Top 100 firme — Transportul pacienților cu ambulanța, București după cifră de afaceri în 2012
514 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 383,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 257,6 K RON, iar liderul atinge 114,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SYNEVO ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 114,9 mil. RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 9,1 mil. RON | |
| 2 | 2.GRAL MEDICAL SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 67,2 mil. RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.CLINICA ROMGERMED SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 25,3 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 4 | 4.LABORATOARELE SYNLAB SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 10,9 mil. RON▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | -430,5 K RON | |
| 5 | 5.TRIGON GALAXY S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9,4 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 336 K RON | |
| 6 | 6.REGINA MARIA - BANCA CENTRALĂ DE CELULE STEM S.A.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,1 mil. RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | -346,3 K RON | |
| 7 | 7.CENTRUL MEDICAL MATEI BASARAB SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,8 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 304,6 K RON | |
| 8 | 8.REVITAL - SAENCIUC SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,7 mil. RON▲ 301,4 % | ▲ 301,4 % | -2,3 mil. RON | |
| 9 | 9.PHARMACEUTICAL RESEARCH ASSOCIATES ROMANIA SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,4 mil. RON▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 178,1 K RON | |
| 10 | 10.LOTUS - MED SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,4 mil. RON▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 767,8 K RON | |
| 11 | 11.BIOGENIS SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,3 mil. RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -1,2 mil. RON | |
| 12 | 12.FM MEDIDENT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,3 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 118,2 K RON | |
| 13 | 13.FOCUS LAB PLUS SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,9 mil. RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 436 K RON | |
| 14 | 14.CENTRUL MEDICAL MEDICLAB SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,9 mil. RON▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 1 mil. RON | |
| 15 | 15.PRIMA MEDICAL SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,9 mil. RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 43,2 K RON | |
| 16 | 16.BIOS Diagnostic SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,6 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -3,2 mil. RON | |
| 17 | 17.DIAMED CENTER SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,5 mil. RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 205,2 K RON | |
| 18 | 18.EFORA LABORATORIES SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,2 mil. RON▲ 91,2 % | ▲ 91,2 % | -421 K RON | |
| 19 | 19.IXIA MEDICA SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3 mil. RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | -811,2 K RON | |
| 20 | 20.BIACI MED SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,9 mil. RON▼ 8 % | ▼ 8 % | -95,1 K RON | |
| 21 | 21.STEM SURE SOLUTIONS SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,9 mil. RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 12 K RON | |
| 22 | 22.STEM SURE MEDICAL SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,7 mil. RON▲ 176,9 % | ▲ 176,9 % | 814,9 K RON | |
| 23 | 23.CRIS MEDICAL SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,6 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 362 K RON | |
| 24 | 24.YTS-DENTAL VIEW SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,4 mil. RON▲ 152 % | ▲ 152 % | 144,7 K RON | |
| 25 | 25.VIPER INTERNET SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,3 mil. RON▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 291,3 K RON | |
| 26 | 26.CYTOGENOMIC MEDICAL LABORATORY SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,2 mil. RON▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 339,5 K RON | |
| 27 | 27.BLUE CROSS SRL▲ 126 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,2 mil. RON▲ 1.897,8 % | ▲ 1.897,8 % | 28,1 K RON | |
| 28 | 28.CENTRUL MEDICAL ALEXIS SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 82,7 K RON | |
| 29 | 29.PALEATIV MEDICAL EXPERT SRL▲ 329 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2 mil. RON— | — | 620,7 K RON | |
| 30 | 30.INVENTIV HEALTH CLINICAL ROMANIA SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2 mil. RON▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 104,4 K RON | |
