Top 100 firme — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale, Călărași după cifră de afaceri în 2020
371 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 275,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 325,4 K RON, iar liderul atinge 58 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CAMPIS SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 58 mil. RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 390,5 K RON | |
| 2 | 2.BUILDROM S.A.= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 19,6 mil. RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 457,9 K RON | |
| 3 | 3.CONSIM INVEST SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 14,3 mil. RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 4 | 4.DECORA REZIDENT SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 14,1 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 780,8 K RON | |
| 5 | 5.AQUA SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 13,8 mil. RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 6 | 6.NICO CONSTRUCT SRL▼ 2 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 12,5 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 703,9 K RON | |
| 7 | 7.DALCONS CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9,6 mil. RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 2,3 mil. RON | |
| 8 | 8.PCS-MADCOM GRUP SRL▼ 3 | Sat Orăşti, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 9,3 mil. RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 833,8 K RON | |
| 9 | 9.ROMCONFORT SRL▲ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,2 mil. RON▲ 314,3 % | ▲ 314,3 % | 635,1 K RON | |
| 10 | 10.CONFORT SA▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,8 mil. RON▲ 89,6 % | ▲ 89,6 % | 1 mil. RON | |
| 11 | 11.ELCO TRADE SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,3 mil. RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 99 K RON | |
| 12 | 12.MVO CIVIL CONSTRUCT SRL▲ 26 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,6 mil. RON▲ 296,6 % | ▲ 296,6 % | 680,4 K RON | |
| 13 | 13.VILLA INVEST SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,9 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 961,2 K RON | |
| 14 | 14.BLOCKS BUILDER SRL▲ 25 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,8 mil. RON▲ 229,1 % | ▲ 229,1 % | 523 K RON | |
| 15 | 15.GESIM UTILAJ SRL= | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 3,6 mil. RON▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 107,1 K RON | |
| 16 | 16.CONART GROUP SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,4 mil. RON▲ 119,8 % | ▲ 119,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 17 | 17.PASICĂ GENERAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 3,2 mil. RON— | — | 678 K RON | |
| 18 | 18.SIGMA HOUSE CONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,8 mil. RON▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 252 K RON | |
| 19 | 19.TOP MARELA SRL▲ 10 | Sat Belciugatele, Comuna Belciugatele, Călăraşi | 2,8 mil. RON▲ 115,9 % | ▲ 115,9 % | 302,1 K RON | |
| 20 | 20.ALEX GIURCAN CONSTRUCT SRL▼ 4 | Sat Stancea, Comuna Spanţov, Călăraşi | 2,7 mil. RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 48,2 K RON | |
| 21 | 21.KIP GROUP SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,4 mil. RON▲ 539,4 % | ▲ 539,4 % | -203,1 K RON | |
| 22 | 22.SOS WORK & CONSTRUCT S.R.L.▼ 9 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 2,4 mil. RON▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 23 | 23.POLAND MARIO SRL▲ 2 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 2,1 mil. RON▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 24 | 24.ALEX STAR SRL▲ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,9 mil. RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | -271,4 K RON | |
| 25 | 25.CLV EUROP CONSTRUCT S.R.L.▲ 36 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 1,8 mil. RON▲ 216,5 % | ▲ 216,5 % | -189,8 K RON | |
| 26 | 26.NARCOT FOUR YOU SRLnou | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Călăraşi | 1,7 mil. RON— | — | — | 1,6 mil. RON |
| 27 | 27.NECULA ŞTEF CONSTRUCT SRL▼ 7 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 1,7 mil. RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 190,2 K RON | |
| 28 | 28.EDISARA ŞTEF SRLnou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 1,6 mil. RON▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 996,8 K RON | |
| 29 | 29.CONSTRUCTOR PRIMA SRL▲ 15 | Sat Rasa, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 1,6 mil. RON▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | 16,5 K RON | |
| 30 | 30.MARISAD CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,6 mil. RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 357,3 K RON | |
| 31 | 31.EXPERT CONSTRUCT CL SRL▲ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,5 mil. RON▲ 69,1 % | ▲ 69,1 % | 247,8 K RON | |
| 32 | 32.AUR ALEX CONSTRUCT SRL▲ 13 | Sat Progresu, Comuna Sohatu, Călăraşi | 1,5 mil. RON▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 550,6 K RON | |
