Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, București după cifră de afaceri în 2010
1.794 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 594,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 968 K RON, iar liderul atinge 62,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GRAMPET SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 62,3 mil. RON▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.EDENRED ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 60,3 mil. RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | -6,8 mil. RON | |
| 3 | 3.SOCIETATEA DE TRANSFER DE FONDURI SI DECONTARI TRANSFOND SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 50 mil. RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 11,6 mil. RON | |
| 4 | 4.CIT ONE S.A.▲ 45 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 41,2 mil. RON▲ 1.138,3 % | ▲ 1.138,3 % | 608,5 K RON | |
| 5 | 5.UP ROMÂNIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 29,6 mil. RON— | — | -12 mil. RON | |
| 6 | 6.IFN - BETA MANAGEMENT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 19 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 4,8 mil. RON | |
| 7 | 7.CONDOR INVESTMENT GROUP SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15,2 mil. RON▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.KRUK ROMÂNIA SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,4 mil. RON▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 1 mil. RON | |
| 9 | 9.UNICREDIT SERVICES GMBH AUSTRIA SUCURSALA BUCURESTI▲ 66 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,6 mil. RON▲ 627,3 % | ▲ 627,3 % | 449,1 K RON | |
| 10 | 10.SMITH & SMITH SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 12,1 mil. RON— | — | 2,7 mil. RON | |
| 11 | 11.REQUEST FOR CONSULTANCY SERVICES S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11,7 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 566,6 K RON | |
| 12 | 12.WESTERN UNION RETAIL SERVICES RO SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,9 mil. RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 2 mil. RON | |
| 13 | 13.IFN 2 B GROUP SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,8 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 2 mil. RON | |
| 14 | 14.OK CREDO CONS SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,2 mil. RON▲ 91,6 % | ▲ 91,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 15 | 15.RUMANIAN INTERNATIONAL ASSISTANCE SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,8 mil. RON▼ 8 % | ▼ 8 % | -2,7 mil. RON | |
| 16 | 16.OPERATIV LOGISTIC SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9,6 mil. RON▲ 78,3 % | ▲ 78,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 17 | 17.BIROUL DE CREDIT SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9,1 mil. RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 3,3 mil. RON | |
| 18 | 18.RETAIL INVESTMENT & MANAGEMENT HOLDING SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,6 mil. RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 11,9 mil. RON | |
| 19 | 19.TEZAUR INVESTMENT GROUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,3 mil. RON— | — | — | 644,4 K RON |
| 20 | 20.PROHUMAN APT RESOURCES S.R.L.▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,3 mil. RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 56,3 K RON | |
| 21 | 21.ANA HOLDING SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8 mil. RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | -1,1 mil. RON | |
| 22 | 22.ASHLUK TERZO SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,2 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -135,3 K RON | |
| 23 | 23.GLOBAL BIZ GROUP IFN SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,2 mil. RON▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.CASA DE SCHIMB VALUTAR QUICK SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6 mil. RON▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 194,2 K RON | |
| 25 | 25.ASHLUK QUINTO SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6 mil. RON▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 369,7 K RON | |
| 26 | 26.INTERSERVICES SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,8 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 1,5 mil. RON | |
| 27 | 27.MEDIEN - HOLDING SRL▲ 42 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,4 mil. RON▲ 144,9 % | ▲ 144,9 % | -4,5 mil. RON | |
| 28 | 28.BURSA ROMANA DE MARFURI (ROMANIAN COMMODITIES EXCHANGE) SA▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,2 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 29 | 29.Nouvelles Frontieres Simpa Turism SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,2 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 121,2 K RON | |
| 30 | 30.KTEL CENTER SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,2 mil. RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 7,9 K RON | |
| 31 | 31.M & S EXCHANGE OFFICE SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,8 mil. RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | -271,3 K RON | |
| 32 | 32.CREDIT LINE IFN SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,8 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 156,6 K RON | |
| 33 | 33.2000-LCH SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,7 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 34 | 34.TMB CREDIT CARD SOLUTII SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,7 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | -556,2 K RON | |
