Top 100 firme — Învățământ, Constanța după cifră de afaceri în 2022
437 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 64,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 258,7 K RON, iar liderul atinge 10,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NEURO ENHANCEMENT S.R.L.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,4 mil. RON▲ 405,8 % | ▲ 405,8 % | 7 mil. RON | |
| 2 | 2.INTERNATIONAL EDUCATION SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6 mil. RON▲ 50 % | ▲ 50 % | 1 mil. RON | |
| 3 | 3.AMG WELDING TRAINING SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3 mil. RON▲ 65,3 % | ▲ 65,3 % | 440,4 K RON | |
| 4 | 4.GRUP SERVICII PETROLIERE TRAINING SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 mil. RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 77,2 K RON | |
| 5 | 5.SC LITTLE KIDS GENIUS SRL▲ 42 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 414,7 % | ▲ 414,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 6 | 6.RAFTING COMPANY SRL▲ 1 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 513,5 K RON | |
| 7 | 7.VERITAS MARITIME TRAINING CENTER S.R.L.▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 430,7 K RON | |
| 8 | 8.ABCDE PROFESIONAL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON— | — | 322,6 K RON | |
| 9 | 9.DRIVE TEST SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 77,1 % | ▲ 77,1 % | -89 K RON | |
| 10 | 10.AS AUTO BEST SRL= | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 300,1 K RON | |
| 11 | 11.AUTO G.M.D.PRO SRL▲ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 133,5 % | ▲ 133,5 % | 103,5 K RON | |
| 12 | 12.STUDIA IN EUROPA SRL▲ 11 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 1 mil. RON▲ 105,9 % | ▲ 105,9 % | 934,4 K RON | |
| 13 | 13.THE LITTLE BUMBLEBEES S.R.L.= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 984 K RON▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 229,3 K RON | |
| 14 | 14.ACT VALABIL SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 918,4 K RON▲ 137,3 % | ▲ 137,3 % | 43,8 K RON | |
| 15 | 15.ANDREI TRAINING S.R.L.▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 910,5 K RON▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 347,2 K RON | |
| 16 | 16.FINE ART STREET 14 S.R.L.▲ 262 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 842,8 K RON▲ 32.566,5 % | ▲ 32.566,5 % | 17,9 K RON | |
| 17 | 17.AUTOEUXIN SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 827,5 K RON▲ 84,7 % | ▲ 84,7 % | 147,5 K RON | |
| 18 | 18.CARE CO PERFORMANCE SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 822 K RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 434,2 K RON | |
| 19 | 19.CLUB AUTO TOMIS SRL▲ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 820,4 K RON▲ 181,5 % | ▲ 181,5 % | 878,2 K RON | |
| 20 | 20.LITORAL AUTO SRL▲ 90 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 816,8 K RON▲ 394,9 % | ▲ 394,9 % | 4,6 K RON | |
| 21 | 21.MILENA BY THE SEA S.R.L.= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 777,2 K RON▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 210 K RON | |
| 22 | 22.CENTRUL PENTRU FORMARE PROFESIONALĂ ȘI DEZVOLTARE REGIONALĂ SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 757 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | -70,4 K RON | |
| 23 | 23.STARLEX PRO TACTIC STUDY SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 757 K RON▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 170,7 K RON | |
| 24 | 24.EDU INT SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 730 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 1,9 K RON | |
| 25 | 25.DAN AUTOCOND SRL▼ 17 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 701,6 K RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 157 RON | |
| 26 | 26.HELLO TEDDY ONE S.R.L.▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 698,2 K RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | -413,3 K RON | |
| 27 | 27.TBK EDUCATIONAL CAMPUS S.R.L.▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 673,3 K RON▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 126,4 K RON | |
| 28 | 28.XPLORERS S.R.L.▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 659,7 K RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 94,1 K RON | |
| 29 | 29.SMART AUTO ADMIS SRL▲ 3 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 651,1 K RON▲ 66,3 % | ▲ 66,3 % | -18,8 K RON | |
| 30 | 30.STENALI IMAGE SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 583,8 K RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 167,6 K RON | |
| 31 | 31.JON AUTO SRL▲ 59 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 570,4 K RON▲ 170,7 % | ▲ 170,7 % | 207,6 K RON | |
| 32 | 32.ATLAS RESEARCH SRL▲ 81 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 548,2 K RON▲ 237 % | ▲ 237 % | 480,5 K RON | |
| 33 | 33.INTELLIGENT LEARNING SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 542,4 K RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 696 RON | |
| 34 | 34.CLEDD SRL▼ 23 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 524,5 K RON▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 32,7 K RON | |
