Top 100 firme — Activități ale unităților mobile de alimentație, Buzău după cifră de afaceri în 2020
167 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 93,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 46,4 K RON, iar liderul atinge 14,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COMERCIAL IOMAR SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 14,6 mil. RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 874,8 K RON | |
| 2 | 2.SIM BLUE TAG SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 8,7 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 2 mil. RON | |
| 3 | 3.CRISTIM PRODCOM SRL= | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 6,9 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 199,7 K RON | |
| 4 | 4.CIP COM 2003 SRL= | Sat Măgura, Comuna Măgura, Buzău | 4,4 mil. RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 1,3 mil. RON | |
| 5 | 5.TOLEDO INTERNATIONAL SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 4 mil. RON▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | -16,7 K RON | |
| 6 | 6.TRANSCURIER SRL▲ 5 | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 3,5 mil. RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 884,6 K RON | |
| 7 | 7.ECOSPRINT 78 SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,3 mil. RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | -219,1 K RON | |
| 8 | 8.COMAN STEFANO ANTONIA S.R.L.▲ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,4 mil. RON▲ 92,8 % | ▲ 92,8 % | 632,7 K RON | |
| 9 | 9.MERIDIAN M I 92 SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,3 mil. RON▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | 488,1 K RON | |
| 10 | 10.ALL COFFE FOR ALL SRL▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 2 mil. RON▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 556,9 K RON | |
| 11 | 11.MOARA DRAGAICILOR SRL▼ 1 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 1,6 mil. RON▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | -17,4 K RON | |
| 12 | 12.CLUB MAX SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,6 mil. RON▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | 157,9 K RON | |
| 13 | 13.PERLA VENUS RESIDENCE S.R.L.▲ 4 | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 1,6 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 412,6 K RON | |
| 14 | 14.MERCUR COMEX SRLnou | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 1,6 mil. RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -441 K RON | |
| 15 | 15.ALSAJ FOOD & DRINK SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,6 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 52,3 K RON | |
| 16 | 16.COM AURAS SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,5 mil. RON▼ 57,3 % | ▼ 57,3 % | 118,8 K RON | |
| 17 | 17.MARY PROD 95 SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,5 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 5 K RON | |
| 18 | 18.AVS STEFFY CONCEPT SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,4 mil. RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 77,5 K RON | |
| 19 | 19.GREEN GARDEN CORPORATION SRL▲ 9 | Sat Păltineni, Oraş Nehoiu, Buzău | 1,2 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 362,6 K RON | |
| 20 | 20.PANDA GRILL EXPRESS SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,2 mil. RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 289,9 K RON | |
| 21 | 21.FOOD & PIZZA DISTRIBUTION SRL= | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 1 mil. RON▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | -272,7 K RON | |
| 22 | 22.AL SALIMY AUTENTIC KEBAB SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1 mil. RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 133,3 K RON | |
| 23 | 23.FOREVER HAPPY BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 963,7 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 260,8 K RON | |
| 24 | 24.SERVICE INTER PROD 95 SRL▼ 1 | Sat Şarânga, Comuna Pietroasele, Buzău | 759,5 K RON▼ 46 % | ▼ 46 % | -103,2 K RON | |
| 25 | 25.NOUA GENERATIE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 711,9 K RON— | — | 72,7 K RON | |
| 26 | 26.PIZZA AL FORNO CDM SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 695,2 K RON▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | -212 K RON | |
| 27 | 27.MIDIANDRA DUO SRL▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 685,1 K RON▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 86,7 K RON | |
| 28 | 28.ŞOLEA IDMA S.R.L.nou | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 676,6 K RON— | — | — | -77 K RON |
| 29 | 29.VENTURA MOBIL TEAM SRL▼ 9 | Sat Săpoca, Comuna Săpoca, Buzău | 665,6 K RON▼ 57,2 % | ▼ 57,2 % | -129,8 K RON | |
| 30 | 30.PROD LEMN JR SRLnou | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 658,7 K RON▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | -43,5 K RON | |