| 31 | 31.MED EXPERT SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2 mil. RON▼ 10 % | ▼ 10 % | -53,5 K RON | |
| 32 | 32.MEDICLIN A&M SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,9 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 440,4 K RON | |
| 33 | 33.SCORSEZE AMBULANTA PRIVATA SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 432 K RON | |
| 34 | 34.REAL MEDICAL SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 221,2 K RON | |
| 35 | 35.MEDICAL VISION OPTIX GRUP SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 13,5 K RON | |
| 36 | 36.GENETIC LAB SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6 mil. RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 1,6 K RON | |
| 37 | 37.BIOCHEM DIAGNOSTIC SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,6 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 775 RON | |
| 38 | 38.CLINICA LIL MED SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 78,5 K RON | |
| 39 | 39.HUMANITAS MEDICAL SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 429,5 K RON | |
| 40 | 40.CORPTAL SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 134,3 K RON | |
| 41 | 41.OPTICA 87 SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 65,8 K RON | |
| 42 | 42.MEDICTEST SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -66,5 K RON | |
| 43 | 43.SCOP MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 518,6 % | ▲ 518,6 % | 290,3 K RON | |
| 44 | 44.DYNAMIC MEDICAL SOLUTIONS SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 74,1 % | ▲ 74,1 % | -228,4 K RON | |
| 45 | 45.CENTRUL MEDICAL "POP DE BASESTI" SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | -39,5 K RON | |
| 46 | 46.LABORATOR PRIVAT IANCULUI SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 221,3 K RON | |
| 47 | 47.DISCOVERY CLINIC SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 30,7 K RON | |
| 48 | 48.CENTRUL MEDICAL SFANTUL ALEXANDRU SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 572 RON | |
| 49 | 49.ACADEMIA BIO SEARCH S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | -445,9 K RON | |
| 50 | 50.C.M. APOLO-LABORATOR SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1 mil. RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 51,5 K RON | |
| 51 | 51.ONCOTRAVEL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 979,8 K RON▲ 687,2 % | ▲ 687,2 % | 35,6 K RON | |
| 52 | 52.BIOMEDICA SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 965,4 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 2,3 K RON | |
| 53 | 53.BIOLUMIMEDICA SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 959,7 K RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 4,1 K RON | |
| 54 | 54.CRYO STEM HEALTH SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 929,2 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 272,2 K RON | |
| 55 | 55.MICROMED CLINIC SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 889,1 K RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 88 K RON | |
| 56 | 56.TOTAL RADIOLOGY SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 881,6 K RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | -316,1 K RON | |
| 57 | 57.DINAMIC OPTIC SRL▲ 31 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 880,7 K RON▲ 253,4 % | ▲ 253,4 % | 115,8 K RON | |
| 58 | 58.DERMAVITAL-BODYMED SRL▲ 79 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 840,3 K RON▲ 585,2 % | ▲ 585,2 % | 83,5 K RON | |
| 59 | 59.DOMINA SANA SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 804,4 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 44,1 K RON | |
| 60 | 60.MULTICELL SRL▼ 43 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 777,2 K RON▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | -529,8 K RON | |
| 61 | 61.KRITIKON CORPUS SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 772,7 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | -243,8 K RON | |
| 62 | 62.BPM WAVE INTERNATIONAL SRL▲ 270 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 764,4 K RON▲ 11.891,3 % | ▲ 11.891,3 % | -336,3 K RON | |
| 63 | 63.ADMEDICA INVEST SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 702,9 K RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 196,7 K RON | |
| 64 | 64.SIMPTOM SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 690,4 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 145,7 K RON | |
| 65 | 65.CLINICA LIFE-MED SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 681 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | -10,2 K RON | |
| 66 | 66.EGO TEST LAB SRL▲ 98 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 646,1 K RON▲ 580,1 % | ▲ 580,1 % | 24,3 K RON | |
| 67 | 67.ALERT SERV IMPEX SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 636,6 K RON▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 233,9 K RON | |
