Top 100 firme — Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil, Cluj după cifră de afaceri în 2020
142 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,6 mld. RON. Pragul de intrare în top este 16,8 K RON, iar liderul atinge 302,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ANTREPRIZA DE REPARATII SI LUCRARI A R L CLUJ SA▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 302,4 mil. RON▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 28,9 mil. RON | |
| 2 | 2.IMPRESA PIZZAROTTI & C SPA ITALIA SUCURSALA CLUJ▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 191,6 mil. RON▼ 43 % | ▼ 43 % | -47,9 mil. RON | |
| 3 | 3.IMPRESA PIZZAROTTI & C & POMPONIO CONSTRUCȚII G.E.I.E.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 183 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 0 RON | |
| 4 | 4.DIFERIT SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 126,1 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 511,1 K RON | |
| 5 | 5.DOMENIUL PUBLIC NAPOCA S.A.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 98,7 mil. RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | -12 mil. RON | |
| 6 | 6.TIRRENA SCAVI SPA ITALIA SUCURSALA CLUJ▲ 8 | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 93,2 mil. RON▲ 496,8 % | ▲ 496,8 % | 2,9 mil. RON | |
| 7 | 7.SAMUS TEC S.A.▼ 1 | Municipiul Dej, Cluj | 71,5 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 8 | 8.NORD CONFOREST SA▼ 1 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 57,8 mil. RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 2 mil. RON | |
| 9 | 9.EUD DRUMCONSTRUCT S.R.L.▲ 37 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 41,4 mil. RON▲ 2.881,6 % | ▲ 2.881,6 % | 13,7 mil. RON | |
| 10 | 10.NEWAMPORT ASFALT SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39,7 mil. RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 160,9 K RON | |
| 11 | 11.SAT REABILITARE RECICLARE SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 36,6 mil. RON▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 4,4 mil. RON | |
| 12 | 12.PIZZAROTTI SA LUGANO SUCURSALA CLUJ NAPOCA▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 35,2 K RON | |
| 13 | 13.DACIA FABER SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 32 mil. RON▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 4,6 mil. RON | |
| 14 | 14.MARCOTIM IMPEX SRL▼ 4 | Sat Ciucea, Comuna Ciucea, Cluj | 31,1 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 5,9 mil. RON | |
| 15 | 15.REIF INFRA SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29,8 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 362,3 K RON | |
| 16 | 16.CRIDOV SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,5 mil. RON▲ 87,9 % | ▲ 87,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 17 | 17.DRUMURI ȘI PODURI JUDEȚENE CLUJ S.A.▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 15,4 mil. RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | -3,3 mil. RON | |
| 18 | 18.NEWAMPORT SWA CORP. WASHINGTON SUCURSALA CLUJ-NAPOCA▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12,6 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 23 K RON | |
| 19 | 19.DOMENIUL PUBLIC TURDA SA= | Municipiul Turda, Cluj | 11,2 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 310,6 K RON | |
| 20 | 20.PROMPT VSP SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,9 mil. RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 21 | 21.GHERMATEX TRANS SRL▲ 5 | Comuna Frata, Cluj | 9,6 mil. RON▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 22 | 22.STRASSE CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,2 mil. RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 3,3 mil. RON | |
| 23 | 23.BEMA PRODSERV SRL▲ 1 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 8,9 mil. RON▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 95 K RON | |
| 24 | 24.M & F CONSTRUCT DRUMURI SI PODURI SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,8 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 447,2 K RON | |
| 25 | 25.ESCO M IMPORT EXPORT SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,1 mil. RON▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 816 K RON | |
| 26 | 26.UTILAJ PREST SRL▲ 2 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 7,7 mil. RON▲ 60,1 % | ▲ 60,1 % | 192 K RON | |
| 27 | 27.LIXIADO SRL▼ 2 | Sat Săcuieu, Comuna Săcuieu, Cluj | 5,9 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 801,2 K RON | |
| 28 | 28.SFDRUM CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,9 mil. RON▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 29 | 29.DOMENIUL PUBLIC CIMPIA TURZII SA= | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 5,8 mil. RON▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 35,1 K RON | |
| 30 | 30.WASPHALT LTD LONDRA SUCURSALA CLUJ NAPOCA▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,6 mil. RON▲ 170,3 % | ▲ 170,3 % | 92,1 K RON | |
