Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Constanța după cifră de afaceri în 2009
1.915 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 363,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,4 mil. RON, iar liderul atinge 30,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TURISM,HOTELURI,RESTAURANTE MAREA NEAGRĂ SA= | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 30,2 mil. RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 4,9 mil. RON | |
| 2 | 2.GRUP PETROL MARIN SA▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,5 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 3 | 3.VEGA TURISM SA▲ 13 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,2 mil. RON▲ 163,1 % | ▲ 163,1 % | -14,9 mil. RON | |
| 4 | 4.ECLISSIS SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,3 mil. RON▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | -58,7 K RON | |
| 5 | 5.HAGI SPORT SRL= | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,5 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -807,7 K RON | |
| 6 | 6.CENTRE GROUP ROVAS SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,5 mil. RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 82,9 K RON | |
| 7 | 7.DAEWOO MANGALIA WELFARE MANAGEMENT SRL▲ 28 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 7,6 mil. RON▲ 105,4 % | ▲ 105,4 % | -119,1 K RON | |
| 8 | 8.LASCU-BROS SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,5 mil. RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 73,1 K RON | |
| 9 | 9.MAMAIA RESORT HOTELS SRL▲ 2 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,4 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | -2,4 mil. RON | |
| 10 | 10.AXA CENTER HOLDING SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,3 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 1,5 K RON | |
| 11 | 11.XENOTI SRL▼ 4 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,3 mil. RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 21,1 K RON | |
| 12 | 12.COMPLEX HOTELIER VICTORIA SRL▼ 3 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,2 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 296,6 K RON | |
| 13 | 13.AURORA MAMAIA SRL▼ 3 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,9 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 14 | 14.IONUŢ RESTAURANTE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,4 mil. RON— | — | — | 188,2 K RON |
| 15 | 15.LARICONT 2007 SRL▲ 4 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 5 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 83,4 K RON | |
| 16 | 16.AMI COM SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,9 mil. RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 60,6 K RON | |
| 17 | 17.UNDERGROUND CLUB SRL▲ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,8 mil. RON▲ 64,6 % | ▲ 64,6 % | 679,7 K RON | |
| 18 | 18.DUBLET SRL▲ 16 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 4,5 mil. RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 229,5 K RON | |
| 19 | 19.GEORGIO FAST SRL▲ 167 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,5 mil. RON▲ 364,2 % | ▲ 364,2 % | 37,4 K RON | |
| 20 | 20.BRIZA MARII NEGRE SRL▼ 2 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 4,4 mil. RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 221,9 K RON | |
| 21 | 21.M.W.IMPORT EXPORT SRL▲ 1 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,2 mil. RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 25,9 K RON | |
| 22 | 22.NEPTUN-OLIMP SA▲ 7 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,1 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -2,3 mil. RON | |
| 23 | 23.OLIMP ESTIVAL 2002 SA▼ 6 | Loc. Olimp, Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,1 mil. RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 722 K RON | |
| 24 | 24.TERRA ESTIVAL 2002 SA▲ 4 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 4 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 340,3 K RON | |
| 25 | 25.COLONADELOR INTERNATIONAL SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | -1,2 mil. RON | |
| 26 | 26.DELTA AURORA SA▼ 11 | Loc. Jupiter, Municipiul Mangalia, Constanţa | 3,9 mil. RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 17,3 K RON | |
| 27 | 27.COMPLEX SAVOY SA▲ 11 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,8 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | -599,9 K RON | |
| 28 | 28.GRANO PANE SRL▼ 1 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,8 mil. RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 691,3 K RON | |
| 29 | 29.TUDORS CAPITAL INVESTMENTS S.R.L.▲ 18 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,8 mil. RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 56,5 K RON | |
| 30 | 30.FATI INTERNATIONAL COMPANY SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,8 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 56,5 K RON | |
| 31 | 31.MAMAIA SA▼ 19 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,5 mil. RON▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | -4,2 mil. RON | |
| 32 | 32.STAR '95 SRL▲ 22 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 3,4 mil. RON▲ 18 % | ▲ 18 % | -69,7 K RON | |
