Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Caraș-Severin după cifră de afaceri în 2019
230 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 405,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 277,4 K RON, iar liderul atinge 54,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COLLINI SRL▲ 1 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 54,3 mil. RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 1 mil. RON | |
| 2 | 2.BANATFARMING SRL▼ 1 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 38,8 mil. RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | -4,1 mil. RON | |
| 3 | 3.COLLINI - AVIS SRL= | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 34,3 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 315,5 K RON | |
| 4 | 4.ACCENT TIM S.R.L.▲ 2 | Sat Vărădia, Comuna Vărădia, Caraş-Severin | 19,4 mil. RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 5 | 5.COLCEAR SERVCOM SRL= | Sat 23 August, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 16,9 mil. RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 927,7 K RON | |
| 6 | 6.TOPCORN INTREPRINDERE AGRICOLA SRL▲ 7 | Sat Măureni, Comuna Măureni, Caraş-Severin | 15,9 mil. RON▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 7 | 7.FERKEL ZUCHT S.R.L.▲ 4 | Sat Agadici, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 15,9 mil. RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | -58,1 K RON | |
| 8 | 8.DJ & B AGROPRODUCT SRL= | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 14 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 500 K RON | |
| 9 | 9.AGRORECOLTA SRL▲ 7 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 12 mil. RON▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 2,1 mil. RON | |
| 10 | 10.MEIERHOF SRL= | Sat Berlişte, Comuna Berlişte, Caraş-Severin | 12 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 45,5 K RON | |
| 11 | 11.SUSAI SERVCOM SRL▼ 2 | Sat Măgura, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 11,2 mil. RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 58,6 K RON | |
| 12 | 12.AGRI CONSORTIUM ORAVITA SRL▼ 5 | Sat Răcăşdia, Comuna Răcăşdia, Caraş-Severin | 10,9 mil. RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | -5,2 mil. RON | |
| 13 | 13.FERME D’AGRO SRL▲ 1 | Sat Măureni, Comuna Măureni, Caraş-Severin | 10,6 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 432,5 K RON | |
| 14 | 14.VERSAY SRL▲ 1 | Sat Rusca, Comuna Teregova, Caraş-Severin | 7,6 mil. RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 306,5 K RON | |
| 15 | 15.RĂZUŞTOM SRL▼ 3 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 7 mil. RON▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | -14,4 K RON | |
| 16 | 16.MARESAU BREEDING S.R.L.▲ 8 | Sat Mercina, Comuna Vărădia, Caraş-Severin | 6,6 mil. RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 364,3 K RON | |
| 17 | 17.AGRO-NORM 2001 SRL= | Sat Vărădia, Comuna Vărădia, Caraş-Severin | 5,7 mil. RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 18 | 18.BIG - PROD FOREST SRL▲ 7 | Sat Prigor, Comuna Prigor, Caraş-Severin | 5,6 mil. RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 88,4 K RON | |
| 19 | 19.ROMTEK SRL= | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 5,1 mil. RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | -302,6 K RON | |
| 20 | 20.KORNNUTRIM SRL▲ 1 | Sat Berzovia, Comuna Berzovia, Caraş-Severin | 4,8 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 72,1 K RON | |
| 21 | 21.KORN - COMERT SRL▲ 1 | Sat Grădinari, Comuna Grădinari, Caraş-Severin | 4,6 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | -1,3 mil. RON | |
| 22 | 22.LANDSCHAF SRL▲ 4 | Sat Grădinari, Comuna Grădinari, Caraş-Severin | 4 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 109,8 K RON | |
| 23 | 23.BAUTEHNIK SRL▼ 5 | Sat Grădinari, Comuna Grădinari, Caraş-Severin | 4 mil. RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 158,1 K RON | |
| 24 | 24.S - BURGMAYER SRL▲ 6 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 3,6 mil. RON▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 791,4 K RON | |
| 25 | 25.PINZGAU SRL▼ 2 | Sat Grădinari, Comuna Grădinari, Caraş-Severin | 3,6 mil. RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -1,4 mil. RON | |
| 26 | 26.DJS AGRI - BURGMAYER SRL▲ 5 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 3 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 245,6 K RON | |