| 35 | 35.PROMOTION INVEST IFN SRL▲ 486 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,5 mil. RON▲ 2.723,3 % | ▲ 2.723,3 % | 425,6 K RON | |
| 36 | 36.MAGNOR TRADING S.R.L.▲ 420 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 1.858,1 % | ▲ 1.858,1 % | 112,5 K RON | |
| 37 | 37.INNO INVESTMENTS S.A.I. S.A.▲ 29 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 389,8 K RON | |
| 38 | 38.BENEFICA SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3 mil. RON▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | -1,2 mil. RON | |
| 39 | 39.TRANSFER EXCHANGE SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 401,3 K RON | |
| 40 | 40.CREDIT CARD BROKER SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,9 mil. RON— | — | — | 38,8 K RON |
| 41 | 41.GOLD OFFICE SRL▲ 286 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,9 mil. RON▲ 978,4 % | ▲ 978,4 % | 134,2 K RON | |
| 42 | 42.GEIGER GROUP ROMANIA SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,9 mil. RON▼ 53,8 % | ▼ 53,8 % | -3,3 mil. RON | |
| 43 | 43.ALPHA IMPORT - EXPORT 2000 SA▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,7 mil. RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | -10,2 mil. RON | |
| 44 | 44.KIWI FINANCE SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,5 mil. RON▲ 51,3 % | ▲ 51,3 % | -1,6 mil. RON | |
| 45 | 45.AON CONSULTING ROMANIA SRL▲ 210 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,4 mil. RON▲ 491,4 % | ▲ 491,4 % | 721,7 K RON | |
| 46 | 46.O.K. EXCHANGE HOUSE SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,4 mil. RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 47 | 47.ASCENDI INC. SRL▲ 53 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,3 mil. RON▲ 81 % | ▲ 81 % | -524,8 K RON | |
| 48 | 48.VINCI ENERGIES SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,1 mil. RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | -1,5 mil. RON | |
| 49 | 49.ZON MANAGEMENT SERV SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,1 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 81,6 K RON | |
| 50 | 50.LYON AGENT DE ASIGURARE COMPANY SRL▲ 159 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,1 mil. RON▲ 317,1 % | ▲ 317,1 % | 112,8 K RON | |
| 51 | 51.PREMIUM AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 76 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,1 mil. RON▲ 127,6 % | ▲ 127,6 % | 260,9 K RON | |
| 52 | 52.E.R.A. ASIGURARI AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,9 mil. RON▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | -222,4 K RON | |
| 53 | 53.EUROPEAN MEDIA INVEST SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,8 mil. RON▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | -2,2 mil. RON | |
| 54 | 54.COSMO 2000 IFN SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,7 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 247 K RON | |
| 55 | 55.ROMSTAL INVESTMENT SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,7 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 3,5 mil. RON | |
| 56 | 56.CASA DE SCHIMB VALUTAR I D M EXCHANGE SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,7 mil. RON▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 269,5 K RON | |
| 57 | 57.FAUR FINANCE & CONSULTING SRL▲ 1.052 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,7 mil. RON▲ 9.172 % | ▲ 9.172 % | -181,4 K RON | |
| 58 | 58.ALICE BIJOU SRL▲ 62 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 62,2 % | ▲ 62,2 % | 177,3 K RON | |
| 59 | 59.IBERIA CONSULTING&DEVELOPMENT S.R.L.▲ 43 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 126,5 K RON | |
| 60 | 60.MIRE-GOLD IFN SRL▲ 285 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 537 % | ▲ 537 % | 1,1 mil. RON | |
| 61 | 61.WILLY AMANET IFN SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,5 mil. RON▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 877 K RON | |
| 62 | 62.BEL ROM MANAGEMENT SERVICES SRL▲ 42 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | -611,1 K RON | |
| 63 | 63.NCS EXCHANGE S.R.L.▲ 59 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 581,9 K RON | |
| 64 | 64.IFN VORTEXIM SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,5 mil. RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 421 K RON | |
| 65 | 65.NEW EXCHANGE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,5 mil. RON— | — | — | 121,9 K RON |
| 66 | 66.SOCIETATEA DE ADMINISTRARE A INVESTITIILOR PATRIA ASSET MANAGEMENT S.A.▲ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,5 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 613,5 K RON | |
| 67 | 67.EXCEL METAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,4 mil. RON— | — | 108,2 K RON | |
| 68 | 68.GLOBAL BIZ SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,4 mil. RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 338,6 K RON | |
| 69 | 69.RILVAN SERVICII DE RELOCARI SRL▲ 54 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 404,6 K RON | |
| 70 | 70.D&D GOLDEN FOND IFN SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 20 % | ▲ 20 % | 114,9 K RON | |
| 71 | 71.SAFETY CREDIT SRL▲ 367 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 670,3 % | ▲ 670,3 % | -302,8 K RON | |
| 72 | 72.OTP FACTORING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,3 mil. RON— | — | — | -2,6 mil. RON |