| 31 | 31.FQ BIOMAX CONSTRUCT S.R.L.▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,5 mil. RON▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 1 mil. RON | |
| 32 | 32.SIGMA HIDROCONS S.R.L.▲ 43 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 4,3 mil. RON▲ 1.943,2 % | ▲ 1.943,2 % | 2,5 mil. RON | |
| 33 | 33.FATLEN CSP S.R.L.▼ 3 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 4,2 mil. RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 908,9 K RON | |
| 34 | 34.RUNGIS SRL▲ 4 | Municipiul Dej, Cluj | 2,7 mil. RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 469,6 K RON | |
| 35 | 35.VIATECHNIK S.R.L.▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,7 mil. RON▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 566,5 K RON | |
| 36 | 36.ESTRADA CONSTRUCTII SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,4 mil. RON▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | -416,1 K RON | |
| 37 | 37.DIFERIT AG S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,3 mil. RON▲ 2.119,3 % | ▲ 2.119,3 % | 62,3 K RON | |
| 38 | 38.DAVAGIO SRL▲ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,3 mil. RON▲ 161,5 % | ▲ 161,5 % | 316,4 K RON | |
| 39 | 39.CF CONSTRUCT SRL▲ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 143,5 % | ▲ 143,5 % | 560,1 K RON | |
| 40 | 40.INTENSHAL SRL▼ 5 | Sat Păniceni, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 2,1 mil. RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 41 | 41.ALINSERV SRL▼ 1 | Sat Iclod, Comuna Iclod, Cluj | 2,1 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 603,4 K RON | |
| 42 | 42.CFL INFRASTRUCTURA S.R.L.▲ 7 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 2 mil. RON▲ 62 % | ▲ 62 % | 528,9 K RON | |
| 43 | 43.CRISEGA TRANS SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2 mil. RON▼ 50 % | ▼ 50 % | -738,8 K RON | |
| 44 | 44.ALTFEL INFRA CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8 mil. RON▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 422 K RON | |
| 45 | 45.VIADUCT CONSTRUCT SRL▼ 6 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 1,8 mil. RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 13,5 K RON | |
| 46 | 46.S&A PAVA CONS S.R.L.▼ 1 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 281,4 K RON | |
| 47 | 47.ROUT STONE SRL▼ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▼ 75,5 % | ▼ 75,5 % | -2,5 mil. RON | |
| 48 | 48.MAXI PREST RCE SRLnou | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 1,6 mil. RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 603 RON | |
| 49 | 49.MEGA CONSTRUCT SOLUTION SRL▼ 12 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 1,6 mil. RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 437,3 K RON | |
| 50 | 50.ANDOR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 370,7 K RON | |
| 51 | 51.SIRD CONSTRUCT SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 976,2 K RON | |
| 52 | 52.IMOBIL CONCRET SRL▲ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 398,4 % | ▲ 398,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 53 | 53.FRAMARK IMPEX SRL▼ 17 | Sat Borşa, Comuna Borşa, Cluj | 1,4 mil. RON▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | 159 K RON | |
| 54 | 54.CONSTRUCTII PAVAJE SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 521,2 K RON | |
| 55 | 55.FLOROMAR PROD SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 343,9 K RON | |
| 56 | 56.NAZZAR BUILDING CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,3 mil. RON— | — | — | 603 K RON |
| 57 | 57.DELTA SERV SRL▼ 13 | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 1,2 mil. RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | -45,9 K RON | |
| 58 | 58.WRO VIA CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON— | — | — | -100,8 K RON |
| 59 | 59.HELIOS INVEST SRL▲ 43 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 925,5 K RON— | — | 353,3 K RON | |
| 60 | 60.TARGET INTERNATIONAL SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 813,2 K RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 9,8 K RON | |
| 61 | 61.DMT CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 808,5 K RON▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 294,5 K RON | |
| 62 | 62.AEZ AGREGATE S.R.L.▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 797,7 K RON▲ 119,5 % | ▲ 119,5 % | -821,1 K RON | |
| 63 | 63.PAVALF ALFRED SRL▼ 10 | Sat Plăieşti, Comuna Moldoveneşti, Cluj | 760,7 K RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | -30,2 K RON | |
| 64 | 64.VDM SPEDITION S.R.L.▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 749,9 K RON▲ 135,9 % | ▲ 135,9 % | 163,5 K RON | |
| 65 | 65.BS ACCES CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 655,7 K RON— | — | — | 207,6 K RON |