| 27 | 27.DEVANTERRA SRL▲ 1 | Sat Măureni, Comuna Măureni, Caraş-Severin | 3 mil. RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 860,5 K RON | |
| 28 | 28.FORMEXIM TRANZIT S.R.L.▲ 53 | Sat Valea Bolvaşniţa, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 2,9 mil. RON▲ 558,8 % | ▲ 558,8 % | 754,5 K RON | |
| 29 | 29.ENEA CHEILE NEREI SRL▲ 13 | Sat Stancilova, Comuna Şopotu Nou, Caraş-Severin | 2,3 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 204,8 K RON | |
| 30 | 30.ALEX & CARMINA SRL▲ 3 | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 2,2 mil. RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 15,5 K RON | |
| 31 | 31.OCOLUL SILVIC BANATUL MONTAN REGIE AUTONOMĂ▲ 39 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,2 mil. RON▲ 318,7 % | ▲ 318,7 % | -451,8 K RON | |
| 32 | 32.S.V. MIRFOR SRL▲ 6 | Sat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 2,1 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -7,9 K RON | |
| 33 | 33.COLCEAR AGREGATE SRL▼ 1 | Sat 23 August, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 2 mil. RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 5,2 K RON | |
| 34 | 34.DUŢU & GIN FOREST LEMN S.R.L.▲ 12 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2 mil. RON▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 146,5 K RON | |
| 35 | 35.BRĂDIŞORUL LAND SRL▲ 4 | Sat Grădinari, Comuna Grădinari, Caraş-Severin | 1,9 mil. RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | -116,4 K RON | |
| 36 | 36.S.M.P. PAVEL SRL▲ 13 | Sat Dalboşeţ, Comuna Dalboşeţ, Caraş-Severin | 1,9 mil. RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 923,7 K RON | |
| 37 | 37.CLIPMERY COMPANY SRL▲ 4 | Sat Zerveşti, Comuna Turnu Ruieni, Caraş-Severin | 1,9 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 272,7 K RON | |
| 38 | 38.SULTAN ALEXIA SRL▼ 3 | Sat Plugova, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 1,8 mil. RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 661,7 K RON | |
| 39 | 39.UNIREA AVANTAJ SRL▲ 27 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 1,8 mil. RON▲ 181 % | ▲ 181 % | 292,1 K RON | |
| 40 | 40.LUNGAU SRL= | Sat Iertof, Comuna Vrani, Caraş-Severin | 1,8 mil. RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 5,5 K RON | |
| 41 | 41.ŢĂRINIOARA SRL▲ 3 | Sat Sacu, Comuna Sacu, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 181,8 K RON | |
| 42 | 42.REGIA PUBLICĂ LOCALĂ - OCOLUL SILVIC BĂNIA RA▼ 8 | Sat Bănia, Comuna Bănia, Caraş-Severin | 1,7 mil. RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | -850,4 K RON | |
| 43 | 43.R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAŢIA PARCULUI NAŢIONAL DOMOGLED - VALEA CERNEI RA▲ 4 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 1,6 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 0 RON | |
| 44 | 44.CODRUŢA & DANIELA FOREST SRL▲ 4 | Loc. Cuptoare, Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,6 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | -670,7 K RON | |
| 45 | 45.VERSANT 2001 SRL▼ 8 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 1,6 mil. RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 15,2 K RON | |
| 46 | 46.SYNERCOMTECH GREEN INDUSTRIES S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,5 mil. RON— | — | — | 708,7 K RON |
| 47 | 47.RIEGERSBURG SRL▼ 18 | Sat Berzovia, Comuna Berzovia, Caraş-Severin | 1,4 mil. RON▼ 58 % | ▼ 58 % | -610,1 K RON | |
| 48 | 48.FOREST FUNGHI SRL▼ 3 | Sat Bucova, Comuna Băuţar, Caraş-Severin | 1,3 mil. RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 296,8 K RON | |
| 49 | 49.R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAŢIA PARCULUI NAŢIONAL CHEILE NEREI - BEUŞNIŢA RA▲ 4 | Sat Sasca Montană, Comuna Sasca Montană, Caraş-Severin | 1,3 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 0 RON | |
| 50 | 50.ORAVITA FARM LAND SRL▲ 126 | Sat Răcăşdia, Comuna Răcăşdia, Caraş-Severin | 1,3 mil. RON▲ 64.338,1 % | ▲ 64.338,1 % | -2,6 mil. RON | |
| 51 | 51.BYON WALDEX SRL▼ 8 | Sat Păltiniş, Comuna Păltiniş, Caraş-Severin | 1,3 mil. RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 559,7 K RON | |
| 52 | 52.R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAŢIA PARCULUI NAŢIONAL SEMENIC - CHEILE CARAŞULUI RA▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 0 RON | |