| 33 | 33.COLT S.R.L.▲ 16 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,4 mil. RON▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 2,2 K RON | |
| 34 | 34.ADRIANO STIL CONSTRUCT SRLnou | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 1,4 mil. RON— | — | 1,4 mil. RON | |
| 35 | 35.ALEX & CORINA CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Dorobanţu, Comuna Dorobanţu, Călăraşi | 1,3 mil. RON— | — | 570,8 K RON | |
| 36 | 36.TOP MARELA CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Belciugatele, Comuna Belciugatele, Călăraşi | 1,3 mil. RON— | — | — | 66,4 K RON |
| 37 | 37.NICU SI CRISTINA SRL▼ 20 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,3 mil. RON▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 752,7 K RON | |
| 38 | 38.HAUT GEANI CONSTRUCT S.R.L.▼ 15 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 1,3 mil. RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | -197,1 K RON | |
| 39 | 39.DAMAR HOLDING SRL▲ 25 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,3 mil. RON▲ 139,5 % | ▲ 139,5 % | 514,3 K RON | |
| 40 | 40.EAST BUILDING SOLUTION S.R.L.▲ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,2 mil. RON▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 115 K RON | |
| 41 | 41.AVDF DESIGN S.R.L.▲ 91 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,2 mil. RON▲ 601,5 % | ▲ 601,5 % | 128 K RON | |
| 42 | 42.ACHIZIŢII IONIS S.R.L.nou | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 1,1 mil. RON▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 654,6 K RON | |
| 43 | 43.ANILADY BUILDING SRL▼ 6 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 1,1 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | -582,9 K RON | |
| 44 | 44.OPTIM SA▼ 30 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,1 mil. RON▼ 69,3 % | ▼ 69,3 % | 10,1 K RON | |
| 45 | 45.DAN RIZ GEO CONSTRUCT SRL▼ 18 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 1,1 mil. RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 19 K RON | |
| 46 | 46.SOLID OPTIM CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Roseţi, Comuna Roseţi, Călăraşi | 1,1 mil. RON— | — | — | 712,9 K RON |
| 47 | 47.SUPER CONSTRUCT NEVADA SRL▼ 21 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 1 mil. RON▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | -5,3 K RON | |
| 48 | 48.ROMTRANS METAL SRL▼ 18 | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 1 mil. RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 161,5 K RON | |
| 49 | 49.BAREX SERV CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 404,3 K RON | |
| 50 | 50.ANDREY BYO CONSTRUCT SRL▼ 8 | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Călăraşi | 987,3 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | -163,7 K RON | |
| 51 | 51.SIA DECO STILL SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 986,5 K RON— | — | — | 554,4 K RON |
| 52 | 52.NEW CRISTALIN DISTRIBUTION SRL▲ 13 | Sat Vasilaţi, Comuna Vasilaţi, Călăraşi | 945 K RON▲ 88,4 % | ▲ 88,4 % | 462,8 K RON | |
| 53 | 53.DIANA & VLAD PREST SRL▼ 12 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 934,8 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | -131,1 K RON | |
| 54 | 54.SMITH CONSTRUCT COMPANY SRL▲ 31 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 919,6 K RON▲ 175,6 % | ▲ 175,6 % | 389,5 K RON | |
| 55 | 55.HERMANOS MOISE SRL▼ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 849,7 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 759 RON | |
| 56 | 56.VMR WORKS&CONSTRUCT S.R.L.▼ 3 | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Călăraşi | 827,1 K RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 404,8 K RON | |
| 57 | 57.NEW LED SMD SRL▼ 36 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 826,6 K RON▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | 532,1 K RON | |
| 58 | 58.ALBERTO & LILI CONSTRUCT S.R.L.= | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 813,4 K RON▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 504,4 K RON | |
| 59 | 59.UNIVERSAL NIK CONSTRUCT S.R.L.▲ 22 | Sat Perişoru, Comuna Perişoru, Călăraşi | 796,9 K RON▲ 125,2 % | ▲ 125,2 % | 57,2 K RON | |
| 60 | 60.VI CONS GROUP SRL= | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 790,3 K RON▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 295 K RON | |
| 61 | 61.FEJ SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 765,3 K RON▲ 8.593,4 % | ▲ 8.593,4 % | 125,4 K RON | |
| 62 | 62.PELIVAN SRL▲ 6 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 748,3 K RON▲ 59,6 % | ▲ 59,6 % | 552,5 K RON | |
| 63 | 63.ORESTEES TEAM SRL= | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 736,7 K RON▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 378,8 K RON | |
| 64 | 64.CONTEC BUILDING S.R.L.▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 727,3 K RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 226 K RON | |
| 65 | 65.POP ALI CONSTRUCT SRL▼ 17 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 712,2 K RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 14,4 K RON | |
| 66 | 66.LUPU BETONISTUL SRL▼ 11 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 706,9 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 600,2 K RON | |