| 35 | 35.DIA AUTO SRL▲ 94 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 523,2 K RON▲ 265 % | ▲ 265 % | -185,4 K RON | |
| 36 | 36.CENTRUL DE STUDII COLIBRI SRL▼ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 493 K RON▼ 28 % | ▼ 28 % | -73,6 K RON | |
| 37 | 37.DODO EDUCATION SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 449,7 K RON▲ 52 % | ▲ 52 % | 127,4 K RON | |
| 38 | 38.IMC AUTO CLUB S.R.L.▲ 115 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 434,9 K RON▲ 293 % | ▲ 293 % | 33,2 K RON | |
| 39 | 39.AUTO ASICOND SRL▲ 25 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 428,3 K RON▲ 66 % | ▲ 66 % | 41,2 K RON | |
| 40 | 40.SOROBAN CONSTANTA S.R.L.▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 422,6 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | -10,6 K RON | |
| 41 | 41.LEADER AUTO SRL▲ 76 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 411,6 K RON▲ 160,8 % | ▲ 160,8 % | 4,5 K RON | |
| 42 | 42.GIN AUTO LIN SRL▼ 17 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 409 K RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -354,7 K RON | |
| 43 | 43.AUTOEDUCAT S.R.L.▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 408,7 K RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 170,2 K RON | |
| 44 | 44.DIVERSITY TRAINING SRL▲ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 398,1 K RON▲ 73,1 % | ▲ 73,1 % | 182,2 K RON | |
| 45 | 45.ENGLISH VICTORY S.R.L.▲ 40 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 388,3 K RON▲ 79,1 % | ▲ 79,1 % | 74,1 K RON | |
| 46 | 46.C&B TRAINING SOLUTIONS SRL▲ 151 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 387,9 K RON▲ 549,2 % | ▲ 549,2 % | 78,6 K RON | |
| 47 | 47.MARGINEANU TRAINING SI CONSULTANTA S.R.L.▲ 19 | Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 382,6 K RON▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 209,6 K RON | |
| 48 | 48.SMART CONNECT LOGISTICS SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 381 K RON▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 28,3 K RON | |
| 49 | 49.AMS INTERNATIONAL STRATEGY GROUP S.R.L.▲ 103 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 380,6 K RON▲ 242,6 % | ▲ 242,6 % | 231,9 K RON | |
| 50 | 50.DELUXE AUTO CLUB SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 379,9 K RON▲ 35 % | ▲ 35 % | 66,6 K RON | |
| 51 | 51.ITS.ART GINA MOCANU S.R.L.▲ 63 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 367,6 K RON▲ 128,2 % | ▲ 128,2 % | 2,4 K RON | |
| 52 | 52.DONARD COOL S.R.L.▲ 4 | Sat Limanu, Comuna Limanu, Constanţa | 367,5 K RON▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | -23 K RON | |
| 53 | 53.DP & OFFSHORE EXPERT SRL▲ 39 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 365,5 K RON▲ 77 % | ▲ 77 % | 296,3 K RON | |
| 54 | 54.RĂCĂREANU SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 365 K RON▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 43,2 K RON | |
| 55 | 55.BY ZAZA BEAUTY S.R.L.▲ 105 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 328,6 K RON▲ 220 % | ▲ 220 % | -30,1 K RON | |
| 56 | 56.LANGUAGE BY IOANA S.R.L.nou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 320,5 K RON— | — | — | 298,6 K RON |
| 57 | 57.C&I CREATIVE MATH 2021 S.R.L.▲ 143 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 320 K RON▲ 449,8 % | ▲ 449,8 % | 160,8 K RON | |
| 58 | 58.LION SPEED TRANS SRL▼ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 312,6 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -76,1 K RON | |
| 59 | 59.MENSTUFF EDUCATION S.R.L.▲ 130 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 306,4 K RON▲ 371,8 % | ▲ 371,8 % | 94,9 K RON | |
| 60 | 60.ARFF TRAINING SERVICES SRL▲ 43 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 303,1 K RON▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 142,1 K RON | |
| 61 | 61.MICKEY AND MINNIE'S CLUB S.R.L.▲ 19 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 299,6 K RON▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 140,2 K RON | |
| 62 | 62.LI NAILS CERTIFICATES S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 299,4 K RON— | — | — | 287,3 K RON |
| 63 | 63.LI NAILS BY LUMINITA IONEL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 299,1 K RON— | — | — | 282,3 K RON |
| 64 | 64.SCUOLA DIGITALE LUIGI GALVANI S.R.L.▲ 84 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 298,8 K RON▲ 161 % | ▲ 161 % | 220,7 K RON | |
| 65 | 65.ELLA-PROSAN SRL▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 298,5 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 86,4 K RON | |
| 66 | 66.LI NAILS DEVELOPMENT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 298,1 K RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 285,3 K RON | |
| 67 | 67.IS PRO AUTO MED SRL▼ 24 | Sat Satu Nou, Comuna Mircea Vodă, Constanţa | 298 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -191,6 K RON | |
| 68 | 68.THINK COMPANY S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 297,3 K RON— | — | — | 275,6 K RON |
| 69 | 69.AAS ALL KLAS S.R.L.▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 295,6 K RON▲ 27 % | ▲ 27 % | -99,5 K RON | |
| 70 | 70.DIA SUPORT EDUCATION S.R.L.▲ 54 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 295,4 K RON▲ 99,5 % | ▲ 99,5 % | 67 K RON | |
