Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Cluj după cifră de afaceri în 2024
689 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 14,9 mld. RON. Pragul de intrare în top este 404,8 K RON, iar liderul atinge 13,3 mld. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BANCA TRANSILVANIA SAnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 13,3 mld. RON— | — | — | 3,5 mld. RON |
| 2 | 2.BT LEASING TRANSILVANIA IFN SAnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 638,8 mil. RON— | — | — | 194 mil. RON |
| 3 | 3.AROBS TRANSILVANIA SOFTWARE S.A.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 235 mil. RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 30,5 mil. RON | |
| 4 | 4.BT DIRECT IFN S.A.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 218,4 mil. RON— | — | — | 52,1 mil. RON |
| 5 | 5.OVB ALLFINANZ ROMANIA BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,1 mil. RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 14,2 mil. RON | |
| 6 | 6.BT CAPITAL PARTNERS S.A.▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 74,7 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | — | |
| 7 | 7.BT ASSET MANAGEMENT S A I SA▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 56,2 mil. RON▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | — | |
| 8 | 8.CARPATHIA PENSII-SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE S.A.▼ 4 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 40,3 mil. RON▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 23,9 mil. RON | |
| 9 | 9.SSIF BRK FINANCIAL GROUP S.A.▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 17,1 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | — | |
| 10 | 10.KUNDEN BROKER COMPANIE DE BROKERAJ S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12,7 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 2,6 mil. RON | |
| 11 | 11.ASICONS BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,9 mil. RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 14,7 K RON | |
| 12 | 12.XISOFT SERVICII SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,6 mil. RON▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 3,6 mil. RON | |
| 13 | 13.MACROGROUP CASA DE SCHIMB VALUTAR SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,1 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 244,6 K RON | |
| 14 | 14.S.A.I. GLOBINVEST SA= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8 mil. RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | — | |
| 15 | 15.LAM IN-VEST I.F.N. S.A.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,9 mil. RON— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 16 | 16.PROMANAGEMENT NAPOCA SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,7 mil. RON▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 532,8 K RON | |
| 17 | 17.BANCA COOPERATISTA ALIANTA CLUJ NAPOCAnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,6 mil. RON— | — | — | 282,8 K RON |
| 18 | 18.SIGMA CENTER DEVELOPMENTS SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,1 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 907,6 K RON | |
| 19 | 19.ATLANTIC BROKER GROUP BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,1 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 515,3 K RON | |
| 20 | 20.IMOCREDIT IFN SAnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,6 mil. RON— | — | — | 1,6 mil. RON |
| 21 | 21.ASITEL AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,7 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 22 | 22.CMC GRUP RISK ADVISOR SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,7 mil. RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 68 K RON | |
| 23 | 23.PLUS CREDIT IFN S.A.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,2 mil. RON— | — | — | -188,7 K RON |
| 24 | 24.EASYCALL AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,2 mil. RON▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 25 | 25.CO INVEST BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,1 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 26 | 26.S A I BROKER S.A.▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,9 mil. RON▲ 20 % | ▲ 20 % | — | |
| 27 | 27.GOLDEN PAWN S.R.L.▲ 59 | Sat Vâlcele, Comuna Feleacu, Cluj | 2,8 mil. RON▲ 570,6 % | ▲ 570,6 % | 635,1 K RON | |
| 28 | 28.CREDISTAR SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,7 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 976,1 K RON | |
| 29 | 29.TRANSILVANIA CASA DE SCHIMB VALUTAR SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 30 | 30.TRADESILVANIA S.R.L.▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5 mil. RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 38,1 K RON | |
| 31 | 31.ROCONSULT SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,4 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 140,8 K RON | |
| 32 | 32.KLAUSENBURG BROKER DE ASIGURARE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,3 mil. RON▲ 27 % | ▲ 27 % | 12,3 K RON | |
| 33 | 33.REBEL MONEY RELOADED S.R.L.▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,3 mil. RON▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 1 mil. RON | |
| 34 | 34.PRIMA EXCHANGE SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -199,8 K RON | |
| 35 | 35.STK FINANCIAL AFIA S.A.▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | — | |
| 36 | 36.OPORTUNITY INVESTMENT LAND S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 2 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 1,1 mil. RON | |
| 37 | 37.MACROGROUP GOLD IFN SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,9 mil. RON▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 565 K RON | |
| 38 | 38.SELIN GOLD & CO SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,9 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 620,9 K RON | |
| 39 | 39.BRATEAN CONSULTING SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8 mil. RON▲ 39 % | ▲ 39 % | 228,4 K RON | |
| 40 | 40.REVUP CONCEPT S.R.L.▼ 22 | Municipiul Turda, Cluj | 1,7 mil. RON▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 41 | 41.MDM PAWN SHOP GOODS S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6 mil. RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 649,4 K RON | |
| 42 | 42.RIMBEK NINA IFN S.R.L.▼ 4 | Municipiul Turda, Cluj | 1,6 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 596 K RON | |
| 43 | 43.CLUJ CAPITAL INVEST S.R.L.▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | 397,1 K RON | |
| 44 | 44.ALUVISTA EQUITIES S.A.▼ 1 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 48,2 K RON | |
| 45 | 45.ABV EASY CREDIT SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 45 % | ▲ 45 % | 583,8 K RON | |
| 46 | 46.IAIHOLDING SRL▲ 418 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 23.907,1 % | ▲ 23.907,1 % | 999,5 K RON | |
| 47 | 47.UNITED SERVICES S.R.L.▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 319,1 K RON | |
| 48 | 48.ROLIT SOLUTIONS SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 289,9 K RON | |
| 49 | 49.FINALEX SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 420 K RON | |
| 50 | 50.INTERDEALER CAPITAL INVEST SA▲ 113 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 556,5 % | ▲ 556,5 % | — | |
| 51 | 51.DACRED FIN CONSULTING S.R.L.▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 593 K RON | |
| 52 | 52.RONDINI SRL▼ 4 | Municipiul Turda, Cluj | 1 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 313 K RON | |
| 53 | 53.TRANSILVANIA RECUPERARI CREANTE SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 957,2 K RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 430,8 K RON | |
| 54 | 54.PROASIG BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 923,3 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 239 K RON | |
| 55 | 55.LONCA SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 889,9 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 83,6 K RON | |
| 56 | 56.UNO INVEST CONSULTING SRL▲ 24 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 889,2 K RON▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | 308,3 K RON | |
| 57 | 57.CLICK AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 884,6 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 604,9 K RON | |
| 58 | 58.LIONLINK ADVISORY SRL▼ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 879,9 K RON▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 246,3 K RON | |
| 59 | 59.COMPETIVA FINANCE SOLUTIONS S.R.L.▲ 58 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 878,5 K RON▲ 194,3 % | ▲ 194,3 % | 749 K RON | |
| 60 | 60.GRIGO LUX CG SRL▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 809,9 K RON▲ 27 % | ▲ 27 % | 429,7 K RON | |
| 61 | 61.GULDEN 4 SRL▼ 3 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 787,5 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 199,8 K RON | |
| 62 | 62.INSURANCE HOUSE BROKERAJ ASIGURĂRI SRL▼ 6 | Sat Sănduleşti, Comuna Sănduleşti, Cluj | 752,7 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 502,1 K RON | |
| 63 | 63.AUTOWORLD INSURANCE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 737,8 K RON— | — | — | 209 K RON |
| 64 | 64.MIRCEA MURESAN INVEST S.R.L.▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 736,2 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 3,1 mil. RON | |
| 65 | 65.FLORI DAN & CO SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 703,1 K RON▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 78,4 K RON | |
| 66 | 66.TRANSILVANIA EXCHANGE S.R.L.▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 654,8 K RON▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 965,9 K RON | |
| 67 | 67.ROMAN SOFT SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 653,5 K RON▲ 28 % | ▲ 28 % | 484,5 K RON | |
| 68 | 68.ILI FINANCIAL S.R.L.▲ 439 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 650,8 K RON— | — | -264,4 K RON | |
| 69 | 69.C A CREDIX SERVCOM SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 649,3 K RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 203,8 K RON | |
| 70 | 70.MENDOLA INVESTMENT GROUP S.A.▼ 7 | Sat Vlaha, Comuna Savadisla, Cluj | 639,2 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 1,7 mil. RON | |
| 71 | 71.NAPOCENSIS CAPITAL S.R.L.▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 622,4 K RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 494,4 K RON | |
| 72 | 72.BLF CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 621,2 K RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 309,9 K RON | |
| 73 | 73.POULTRY INVESTMENT S.A.▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 615,2 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 36,4 K RON | |