| 66 | 66.KANALBAU R SRL▼ 16 | Municipiul Dej, Cluj | 562,7 K RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | -162,7 K RON | |
| 67 | 67.DT BAUGRUP S.R.L.▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 516,6 K RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 253,8 K RON | |
| 68 | 68.LARY SPRINT TRANS S.R.L.nou | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Cluj | 515,8 K RON— | — | — | -33,7 K RON |
| 69 | 69.ATFABET CONSTRUCT SRL▼ 14 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 502,6 K RON▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | -70,1 K RON | |
| 70 | 70.BERALG SRL▲ 6 | Sat Păniceni, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 476,1 K RON▲ 138,8 % | ▲ 138,8 % | 129,2 K RON | |
| 71 | 71.BMB BONY CONSTRUCT S.R.L.▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 471,3 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 191,2 K RON | |
| 72 | 72.NEWTER DRUM SRL▼ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 466,9 K RON▼ 54,3 % | ▼ 54,3 % | 12,4 K RON | |
| 73 | 73.LIFE TIME PAV SRL▼ 9 | Sat Moldoveneşti, Comuna Moldoveneşti, Cluj | 291,3 K RON▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | -136,2 K RON | |
| 74 | 74.KEMNA BAU ANDREAE GMBH & CO KG PINNEBERG GERMANIA SUCURSALA CLUJ NAPOCA SRL▲ 28 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 236,5 K RON— | — | -39,2 K RON | |
| 75 | 75.NEW AGE STONE S.R.L.nou | Sat Corusu, Comuna Baciu, Cluj | 210,1 K RON— | — | — | 85,9 K RON |
| 76 | 76.PVG ASPHALT S.R.L.▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 198,8 K RON▼ 62 % | ▼ 62 % | 19,8 K RON | |
| 77 | 77.DRUM DRIVE SOCIETY S.R.L.▼ 6 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 197,4 K RON▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 127,9 K RON | |
| 78 | 78.BSS CENTRUM CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 181,2 K RON▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 9,3 K RON | |
| 79 | 79.MAXDRUM S.R.L.▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 176,3 K RON▲ 76,6 % | ▲ 76,6 % | -33,4 K RON | |
| 80 | 80.CROM TURCUAZ S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 160,7 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 98,6 K RON | |
| 81 | 81.SCAVICONSULT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 156,2 K RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 55,6 K RON | |
| 82 | 82.ADL AUTO COMPACT SRL▼ 22 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Cluj | 152,4 K RON▼ 75,4 % | ▼ 75,4 % | -513,8 K RON | |
| 83 | 83.MODERN URBE SRL▼ 11 | Sat Corusu, Comuna Baciu, Cluj | 130,6 K RON▼ 52,3 % | ▼ 52,3 % | -157 K RON | |
| 84 | 84.NEWAMPORT CORPORATION SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 125,6 K RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 9,2 K RON | |
| 85 | 85.AUTO OBICON S.R.L.▲ 5 | Sat Miceşti, Comuna Tureni, Cluj | 124 K RON▲ 157,5 % | ▲ 157,5 % | 61,9 K RON | |
| 86 | 86.UTCON RMM SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 100 K RON▲ 148,7 % | ▲ 148,7 % | 43,2 K RON | |
| 87 | 87.LUCIMAD PRONT S.R.L.nou | Municipiul Dej, Cluj | 90 K RON— | — | 78,4 K RON | |
| 88 | 88.DORISERV SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 89,5 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 3,6 K RON | |
| 89 | 89.DESK IMPEX S.R.L.▼ 5 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 88 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 33,6 K RON | |
| 90 | 90.DIU TRANS SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 75,2 K RON▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | 3 K RON | |
| 91 | 91.DROPIA EXIM SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73,6 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 1,3 K RON | |
| 92 | 92.VIADUCT AS S.R.L.▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 72,8 K RON▲ 267,8 % | ▲ 267,8 % | 43,7 K RON | |
| 93 | 93.DAVKAR GENERAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 67,9 K RON— | — | — | -30,1 K RON |
| 94 | 94.BENTIANA SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,7 K RON▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 949 RON | |
| 95 | 95.METRIC PLAN S.R.L.▼ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55 K RON▼ 87,7 % | ▼ 87,7 % | 51,1 K RON | |
| 96 | 96.ADINOVATIV ADYXX S.R.L.nou | Sat Aruncuta, Comuna Suatu, Cluj | 53,5 K RON— | — | — | 33,2 K RON |
| 97 | 97.MEGASOFT SRL▼ 16 | Municipiul Turda, Cluj | 39,2 K RON▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | 4,4 K RON | |
| 98 | 98.BM CONSTRUCŢII RUTIERE SRL▼ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 31 K RON▼ 87,7 % | ▼ 87,7 % | -32,1 K RON | |
| 99 | 99.NAPOCA MMD SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 22,9 K RON▼ 71,7 % | ▼ 71,7 % | -270,2 K RON | |
| 100 | 100.BASARABIA CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Turda, Cluj | 16,8 K RON▲ 254,6 % | ▲ 254,6 % | 5,8 K RON |