| 71 | 71.FOR FUTURE TRAINING S.R.L.▼ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 295,1 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 211,7 K RON | |
| 72 | 72.VULTURASUL S.R.L.▼ 37 | Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Constanţa | 294,9 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 101,6 K RON | |
| 73 | 73.GRADINITA WE R KIDS S.R.L.▲ 145 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 293,5 K RON▲ 697,8 % | ▲ 697,8 % | 3,1 K RON | |
| 74 | 74.ADIA KINDER GARDEN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 292,8 K RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 16,4 K RON | |
| 75 | 75.WATU SOUL S.R.L.▼ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 292,1 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 151,5 K RON | |
| 76 | 76.MENSTUFF POWER S.R.L.▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 291 K RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 90,8 K RON | |
| 77 | 77.AUTO MOTO ALEXE SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 289,8 K RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 12,6 K RON | |
| 78 | 78.LAZAREV SN S.R.L.▲ 98 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 288,7 K RON▲ 274,6 % | ▲ 274,6 % | 150,6 K RON | |
| 79 | 79.CIP ŞI DELI SRL▼ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 288,2 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 30,9 K RON | |
| 80 | 80.AUTO VALCOND 2018 S.R.L.▼ 3 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 287,2 K RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 10,3 K RON | |
| 81 | 81.POPCRO MDA S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 282,6 K RON— | — | — | 105,2 K RON |
| 82 | 82.CENTRUL DE PREGATIRE MUZICALA CONSTANTA S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 281,2 K RON— | — | — | 96 K RON |
| 83 | 83.EUROCOND AUTO SRL▲ 13 | Sat Poiana, Oraş Ovidiu, Constanţa | 278,4 K RON▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 44 K RON | |
| 84 | 84.STAR DRIVE SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 278,4 K RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 49,8 K RON | |
| 85 | 85.MIHAI DESTINY S.R.L.nou | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Constanţa | 278,4 K RON▲ 575,7 % | ▲ 575,7 % | 231,4 K RON | |
| 86 | 86.ENGLISH CENTER SRL▼ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 278,2 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 37,9 K RON | |
| 87 | 87.AVERROES LEARNING CENTRE S.R.L.▲ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 276,2 K RON▲ 58,2 % | ▲ 58,2 % | 40,1 K RON | |
| 88 | 88.MDC PILOT SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 274,3 K RON▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 102,5 K RON | |
| 89 | 89.AUTO GIMD IMPEX SRL▼ 13 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 274,2 K RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 1,3 K RON | |
| 90 | 90.GALCON SRL▼ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 272,8 K RON▲ 15 % | ▲ 15 % | -21,4 K RON | |
| 91 | 91.BOGDAN AUTO MAT SRL▼ 3 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 272,8 K RON▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 91,5 K RON | |
| 92 | 92.W.K.A. RO VISION SRL▼ 51 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 271,3 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 5 K RON | |
| 93 | 93.MENSTUFF APEX S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 270,2 K RON— | — | — | 142,8 K RON |
| 94 | 94.COSTAND-CAR SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 269 K RON▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 62,6 K RON | |
| 95 | 95.FORMARE PROFESIONALĂ DAL SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 266,3 K RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 15,4 K RON | |
| 96 | 96.SETRAN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 266 K RON▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 17,7 K RON | |
| 97 | 97.SIMPLE TECH COLIBRI S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 265,2 K RON— | — | 46,5 K RON | |
| 98 | 98.TB KINDERGARTEN S.R.L.▲ 37 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 265,1 K RON▲ 103,1 % | ▲ 103,1 % | 76,2 K RON | |
| 99 | 99.LOGISTIC IT CODE S.R.L.▲ 43 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 258,8 K RON▲ 111,6 % | ▲ 111,6 % | -46,6 K RON | |
| 100 | 100.MISTER MARIUSDENT SRL▲ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 258,7 K RON▲ 73,4 % | ▲ 73,4 % | 37,2 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Constanța
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
302 firme · 79 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
57 firme · 24,3 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
72 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
21 firme · 11,2 mil. RON
CAEN 8520
Învățământ primar
4 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
37 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
20 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
10 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
5 firme · 476,1 K RON
CAEN 8531
Învățământ secundar general
1 firme · 210,4 K RON