Top 100 firme — Transport și depozitare, Călărași după cifră de afaceri în 2014
346 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 341,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 354,7 K RON, iar liderul atinge 69,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.STEP ONE SPEDITION SRL= | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 69,3 mil. RON▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 4 mil. RON | |
| 2 | 2.MOTOR TRANS SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 30,9 mil. RON▲ 282,6 % | ▲ 282,6 % | 513,4 K RON | |
| 3 | 3.DENSIT SRL▲ 9 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 16,7 mil. RON▲ 114,5 % | ▲ 114,5 % | 913,1 K RON | |
| 4 | 4.TRANSCHEM WIDE SRL▼ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 11,2 mil. RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 28,1 K RON | |
| 5 | 5.EXPERT SOFTWARE COMPANY SRL▲ 3 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 11 mil. RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 765 K RON | |
| 6 | 6.FERTIAGRO GRAINS SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10,5 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 221,6 K RON | |
| 7 | 7.HANELORE TRANS SRL▲ 4 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 9,1 mil. RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 50,2 K RON | |
| 8 | 8.SCHADE ROMÂNIA SRL▲ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,1 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 165,1 K RON | |
| 9 | 9.ALI TRANS COM SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,4 mil. RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | -260,5 K RON | |
| 10 | 10.AGRO TRANSPORT CRISTINEL SRL▲ 8 | Sat Radu Vodă, Comuna Lupşanu, Călăraşi | 7,3 mil. RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 16,6 K RON | |
| 11 | 11.SIDERTRANS SA▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,8 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 343,8 K RON | |
| 12 | 12.DONAU STAR SHIPPING SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,5 mil. RON▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 488,6 K RON | |
| 13 | 13.NEKSTROM LOGISTIC SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 6,2 mil. RON— | — | — | 40,7 K RON |
| 14 | 14.IANYS SRL▲ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,1 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 109,1 K RON | |
| 15 | 15.IANIS TRANSPORT LOGISTIC SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,7 mil. RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -185,5 K RON | |
| 16 | 16.REMAT SERV SRL▲ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,2 mil. RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | -181,6 K RON | |
| 17 | 17.95 ARION SRL▲ 9 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 5,1 mil. RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 11 K RON | |
| 18 | 18.ICHIM TRANS SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 3,4 K RON | |
| 19 | 19.ROMTRANS METAL SRL▼ 5 | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 5 mil. RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 69,3 K RON | |
| 20 | 20.GEORGIO TRANS SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,9 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 239,7 K RON | |
| 21 | 21.TRANS AVANTAJ SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,6 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 141,8 K RON | |
| 22 | 22.RANDIS AGRO SRL▲ 5 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 4,5 mil. RON▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 867,9 K RON | |
| 23 | 23.VERONA LOGISTIC SRL▼ 7 | Sat Drajna Nouă, Comuna Dragalina, Călăraşi | 4,4 mil. RON▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | -154,5 K RON | |
| 24 | 24.AUTONEK LOGITRANS SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4 mil. RON— | — | — | -603,8 K RON |
| 25 | 25.AGROTRANS GRUP SRL▲ 41 | Sat Clăteşti, Comuna Mitreni, Călăraşi | 3,7 mil. RON▲ 339,8 % | ▲ 339,8 % | 565,2 K RON | |
| 26 | 26.VALI STAR AUTO SRL▲ 3 | Sat Tonea, Comuna Modelu, Călăraşi | 3,6 mil. RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | -81,4 K RON | |
| 27 | 27.TELTRANS COM SRL▼ 6 | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Călăraşi | 3,6 mil. RON▼ 30 % | ▼ 30 % | 67,6 K RON | |
| 28 | 28.BEBE COMTRANS SRL▼ 4 | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 3,1 mil. RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 77,5 K RON | |
| 29 | 29.EMMA HARTE SRL▲ 3 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,9 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 96,8 K RON | |
| 30 | 30.GOLOGAN TRANS SRL▲ 5 | Sat Răzvani, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 2,7 mil. RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 26,5 K RON | |
| 31 | 31.SIRO MDT SRL▲ 12 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,2 mil. RON▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 133 K RON | |
| 32 | 32.MAREF EXPEDITION SRL▲ 1 | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 2,1 mil. RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | -212,4 K RON | |
| 33 | 33.NICOLAS COMPANY SRL▲ 3 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,1 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 567,6 K RON | |
| 34 | 34.CRI TAXI SRL▲ 7 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 2 mil. RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | -45,6 K RON | |
