Top 100 firme din Buzău după cifră de afaceri în 2021
12.808 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 14,1 mld. RON. Pragul de intrare în top este 27,4 mil. RON, iar liderul atinge 3 mld. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BUNGE ROMANIA SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 3 mld. RON▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | -126,2 mil. RON | |
| 2 | 2.GETICA 95 COM SRL= | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1,9 mld. RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 34,2 mil. RON | |
| 3 | 3.AGRINVEST SRL▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 368,6 mil. RON▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 26,9 mil. RON | |
| 4 | 4.GREENTECH S.A.= | Municipiul Buzău, Buzău | 361,8 mil. RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | -1,9 K RON | |
| 5 | 5.HOEGANAES CORPORATION EUROPE SA▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 353,6 mil. RON▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 4,9 mil. RON | |
| 6 | 6.DUCTIL SA▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 324,5 mil. RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 18,6 mil. RON | |
| 7 | 7.SOUFFLET AGRO ROMANIA SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 289 mil. RON▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | -15,4 mil. RON | |
| 8 | 8.ROMCARBON SA▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 266,9 mil. RON▲ 46 % | ▲ 46 % | -1,4 mil. RON | |
| 9 | 9.VOESTALPINE RAILWAY SYSTEMS ROMANIA S.A.▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 260,8 mil. RON▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 19 mil. RON | |
| 10 | 10.CLINICA SANTE SRL▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 254,8 mil. RON▲ 72,4 % | ▲ 72,4 % | 63,4 mil. RON | |
| 11 | 11.VP CEREALE BZ SRL▲ 10 | Sat Băjani, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 250,7 mil. RON▲ 111,5 % | ▲ 111,5 % | 8,8 mil. RON | |
| 12 | 12.SOUFFLET MALT ROMANIA SA▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 246 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 25,1 mil. RON | |
| 13 | 13.AAYLEX AGRO COOPERATIVĂ AGRICOLĂ▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 232 mil. RON▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 943,4 K RON | |
| 14 | 14.SISECAM AUTOMOTIVE ROMANIA S.A.▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 221,1 mil. RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | -42,6 mil. RON | |
| 15 | 15.ALMATAR TRANS SRL▲ 1 | Sat Sătuc, Comuna Berca, Buzău | 193,3 mil. RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 3,7 mil. RON | |
| 16 | 16.GLOBAL CASH & CARY SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 182,6 mil. RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 15,4 mil. RON | |
| 17 | 17.MARCOS PROVIT S.A.▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 161,1 mil. RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 2,9 mil. RON | |
| 18 | 18.GENERAL AGRO COM SERVICE SRL▲ 2 | Sat Grăjdana, Comuna Tisău, Buzău | 159,4 mil. RON▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 4,2 mil. RON | |
| 19 | 19.INDUSTRIA FILATI BUZĂU SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 152,9 mil. RON▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | 10,5 mil. RON | |
| 20 | 20.CERAX AG SOLAR S.R.L.▲ 25 | Municipiul Buzău, Buzău | 143 mil. RON▲ 154,4 % | ▲ 154,4 % | 3,7 mil. RON | |
| 21 | 21.GREENWEEE INTERNAŢIONAL SA▲ 7 | Comuna Ţinteşti, Buzău | 141 mil. RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 31,6 mil. RON | |
| 22 | 22.ROMCONSTRUCT A G SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 138,3 mil. RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 21,4 mil. RON | |
| 23 | 23.LUCSOR IMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 137,6 mil. RON▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 3,4 mil. RON | |
| 24 | 24.LIVINGJUMBO INDUSTRY SA▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 133,4 mil. RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | -2,3 mil. RON | |
| 25 | 25.MSD COM SRL▲ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 127,1 mil. RON▲ 80,1 % | ▲ 80,1 % | 19,6 mil. RON | |
| 26 | 26.SLIK IMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 123 mil. RON▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 883,4 K RON | |
| 27 | 27.CONSTAM PROCESARE OŢEL SRL▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 117,6 mil. RON▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 6,5 mil. RON | |
| 28 | 28.AGRO-EST MUNTENIA SRL▲ 3 | Sat Cioranca, Comuna Movila Banului, Buzău | 115 mil. RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 29 | 29.FRANCISC IMPORT EXPORT SRL▼ 4 | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 114,7 mil. RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 2 mil. RON | |
| 30 | 30.LUSCAN COM SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 109,8 mil. RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 5,8 mil. RON | |
| 31 | 31.TRANS ALICOM 2000 SRL▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 108,2 mil. RON▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 165,4 K RON | |
