Top 100 firme — Învățământ, Buzău după cifră de afaceri în 2020
103 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 11 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 1,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MONDO CONSULT SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 1,4 mil. RON▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 483,7 K RON | |
| 2 | 2.CENTRUL DE FORMARE ŞI CONSULTANŢĂ PRIMA SCOOL SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 1,4 mil. RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 83,3 K RON | |
| 3 | 3.BIO NATURA ORGANIC SRLnou | Sat Bozioru, Comuna Bozioru, Buzău | 850,9 K RON▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 344,4 K RON | |
| 4 | 4.PROMETEU FORMPROF S.R.L.▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 798 K RON▲ 35 % | ▲ 35 % | 422,2 K RON | |
| 5 | 5.LADY BIRD SRL▲ 1 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 556,8 K RON▲ 37 % | ▲ 37 % | 111,5 K RON | |
| 6 | 6.ADEONA KINDERGARTEN SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 531,9 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 95,4 K RON | |
| 7 | 7.EDUMAGIC SOLUTIONS S.R.L.▲ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 292,6 K RON▲ 114,4 % | ▲ 114,4 % | 163,5 K RON | |
| 8 | 8.YUL PILOTAJ SRL= | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 280,7 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 25,6 K RON | |
| 9 | 9.OLIMP NET SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 267,4 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 15,3 K RON | |
| 10 | 10.ANDELI FLOWERS SRL▲ 31 | Municipiul Buzău, Buzău | 252,6 K RON▲ 228,4 % | ▲ 228,4 % | 39 K RON | |
| 11 | 11.UFO TRANS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 213,5 K RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 36 K RON | |
| 12 | 12.DRIVE PROF SRL▼ 3 | Sat Căldăruşa, Comuna Cernăteşti, Buzău | 207,3 K RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 800 RON | |
| 13 | 13.IMBUS COMPROD SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 191,9 K RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 9,7 K RON | |
| 14 | 14.ANADOT 2007 SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 191,3 K RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 137,3 K RON | |
| 15 | 15.STR DEEA DRIVER S.R.L.▼ 5 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 186,3 K RON▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | -39,7 K RON | |
| 16 | 16.PILOTAJ PROF SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 178,4 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 57,7 K RON | |
| 17 | 17.TECHWAYS SUPPORT SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 172,6 K RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 163,7 K RON | |
| 18 | 18.NOVA VET 2007 SRL▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 148,3 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 62,2 K RON | |
| 19 | 19.O ŞANSĂ ÎN PLUS SRL▼ 4 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 128,2 K RON▼ 33 % | ▼ 33 % | 1 K RON | |
| 20 | 20.CENTRUL DE FORMARE PROFESIONALĂ CFP ITACA SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 127,1 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 94,6 K RON | |
| 21 | 21.EST FORUM CONSULT SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 126,9 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 81,6 K RON | |
| 22 | 22.REMOTE LABS S.R.L.▲ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 125,9 K RON▲ 74,4 % | ▲ 74,4 % | -9 K RON | |
| 23 | 23.DARIAN MIXT GRUP SRL▼ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 124,7 K RON▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 18,1 K RON | |
| 24 | 24.FAVORIT DRIVER SRL▲ 11 | Sat Movila Banului, Comuna Movila Banului, Buzău | 122,1 K RON▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | -98,7 K RON | |
| 25 | 25.SYDERAL SEEN DRIVE SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 121,2 K RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 17,9 K RON | |
| 26 | 26.KING DRIVE BC SRL▼ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 114,5 K RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 15,4 K RON | |
| 27 | 27.AFTER SCHOOL KARATE SRL▼ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 108,9 K RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 26,4 K RON | |
| 28 | 28.AUTO MYH SERV 07 SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 107,8 K RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 688 RON | |
| 29 | 29.TEHNOLOGIC RB S.R.L.▼ 3 | Sat Valea Salciilor, Comuna Tisău, Buzău | 101,6 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 545 RON | |
| 30 | 30.SCOP MOTIVAŢIE SUCCES SRL▲ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 91,5 K RON▲ 39 % | ▲ 39 % | 57,1 K RON | |
| 31 | 31.CENTRUL DE PREGATIRE SI PERFECTIONARE RED CAR S.R.L.▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 90,8 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -2,1 K RON | |