| 35 | 35.ALECU TRANSCOM SRL▲ 10 | Sat Radovanu, Comuna Radovanu, Călăraşi | 2 mil. RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 135,2 K RON | |
| 36 | 36.MADCOM TRANS SRL▲ 18 | Sat Luica, Comuna Luica, Călăraşi | 2 mil. RON▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | -19,4 K RON | |
| 37 | 37.TUDAN SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,9 mil. RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | -32,9 K RON | |
| 38 | 38.ADIA TRADE SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,9 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -348,6 K RON | |
| 39 | 39.NICOTRANS PREST SRL▲ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,9 mil. RON▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 62,7 K RON | |
| 40 | 40.ILIUŢĂ EXPEDITION SRL▲ 151 | Sat Vâlcelele, Comuna Vâlcelele, Călăraşi | 1,8 mil. RON▲ 1.964,2 % | ▲ 1.964,2 % | 114,7 K RON | |
| 41 | 41.L & M SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,7 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 7 K RON | |
| 42 | 42.TRUST TRANS SRL▼ 5 | Sat Nana, Comuna Nana, Călăraşi | 1,7 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 67,9 K RON | |
| 43 | 43.DIVERTIS TUDOR SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,6 mil. RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | -27,4 K RON | |
| 44 | 44.AVA TRANS SRL= | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,6 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | -73,1 K RON | |
| 45 | 45.LUTU- PAM S.R.L.▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,5 mil. RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 5,5 K RON | |
| 46 | 46.INTER TRANS HARY SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,4 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | -31,9 K RON | |
| 47 | 47.NIC TRANS SRL▲ 2 | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 1,4 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 4,6 K RON | |
| 48 | 48.GLASS TRANSPORTURI SRL▼ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,3 mil. RON▼ 54,8 % | ▼ 54,8 % | -312,9 K RON | |
| 49 | 49.VASILE TRANS SRL▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,2 mil. RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | -200,8 K RON | |
| 50 | 50.VLACIU SRL▲ 13 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,2 mil. RON▲ 35 % | ▲ 35 % | 2,5 K RON | |
| 51 | 51.DEEA 2005 SRL▲ 30 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 1,1 mil. RON▲ 124,7 % | ▲ 124,7 % | 58,4 K RON | |
| 52 | 52.GE.S.E. TRANS SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,1 mil. RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 11,1 K RON | |
| 53 | 53.OCTAVIAN TRANS SRL▲ 6 | Sat Gruiu, Oraş Budeşti, Călăraşi | 1,1 mil. RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | -4,3 K RON | |
| 54 | 54.PESCĂRUŞ SHIPPING SRL▲ 59 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1 mil. RON▲ 270,2 % | ▲ 270,2 % | 157 K RON | |
| 55 | 55.ACTUAL GERANI SRL▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 74,1 K RON | |
| 56 | 56.AGROTRANSPORT CALARASI SA▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 938,9 K RON▼ 31 % | ▼ 31 % | 14,8 K RON | |
| 57 | 57.BEST INTERMED LOGISTIC SRL▲ 130 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 889,5 K RON▲ 867,5 % | ▲ 867,5 % | 68,9 K RON | |
| 58 | 58.MARASOF FLORYDAN SRL▲ 35 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 889,4 K RON▲ 114 % | ▲ 114 % | 28 K RON | |
| 59 | 59.OLIVA TRANSPORT SRL▲ 8 | Sat Nana, Comuna Nana, Călăraşi | 882,5 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 129,9 K RON | |
| 60 | 60.RU TRANS SRL▼ 14 | Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 879,7 K RON▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 18,7 K RON | |
| 61 | 61.NELTON VAL TRANS SRL▲ 11 | Comuna Gradiştea, Călăraşi | 879 K RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | -51,5 K RON | |
| 62 | 62.DINAMIC JOB SRL▼ 1 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 859,5 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 7,7 K RON | |
| 63 | 63.RAPID TRANS SRL▲ 34 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 843,7 K RON▲ 130,4 % | ▲ 130,4 % | 3,7 K RON | |
| 64 | 64.TRANS RUTIER RAM SRL▲ 12 | Sat Crivăţ, Comuna Crivăţ, Călăraşi | 804 K RON▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 210,9 K RON | |
| 65 | 65.TRANS NEAMŢU CRISTAL COM SRL▲ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 799,7 K RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | -145,7 K RON | |
| 66 | 66.CAMIFLOR SRL▲ 5 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 796,7 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 285,8 K RON | |
| 67 | 67.CAT COURIER SRL▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 739,9 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 194,4 K RON | |
| 68 | 68.SILO TRUCK SPEDITION SRL▼ 6 | Sat Drajna Nouă, Comuna Dragalina, Călăraşi | 714,8 K RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 62,8 K RON | |
| 69 | 69.COSTRANS SRL▼ 21 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 709,3 K RON▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | 10,1 K RON | |
| 70 | 70.ROM TRANSPORT SRL▼ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 615,6 K RON▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | -29,5 K RON | |
| 71 | 71.ELECTRIC PROIECT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 612,4 K RON▲ 107,5 % | ▲ 107,5 % | 22,2 K RON | |
| 72 | 72.TRANSPERS MARI SRL▲ 10 | Sat Coconi, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 592,5 K RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 4,4 K RON | |