| 32 | 32.EXIMPROD POWER SYSTEMS S.A.▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 98,3 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 3,9 mil. RON | |
| 33 | 33.CATHEDRAL DISTRIBUTION SRL▲ 23 | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 94,8 mil. RON▲ 99,4 % | ▲ 99,4 % | 3,6 mil. RON | |
| 34 | 34.FORJA ROTEC SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 94 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 14,6 mil. RON | |
| 35 | 35.EXIMPROD ENGINEERING S.A.▲ 47 | Municipiul Buzău, Buzău | 89,7 mil. RON▲ 196,4 % | ▲ 196,4 % | 12,1 mil. RON | |
| 36 | 36.TOTAL DISTRIBUTION GRUP PRODIMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 89,7 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 877,2 K RON | |
| 37 | 37.AGRO BIAMAD COMPANY SRL▲ 48 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 83,4 mil. RON▲ 195,3 % | ▲ 195,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 38 | 38.GENERAL MEMBRANE S.A.▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 82,6 mil. RON▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 5,9 mil. RON | |
| 39 | 39.COMPANIA DE APĂ SA▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 77,7 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 7,4 mil. RON | |
| 40 | 40.ANGROSISTUL SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 75,8 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 41 | 41.CONCAS SA▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 74,5 mil. RON▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 42 | 42.MARINA SRL▼ 12 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 70,4 mil. RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 922,7 K RON | |
| 43 | 43.ELCAR GID SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 69,2 mil. RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 44 | 44.DISTRIB EXPERT SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 67,5 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 2,7 mil. RON | |
| 45 | 45.RIMNICOMB SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 67,1 mil. RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 839,7 K RON | |
| 46 | 46.MCM PETROL SRL▲ 7 | Sat Dealul Viei, Comuna Merei, Buzău | 65 mil. RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 47 | 47.AGRISAN SRL▲ 7 | Sat Şarânga, Comuna Pietroasele, Buzău | 64,9 mil. RON▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 7,4 mil. RON | |
| 48 | 48.AAYLEX ONE S.A.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 64,5 mil. RON— | — | — | -13,1 mil. RON |
| 49 | 49.RAFICON TRADE SRL▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 61,8 mil. RON▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 5,6 mil. RON | |
| 50 | 50.VIS CAMPI SRL▲ 13 | Sat Dulbanu, Comuna Amaru, Buzău | 60,2 mil. RON▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 7,6 mil. RON | |
| 51 | 51.MCA COMERCIAL SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 59,7 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 648,9 K RON | |
| 52 | 52.SARA SRL▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 58,2 mil. RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 710,2 K RON | |
| 53 | 53.RER SUD S.A.▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 57,1 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 3,1 mil. RON | |
| 54 | 54.NOUA TEI COM SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 57,1 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 5,2 mil. RON | |
| 55 | 55.METRO MAX COM SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 55,8 mil. RON▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 3 mil. RON | |
| 56 | 56.BIAN SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 51,8 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 2 mil. RON | |
| 57 | 57.UNIVERSAL LE BIG SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 50,2 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 111,6 K RON | |
| 58 | 58.DEPOZIT VIRTUAL S.R.L.▲ 22 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 49,8 mil. RON▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 59 | 59.VOINEA CONSTRUCT SRL▼ 25 | Municipiul Buzău, Buzău | 48,8 mil. RON▼ 40 % | ▼ 40 % | 489,8 K RON | |
| 60 | 60.SNICK AMBALAJE ŞI CONSUMABILE SRL▲ 26 | Municipiul Buzău, Buzău | 47,7 mil. RON▲ 69,8 % | ▲ 69,8 % | 5,8 mil. RON | |
| 61 | 61.MARTELLI EUROPE SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 46,8 mil. RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 62 | 62.HORECO IMPEX SRL▼ 10 | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 46,7 mil. RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 1 mil. RON | |
| 63 | 63.VOESTALPINE BOHLER WELDING ROMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 45,6 mil. RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 64 | 64.ROL CAR MOTORS SRL▲ 25 | Municipiul Buzău, Buzău | 44,9 mil. RON▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 1 mil. RON | |
| 65 | 65.POLISANO PHARMA S.R.L.▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 44,7 mil. RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 66 | 66.IRIS PHARM SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 42,5 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 488,4 K RON | |