| 32 | 32.TOPP ANDURANT DRIVER S.R.L.▲ 42 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 86,4 K RON— | — | -45,1 K RON | |
| 33 | 33.CENTRUL DE FOTBAL NCD BAGHILOVICI S.R.L.▲ 41 | Municipiul Buzău, Buzău | 86,3 K RON— | — | 1,8 K RON | |
| 34 | 34.CENTRUL EDUCATIONAL EDUTEKA S.R.L.▲ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 69 K RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 27,3 K RON | |
| 35 | 35.MASTER COM SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 68,5 K RON▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | -13,2 K RON | |
| 36 | 36.DRIVING SCHOOL ELERON S.R.L.▲ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 63,4 K RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | -38,5 K RON | |
| 37 | 37.FOXX TRAINING SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 62,3 K RON▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 35 K RON | |
| 38 | 38.HOUSE OF BEAUTY WOMAN S.R.L.▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 62 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 7,1 K RON | |
| 39 | 39.IDEAL DETECTIV SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 61,9 K RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 18,7 K RON | |
| 40 | 40.LADYBUG RED SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 56,7 K RON▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 5,6 K RON | |
| 41 | 41.SMART SCHOOL SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 56,4 K RON▼ 27 % | ▼ 27 % | -2,5 K RON | |
| 42 | 42.MARILU AFTER SCHOOL S.R.L.▲ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 56 K RON▲ 95,7 % | ▲ 95,7 % | -32,2 K RON | |
| 43 | 43.FIVE STEPS AFTER SCHOOL SRL▼ 29 | Municipiul Buzău, Buzău | 55,6 K RON▼ 71,1 % | ▼ 71,1 % | -5,9 K RON | |
| 44 | 44.GLOBE SYS COMPUTERS SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 52,2 K RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 9,3 K RON | |
| 45 | 45.INTERNATIONAL SECURITY MANAGEMENT SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 47,9 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 29 K RON | |
| 46 | 46.LOR'S LIC EDUCATIONAL S.R.L.▲ 25 | Municipiul Buzău, Buzău | 43,1 K RON▲ 2.772,3 % | ▲ 2.772,3 % | -7 K RON | |
| 47 | 47.CENTRUL INTERNAŢIONAL DE FORMARE PENTRU MEDICINĂ COMPLEMENTARĂ / ALTERNATIVĂ SRL▲ 1 | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 43 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 77 RON | |
| 48 | 48.CENTRUL EDUCATIONAL COLOR-POP S.R.L.▲ 26 | Municipiul Buzău, Buzău | 41 K RON— | — | -12 K RON | |
| 49 | 49.TENNIS CLUB FOR TEEN S.R.L.▲ 11 | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 38,8 K RON▲ 249,9 % | ▲ 249,9 % | 18,6 K RON | |
| 50 | 50.DARIAN MIXT GENERAL SRL▼ 19 | Municipiul Buzău, Buzău | 35,1 K RON▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | 23,1 K RON | |
| 51 | 51.WEE DANCE X-ZONE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,9 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 17,8 K RON | |
| 52 | 52.RIAS EDUCATION S.R.L.▲ 10 | Sat Bratileşti, Comuna Brăeşti, Buzău | 30,5 K RON▲ 216,7 % | ▲ 216,7 % | 20,3 K RON | |
| 53 | 53.ROBTHEO LANGUAGE CENTER S.R.L.▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 26,3 K RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | -20,7 K RON | |
| 54 | 54.6TH SENSE YOGA STUDIO S.R.L.▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 23,4 K RON▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 7,8 K RON | |
| 55 | 55.NEXT STEPS AFTER SCHOOL SRL▼ 33 | Municipiul Buzău, Buzău | 23,2 K RON▼ 83,6 % | ▼ 83,6 % | -36,7 K RON | |
| 56 | 56.AHA DRIVE SRL▼ 7 | Sat Lipia, Comuna Merei, Buzău | 20,4 K RON▼ 51,5 % | ▼ 51,5 % | -19,4 K RON | |
| 57 | 57.TOP ECONOMY CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 15,8 K RON— | — | — | 9,2 K RON |
| 58 | 58.CENTRUL DE STUDII PSIHOCOMPORTAMENTALE ANALITICA SRL▲ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 14,8 K RON▲ 428,6 % | ▲ 428,6 % | -14,6 K RON | |
| 59 | 59.TALENT SOFT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 13,6 K RON— | — | — | 10,6 K RON |
| 60 | 60.IDEAL CENTER QUALIFICATION S.R.L.▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 11,8 K RON▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | 6,6 K RON | |
| 61 | 61.CĂSUȚA MINUNATELOR POVEȘTI S.R.L.▼ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 11 K RON▼ 81,5 % | ▼ 81,5 % | -97,1 K RON | |
| 62 | 62.HANDS OF HOPE S.R.L.nou | Sat Pitulicea, Comuna Glodeanu Sărat, Buzău | 6,9 K RON— | — | — | 3,7 K RON |
| 63 | 63.MRS ART DANCE SRL▼ 8 | Sat Dâmbroca, Comuna Săgeata, Buzău | 6 K RON▼ 78,7 % | ▼ 78,7 % | -151 RON | |
| 64 | 64.MAGIA SUNETULUI MUZICII S.R.L.= | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 5,8 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 5,3 K RON | |
