8 K RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | -61,8 K RON | |
| 53 | 53.DUAL AUTO SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 143 K RON▲ 72,8 % | ▲ 72,8 % | 39,7 K RON | |
| 54 | 54.STAR DRIVER PREMIUM S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 141,9 K RON— | — | — | 15,8 K RON |
| 55 | 55.PROCLIVITAS 2015 SRL▼ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 139,1 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 23,8 K RON | |
| 56 | 56.MODITECH ALL EDUCATION S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 130,1 K RON— | — | — | 25,4 K RON |
| 57 | 57.ARS LUMINA S.R.L.▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 124 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 55,5 K RON | |
| 58 | 58.CRIGAL SRL▼ 15 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 122,9 K RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 37,3 K RON | |
| 59 | 59.NEREIDA SRL= | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Smârdan, Galaţi | 120,8 K RON▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | -12,5 K RON | |
| 60 | 60.CPPTR STAR SRL▼ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 117,8 K RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 72,8 K RON | |
| 61 | 61.BIROUL ÎNGRIJITOARELOR S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 111,3 K RON— | — | — | 25,2 K RON |
| 62 | 62.ESTRADA ART AGENCY S.R.L.▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 109,5 K RON▲ 35 % | ▲ 35 % | 5,2 K RON | |
| 63 | 63.ARTS EDUCATION CONCEPT STUDIO SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 105,4 K RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 46,2 K RON | |
| 64 | 64.DEN BESTE ALTER EDU S.R.L.▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 97,5 K RON▲ 81,9 % | ▲ 81,9 % | -145,5 K RON | |
| 65 | 65.ANAHATA FITNESS S.R.L.▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 93,1 K RON▲ 86,9 % | ▲ 86,9 % | 29,3 K RON | |
| 66 | 66.CENTRUL DE DEZVOLTARE PROFESIONALĂ SOCIAL CONSULTING S.R.L.▲ 77 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 87,3 K RON— | — | 10,7 K RON | |
| 67 | 67.MAB FOOD FAIRY SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 84,7 K RON— | — | 47,4 K RON | |
| 68 | 68.BEJAN CO GEORGIOMIO SRL▼ 47 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 78,9 K RON▼ 65,7 % | ▼ 65,7 % | -176,3 K RON | |
| 69 | 69.CHZ DRIVE ADELANTE SRL▲ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 75,7 K RON▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | -69,2 K RON | |
| 70 | 70.ACADEMIX S.R.L.nou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 74,4 K RON— | — | — | 46,7 K RON |
| 71 | 71.ANNATHEA MINDSET S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70,4 K RON— | — | — | 63,4 K RON |
| 72 | 72.SCHOOL DESIGN FOR KIDS S.R.L.▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 68,8 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 16,2 K RON | |
| 73 | 73.LEARNING BOX SRL▲ 40 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 66 K RON▲ 444,8 % | ▲ 444,8 % | 14,1 K RON | |
| 74 | 74.FUN KIDS GENERATION S.R.L.▲ 47 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 65,7 K RON▲ 829,2 % | ▲ 829,2 % | -85,1 K RON | |
| 75 | 75.EZZA TALENT MUSIC S.R.L.▼ 37 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 63 K RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | -25,9 K RON | |
| 76 | 76.ALEXSWIMFIT S.R.L.▲ 53 | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Galaţi | 62,3 K RON▲ 1.438,4 % | ▲ 1.438,4 % | 51,2 K RON | |
| 77 | 77.CENTRUL DE CALIFICARE SI RECALIFICARE PROFESIONALA SOCIAL TRADE SRL▼ 52 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 61,1 K RON▼ 70,5 % | ▼ 70,5 % | 16,9 K RON | |
| 78 | 78.JUST ELITTE DANCE S.R.L.▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 59,4 K RON▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | -4,9 K RON | |
| 79 | 79.ALPHA SCHOOL S.R.L.▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 58,3 K RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 18,3 K RON | |
| 80 | 80.SPORT NATATIE MIHA SRL▲ 39 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 55,3 K RON▲ 538 % | ▲ 538 % | 42,8 K RON | |
| 81 | 81.EJ & AM SELLERCLUB S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 55 K RON— | — | — | 49,3 K RON |
| 82 | 82.MEMENTO STEP SRL▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 51 K RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | -38,5 K RON | |
| 83 | 83.AXA CUNOASTERII 369 S.R.L.▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,5 K RON▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 13,5 K RON | |
| 84 | 84.VOAND DRIVE SRL▼ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 49,5 K RON▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | 41,3 K RON | |
| 85 | 85.DUNDEVI SRL▲ 21 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 49 K RON▲ 172,2 % | ▲ 172,2 % | 5,7 K RON | |
| 86 | 86.PREIA CONTROLUL S.R.L.▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 48,4 K RON▲ 18 % | ▲ 18 % | -46,4 K RON | |
| 87 | 87.PURPLE BRUSH ART & COLOUR S.R.L.▼ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 48,3 K RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 8,3 K RON | |
| 88 | 88.NOE HAPPY KIDS S.R.L.▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 47,3 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 7,5 K RON | |
| 89 | 89.DER SCHMETT S.R.L.▲ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 46,3 K RON▲ 100,5 % | ▲ 100,5 % | 21,8 K RON | |
| 90 | 90.ACCES VISUAL ART S.R.L.▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 45,2 K RON▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 2 K RON | |
| 91 | 91.HUANQI SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 44,7 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 3,1 K RON | |
| 92 | 92.MELIDAVA CONSULTING SRL▼ 8 | Sat Vârlezi, Comuna Vârlezi, Galaţi | 44,5 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | -1,6 K RON | |
| 93 | 93.SIMCIP DABIDEST SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 43,4 K RON▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 22 K RON | |
| 94 | 94.AUTOMATEC EXPERT SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 42,4 K RON— | — | 486 RON | |
| 95 | 95.DEL DRIVE ALIMAR S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 37 K RON— | — | — | -71,8 K RON |
| 96 | 96.WILLOW GARDEN EDUCATION S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 34,3 K RON— | — | — | 30,7 K RON |
| 97 | 97.ANALITIC 80 CODE S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 34,2 K RON— | — | — | 21,8 K RON |
| 98 | 98.STATE LUCIAN DRIVE SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 33,8 K RON▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | -10,9 K RON | |
| 99 | 99.ARTHOMINIS SRL-D▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,2 K RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 30,9 K RON | |
| 100 | 100.AZURDANCE STUDIO SRL▼ 1 | Sat Odaia Manolache, Comuna Vânători, Galaţi | 31,8 K RON▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | -7,2 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Galați
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
132 firme · 23,5 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
38 firme · 12,9 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
35 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
21 firme · 1 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
5 firme · 662,4 K RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
4 firme · 628,8 K RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
4 firme · 325 K RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
2 firme · 5,9 K RON