| 31 | 31.DELADEC BUN SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 647,8 K RON▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 312,9 K RON | |
| 32 | 32.OVIDIU SA▲ 5 | Sat Căldaruşeanca, Comuna Glodeanu Sărat, Buzău | 642,4 K RON▼ 35 % | ▼ 35 % | 89,4 K RON | |
| 33 | 33.TERMO PROD NV SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 611,9 K RON▼ 46 % | ▼ 46 % | -57,9 K RON | |
| 34 | 34.ACTIV EVOLIRIA SRL▲ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 600,7 K RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 115 K RON | |
| 35 | 35.RESTAURANT SPĂTARU SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 596 K RON▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | -118,2 K RON | |
| 36 | 36.HAPPY PIZZA SUPERTIMES S.R.L.▲ 5 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 595,2 K RON▼ 16 % | ▼ 16 % | -246,5 K RON | |
| 37 | 37.BRINTEX COMACTIV SRL▼ 24 | Municipiul Buzău, Buzău | 595,1 K RON▼ 66,9 % | ▼ 66,9 % | -173,7 K RON | |
| 38 | 38.COMPLEX MARIAGE SRL▼ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 580,1 K RON▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | -56,7 K RON | |
| 39 | 39.UNIQUE SIMPLE TASTE S.R.L.▲ 49 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 568,7 K RON▲ 830,5 % | ▲ 830,5 % | 60 K RON | |
| 40 | 40.BEST SWISS SAVEUR S.R.L.▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 524,8 K RON▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 148 K RON | |
| 41 | 41.TESS EXCLUSIV R A G INTERNAŢIONAL SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 514,2 K RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 3,5 K RON | |
| 42 | 42.CLANDESTINO PIZZA S.R.L.▲ 6 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 441,8 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 26,1 K RON | |
| 43 | 43.VLADIMAR TURISM S.R.L.= | Sat Lunca Frumoasă, Comuna Pîrscov, Buzău | 436,3 K RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 121,1 K RON | |
| 44 | 44.RALEX COM SRL▼ 6 | Sat Merei, Comuna Merei, Buzău | 433,2 K RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 78,8 K RON | |
| 45 | 45.EA CAMPUS CORPORATION SRL▼ 20 | Sat Ţinteşti, Comuna Ţinteşti, Buzău | 429,4 K RON▼ 66,9 % | ▼ 66,9 % | -112,3 K RON | |
| 46 | 46.SIMPLE GOOD TASTE S.R.L.= | Municipiul Buzău, Buzău | 423,7 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | -12,8 K RON | |
| 47 | 47.OLD TIME CAFFE CLUB PIZZA SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 397,3 K RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | -9,4 K RON | |
| 48 | 48.NEPTUN RAMNIC CARM 2 SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 381,5 K RON▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 1,3 K RON | |
| 49 | 49.ISTANBUL FOOD COMPANY S.R.L.nou | Sat Lipia, Comuna Merei, Buzău | 375,1 K RON— | — | — | -38 K RON |
| 50 | 50.DUTA FOOD DELIVERY S.R.L.▲ 50 | Municipiul Buzău, Buzău | 362,7 K RON▲ 2.135,9 % | ▲ 2.135,9 % | 114,1 K RON | |
| 51 | 51.ANDIRAL HOME DISTRIB S.R.L.nou | Sat Lunca Jariştei, Comuna Siriu, Buzău | 348,3 K RON— | — | — | 80 K RON |
| 52 | 52.N&A NEW ERA AGROIND SERV SRL▲ 42 | Sat Pogonele, Comuna Ţinteşti, Buzău | 344,4 K RON▲ 775,3 % | ▲ 775,3 % | 5,7 K RON | |
| 53 | 53.NEW GENERATION CLUB SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 327,7 K RON▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | 77,7 K RON | |
| 54 | 54.AL SALIMY RAMONA S.R.L.▲ 6 | Sat Şarânga, Comuna Pietroasele, Buzău | 298,8 K RON▲ 13 % | ▲ 13 % | -212,9 K RON | |
| 55 | 55.DALAMY IMPEX SRL▲ 54 | Municipiul Buzău, Buzău | 295,1 K RON— | — | 5 K RON | |
| 56 | 56.RESTAURANT NEW LIFE SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 278,4 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 147 RON | |
| 57 | 57.GALI PIK-NIK SRL▼ 38 | Municipiul Buzău, Buzău | 250,6 K RON▼ 84,1 % | ▼ 84,1 % | -276,8 K RON | |
| 58 | 58.CAFE JURNAL SRL▼ 8 | Sat Grebănu, Comuna Grebănu, Buzău | 241,8 K RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | -49,3 K RON | |
| 59 | 59.PIZZA MAESTRO ERIKA & RANIA S.R.L.▼ 1 | Sat Brădeanu, Comuna Brădeanu, Buzău | 227,9 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | -28 K RON | |
| 60 | 60.LA ANDREIU 2007 SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 224,8 K RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 35,8 K RON | |
| 61 | 61.MARI LUCFEST SRL▼ 5 | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 223,6 K RON▼ 20 % | ▼ 20 % | -19,5 K RON | |
| 62 | 62.IMPACT IMOBILIAR CONCEPT S.R.L.▼ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 223,4 K RON▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | -34,1 K RON | |
| 63 | 63.EDEN ALDEEA CLAUS SRL▼ 9 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 222,3 K RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 40,6 K RON | |
| 64 | 64.RĂZVAN PIZZA BUNĂ SRL▲ 4 | Sat Ojasca, Comuna Unguriu, Buzău | 222,3 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 40,4 K RON | |
| 65 | 65.GOLDEN EVENTS & CATERING S.R.L.▼ 26 | Municipiul Buzău, Buzău | 213,5 K RON▼ 75,7 % | ▼ 75,7 % | -100,4 K RON | |