| 33 | 33.DANADI SRL▲ 3 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,4 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 198 K RON | |
| 34 | 34.EUXIN SA▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 540,1 K RON | |
| 35 | 35.COMPLEX DOINA SA▼ 5 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,2 mil. RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 36 | 36.SOLARIS SRL▼ 16 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 3,2 mil. RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 333,2 K RON | |
| 37 | 37.SULINA ESTIVAL 2002 SA▲ 5 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 3,2 mil. RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | -550,8 K RON | |
| 38 | 38.HOTEL CENTRAL SA▲ 5 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 3 mil. RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 172 K RON | |
| 39 | 39.TISMANA SA▲ 6 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,9 mil. RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 27,3 K RON | |
| 40 | 40.ROMANŢA ESTIVAL 2002 SA▲ 13 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,9 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 236,7 K RON | |
| 41 | 41.FATI M.CLUB SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,9 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -387 K RON | |
| 42 | 42.PARC MAMAIA SRL▼ 3 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,8 mil. RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 394,4 K RON | |
| 43 | 43.COMPLEX ASTORIA SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,8 mil. RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 20,5 K RON | |
| 44 | 44.SUBEX HOTELS S.A.▼ 11 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,8 mil. RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 232,6 K RON | |
| 45 | 45.HOTEL CUPIDON S.R.L.▲ 11 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,8 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 948 K RON | |
| 46 | 46.GOLD CONSULT SA▲ 42 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,8 mil. RON▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 5,7 K RON | |
| 47 | 47.VENUS HOLIDAY 2000 SA▼ 15 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,7 mil. RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 33,1 K RON | |
| 48 | 48.ON PLONGE SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6 mil. RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | -76,7 K RON | |
| 49 | 49.PLEIADE TURISM SRL▲ 23 | Comuna Cobadin, Constanţa | 2,5 mil. RON▲ 20 % | ▲ 20 % | 14,8 K RON | |
| 50 | 50.FILA S.H. SRL▲ 72 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▲ 74,7 % | ▲ 74,7 % | 197,4 K RON | |
| 51 | 51.CARGO ROMENA TOUR SRL▲ 29 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 2,4 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 14,4 K RON | |
| 52 | 52.GEO-TUREXIM SRL▲ 15 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 111 K RON | |
| 53 | 53.COMPLEX PALAS PELICAN SA▼ 40 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | 99,9 K RON | |
| 54 | 54.ETEKS PRODUCŢIE SRL▼ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3 mil. RON▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | -147 K RON | |
| 55 | 55.MARINA & SANTIS SRL▼ 6 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3 mil. RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 64,1 K RON | |
| 56 | 56.TANDER MAXX SRL▲ 54 | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 2,3 mil. RON▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 29,8 K RON | |
| 57 | 57.VIP EFORIE SRL▲ 7 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 2,2 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 52 K RON | |
| 58 | 58.PALACE HOTEL & RESORT SRL▼ 6 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,2 mil. RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 760,6 K RON | |
| 59 | 59.BBN HOLIDAYS TOUR SRL▼ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,2 mil. RON▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | -108,4 K RON | |
| 60 | 60.CRINSTAR SRL▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,2 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 229,2 K RON | |
| 61 | 61.SCORPION PROD SA▲ 257 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 mil. RON▲ 316,6 % | ▲ 316,6 % | -73,3 K RON | |
| 62 | 62.HOTEL CLUB ESTIVAL 2002 SA▲ 35 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,1 mil. RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | -277 K RON | |
| 63 | 63.DANVERT SRL▲ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 mil. RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | -41,8 K RON | |
| 64 | 64.ATLANTIS STEEL S.R.L.▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 21,3 K RON | |
| 65 | 65.FIMEST TURIST SRL▼ 6 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,1 mil. RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 87,5 K RON | |
| 66 | 66.LACTO G.M.G. SRL▲ 114 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▲ 102,5 % | ▲ 102,5 % | -79,4 K RON | |
| 67 | 67.M.B.DELFINUL SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 4 K RON | |
