Top 100 firme — Construcții, București după cifră de afaceri în 2012
13.622 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 16,1 mld. RON. Pragul de intrare în top este 41,6 mil. RON, iar liderul atinge 1,4 mld. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.STRABAG SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,4 mld. RON▲ 139,6 % | ▲ 139,6 % | 5,3 mil. RON | |
| 2 | 2.STRACO GRUP SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 872,6 mil. RON▲ 134,2 % | ▲ 134,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 3 | 3.STRABAG AG AUSTRIA SUCURSALA BUCURESTI ROMANIA▲ 12 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 784,4 mil. RON▲ 187,5 % | ▲ 187,5 % | 16,4 mil. RON | |
| 4 | 4.WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 627,6 mil. RON▲ 90,2 % | ▲ 90,2 % | -120,5 mil. RON | |
| 5 | 5.HIDROCONSTRUCTIA SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 623,6 mil. RON▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | 18,4 mil. RON | |
| 6 | 6.TEHNOLOGICA RADION SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 560 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 4,5 mil. RON | |
| 7 | 7.DELTA ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJ 93 S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 502,6 mil. RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 15,2 mil. RON | |
| 8 | 8.CONSTRUCTII ERBASU SA▲ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 459,8 mil. RON▲ 148,3 % | ▲ 148,3 % | 31,2 mil. RON | |
| 9 | 9.EURO CONSTRUCT TRADING 98 SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 458,9 mil. RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 31,3 mil. RON | |
| 10 | 10.ENERGOMONTAJ SA▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 406,5 mil. RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 3,9 mil. RON | |
| 11 | 11.MAX BOEGL ROMANIA SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 387,9 mil. RON▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 6,3 mil. RON | |
| 12 | 12.SOCIETATEA FILIALA DE INTRETINERE SI SERVICII ENERGETICE "ELECTRICA SERV" S.A.▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 384,4 mil. RON▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 7,2 mil. RON | |
| 13 | 13.ROMELECTRO SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 346,3 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 11,1 mil. RON | |
| 14 | 14.BOG 'ART SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 339 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 15 | 15.FCC CONSTRUCCION SA BARCELONA SUCURSALA BUCURESTI▲ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 315,4 mil. RON▲ 126,2 % | ▲ 126,2 % | -987,7 K RON | |
| 16 | 16.VIAROM CONSTRUCT SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 274,4 mil. RON▲ 96,1 % | ▲ 96,1 % | 5 mil. RON | |
| 17 | 17.RE PROJECT DEVELOPMENT SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 265,1 mil. RON▲ 150,6 % | ▲ 150,6 % | 8,5 mil. RON | |
| 18 | 18.T.M.U.C.B. SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 234,1 mil. RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 4,4 mil. RON | |
| 19 | 19.IMSAT SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 210,6 mil. RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 877,1 K RON | |
| 20 | 20.SOCIETATEA DE CONSTRUCTII IN TRANSPORTURI BUCURESTI SA▲ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 202,2 mil. RON▲ 92,4 % | ▲ 92,4 % | 221,7 K RON | |
| 21 | 21.TEMIX CONSTRUCT SRL▲ 78 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 200,2 mil. RON▲ 375,7 % | ▲ 375,7 % | -44,6 mil. RON | |
| 22 | 22.ELECTROMONTAJ SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 185,2 mil. RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 9,9 mil. RON | |
| 23 | 23.SHAPIR STRUCTURES SRL▲ 58 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 181,2 mil. RON▲ 263,5 % | ▲ 263,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.ROTARY CONSTRUCTII SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 176,1 mil. RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 3,3 mil. RON | |
| 25 | 25.ROMAIRPORT SRL ROMA SUCURSALA BUCURESTI▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 173,7 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 41,9 mil. RON | |
| 26 | 26.APOLODOR COM IMPEX SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 171,6 mil. RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 19,3 K RON | |
| 27 | 27.AEDIFICIA CARPATI SA▼ 15 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 154,1 mil. RON▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 24 mil. RON | |