| 68 | 68.MATE-FIN MEDICAL SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 630,6 K RON▲ 158,1 % | ▲ 158,1 % | 71,6 K RON | |
| 69 | 69.SUBLIM REFLEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 618,7 K RON— | — | -53,1 K RON | |
| 70 | 70.NEUROMED SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 607,9 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -16 K RON | |
| 71 | 71.EVITA MEDICAL SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 577,4 K RON▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 22,7 K RON | |
| 72 | 72.KSM LIVING S.R.L.▲ 286 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 574 K RON— | — | 90,1 K RON | |
| 73 | 73.VITACELLS SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 553,5 K RON▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | -200,1 K RON | |
| 74 | 74.PROSAN LABORATOR DE PROFILAXIE SANITARA SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 551 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 4,4 K RON | |
| 75 | 75.GUM-KEN MEDICAL SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 541,9 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 2,3 K RON | |
| 76 | 76.OFTALMESTET TEHNO-OPTIC SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 514,7 K RON▼ 22 % | ▼ 22 % | -23,1 K RON | |
| 77 | 77.PRO EUROLIFE MED SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 499,8 K RON▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | -2,5 K RON | |
| 78 | 78.BIODEV MEDICAL CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 483,9 K RON— | — | -2,3 K RON | |
| 79 | 79.INTERMEDICAS WORLDWIDE SRL▲ 35 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 472,6 K RON▲ 177,6 % | ▲ 177,6 % | 25,7 K RON | |
| 80 | 80.IMAGE VISION MEDICAL SRL▲ 79 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 454 K RON▲ 361,6 % | ▲ 361,6 % | 247,7 K RON | |
| 81 | 81.ZEBRA OPTIC LINE SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 434,6 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | -192,6 K RON | |
| 82 | 82.CONCRET LABORATORY SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 426,1 K RON▲ 141,1 % | ▲ 141,1 % | 2 K RON | |
| 83 | 83.ALEXIS MEDICAL COMPLEX SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 413,6 K RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 193,8 K RON | |
| 84 | 84.CASA DE SANATATE DRAGOMIR SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 410,6 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | -393,8 K RON | |
| 85 | 85.ELEGANCE OPTIC SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 397,7 K RON▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 1,6 K RON | |
| 86 | 86.DEL MAR MEDICAL CENTER SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 394,2 K RON▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | 12,8 K RON | |
| 87 | 87.ADA OPTIC IMPEX SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 388,8 K RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 38,5 K RON | |
| 88 | 88.LUXOL OPTICA MEDICALA SRL▼ 32 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 386,8 K RON▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 39 K RON | |
| 89 | 89.INVESTIGMED FOR LIFE SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 375,7 K RON▲ 94,8 % | ▲ 94,8 % | 82,2 K RON | |
| 90 | 90.REN MED LABORATOR SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 372,5 K RON▲ 51 % | ▲ 51 % | -1,6 K RON | |
| 91 | 91.MBA OPTICAL VISION SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 366,1 K RON— | — | — | 197,9 K RON |
| 92 | 92.ALPHA BLOT SRL▲ 236 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 362,7 K RON▲ 5.155,9 % | ▲ 5.155,9 % | 29,8 K RON | |
| 93 | 93.SIRATOPMED SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 326,3 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 52,7 K RON | |
| 94 | 94.ALTA KLINIK ORTOPEDIE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 312,9 K RON▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 159,5 K RON | |
| 95 | 95.MEDSENSE SERVICII MEDICALE S.R.L.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 308 K RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 138,7 K RON | |
| 96 | 96.KINETO BEBE SRL▲ 44 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 300,8 K RON▲ 153,2 % | ▲ 153,2 % | -60,9 K RON | |
| 97 | 97.DIAPHARM CLINICAL MANAGEMENT GMBH OLDENBURG SUCURSALA BUCURESTI▲ 20 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 299,7 K RON▲ 77,2 % | ▲ 77,2 % | -46,6 K RON | |
| 98 | 98.PERSONAL GENETICS SRL▲ 231 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 291,3 K RON▲ 4.216,6 % | ▲ 4.216,6 % | -2,3 mil. RON | |
| 99 | 99.BIOS DIAGNOSTIC LABORATORIES SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 260,5 K RON— | — | — | 94,2 K RON |
| 100 | 100.TONUS PLUS SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 257,6 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | -10,1 K RON |