Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Buzău după cifră de afaceri în 2013
166 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 21,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 31,9 K RON, iar liderul atinge 2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.METINOX S.R.L.▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 2 mil. RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 23,1 K RON | |
| 2 | 2.PROXIMUS BROKER DE ASIGURĂRI SRL▲ 96 | Municipiul Buzău, Buzău | 2 mil. RON▲ 7.352,5 % | ▲ 7.352,5 % | 105,2 K RON | |
| 3 | 3.POWER TITAN RISC SRLnou | Sat Cândeşti, Comuna Verneşti, Buzău | 957,6 K RON— | — | — | 2,4 K RON |
| 4 | 4.ASIMIL TOTAL PROSPER S.R.L.= | Municipiul Buzău, Buzău | 880,1 K RON▲ 21 % | ▲ 21 % | 125,2 K RON | |
| 5 | 5.CONSIG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 866,5 K RON▼ 24 % | ▼ 24 % | 25,2 K RON | |
| 6 | 6.TITAN CORPORATION SRL▲ 122 | Sat Cândeşti, Comuna Verneşti, Buzău | 647,1 K RON— | — | 38 K RON | |
| 7 | 7.CASA PRIETENIEI IFN SRL▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 621,2 K RON▲ 82,5 % | ▲ 82,5 % | 235,2 K RON | |
| 8 | 8.SEPTIMA SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 544,5 K RON▲ 58 % | ▲ 58 % | 106,3 K RON | |
| 9 | 9.CASA DE SCHIMB VALUTAR DOMA SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 480,8 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 17,3 K RON | |
| 10 | 10.AMBRA IFN SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 456,6 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 228,4 K RON | |
| 11 | 11.TRANS POPESCU 2001 IFN SRL▼ 2 | Sat Zoreşti, Comuna Verneşti, Buzău | 419,7 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 110,6 K RON | |
| 12 | 12.AVAL SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 365,7 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 25,2 K RON | |
| 13 | 13.TM PROCREDIT IFN SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 332 K RON▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 74,9 K RON | |
| 14 | 14.CARMEN AMANET SRL▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 304,1 K RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 221,6 K RON | |
| 15 | 15.LIV LYNE SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 297,7 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 230 K RON | |
| 16 | 16.IOMIBIANDRA SRL▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 290,4 K RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 109,1 K RON | |
| 17 | 17.PLANTASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 13 | Sat Joseni, Comuna Berca, Buzău | 285,3 K RON▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 150,7 K RON | |
| 18 | 18.ETICASIG VRAPCIU AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 280,2 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 80,7 K RON | |
| 19 | 19.ALEMAR TRANSCASH SRL▲ 32 | Municipiul Buzău, Buzău | 271,2 K RON▲ 165,5 % | ▲ 165,5 % | 70,3 K RON | |
| 20 | 20.PERFECT ASIG 2004 AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 266,9 K RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 783 RON | |
| 21 | 21.ANTONIA GOLD 2005 SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 254,2 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 116,2 K RON | |
| 22 | 22.SERVICE LYNE SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 253,3 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 205,4 K RON | |
| 23 | 23.AMIGO S COMIMEX I F N SRL▼ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 252,1 K RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 82,5 K RON | |
| 24 | 24.MILIONUL SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 250,8 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 70 K RON | |
| 25 | 25.SIMANCA AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 249,1 K RON▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 612 RON | |
| 26 | 26.AMA SERV IFN SRL▼ 4 | Sat Dogari, Comuna Beceni, Buzău | 247 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 156,6 K RON | |
| 27 | 27.NGI PROF AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 62 | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 238,1 K RON▲ 570,2 % | ▲ 570,2 % | 92,6 K RON | |
| 28 | 28.INTASIG NICOLAE AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Sat Lunca Frumoasă, Comuna Pîrscov, Buzău | 234,8 K RON— | — | — | 89,9 K RON |
| 29 | 29.ADLI 94 SRL▼ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 211,2 K RON▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 164,9 K RON | |
| 30 | 30.CASA DE AMANET ANTIC IFN SRL▲ 12 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 203,5 K RON▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 191,7 K RON | |
| 31 | 31.AMADEUS CREDIT SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 203,1 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 82,6 K RON | |
| 32 | 32.DELTA BUSINESS GROUP SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 197,2 K RON▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 50,1 K RON | |
| 33 | 33.DONA SAFE SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 194,6 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 38,5 K RON | |