| 28 | 28.LUXTEN LIGHTING COMPANY SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 153,5 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 23,4 mil. RON | |
| 29 | 29.Porr Construct SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 148,1 mil. RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 393,9 K RON | |
| 30 | 30.TIAB SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 144,7 mil. RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 31 | 31.WEBUILD SPA MILANO SUCURSALA GHEORGHE PETRASCU BUCURESTI▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 138,4 mil. RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 87,5 mil. RON | |
| 32 | 32.COLLINI LAVORI SPA TRENTO SUCURSALA BUCURESTI▲ 8.068 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 125,8 mil. RON— | — | 10,1 mil. RON | |
| 33 | 33.NEMAR EDIL-CONSTRUCT SRL▲ 101 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 123,2 mil. RON▲ 270,1 % | ▲ 270,1 % | 3,2 mil. RON | |
| 34 | 34.HOCHTIEF INFRASTRUCTURE GMBH ESSEN - SUCURSALA BUCURESTI= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 117,8 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 8,1 mil. RON | |
| 35 | 35.SWIETELSKY AG LINZ SUCURSALA BUCURESTI▲ 424 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 116,9 mil. RON▲ 1.281,8 % | ▲ 1.281,8 % | -9,1 mil. RON | |
| 36 | 36.AB EXPERT CONSTRUCT IMOBILIARE S.R.L.▲ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 106,7 mil. RON▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 37 | 37.REAL CONSTRUCT MANAGEMENT SRL▲ 844 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 106 mil. RON▲ 2.868,9 % | ▲ 2.868,9 % | 20 mil. RON | |
| 38 | 38.IMOB INFRASTRUCTURĂ SRL▲ 42 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 104,9 mil. RON▲ 109,3 % | ▲ 109,3 % | 934,7 K RON | |
| 39 | 39.VERTA TEL SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 104,4 mil. RON▲ 78 % | ▲ 78 % | 125,1 K RON | |
| 40 | 40.LSG BUILDING SOLUTIONS SRL▲ 298 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 103,1 mil. RON▲ 672,2 % | ▲ 672,2 % | 12,5 mil. RON | |
| 41 | 41.COIFER IMPEX SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 96,3 mil. RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | -34,7 mil. RON | |
| 42 | 42.CARSON CONSTRUCTION SRL▲ 74 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 95,6 mil. RON▲ 151,3 % | ▲ 151,3 % | 91,9 K RON | |
| 43 | 43.CONSTRUCŢII FEROVIARE IAŞI S.A.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 94,8 mil. RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 4,5 mil. RON | |
| 44 | 44.UNGER STEEL BUILDINGS SRL▲ 562 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 92,1 mil. RON▲ 1.466,8 % | ▲ 1.466,8 % | 8,3 mil. RON | |
| 45 | 45.ANTREPRIZA CONSTRUCTII MONTAJ NR.4 BUCURESTI SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 89,4 mil. RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 46 | 46.TEHNIC-ASIST SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 89,1 mil. RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 47 | 47.EUROCARDINAL CONSULT SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 86,3 mil. RON▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 11 K RON | |
| 48 | 48.PORR BAU GMBH VIENA - SUCURSALA BUCURESTI▼ 35 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 83,3 mil. RON▼ 72,2 % | ▼ 72,2 % | -12,9 mil. RON | |
| 49 | 49.ACVATOT SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 82,9 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 504,6 K RON | |
| 50 | 50.SCHINDLER ROMANIA SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 79,5 mil. RON▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 6,3 mil. RON | |
| 51 | 51.LSG BUILDING SOLUTIONS GMBH SUCURSALA BUCURESTI▲ 1.391 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 78,6 mil. RON▲ 4.900,8 % | ▲ 4.900,8 % | 23,8 mil. RON | |
| 52 | 52.ACMS SA▲ 187 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 76,8 mil. RON▲ 299,7 % | ▲ 299,7 % | 11,8 mil. RON | |
| 53 | 53.SWIETELSKY CONSTRUCT S.R.L.▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 73,7 mil. RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 54 | 54.TRUSTUL PENTRU SERVICII CU UTILAJE DIVERSE SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 73,2 mil. RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 1,3 mil. RON | |
| 55 | 55.INTRETINERE MECANIZATA A CAII FERATE SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70,6 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 338,9 K RON | |
| 56 | 56.ITALIAN-ROMANIAN INDUSTRIAL DEVELOPMENT ENTERPRISE - IRIDE SA▲ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 69,8 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | -9,2 mil. RON | |