| 73 | 73.MCF - AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 284,6 K RON | |
| 74 | 74.MIKY D'OR COMPANY SRL▲ 34 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 242,3 K RON | |
| 75 | 75.RALDA INTERMED SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 391,1 K RON | |
| 76 | 76.PRESTIGE TRADING 2000 AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 364 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 652,7 % | ▲ 652,7 % | -60,8 K RON | |
| 77 | 77.SELECT EXCHANGE SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 150,9 K RON | |
| 78 | 78.AMA SERCOM SRL▲ 379 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 697,8 % | ▲ 697,8 % | 452,4 K RON | |
| 79 | 79.COFACE ROMANIA SERVICES S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mil. RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | -8,8 K RON | |
| 80 | 80.ADVANCE PLAYER SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,2 mil. RON— | — | — | 22 K RON |
| 81 | 81.TOURING EUROLINES SA▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mil. RON▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 3 K RON | |
| 82 | 82.A.T.D.I. EST SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,2 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 144,3 K RON | |
| 83 | 83.CASA DE SCHIMB VALUTAR VIACOM ADRIATICA CO SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mil. RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | -294,7 K RON | |
| 84 | 84.MIRVAL ASIG - ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 308 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 490,6 % | ▲ 490,6 % | 64,9 K RON | |
| 85 | 85.CAVEX CREDIT IFN SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,2 mil. RON— | — | — | 394,6 K RON |
| 86 | 86.NCH ADVISORS, INC.,WILMINGTON - SUCURSALA BUCURESTI▲ 19 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -354,4 K RON | |
| 87 | 87.PERINI LANG HOLDING S.R.L.▲ 1.362 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,1 mil. RON— | — | -9,2 mil. RON | |
| 88 | 88.MATRIX ENGINEERING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,1 mil. RON— | — | 454,3 K RON | |
| 89 | 89.PIRAMID ASIG SRL▲ 152 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 172,4 % | ▲ 172,4 % | 43,9 K RON | |
| 90 | 90.CONSULTANTA FINANCIARA GERMANA SRL▲ 45 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | -3,9 mil. RON | |
| 91 | 91.B BUSINESS DEVELOPMENT SRL▲ 39 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 118,1 K RON | |
| 92 | 92.ARIZONA GRUP IFN SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 280,5 K RON | |
| 93 | 93.G & C DECISIV INSURANCE AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 369 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 626,7 % | ▲ 626,7 % | 12,2 K RON | |
| 94 | 94.PRIVATE FINANCIAL ADVISORY SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 320,3 K RON | |
| 95 | 95.DURAS FINANCE SRL▲ 66 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | -10 K RON | |
| 96 | 96.CASA DE SCHIMB VALUTAR LUXOR SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 206,1 K RON | |
| 97 | 97.NDTOM CONSULTING SRL▲ 31 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 992,6 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 269,9 K RON | |
| 98 | 98.ROYAL INTERASIG - AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 95 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 991,1 K RON▲ 81,1 % | ▲ 81,1 % | 43,8 K RON | |
| 99 | 99.IFN INTERNATIONAL BUSINESS IMPEX SRL▲ 52 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 981,5 K RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 207,4 K RON | |
| 100 | 100.ROMVAL EUROEX SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 968 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 194,6 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — București
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
37 firme · 51,6 mld. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
301 firme · 4,2 mld. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
27 firme · 3 mld. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
984 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
634 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
122 firme · 820 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
89 firme · 782,5 mil. RON
CAEN 6530
Activități ale fondurilor de pensii (cu excepția celor din sistemul public de asigurări sociale)
6 firme · 398,5 mil. RON
CAEN 6630
Activități de administrare a fondurilor
22 firme · 338 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
85 firme · 179,3 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
328 firme · 170 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
446 firme · 151,9 mil. RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
51 firme · 125,9 mil. RON
CAEN 6611
Administrarea piețelor financiare
8 firme · 122,2 mil. RON
CAEN 6430
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
6 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 6411
Activități ale băncii centrale (naționale)
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
36 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6520
Activități de reasigurare
3 firme · 631,4 K RON
CAEN 6432
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
1 firme · 0 RON
CAEN 6422
Activități ale canalelor de finanțare
12 firme · 0 RON
CAEN 6511
Activități de asigurări de viață
10 firme · 0 RON