| 53 | 53.SILVA OVICRIS SRL▼ 3 | Loc. Secu, Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 105,3 K RON | |
| 54 | 54.HOUSE KING TURIST SRLnou | Sat Cărbunari, Comuna Cărbunari, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON— | — | 96,6 K RON | |
| 55 | 55.FOREST STANCU ROŞU SRL▲ 1 | Sat Berzasca, Comuna Berzasca, Caraş-Severin | 1 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 3,8 K RON | |
| 56 | 56.AGROLAND SRL▼ 29 | Comuna Berzovia, Caraş-Severin | 920,7 K RON▼ 77,8 % | ▼ 77,8 % | 678 K RON | |
| 57 | 57.OCOLUL SILVIC VALEA-BISTREI SRL▼ 5 | Sat Băuţar, Comuna Băuţar, Caraş-Severin | 877,6 K RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | -72,3 K RON | |
| 58 | 58.RATSKA WINES S.R.L.▲ 18 | Sat Tirol, Comuna Doclin, Caraş-Severin | 863,8 K RON▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | 269,1 K RON | |
| 59 | 59.BANADUC ZAHARIA SRL▼ 8 | Sat Stancilova, Comuna Şopotu Nou, Caraş-Severin | 838,9 K RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | -96,7 K RON | |
| 60 | 60.CONCEPT CĂRPENELU SRL▼ 6 | Sat Fârliug, Comuna Fârliug, Caraş-Severin | 811,8 K RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 66,2 K RON | |
| 61 | 61.GRAINISLAND SRL▲ 1 | Sat Valeadeni, Comuna Brebu, Caraş-Severin | 753,2 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 584,8 K RON | |
| 62 | 62.SILVEXAND ALEXANDRU SRL▼ 2 | Sat Băuţar, Comuna Băuţar, Caraş-Severin | 752,8 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 554 RON | |
| 63 | 63.TIMFEL TRANS SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 732,5 K RON— | — | 197,4 K RON | |
| 64 | 64.BRAILA SRL▼ 1 | Sat Rusca, Comuna Teregova, Caraş-Severin | 716,4 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | -62 K RON | |
| 65 | 65.ARH FRANCO EXPLO S.R.L.▲ 2 | Sat Rusca, Comuna Teregova, Caraş-Severin | 716,1 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | -61,2 K RON | |
| 66 | 66.AGROVAL TRADE SRL▲ 69 | Sat Berzovia, Comuna Berzovia, Caraş-Severin | 661,7 K RON▲ 1.091,1 % | ▲ 1.091,1 % | 548 K RON | |
| 67 | 67.FAN AGRO TEHNIK SRL▲ 33 | Sat Răcăşdia, Comuna Răcăşdia, Caraş-Severin | 656,2 K RON▲ 138,2 % | ▲ 138,2 % | 106,9 K RON | |
| 68 | 68.DAAS MĂRAN WOOD SRL▲ 3 | Sat Bucova, Comuna Băuţar, Caraş-Severin | 646,2 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 12,1 K RON | |
| 69 | 69.MARTIN FOREST SRL▼ 11 | Sat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 639,4 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 18,6 K RON | |
| 70 | 70.OSLEA MUTRIAM SRL▲ 17 | Sat Şopotu Vechi, Comuna Dalboşeţ, Caraş-Severin | 634,4 K RON▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 163,2 K RON | |
| 71 | 71.INVIAM PRAEDIUM SRL▲ 1 | Sat Valeadeni, Comuna Brebu, Caraş-Severin | 631,5 K RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 493,1 K RON | |
| 72 | 72.LIM - SOLO FOREST SRL▼ 13 | Sat Dognecea, Comuna Dognecea, Caraş-Severin | 596,9 K RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 3 K RON | |
| 73 | 73.A.M.P. OLDYN INVEST SRL▲ 10 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 540,6 K RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | -47 K RON | |
| 74 | 74.RAICPAN AGROEXPORT SRL▼ 9 | Sat Căvăran, Comuna Constantin Daicoviciu, Caraş-Severin | 515,3 K RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 1,3 K RON | |
| 75 | 75.MOUNTAIN SRL▲ 21 | Comuna Valiug, Caraş-Severin | 500,7 K RON▲ 66,9 % | ▲ 66,9 % | 1,9 K RON | |
| 76 | 76.V.I.V. VASI FOREST SRL▲ 21 | Sat Băuţar, Comuna Băuţar, Caraş-Severin | 495,3 K RON▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | -120,1 K RON | |
| 77 | 77.I.G. CASIDIS SRLnou | Sat Zăgujeni, Comuna Constantin Daicoviciu, Caraş-Severin | 484,7 K RON— | — | -83,2 K RON | |
| 78 | 78.ALLESIA & SIVICOM SRL▼ 1 | Sat Gârlişte, Comuna Goruia, Caraş-Severin | 471,4 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | -28,2 K RON | |
| 79 | 79.DUDVIC FOREST SRL▼ 18 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 466,8 K RON▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | -96,3 K RON | |
| 80 | 80.ZACADI OPTIM FOREST SRLnou | Sat Borlova, Comuna Turnu Ruieni, Caraş-Severin | 464,3 K RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | -40,9 K RON | |
| 81 | 81.GHIŢĂ MICUL FERMIER SRL▲ 8 | Sat Berlişte, Comuna Berlişte, Caraş-Severin | 460 K RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | -325,5 K RON | |
