Top 100 firme — Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing, București după cifră de afaceri în 2009
588 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 200,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 282,2 K RON, iar liderul atinge 55,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ADMINISTRATIA NATIONALA DE METEOROLOGIE RA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 55,4 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 4,7 mil. RON | |
| 2 | 2.INDRA SOLUCIONES TECNOLOGIAS DE LA INFORMACION ROMANIA S.A.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,8 mil. RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 441,8 K RON | |
| 3 | 3.ROMINVENT SA▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,3 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 4,1 mil. RON | |
| 4 | 4.SITE CONSTRUCT CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,5 mil. RON▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 312,3 K RON | |
| 5 | 5.RINA SIMTEX - ORGANISMUL DE CERTIFICARE SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7,5 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 6 | 6.ECO GEST SA▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,8 mil. RON▲ 128,8 % | ▲ 128,8 % | 945 K RON | |
| 7 | 7.INVENTA AGENTIE DE PROPRIETATE INTELECTUALA SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,5 mil. RON▲ 58,2 % | ▲ 58,2 % | 947,3 K RON | |
| 8 | 8.CUBE ENERGY SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5 mil. RON— | — | — | 161,3 K RON |
| 9 | 9.RaSib Partner SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,5 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 158,5 K RON | |
| 10 | 10.INSTAL STING 99 SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,1 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 320,3 K RON | |
| 11 | 11.LEXMARK INTERNATIONAL TECHNOLOGY ROMANIA SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,6 mil. RON▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 749,6 K RON | |
| 12 | 12.RATZA SI RATZA SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,6 mil. RON▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 13 | 13.DNV BUSINESS ASSURANCE ROMANIA S.R.L.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,4 mil. RON▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 558,8 K RON | |
| 14 | 14.PROHOME SERVICE SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 124,6 % | ▲ 124,6 % | -359,1 K RON | |
| 15 | 15.ZIP STUDIO SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,8 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 2,6 K RON | |
| 16 | 16.SCHINKEL IMPEX SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,6 mil. RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | -457,7 K RON | |
| 17 | 17.SALES REPRESENTATIVE SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,2 mil. RON— | — | — | 30,6 K RON |
| 18 | 18.QUEST PARTNERS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,8 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 3,5 K RON | |
| 19 | 19.REPRESENTATIVE MANAGEMENT SRL▲ 43 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,7 mil. RON▲ 229,1 % | ▲ 229,1 % | 916 RON | |
| 20 | 20.ECO - GREEN COM SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6 mil. RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 388,1 K RON | |
| 21 | 21.EXBUREC S.R.L.▲ 380 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 12.790,4 % | ▲ 12.790,4 % | 48 K RON | |
| 22 | 22.INDUSTRIAL ENGINEERING SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | 83,8 K RON | |
| 23 | 23.WORLDWIDE CLINICAL TRIALS LIMITED LONDRA SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,5 mil. RON— | — | — | 82,2 K RON |
| 24 | 24.DOZIMED S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 198,4 K RON | |
| 25 | 25.BENTEN MEDICAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 200,2 % | ▲ 200,2 % | 152,7 K RON | |
| 26 | 26.QUALITY-CERT SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,4 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 8 K RON | |
| 27 | 27.ECLAT BUSINESS SRL▲ 125 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 644,1 % | ▲ 644,1 % | -545,8 K RON | |
| 28 | 28.CARTIERUL CAROL SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 4,5 K RON | |
| 29 | 29.SOCIETATEA DE CERTIFICARE-ICECON CERT SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 941,5 K RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 120,6 K RON | |
| 30 | 30.CONSTANT ART SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 940,5 K RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | -129,4 K RON | |
| 31 | 31.VITAL TERMO CONSTRUCT SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 935,4 K RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 441,4 K RON | |
| 32 | 32.DISOTI INTERNATIONAL SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 923 K RON▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 169,6 K RON | |
| 33 | 33.ENADI DECOR SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 906 K RON— | — | — | 193,6 K RON |
| 34 | 34.AUDIOTECH MULTIMEDIA GROUP SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 884,7 K RON▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | -618,9 K RON | |