| 74 | 74.LAIS EASY CREDIT S.R.L.▲ 47 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 603,4 K RON▲ 104,7 % | ▲ 104,7 % | 488,3 K RON | |
| 75 | 75.SMART PRO ASIST SRL▼ 13 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 585,6 K RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 383,2 K RON | |
| 76 | 76.SAM MUSIC SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 551,5 K RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 344,1 K RON | |
| 77 | 77.CONSULT IMO F PARTNERS S.R.L.▲ 57 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 529,9 K RON▲ 109,5 % | ▲ 109,5 % | 212,6 K RON | |
| 78 | 78.TOTAL FINANCIAL SOLUTION SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 502,4 K RON▲ 28 % | ▲ 28 % | 245,2 K RON | |
| 79 | 79.CLARITY FINANCIAL SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 482,9 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 369,7 K RON | |
| 80 | 80.SHANTI HILL S.R.L.▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 478,8 K RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 114,7 K RON | |
| 81 | 81.CUBE PRIME SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 474 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 129,7 K RON | |
| 82 | 82.RIV IMOBILIARE SRL= | Municipiul Dej, Cluj | 458,4 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 103,1 K RON | |
| 83 | 83.IMMI AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 455,1 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 214,8 K RON | |
| 84 | 84.PONTI DALAIN SRL▲ 24 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 452 K RON▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 205,8 K RON | |
| 85 | 85.RATIO VERE MUNDO S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 443,7 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 300,2 K RON | |
| 86 | 86.MIHAROM ASISTENT DE BROKER SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 440,4 K RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 273 K RON | |
| 87 | 87.TEST MARKET SRL▲ 90 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 440 K RON▲ 162,7 % | ▲ 162,7 % | 91,4 K RON | |
| 88 | 88.BTC AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 439,3 K RON▲ 19 % | ▲ 19 % | 337 K RON | |
| 89 | 89.ONIŞOR MAIER AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 438,6 K RON▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 270,6 K RON | |
| 90 | 90.DOBARIU CONSULTING S.R.L.▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 437,5 K RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 139,5 K RON | |
| 91 | 91.SAFIR GOLD SRL▼ 4 | Municipiul Gherla, Cluj | 435,8 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 68,9 K RON | |
| 92 | 92.FINCONSULT SOLUTION S.R.L.▼ 27 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 434,7 K RON▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 212,2 K RON | |
| 93 | 93.WEB ASIG SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 433,1 K RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 12,7 K RON | |
| 94 | 94.HELPASIG SRL▼ 21 | Sat Călăţele, Comuna Călăţele, Cluj | 425,5 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 62,4 K RON | |
| 95 | 95.BROKER CONSULTING RB S.R.L.▲ 34 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 423,6 K RON▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 334,8 K RON | |
| 96 | 96.AD CREDIT CONNECT S.R.L.▲ 8 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 421 K RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 298,8 K RON | |
| 97 | 97.RHEA CONSULTING SRL▼ 29 | Sat Dezmir, Comuna Apahida, Cluj | 417,1 K RON▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 208,2 K RON | |
| 98 | 98.N & C CONCEPT SRL▼ 38 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 415,6 K RON▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 274 K RON | |
| 99 | 99.ARDEAL EVOLUTION TEAM SRL▼ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 407,7 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 156,8 K RON | |
| 100 | 100.KCSR AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 404,8 K RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 212,1 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Cluj
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
3 firme · 15,6 mld. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
3 firme · 790,1 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
46 firme · 299,8 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
308 firme · 197,6 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
16 firme · 129,9 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
21 firme · 87,9 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
127 firme · 47,1 mil. RON
CAEN 6530
Activități ale fondurilor de pensii (cu excepția celor din sistemul public de asigurări sociale)
1 firme · 42,7 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
67 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 6630
Activități de administrare a fondurilor
4 firme · 12 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
48 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
14 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6611
Administrarea piețelor financiare
1 firme · 462,6 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
5 firme · 425,8 K RON
CAEN 6432
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
1 firme · 0 RON