| 57 | 57.ZIGGY CONSTRUCT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 69,5 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 9,6 mil. RON | |
| 58 | 58.SOCIETATE DEZVOLTARE COMERCIAL SUDULUI (SDCS) SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 69,1 mil. RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | -74,8 mil. RON | |
| 59 | 59.DIMAR SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 66,6 mil. RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 521,5 K RON | |
| 60 | 60.PALEX CONSTRUCTII INSTALATII SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 66,4 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 16,7 mil. RON | |
| 61 | 61.AE & E AUSTRIA GMBH & CO KG-RAABA SOCIETATE IN COMANDITA SUCURSALA BUCURESTI▼ 41 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 66,3 mil. RON▼ 69,1 % | ▼ 69,1 % | 19,8 mil. RON | |
| 62 | 62.PRIMAVERA DEVELOPMENT SRL▲ 363 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 66,1 mil. RON▲ 585,8 % | ▲ 585,8 % | 2,7 mil. RON | |
| 63 | 63.SERVICII ENERGETICE MUNTENIA SAnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 65,8 mil. RON— | — | — | -5,3 mil. RON |
| 64 | 64.GENESIS DEVELOPMENT S.R.L.▲ 34 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 62,7 mil. RON▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 2,5 mil. RON | |
| 65 | 65.AQUA TRANS EDILITAR SRL▲ 52 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 60,1 mil. RON▲ 58,2 % | ▲ 58,2 % | -13,1 mil. RON | |
| 66 | 66.PROMS CONCEPT GROUP SRL▲ 158 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 57,9 mil. RON▲ 181,8 % | ▲ 181,8 % | 2,8 mil. RON | |
| 67 | 67.AZVI SA SEVILIA SUCURSALA BUCUREŞTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 57,4 mil. RON— | — | — | -4,2 mil. RON |
| 68 | 68.MARCO MANAGEMENT SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 54,4 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 803,6 K RON | |
| 69 | 69.PLUS CONFORT SRL▲ 60 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 54,1 mil. RON▲ 58 % | ▲ 58 % | 3,3 mil. RON | |
| 70 | 70.ALPHA PROPERTY DEVELOPMENT SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 53 mil. RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | -1,4 mil. RON | |
| 71 | 71.IAMSAT MUNTENIA SA▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 52,9 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 72 | 72.GENOR CONSTRUCT SRL▲ 3.504 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 51,9 mil. RON▲ 19.598,2 % | ▲ 19.598,2 % | -3,2 mil. RON | |
| 73 | 73.IREM CONSTRUCŢII GENERALE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 51,6 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 74 | 74.ADRIAN CONSTRUCT SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 51,5 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 9,2 mil. RON | |
| 75 | 75.WEBUILD SPA MILANO SUCURSALA ALEXANDRU SERBANESCU – BUCURESTI▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 51,2 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 9,6 mil. RON | |
| 76 | 76.ICONOMIC SACOM SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 51,2 mil. RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 577,4 K RON | |
| 77 | 77.ATHENAEUM CONSTRUCT S.R.L.▲ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 50,2 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 5,2 mil. RON | |
| 78 | 78.WINCI INC S.R.L.▲ 32 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 49,7 mil. RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 330,8 K RON | |
| 79 | 79.BOC REAL PROPERTY SRL▲ 42 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 49,7 mil. RON▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | -28,4 mil. RON | |
| 80 | 80.BITUNOVA Romania SRL▲ 105 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 49,7 mil. RON▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | 3,8 mil. RON | |
| 81 | 81.AFI PARK FLOREASCA S.R.L.▲ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 48,2 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 231,5 K RON | |
| 82 | 82.SOMET SA▼ 37 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 47,8 mil. RON▼ 42 % | ▼ 42 % | 4,7 mil. RON | |
| 83 | 83.EUROPOLIS RIVERPLACE S.R.L.▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 47,5 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 8,8 mil. RON | |