| 34 | 34.67 CCR IMPEX IFN SRL▲ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 194,2 K RON▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 66,6 K RON | |
| 35 | 35.RBK GOLD MAGAZIN SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 186,5 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 67,9 K RON | |
| 36 | 36.ONEST LAUR LINE IFN SRL▲ 72 | Municipiul Buzău, Buzău | 183,8 K RON▲ 990,3 % | ▲ 990,3 % | 143,9 K RON | |
| 37 | 37.LORIMIN SRL▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 168,6 K RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 119 K RON | |
| 38 | 38.EUŞOR CONSULTING SRL▲ 52 | Municipiul Buzău, Buzău | 164,5 K RON▲ 378,2 % | ▲ 378,2 % | 126 K RON | |
| 39 | 39.ARANEEA AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 27 | Municipiul Buzău, Buzău | 163,8 K RON▲ 127,7 % | ▲ 127,7 % | 94,8 K RON | |
| 40 | 40.INTER ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 163 K RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 80,1 K RON | |
| 41 | 41.LIDIA VÎJÎIAC CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 76 | Municipiul Buzău, Buzău | 150,9 K RON▲ 1.540,2 % | ▲ 1.540,2 % | 94,4 K RON | |
| 42 | 42.KING SLICK CREATIVI SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 148 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 111,6 K RON | |
| 43 | 43.ASIPO ASSET SRL▼ 32 | Municipiul Buzău, Buzău | 147,5 K RON▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | 29,1 K RON | |
| 44 | 44.I & C ZACHE IFN SRL▼ 17 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 144,1 K RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 73,7 K RON | |
| 45 | 45.LUCIAN AMANET SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 142,2 K RON▲ 66,8 % | ▲ 66,8 % | 66 K RON | |
| 46 | 46.RISCASIG INVEST 2019 S.R.L.▲ 58 | Sat Merei, Comuna Merei, Buzău | 141,1 K RON▲ 550,4 % | ▲ 550,4 % | 112,7 K RON | |
| 47 | 47.FULL FAN SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 139,4 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 80 K RON | |
| 48 | 48.GOLDBOX AMANET S.R.L.▼ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 135,1 K RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 59,7 K RON | |
| 49 | 49.EXCLUSIV DIAMANTUL ROSU SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 132,1 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 29,4 K RON | |
| 50 | 50.CM CONSCRED SRL▲ 78 | Municipiul Buzău, Buzău | 124,8 K RON— | — | 116,7 K RON | |
| 51 | 51.ANIVA CREDO IFN SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 122,7 K RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 49,9 K RON | |
| 52 | 52.BARAS COM IFN SRL▼ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 122 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 42,1 K RON | |
| 53 | 53.S&D NADIA SRL▼ 22 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 112,5 K RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | -80,7 K RON | |
| 54 | 54.CLAMIT ASSESSMENT UNIT SRL▼ 2 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 102,5 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 24 K RON | |
| 55 | 55.PETREASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 2 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 99,5 K RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 43,9 K RON | |
| 56 | 56.ADLI 95 IFN SRL▲ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 97,8 K RON▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 86,3 K RON | |
| 57 | 57.ROMASIG STEEL COMPANY ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 38 | Municipiul Buzău, Buzău | 92,2 K RON▼ 66,4 % | ▼ 66,4 % | -3 K RON | |
| 58 | 58.CRIDANI MINICREDIT SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 90,7 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 30,2 K RON | |
| 59 | 59.DROBASIG CONSULTING SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 88,3 K RON— | — | — | 67,5 K RON |
| 60 | 60.ORMAG IFN SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 82,7 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 17,5 K RON | |
| 61 | 61.CASA CRISANDRA IFN SRL▲ 67 | Municipiul Buzău, Buzău | 75,4 K RON— | — | -5,1 K RON | |
| 62 | 62.RONI FUMED SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 75,4 K RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 10,5 K RON | |
| 63 | 63.DENISTAR IFN SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 74,3 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 25,1 K RON | |
| 64 | 64.OPUS GARANT AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 73,9 K RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 14,7 K RON | |
| 65 | 65.MADICAR AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 34 | Municipiul Buzău, Buzău | 73,6 K RON▲ 176 % | ▲ 176 % | 25,4 K RON | |
| 66 | 66.SHINE VIOLET SRL▼ 32 | Municipiul Buzău, Buzău | 72,6 K RON▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | -18,8 K RON | |
| 67 | 67.GEMA PROFINVEST AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 69,7 K RON▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 20,8 K RON | |
| 68 | 68.VERY ASIG CONSULTING GROUP SRL▲ 19 | Municipiul Buzău, Buzău | 67,5 K RON▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 9,2 K RON | |