| 35 | 35.GILCO SERV CONSULT SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 838,1 K RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 168,7 K RON | |
| 36 | 36.SHINY PRODUCTION SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 835,5 K RON▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 146,5 K RON | |
| 37 | 37.AGENTIA DE MODELE SMILE SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 792,1 K RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | -5,4 K RON | |
| 38 | 38.PETOSEVIC SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 789,1 K RON▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 26,6 K RON | |
| 39 | 39.GENIOFY S.R.L.▲ 136 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 777,5 K RON▲ 452,6 % | ▲ 452,6 % | 19,5 K RON | |
| 40 | 40.SCANCODE TECHNOLOGY SRL▲ 120 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 761,3 K RON▲ 352,9 % | ▲ 352,9 % | -63,7 K RON | |
| 41 | 41.ELECTRIC PRODUCTS CERTIFICATION INDEPENDENT BODY -OICPE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 760 K RON— | — | — | 23,2 K RON |
| 42 | 42.INTER-MAGIC GAMES SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 712,7 K RON▲ 60,9 % | ▲ 60,9 % | 327,8 K RON | |
| 43 | 43.CDF CASTING SERVICES SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 707,1 K RON▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 40,3 K RON | |
| 44 | 44.ALTONA TRADING SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 681 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 186,9 K RON | |
| 45 | 45.DGV FINANCE CONSULTING SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 678 K RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 72,3 K RON | |
| 46 | 46.POWCOM SERVICES SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 648,6 K RON▼ 65,7 % | ▼ 65,7 % | -257,7 K RON | |
| 47 | 47.X-TREME ADVANCE CONSULT SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 637,1 K RON▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 288,8 K RON | |
| 48 | 48.SCHINKEL CONFERINTE SOLUTII (S.C.S.) SRL▲ 49 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 601,8 K RON▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | -13,2 K RON | |
| 49 | 49.CLOTHING DEVELOPMENT ROMANIA CO SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 587,8 K RON▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 224,5 K RON | |
| 50 | 50.LATINII AGRO COMERŢ SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 572,8 K RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -196,3 K RON | |
| 51 | 51.SIGURA INSTAL SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 569,1 K RON▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 30,6 K RON | |
| 52 | 52.REAL T.D.C. SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 547,5 K RON▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | -156,8 K RON | |
| 53 | 53.SYSTEMS MANAGEMENT GRUP SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 536,1 K RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 205,1 K RON | |
| 54 | 54.NEMIS TEHNOLOGIE SRL▲ 35 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 528,8 K RON▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | -18,8 K RON | |
| 55 | 55.COLDWELL BANKER AFFILIATES OF ROMANIA S.R.L.▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 527,5 K RON▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 7,2 K RON | |
| 56 | 56.ENVICONS CONSULTING SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 499,9 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 26,2 K RON | |
| 57 | 57.EXPERT IMPEX SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 480,7 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 153,8 K RON | |
| 58 | 58.KARIMEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 454,4 K RON▲ 9.292,8 % | ▲ 9.292,8 % | 19,6 K RON | |
| 59 | 59.TECHNOLAB SERVICE SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 450,5 K RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 344,2 K RON | |
| 60 | 60.POWER MARKETING SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 442,3 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 9,9 K RON | |
| 61 | 61.Erku DESIGN EXHIBITIONS SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 440,6 K RON▼ 60,5 % | ▼ 60,5 % | -47,4 K RON | |
| 62 | 62.PROSEICO EXIM SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 422,6 K RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | -1,5 K RON | |
| 63 | 63.DAL CONSULT INVEST SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 419,9 K RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 349,7 K RON | |
| 64 | 64.ATLAS WOOD SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 419,9 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 284,4 K RON | |
| 65 | 65.ASTAL CONS SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 419,6 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 369,6 K RON | |
| 66 | 66.ALRO PRO MANAGEMENT SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 419,3 K RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 63 K RON | |