| 68 | 68.SAFIR TOURISM SRL▼ 18 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 2 mil. RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | -33,6 K RON | |
| 69 | 69.MELO COM SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -202,6 K RON | |
| 70 | 70.OSTERIA D'ITALY SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 126,9 K RON | |
| 71 | 71.BETINA M SRL▼ 1 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 7,1 K RON | |
| 72 | 72.COMTOURS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9 mil. RON▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | 25,6 K RON | |
| 73 | 73.HOREST LIDO-MAR SRL▲ 8 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 876,1 K RON | |
| 74 | 74.CAPITOL SA▼ 11 | Loc. Jupiter, Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,8 mil. RON▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 29,9 K RON | |
| 75 | 75.LUCSKYWALK S.R.L.▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8 mil. RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 5,9 K RON | |
| 76 | 76.GEORGIS INTERNATIONAL SRL▼ 5 | Sat Costineşti, Comuna Costineşti, Constanţa | 1,7 mil. RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | -106,2 K RON | |
| 77 | 77.BOSFOR DAN SRL▲ 78 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 1,7 mil. RON▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 262,1 K RON | |
| 78 | 78.CHR PICADILLY SRL▼ 3 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7 mil. RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 200,3 K RON | |
| 79 | 79.ALGOS EXIM SRL▲ 358 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7 mil. RON▲ 445,2 % | ▲ 445,2 % | -30,8 K RON | |
| 80 | 80.ENL TURIST LIRA SRL▲ 2 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 1,7 mil. RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 119 K RON | |
| 81 | 81.OPAL SA▼ 23 | Loc. Jupiter, Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,7 mil. RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 22,5 K RON | |
| 82 | 82.MUZZETE ART SRL▲ 1.476 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON— | — | -12,4 K RON | |
| 83 | 83.RAIMEX SRL▲ 19 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 177,5 K RON | |
| 84 | 84.CIN-CIN SRL▲ 73 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 45,5 K RON | |
| 85 | 85.COMPLEX SIRET SA▼ 2 | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 1,6 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | -99,6 K RON | |
| 86 | 86.M.G.-TOUR SRL▼ 2 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 223,6 K RON | |
| 87 | 87.REGAL HOLIDAY SRLnou | Sat Costineşti, Comuna Costineşti, Constanţa | 1,6 mil. RON— | — | — | -176,4 K RON |
| 88 | 88.SCOICA SA▲ 26 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 119,2 K RON | |
| 89 | 89.AS '94 SRL▼ 3 | Loc. Jupiter, Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,6 mil. RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 441,4 K RON | |
| 90 | 90.STIHLL SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 417,2 K RON | |
| 91 | 91.MANGALIA SA▼ 4 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,5 mil. RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 1 mil. RON | |
| 92 | 92.CAVIOR COMPANY SRL▲ 273 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 281,5 % | ▲ 281,5 % | 114,2 K RON | |
| 93 | 93.CRESCENDO L.C.L. SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 457,6 K RON | |
| 94 | 94.LA MANIA CLUB SRL▲ 11 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 160,8 K RON | |
| 95 | 95.GENERAL MACHINE BUSINESS DIVISION SRL▲ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 39,7 K RON | |
| 96 | 96.REPLAST DEN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 1.327,6 % | ▲ 1.327,6 % | 224,3 K RON | |
| 97 | 97.D.S.LOTUS TOUR SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -1,1 mil. RON | |
| 98 | 98.ALCO CLIMA SRL▼ 2 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 1,5 mil. RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 191 RON | |
| 99 | 99.DIAMANT JUPITER SA▲ 14 | Loc. Cap Aurora, Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -382,7 K RON | |
| 100 | 100.ELPIDA ORIENTAL SA▲ 318 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 330 % | ▲ 330 % | 1,4 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Constanța
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
385 firme · 1 mld. RON
CAEN 5611
Restaurante
422 firme · 896,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
720 firme · 642,5 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
834 firme · 296 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
472 firme · 243,5 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
7 firme · 79,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
44 firme · 32,2 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
96 firme · 27 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
26 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
13 firme · 6 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
4 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
24 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
2 firme · 554,2 K RON