| 67 | 67.IRON & STEEL DESIGN S.R.L.▼ 1 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 700,2 K RON▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 228,6 K RON | |
| 68 | 68.E - CONCEPT PROIECT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 688,3 K RON▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 9,3 K RON | |
| 69 | 69.IMS PLAST RESEARCH S.R.L.nou | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 659,4 K RON▲ 1.180,4 % | ▲ 1.180,4 % | 358,3 K RON | |
| 70 | 70.VOICU MARIAN CONSTRUCT S.R.L.▲ 74 | Sat Stancea, Comuna Spanţov, Călăraşi | 630,5 K RON▲ 378,6 % | ▲ 378,6 % | 325,5 K RON | |
| 71 | 71.PERFECT WORK CERNICA SRL▲ 4 | Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 603 K RON▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | 248,2 K RON | |
| 72 | 72.ZAN & PATRY CONSTRUCT S.R.L.▲ 98 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 602,1 K RON▲ 585,7 % | ▲ 585,7 % | 313,6 K RON | |
| 73 | 73.DEMOS CONCEPT CONSTRUCT S.R.L.▲ 162 | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Călăraşi | 595,6 K RON— | — | 369,9 K RON | |
| 74 | 74.GUGIU CONSTRUCT SRL▼ 23 | Sat Dorobanţu, Comuna Dorobanţu, Călăraşi | 591,9 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 221,3 K RON | |
| 75 | 75.CIMERA STEP CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 567,7 K RON— | — | — | 224,3 K RON |
| 76 | 76.FLAVYDANY CONCEPT S.R.L.▲ 101 | Sat Aprozi, Oraş Budeşti, Călăraşi | 556,2 K RON▲ 585,9 % | ▲ 585,9 % | 335,5 K RON | |
| 77 | 77.CRISTALROM CONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 555,9 K RON▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 74 K RON | |
| 78 | 78.EXPO CONSTRUCT S.R.L.▲ 107 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 551,2 K RON▲ 864,3 % | ▲ 864,3 % | 434,6 K RON | |
| 79 | 79.KAROM CONSTRUCT MOBIL SRL▼ 17 | Sat Plumbuita, Comuna Tămădău Mare, Călăraşi | 537,5 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -106,3 K RON | |
| 80 | 80.POHA GRUP SRL▼ 62 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 527,9 K RON▼ 74,9 % | ▼ 74,9 % | 41,9 K RON | |
| 81 | 81.ROVISA DECOR SRL▼ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 517,5 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 162,2 K RON | |
| 82 | 82.MALEX BYG PREST S.R.L.▼ 47 | Sat Rasa, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 492,5 K RON▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | -546,6 K RON | |
| 83 | 83.MOZAIC SRL▲ 152 | Sat Lehliu, Comuna Lehliu, Călăraşi | 491,8 K RON— | — | 3,2 K RON | |
| 84 | 84.TOPSIDE WELLNESS S.R.L.▼ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 482,5 K RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 249,7 K RON | |
| 85 | 85.SARAEMANUEL S.R.L.▲ 42 | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Călăraşi | 472,8 K RON▲ 164,9 % | ▲ 164,9 % | 414,3 K RON | |
| 86 | 86.CHEMANA CONSTRUCT SRL▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 445 K RON▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 50,4 K RON | |
| 87 | 87.FLOMER COM CONSTRUCT S.R.L.▲ 31 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 426,9 K RON▲ 107,8 % | ▲ 107,8 % | 67,2 K RON | |
| 88 | 88.LORIMAR CONSTRUCT SRL▲ 8 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 423 K RON▲ 49 % | ▲ 49 % | 345,2 K RON | |
| 89 | 89.PROFICONSTRUCTPLUS S.R.L.▲ 79 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 405,3 K RON▲ 359,5 % | ▲ 359,5 % | 164,5 K RON | |
| 90 | 90.BALANŢ PREST SRL▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 396,4 K RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 129,8 K RON | |
| 91 | 91.TOTAL SOFT CONSTRUCTION S.R.L.nou | Sat Şoldanu, Comuna Şoldanu, Călăraşi | 378,9 K RON— | — | 345,4 K RON | |
| 92 | 92.BOTEANU PRO CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Călăraşi | 376,4 K RON— | — | — | 202,7 K RON |
| 93 | 93.MAVE ENGINEERING S.R.L.▼ 13 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 359,3 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 7,6 K RON | |
| 94 | 94.STOICA CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 358,9 K RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 309 RON | |
| 95 | 95.ADEMAR ISRAEL S.R.L.▲ 132 | Sat Alexandru Odobescu, Comuna Alexandru Odobescu, Călăraşi | 349,5 K RON▲ 5.725,2 % | ▲ 5.725,2 % | 4,8 K RON | |
| 96 | 96.GRAND CONSTRUCT SRL▼ 74 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 342,2 K RON▼ 79 % | ▼ 79 % | -321,9 K RON | |
| 97 | 97.ION LENUŢA CONSTRUCT SRL▼ 18 | Sat Aprozi, Oraş Budeşti, Călăraşi | 340,4 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 256,8 K RON | |
| 98 | 98.REAL CONSTRUCT SRL▲ 91 | Sat Stancea, Comuna Spanţov, Călăraşi | 340,1 K RON▲ 551 % | ▲ 551 % | 306,1 K RON | |
| 99 | 99.INTER MEGA CONSTRUCT SRL▼ 47 | Sat Bogdana, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 333 K RON▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | -237,1 K RON | |
| 100 | 100.GOART CONSTRUCT LUX S.R.L.▲ 104 | Sat Mânăstirea, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 325,4 K RON▲ 787 % | ▲ 787 % | 171,3 K RON |