| 67 | 67.TRANS BUS SA▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,8 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 405,5 K RON | |
| 68 | 68.ROX GAZ SRL▲ 19 | Sat Săpoca, Comuna Săpoca, Buzău | 40,1 mil. RON▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 1 mil. RON | |
| 69 | 69.TRITON IMPEX SRL▲ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 39,9 mil. RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 419,9 K RON | |
| 70 | 70.D&S PARTNERS CONSULT SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 39,2 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 2,8 mil. RON | |
| 71 | 71.ECOMBUSTIBIL STATIONS S.R.L.▲ 29 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 39 mil. RON▲ 61 % | ▲ 61 % | 21,4 K RON | |
| 72 | 72.EUROSTING AAW INDUSTRY SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 38,4 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 73 | 73.HADES PETROL LDV SRL▲ 18 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 38,3 mil. RON▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 382,1 K RON | |
| 74 | 74.TRAVERTEC SRL▲ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 38,2 mil. RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 6,6 mil. RON | |
| 75 | 75.CONFERIC SRL▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 38 mil. RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 76 | 76.ROMOIL 2003 SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 37,8 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 4,6 mil. RON | |
| 77 | 77.ORANGE1 FOUNDRY EUROPE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 36,9 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 78 | 78.SMART DISTRIB SLB S.R.L.▲ 25 | Municipiul Buzău, Buzău | 36,4 mil. RON▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 411,8 K RON | |
| 79 | 79.VIS AGRI SRL▼ 14 | Sat Glodeanu-Siliştea, Comuna Glodeanu-Siliştea, Buzău | 35,7 mil. RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 4,4 mil. RON | |
| 80 | 80.LEU AQUACULTURĂ SRL▲ 43 | Sat Zărneştii de Slănic, Comuna Cernăteşti, Buzău | 34,5 mil. RON▲ 74 % | ▲ 74 % | 12 mil. RON | |
| 81 | 81.PETRIŞOR SRL▼ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 34 mil. RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 29,6 K RON | |
| 82 | 82.COMAT AUTOBENZ S.R.L.▲ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 33,6 mil. RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 83 | 83.AGROZAH 2005 SRL▲ 98 | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 33,3 mil. RON▲ 149,3 % | ▲ 149,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 84 | 84.ROL CAR SRL▲ 21 | Municipiul Buzău, Buzău | 33,1 mil. RON▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 85 | 85.REAL EUROTRANS SRL▲ 31 | Municipiul Buzău, Buzău | 32,8 mil. RON▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | 3 mil. RON | |
| 86 | 86.TEHNOMET SA▲ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 32 mil. RON▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 1 mil. RON | |
| 87 | 87.BIOS PLANT SRL▲ 55 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 31,8 mil. RON▲ 82,5 % | ▲ 82,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 88 | 88.KEYBOARD SRL▲ 32 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 31,5 mil. RON▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 3,7 mil. RON | |
| 89 | 89.GOKTAS FLAT STEEL PRODUCTS INDUSTRY TRADING S.R.L.▲ 1.614 | Municipiul Buzău, Buzău | 31,5 mil. RON▲ 3.452,4 % | ▲ 3.452,4 % | -895,5 K RON | |
| 90 | 90.FIBROTERMICA TECHNOLOGY S.R.L.▲ 53 | Municipiul Buzău, Buzău | 31,4 mil. RON▲ 80,9 % | ▲ 80,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 91 | 91.MOLIDUL IMPEX SRL▼ 3 | Sat Sibiciu de Jos, Comuna Pănătău, Buzău | 30,9 mil. RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 7 mil. RON | |
| 92 | 92.MECAN CONSTRUCT SA▼ 28 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 30,9 mil. RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 640,4 K RON | |
| 93 | 93.RING TEXTILE PRODUCTION RTP SRL▼ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 30,7 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -1,2 mil. RON | |
| 94 | 94.PARTENOPE FRUTTA SRL▲ 8 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 30 mil. RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 3,6 mil. RON | |
| 95 | 95.DASHA ONLINE SRL▲ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 29,7 mil. RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 1 mil. RON | |
| 96 | 96.GMS CEREAL BOLDU COOPERATIVA AGRICOLĂ▲ 243 | Sat Balta Albă, Comuna Balta Albă, Buzău | 28,4 mil. RON▲ 337,5 % | ▲ 337,5 % | 362,5 K RON | |
| 97 | 97.REL COM 95 SRL▲ 22 | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 28,2 mil. RON▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 2 mil. RON | |
| 98 | 98.MERIDIAN AGROIND SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 27,7 mil. RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 822,4 K RON | |
| 99 | 99.METAL SOMET SA▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 27,6 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 100 | 100.ECOPROTECH ENGINEERING SRL▲ 194 | Municipiul Buzău, Buzău | 27,4 mil. RON▲ 267,6 % | ▲ 267,6 % | 4,6 mil. RON |