| 66 | 66.RESTAURANT TDV EVENTS SRL▼ 22 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 213,5 K RON▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | 6,5 K RON | |
| 67 | 67.BISTRO RENAISSANCE DIVERS S.R.L.nou | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 209,2 K RON— | — | — | -26,1 K RON |
| 68 | 68.CASA VOICU A&G S.R.L.▲ 25 | Sat Cotorca, Comuna Glodeanu-Siliştea, Buzău | 205,8 K RON▲ 397,4 % | ▲ 397,4 % | -53,9 K RON | |
| 69 | 69.MC DIAFLOR MAC SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 202,4 K RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | -12,4 K RON | |
| 70 | 70.IDTF DAVIDEMA SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 196,9 K RON— | — | 30,7 K RON | |
| 71 | 71.MUSATINII SRL▼ 39 | Municipiul Buzău, Buzău | 191,9 K RON▼ 82,6 % | ▼ 82,6 % | -293,6 K RON | |
| 72 | 72.SAFIR MEDA SRL▼ 1 | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Buzău | 188,2 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | -42,9 K RON | |
| 73 | 73.DA LAZZARO PIZZERIA-BISTRO S.R.L.▲ 9 | Sat Zoreşti, Comuna Verneşti, Buzău | 181,2 K RON▲ 125,5 % | ▲ 125,5 % | 23,9 K RON | |
| 74 | 74.PEKIN FAITH KQ S.R.L.▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 180 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | -35,2 K RON | |
| 75 | 75.IANIS LAND TURISM SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 177,8 K RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 4,6 K RON | |
| 76 | 76.LA MOTOARE CLUB LAVRIC SRL▼ 25 | Sat Haleş, Comuna Tisău, Buzău | 166,6 K RON▼ 49,2 % | ▼ 49,2 % | 264 RON | |
| 77 | 77.ABRUZZO LAURA SRL= | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 162,7 K RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 36,2 K RON | |
| 78 | 78.RESTAURANT FLORY & ALEX S.R.L.▲ 1 | Loc. Căldărăşti, Oraş Pogoanele, Buzău | 153,4 K RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 44,2 K RON | |
| 79 | 79.ABRUZZO BOBO COMPACT S.R.L.▼ 16 | Oraş Patârlagele, Buzău | 141 K RON▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | 13,3 K RON | |
| 80 | 80.HOTEL CIUTA SRLnou | Sat Vipereşti, Comuna Vipereşti, Buzău | 136,1 K RON▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | -123,6 K RON | |
| 81 | 81.ISA CLUB SRL▼ 16 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 131,3 K RON▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | -34,1 K RON | |
| 82 | 82.SIAM PARAGON S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 130,6 K RON— | — | — | -42,2 K RON |
| 83 | 83.DEDEX FOOD S.R.L.▲ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 123,7 K RON▲ 1.152,5 % | ▲ 1.152,5 % | 28,4 K RON | |
| 84 | 84.ALHAMBRA FAST FOOD S.R.L.▼ 29 | Municipiul Buzău, Buzău | 120,7 K RON▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | -109 K RON | |
| 85 | 85.VLADIDAN FOOD SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 115,2 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 15,2 K RON | |
| 86 | 86.DAVMAR CHIRILĂ S.R.L.▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 106,9 K RON▲ 94,5 % | ▲ 94,5 % | 23 K RON | |
| 87 | 87.FERMA AIDA ANDREEA SRLnou | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 105,1 K RON— | — | 147 RON | |
| 88 | 88.IL FORNO DELLA CASA SRLnou | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 97,4 K RON— | — | -12 K RON | |
| 89 | 89.ERIK ŞTEFAN CATERING S.R.L.▼ 3 | Sat Gura Teghii, Comuna Gura Teghii, Buzău | 88,5 K RON▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | -21,5 K RON | |
| 90 | 90.LERIA SRL▼ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 87,9 K RON▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 51,9 K RON | |
| 91 | 91.GRAND 2005 SRL▼ 77 | Municipiul Buzău, Buzău | 86,9 K RON▼ 95,1 % | ▼ 95,1 % | -324,1 K RON | |
| 92 | 92.CHIARITO COSMIN FNS SRL▼ 31 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 84,1 K RON▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | 81 RON | |
| 93 | 93.HANUL VECHI SRL▼ 53 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 80,2 K RON▼ 90,4 % | ▼ 90,4 % | -192,3 K RON | |
| 94 | 94.M.A. GOURMET INVEST SRL▼ 24 | Municipiul Buzău, Buzău | 78,8 K RON▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | 59,7 K RON | |
| 95 | 95.TOP STAR MONTEORU S.R.L.nou | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 76,8 K RON— | — | — | 18,5 K RON |
| 96 | 96.DELIACHI FOOD S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 67 K RON— | — | — | -26 K RON |
| 97 | 97.LA GEPETTO NIC S.R.L.▼ 16 | Sat Padina, Comuna Padina, Buzău | 53,7 K RON▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | -14 K RON | |
| 98 | 98.QUARTZ N & D SPEED S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Beceni, Buzău | 53,5 K RON— | — | — | 3,2 K RON |
| 99 | 99.L' AZIZ AHMAD-NAYEL S.R.L.nou | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 48,1 K RON— | — | — | -79,2 K RON |
| 100 | 100.IDEI SIMPLE SRLnou | Sat Dealul Viei, Comuna Merei, Buzău | 46,4 K RON— | — | — | 43,4 K RON |