| 73 | 73.SIBO CAR SRL▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 591,7 K RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -311,7 K RON | |
| 74 | 74.TRANS GRECU SRL▲ 4 | Sat Crivăţ, Comuna Crivăţ, Călăraşi | 567,5 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -116,6 K RON | |
| 75 | 75.ECONLOGISTIC GRUP SRL▲ 144 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 561,8 K RON▲ 936,2 % | ▲ 936,2 % | 14 K RON | |
| 76 | 76.SURMIDA TRANS SRL▼ 12 | Sat Valea Popii, Comuna Radovanu, Călăraşi | 552,7 K RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 8,6 K RON | |
| 77 | 77.HAPPY FUSION SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 549,7 K RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 3,5 K RON | |
| 78 | 78.MARIN TRANS 2008 SRL▲ 11 | Sat Spanţov, Comuna Spanţov, Călăraşi | 543 K RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 5 K RON | |
| 79 | 79.BUFFALO SRL▲ 27 | Sat Luptători, Comuna Frăsinet, Călăraşi | 537,3 K RON▲ 81,7 % | ▲ 81,7 % | 45,8 K RON | |
| 80 | 80.AMR BEST CONSULTING SRL▲ 11 | Sat Cuneşti, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 535,7 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | -26,1 K RON | |
| 81 | 81.HERMANOS MOISE SRL▲ 43 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 526,7 K RON▲ 140,9 % | ▲ 140,9 % | 103,9 K RON | |
| 82 | 82.EMI SRL▼ 7 | Sat Săruleşti, Comuna Săruleşti, Călăraşi | 525,6 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | -92,4 K RON | |
| 83 | 83.TISA CONF TRADE SRL▲ 22 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 501,1 K RON▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 1,1 K RON | |
| 84 | 84.DORION TRANS SRL▲ 2 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 497 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | -26,4 K RON | |
| 85 | 85.GABRIEL SERV SRL▲ 14 | Sat Tonea, Comuna Modelu, Călăraşi | 488,4 K RON▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 13,2 K RON | |
| 86 | 86.STARS CEREALTRANS SRL▼ 13 | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 481,2 K RON▼ 23 % | ▼ 23 % | -21,7 K RON | |
| 87 | 87.TUDAN TRAVEL SERVICES SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 478 K RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | -67,3 K RON | |
| 88 | 88.MIREA TRANS SRL▼ 11 | Sat Lupşanu, Comuna Lupşanu, Călăraşi | 468,5 K RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 57,9 K RON | |
| 89 | 89.DORMAR TRANS SRL▲ 19 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 463,9 K RON▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | -41,5 K RON | |
| 90 | 90.TRANSPORTE IBERICO SRL▲ 184 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 457,1 K RON— | — | 7 K RON | |
| 91 | 91.FIRST SPEDITION SRL▲ 168 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 451,7 K RON▲ 3.168 % | ▲ 3.168 % | 44,5 K RON | |
| 92 | 92.STRICT UNION SRL▼ 5 | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Călăraşi | 411,5 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | -116,5 K RON | |
| 93 | 93.VST GROUP SRL▼ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 400,8 K RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 25,8 K RON | |
| 94 | 94.TRANZITLUC SRL▲ 23 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 400,2 K RON▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | 89,1 K RON | |
| 95 | 95.ROTRANSCOM INTERNAȚIONAL SRL▲ 19 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 384 K RON▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 21,3 K RON | |
| 96 | 96.SEVALE MIR TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 380,5 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -63,2 K RON | |
| 97 | 97.LUZ MARIA TRANS SRL▲ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 375,1 K RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 56,4 K RON | |
| 98 | 98.VASILACHE TRANS SRL▲ 2 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 364,7 K RON▲ 9 % | ▲ 9 % | -4,9 K RON | |
| 99 | 99.LIVA TRANS SRL▼ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 363 K RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | -36,5 K RON | |
| 100 | 100.MAL - VIC SRL▲ 164 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 354,7 K RON▲ 3.077 % | ▲ 3.077 % | 35,3 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Călărași
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
388 firme · 582,9 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
9 firme · 107,1 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
9 firme · 43,2 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
39 firme · 34,7 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
5 firme · 33,1 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
42 firme · 21,5 mil. RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
3 firme · 16,6 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
2 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
11 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
14 firme · 824,9 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
5 firme · 821,1 K RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
3 firme · 662,7 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 473,8 K RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
6 firme · 301,9 K RON
CAEN 5121
Transporturi aeriene de marfă
1 firme · 121 K RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 113,4 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 0 RON