| 69 | 69.DSMA INS COMPLET S.R.L.▲ 59 | Municipiul Buzău, Buzău | 66,1 K RON— | — | -605 RON | |
| 70 | 70.OMNIA RISC ASIG ASISTENT IN BROKERAJ SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 64,6 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 30,6 K RON | |
| 71 | 71.BRILIANT IFN SRL▼ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 61,4 K RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 13,4 K RON | |
| 72 | 72.RS TEHNOACCENT SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 60 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 33,4 K RON | |
| 73 | 73.DG STIL CONSTRUCT SRL▼ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 59,9 K RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | -28,6 K RON | |
| 74 | 74.CLAMAR CONSULT AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Sat Cândeşti, Comuna Verneşti, Buzău | 59,9 K RON— | — | — | -25,7 K RON |
| 75 | 75.IFN MONDO INVEST SRL▼ 26 | Municipiul Buzău, Buzău | 59,8 K RON▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 5,9 K RON | |
| 76 | 76.EUROCREDIT TIC TAC SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 58,3 K RON— | — | -20,7 K RON | |
| 77 | 77.NIRO INF GOLDING S.R.L.▼ 39 | Municipiul Buzău, Buzău | 58,2 K RON▼ 63,5 % | ▼ 63,5 % | -2,2 K RON | |
| 78 | 78.IMAX GOLD SRL▼ 14 | Sat Săpoca, Comuna Săpoca, Buzău | 57,5 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 26 K RON | |
| 79 | 79.DAFIMED DIAGNOSIS SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 55,7 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 18,5 K RON | |
| 80 | 80.GLOBUS AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 13 | Sat Recea, Comuna Bisoca, Buzău | 54,5 K RON▲ 72 % | ▲ 72 % | 13,9 K RON | |
| 81 | 81.ABR ASIG AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 54,4 K RON— | — | — | 41,2 K RON |
| 82 | 82.M&G SORANA IFN SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 51,8 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -4,7 K RON | |
| 83 | 83.NANDRA COSMIC SRL▼ 46 | Municipiul Buzău, Buzău | 51,4 K RON▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | 26,5 K RON | |
| 84 | 84.DORU AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 51,3 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 19,5 K RON | |
| 85 | 85.CASA DE AMANET VIITOR I SRL▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 49,4 K RON▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 27 K RON | |
| 86 | 86.IOANA CORPS SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 48,9 K RON▲ 97,4 % | ▲ 97,4 % | 24,8 K RON | |
| 87 | 87.ELLA MONTIEN IFN SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 45,8 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 5,9 K RON | |
| 88 | 88.ZALEASIG SRL▲ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 45,3 K RON▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 13,7 K RON | |
| 89 | 89.GEONICSIL CREDIT SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 42,7 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 29,6 K RON | |
| 90 | 90.MARATON IORGA IFN SRL▼ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,5 K RON▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 10,2 K RON | |
| 91 | 91.BIJU ELECTRONIC IFN SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 39,7 K RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 7,4 K RON | |
| 92 | 92.NOVA AMADEUS CREDIT LINE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 38,9 K RON— | — | — | -12,9 K RON |
| 93 | 93.VICTORIA AGENT DE ASIGURĂRI SRL▼ 2 | Sat Măteşti, Comuna Săpoca, Buzău | 35,5 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 24,8 K RON | |
| 94 | 94.CREDEXIM M & L SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 34,1 K RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | -8,6 K RON | |
| 95 | 95.TOP AMERICAN GOLD SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 33,7 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 16,8 K RON | |
| 96 | 96.PRUDENT INSURANCE AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 24 | Sat Merei, Comuna Merei, Buzău | 33,3 K RON▼ 45 % | ▼ 45 % | -58 K RON | |
| 97 | 97.MASTER DAV AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 33,1 K RON— | — | — | 228 RON |
| 98 | 98.RONIVAS SRL▼ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 32,6 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | -4 K RON | |
| 99 | 99.GELD NIVARO CREDIT SRL▼ 11 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 32,1 K RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 14 K RON | |
| 100 | 100.IDEAL TREND ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 31,9 K RON▲ 211,7 % | ▲ 211,7 % | 4,2 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Buzău
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
76 firme · 41 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
58 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
15 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
3 firme · 855,8 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
5 firme · 691,4 K RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
4 firme · 572,5 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
2 firme · 0 RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
4 firme · 0 RON