| 67 | 67.MAAD PRO MANAGEMENT SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 419 K RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 25,2 K RON | |
| 68 | 68.AFNOR ROMÂNIA SRL▲ 64 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 418,6 K RON▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | -215,1 K RON | |
| 69 | 69.EB.ON AGENTIA DE EVENIMENTE SRL▲ 96 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 412,2 K RON▲ 158,4 % | ▲ 158,4 % | 5,5 K RON | |
| 70 | 70.TURCU & TURCU SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 407,1 K RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 14,3 K RON | |
| 71 | 71.TOPOCAD SURVEY SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 399,7 K RON▲ 96,3 % | ▲ 96,3 % | 15,8 K RON | |
| 72 | 72.DAMIRO EXPERT SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 392,6 K RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 284,4 K RON | |
| 73 | 73.EVOTECH ENGINEERING CONCEPT SRL▲ 51 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 390,6 K RON▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 180,7 K RON | |
| 74 | 74.DIAS DECOR SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 389,1 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 51,1 K RON | |
| 75 | 75.NOBILIS & HOLLANDER SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 387 K RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 280 K RON | |
| 76 | 76.GTM DEZVOLTARE AMBIENT SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 383,3 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | -1,7 K RON | |
| 77 | 77.COMECODEXIM SRL▲ 34 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 383,2 K RON▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 111,9 K RON | |
| 78 | 78.SANTEL IMPEX SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 357,4 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 202,1 K RON | |
| 79 | 79.NOVA LEX CONSULTING SRL▲ 128 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 354 K RON▲ 240,4 % | ▲ 240,4 % | 329,1 K RON | |
| 80 | 80.Andacons & Co SRL▲ 301 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 340,4 K RON▲ 2.095,8 % | ▲ 2.095,8 % | 244 RON | |
| 81 | 81.MATE'S MEDIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 336,5 K RON— | — | — | -316 K RON |
| 82 | 82.HSET PRO CONSULTING SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 329,8 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 151,4 K RON | |
| 83 | 83.ESTIVAL TOUR SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 328,8 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | -61,7 K RON | |
| 84 | 84.UNKNOWN PLACES SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 328,2 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 25,9 K RON | |
| 85 | 85.S.T.C. SERVICES SRL▲ 322 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 319,8 K RON▲ 3.251,9 % | ▲ 3.251,9 % | 208,1 K RON | |
| 86 | 86.EGO-Q CONSULT SRL▲ 40 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 318,7 K RON▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 42,8 K RON | |
| 87 | 87.SALCO NEW LINE SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 317,6 K RON— | — | — | -151,4 K RON |
| 88 | 88.ARHITECTURA DE SISTEME ELECTRICE COMPLEXE SI MONTAJ ASECOM SRL▲ 366 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 317,3 K RON— | — | 276,9 K RON | |
| 89 | 89.EUROCHIM SRL▼ 31 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 316,5 K RON▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | -60,9 K RON | |
| 90 | 90.PREST SERV MANAGEMENT CONSULTING 2003 SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 316 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 62,6 K RON | |
| 91 | 91.C.B. CIPSIMEX SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 306,1 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 182,4 K RON | |
| 92 | 92.EON NEO EXPERT SRL▲ 65 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 305,9 K RON▲ 75 % | ▲ 75 % | 167,3 K RON | |
| 93 | 93.DIF CONSULTANTA & SERVICII SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 295,5 K RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 69,2 K RON | |
| 94 | 94.CEH PAPER CONSULTING SRL▲ 272 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 294,2 K RON▲ 1.417,6 % | ▲ 1.417,6 % | 18,6 K RON | |
| 95 | 95.MRC FIRE SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 289,4 K RON▲ 1.418,2 % | ▲ 1.418,2 % | -98,6 K RON | |
| 96 | 96.INFO-RISC DESIGN SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 288,9 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 91,2 K RON | |
| 97 | 97.DINAMIC IMPEX SRL▲ 36 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 288,5 K RON▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 149,7 K RON | |
| 98 | 98.VERTIGO VALUATION SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 288 K RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 247,3 K RON | |
| 99 | 99.M B STUDIO SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 285,7 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 141,4 K RON | |
| 100 | 100.BYPASS CONSULTING SRL▲ 147 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 282,2 K RON▲ 284,3 % | ▲ 284,3 % | 61,2 K RON |