| 65 | 65.VIVA DISCENDO CONSULT S.R.L.nou | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 4,9 K RON— | — | — | 4,4 K RON |
| 66 | 66.CUORE DI BAMBINO SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 4,2 K RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | -19,5 K RON | |
| 67 | 67.GARANT SOLUTIONS SRLnou | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 4,1 K RON▼ 61,2 % | ▼ 61,2 % | -579 RON | |
| 68 | 68.FIERY CRYSTAL X S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 4 K RON— | — | — | -3,4 K RON |
| 69 | 69.DNL GRUP SRL▼ 42 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,5 K RON▼ 96,9 % | ▼ 96,9 % | -8,8 K RON | |
| 70 | 70.TECH CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,5 K RON▼ 30 % | ▼ 30 % | 2,2 K RON | |
| 71 | 71.VOICU PROGRAME SRL-D▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 3 K RON▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 2,6 K RON | |
| 72 | 72.VICOR MOISE SERVICES S.R.L.▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 3 K RON▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 1,3 K RON | |
| 73 | 73.EDU CREATIVE WORKSHOP S.R.L.▲ 1 | Sat Varlaam, Comuna Gura Teghii, Buzău | 2,6 K RON— | — | 1,5 K RON | |
| 74 | 74.SIMISINOV ERGASIA S.R.L.▼ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,5 K RON▼ 90,8 % | ▼ 90,8 % | 1,6 K RON | |
| 75 | 75.BEST TEACHERS CO SRL▼ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,1 K RON▼ 79 % | ▼ 79 % | 1 K RON | |
| 76 | 76.MATEMATICA PENTRU TOŢI S.R.L.▼ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,4 K RON▼ 72,5 % | ▼ 72,5 % | -440 RON | |
| 77 | 77.CLUB OCEANIC BLUE S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 1,3 K RON— | — | — | 911 RON |
| 78 | 78.NEXT PROFESSIONAL FLUENTU S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 550 RON— | — | — | 533 RON |
| 79 | 79.PROTEHNICA TRAINING S.R.L.▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 500 RON▼ 50 % | ▼ 50 % | 1,5 K RON | |
| 80 | 80.AMAZING TEENS S.R.L.nou | Sat Bălăceanu, Comuna Bălăceanu, Buzău | 411 RON— | — | — | -7,6 K RON |
| 81 | 81.WORKSHOP MEDITATII & CREATIE S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 240 RON— | — | — | -5,2 K RON |
| 82 | 82.CONTA PRO SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 83 | 83.SERENA 2005 SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 0 RON— | — | -86 RON | |
| 84 | 84.ANCHOR TRAINING & DEVELOPMENT SRL▼ 10 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 85 | 85.ADR PROFESSIONAL TRAINING SRL▼ 27 | Municipiul Buzău, Buzău | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 86 | 86.O ŞANSĂ ÎN PLUS CONSULT SRL▼ 12 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 0 RON— | — | -16,8 K RON | |
| 87 | 87.CENTRUL DE FORMARE TEHNICĂ CENFORT SRL▼ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 88 | 88.ART&CULTURE INTERFERENCE SRL-D▼ 14 | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 89 | 89.MEDIA DIPLOMATIC INVEST SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 0 RON— | — | -45,3 K RON | |
| 90 | 90.FEDERAL MOGUL SRL▼ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 0 RON— | — | -482 RON | |
| 91 | 91.ASBAN TOTAL TRANS S.R.L.▼ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 0 RON— | — | -13,9 K RON | |
| 92 | 92.PICK-A-BOOK S.R.L.▼ 25 | Municipiul Buzău, Buzău | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -5,6 K RON | |
| 93 | 93.NON-STOP TEACHING S.R.L.-D.▼ 19 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 94 | 94.PROIECT ROFORED S.R.L.▼ 20 | Sat Padina, Comuna Padina, Buzău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 95 | 95.VALDUCRI S.R.L.▼ 21 | Sat Dealul Viei, Comuna Merei, Buzău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 96 | 96.REMINDER ROMANIA S.R.L.▼ 22 | Sat Zăpodia, Comuna Cozieni, Buzău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 97 | 97.NECVISION SPORT S.R.L.▼ 24 | Sat Valea Râmnicului, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 98 | 98.ALINA ZEST YOGA S.R.L.nou | Sat Aldeni, Comuna Cernăteşti, Buzău | 0 RON— | — | — | -1,2 K RON |
| 99 | 99.SIA LOGI KIDS S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 100 | 100.ALTED TEACHERS S.R.L.nou | Sat Ruşeţu, Comuna Ruşeţu, Buzău | 0 RON— | — | — | -10 RON |
Codurile CAEN din învățământ — Buzău
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
82 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
18 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
6 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 8531
Învățământ secundar general
1 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
18 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
1 firme · 206,1 K RON
CAEN 8520
Învățământ primar
1 firme · 150,6 K RON
CAEN 8561
Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
1 firme · 130,5 K RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
10 firme · 129,5 K RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
1 firme · 54 K RON