| 82 | 82.CVN SILVA COMANDER SRL▲ 3 | Sat Prigor, Comuna Prigor, Caraş-Severin | 455,2 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | -59,1 K RON | |
| 83 | 83.MEXFOREST RETEZAT SRL▼ 19 | Sat Topleţ, Comuna Topleţ, Caraş-Severin | 443,5 K RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 7,5 K RON | |
| 84 | 84.AGRO GREEN DANUBIO SRL▲ 96 | Sat Gornea, Comuna Sicheviţa, Caraş-Severin | 432,5 K RON▲ 47.953 % | ▲ 47.953 % | 155,6 K RON | |
| 85 | 85.BOGOSEL TRANS SRL▼ 5 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 407,7 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | -160,3 K RON | |
| 86 | 86.CRENICOMAR SRL▲ 27 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 404,3 K RON▲ 156,3 % | ▲ 156,3 % | 26 K RON | |
| 87 | 87.BIO PAJIŞTEA ACTIV SRL▲ 22 | Sat Dezeşti, Comuna Fârliug, Caraş-Severin | 397,3 K RON▲ 89,7 % | ▲ 89,7 % | 149,2 K RON | |
| 88 | 88.ZICHELLA E FIGLI LACEDONIA SRL▲ 2 | Sat Comorişte, Comuna Forotic, Caraş-Severin | 368,1 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 122,4 K RON | |
| 89 | 89.SOLMED S.R.L.▲ 22 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 367,1 K RON▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | -51 K RON | |
| 90 | 90.AGRI SAUER SRL▼ 6 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 357,6 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 11,2 K RON | |
| 91 | 91.PREL. LEMN. SIL. SRL▲ 1 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 343,7 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 10 K RON | |
| 92 | 92.RAD MODUŞU LEMN S.R.L.▼ 24 | Sat Bucova, Comuna Băuţar, Caraş-Severin | 331 K RON▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | -47,9 K RON | |
| 93 | 93.AS CĂTĂNESCU ŞTEFANIA S.R.L.▼ 5 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 330,4 K RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | -89,4 K RON | |
| 94 | 94.RUMANOCAT SRL▲ 58 | Sat Berzovia, Comuna Berzovia, Caraş-Severin | 318,9 K RON▲ 1.365,1 % | ▲ 1.365,1 % | 148,2 K RON | |
| 95 | 95.AGRO TOP FERME BERZOVIA SRL▼ 20 | Sat Berzovia, Comuna Berzovia, Caraş-Severin | 303,7 K RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | -104,4 K RON | |
| 96 | 96.MARTIA CRONOS FOREST SRL▼ 18 | Sat Doclin, Comuna Doclin, Caraş-Severin | 300,9 K RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 909 RON | |
| 97 | 97.GEOS BIOS S.R.L.nou | Sat Ezeriş, Comuna Ezeriş, Caraş-Severin | 297,3 K RON▲ 948,5 % | ▲ 948,5 % | 238,7 K RON | |
| 98 | 98.VELVASPO FOREST SRL▲ 10 | Sat Mehadia, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 292,1 K RON▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 56,6 K RON | |
| 99 | 99.PASCONE VERNIC SRLnou | Sat Ramna, Comuna Ramna, Caraş-Severin | 280,1 K RON— | — | 25,1 K RON | |
| 100 | 100.CĂLINA RAMONA 2015 SRLnou | Sat Eftimie Murgu, Comuna Eftimie Murgu, Caraş-Severin | 277,4 K RON▲ 1.526,3 % | ▲ 1.526,3 % | 110,7 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Caraș-Severin
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
56 firme · 242,8 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
93 firme · 139,8 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
2 firme · 139,1 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
8 firme · 74,5 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
18 firme · 31,5 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
11 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
5 firme · 5 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
4 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
2 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
15 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
1 firme · 834,7 K RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
5 firme · 655,6 K RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
5 firme · 74,8 K RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
3 firme · 54,6 K RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
7 firme · 48,9 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
1 firme · 40,1 K RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
1 firme · 33,7 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
1 firme · 4,9 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
2 firme · 0 RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
1 firme · 0 RON