| 84 | 84.CONSTRUCT PLUS TEAM SRL▲ 52 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 47,2 mil. RON▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 85 | 85.SYNERGY CONSTRUCT SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 46,9 mil. RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 86 | 86.COPISA CONSTRUCTORA PIRENAICA SA BARCELONA - SUCURSALA BUCURESTI▼ 28 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 45,9 mil. RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | -7,3 mil. RON | |
| 87 | 87.FRIGOTEHNICA S.A.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 45,7 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -11,6 mil. RON | |
| 88 | 88.CIVILE JUNIOR SRL▲ 391 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 45,7 mil. RON▲ 467 % | ▲ 467 % | 1,1 mil. RON | |
| 89 | 89.PYTHAGORAS DISTRIBUTIE SRL▲ 836 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 44,4 mil. RON▲ 1.242,8 % | ▲ 1.242,8 % | -676,8 K RON | |
| 90 | 90.ERBASU EDIL CONSTRUCT SA▲ 67 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 44,1 mil. RON▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | 2,9 mil. RON | |
| 91 | 91.GECOR PROD CONSTRUCT 94 SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 44 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 159,3 K RON | |
| 92 | 92.CONCELEX SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 43,7 mil. RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 5 mil. RON | |
| 93 | 93.APOLODOR GRUP CONSTRUCT SRL▲ 137 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 43,5 mil. RON▲ 117,9 % | ▲ 117,9 % | 429,8 K RON | |
| 94 | 94.HITACHI RAIL ROMANIA S.R.L.▼ 19 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 43,3 mil. RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 95 | 95.TRACON SRL▼ 51 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 43 mil. RON▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 96 | 96.FLASH LIGHTING SERVICES SA▲ 19 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 42,7 mil. RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 4,4 mil. RON | |
| 97 | 97.T DANCOR ROMCONSTRUCT SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 42,7 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 98 | 98.IRIS TITAN SHOPPING CENTER S.R.L.▲ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 42,5 mil. RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | -48,7 mil. RON | |
| 99 | 99.STRADEM CONSTRUCT SRL▲ 309 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 41,9 mil. RON▲ 305 % | ▲ 305 % | 2,1 mil. RON | |
| 100 | 100.MILITARI SHOPPING CENTRE S.R.L.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 41,6 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | -17,5 mil. RON |
Codurile CAEN din construcții — București
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.875 firme · 17,9 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
3.691 firme · 10 mld. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
1.554 firme · 6,7 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
314 firme · 5,6 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
2.047 firme · 4,4 mld. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
1.823 firme · 3,8 mld. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
125 firme · 3,5 mld. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
36 firme · 2,2 mld. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
128 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
539 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
607 firme · 520 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
65 firme · 496,5 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
146 firme · 477,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
329 firme · 349,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
53 firme · 294,7 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
57 firme · 251,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
234 firme · 226,1 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
73 firme · 149,1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
67 firme · 135,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
290 firme · 134,2 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
8 firme · 109,2 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
119 firme · 106,3 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
124 firme · 103,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
36 firme · 72,8 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
6 firme · 66,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
56 firme · 33,5 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
18 firme · 27,2 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
7 firme · 25,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
18 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
11 firme · 2,9 mil. RON