Top 100 firme — Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil, București după cifră de afaceri în 2016
369 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2,4 mld. RON. Pragul de intrare în top este 1,2 mil. RON, iar liderul atinge 378,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DELTA ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJ 93 S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 378,5 mil. RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 18,5 mil. RON | |
| 2 | 2.EURO CONSTRUCT TRADING 98 SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 256,7 mil. RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 15,9 mil. RON | |
| 3 | 3.FCC CONSTRUCCION SA BARCELONA SUCURSALA BUCURESTI▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 246,8 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -52,5 mil. RON | |
| 4 | 4.VIAROM CONSTRUCT SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 178,3 mil. RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | -649,5 K RON | |
| 5 | 5.SECOL SOCIETA EDILE COSTRUZIONI E LAVORI S.A.▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 114,6 mil. RON▲ 201,5 % | ▲ 201,5 % | 121,5 K RON | |
| 6 | 6.COMSA SA BARCELONA SUCURSALA BUCURESTI= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 111,1 mil. RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 6,3 mil. RON | |
| 7 | 7.ALDESA CONSTRUCCIONES SA MADRID SUCURSALA BUCURESTI▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 105,1 mil. RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 3,8 mil. RON | |
| 8 | 8.DIMAR SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 71,5 mil. RON▼ 71,1 % | ▼ 71,1 % | 3,1 mil. RON | |
| 9 | 9.TEHNOLOGICA RADION SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 65,1 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 51,5 mil. RON | |
| 10 | 10.MAX BOEGL ROMANIA SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 52,3 mil. RON▼ 56,4 % | ▼ 56,4 % | -23,1 mil. RON | |
| 11 | 11.STRACO GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 47,3 mil. RON▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | -57,4 mil. RON | |
| 12 | 12.REAL CONSTRUCT MANAGEMENT SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 38,6 mil. RON▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 4,5 mil. RON | |
| 13 | 13.ANTREPRIZA DE CONSTRUCŢII DRUMURI ŞI AUTOSTRĂZI S.R.L.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 37 mil. RON▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 14 | 14.S E CO L ROMANIA SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 33,7 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 203,5 K RON | |
| 15 | 15.TELOR INVEST SRL▲ 36 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 31,9 mil. RON▲ 475,4 % | ▲ 475,4 % | -2 mil. RON | |
| 16 | 16.OPREA EDILCONSTRUCT SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 31,4 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 3,9 mil. RON | |
| 17 | 17.WINCI INC S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 29,3 mil. RON▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 5,7 K RON | |
| 18 | 18.CONSTRUCT PLUS TEAM SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 25,1 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | -694,1 K RON | |
| 19 | 19.TGB MECANO CONSTRUCT SRL▲ 81 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 22,9 mil. RON▲ 1.831,6 % | ▲ 1.831,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 20 | 20.INNOVACIONES TÉCNICAS Y RECURSOS CONSTRUCTIVOS S.A. VALENCIA SUCURSALA BUCURESTI▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20,9 mil. RON▼ 55,9 % | ▼ 55,9 % | -10,4 mil. RON | |
| 21 | 21.TELOXIM CON SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 19,3 mil. RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | -2,8 mil. RON | |
| 22 | 22.NEMAR EDIL-CONSTRUCT SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 18,9 mil. RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 451,5 K RON | |
| 23 | 23.VIA STRADE INTERNATIONAL SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 17,2 mil. RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 270,8 K RON | |
| 24 | 24.MILD ABENDSTERN GMBH SRL▲ 173 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 16,9 mil. RON▲ 19.311,9 % | ▲ 19.311,9 % | -2,4 mil. RON | |
| 25 | 25.TEO TRANS CONSULTING SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 16,7 mil. RON▲ 71,5 % | ▲ 71,5 % | 763,5 K RON | |
| 26 | 26.EN ELECTRIC PROIECT OFFICE SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 15,9 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 3 mil. RON | |
| 27 | 27.KIAT GROUP CONSTRUCT SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15,8 mil. RON▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | 724,3 K RON | |
| 28 | 28.BITUNOVA Romania SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 15,8 mil. RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | -4,7 mil. RON | |
| 29 | 29.ŞTEF EDIL CDP SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15,3 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 30 | 30.DUAL GENERAL CONSTRUCT SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,6 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 31 | 31.LINDAR CONSTRUCT SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,5 mil. RON▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 32 | 32.PORR BAU GMBH VIENA - SUCURSALA BUCURESTI▼ 23 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,2 mil. RON▼ 85,3 % | ▼ 85,3 % | 198,7 K RON | |
| 33 | 33.ANDUNA SERVIMOB SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,8 mil. RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 15,2 K RON | |
| 34 | 34.ANDY LUXURY CONSTRUCT S.R.L.▲ 15 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 10,7 mil. RON▲ 79,9 % | ▲ 79,9 % | 4,7 mil. RON | |
| 35 | 35.URBAN PROFILE GRELE SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 9 mil. RON▲ 95,1 % | ▲ 95,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 36 | 36.CELAROM SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,7 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 272,7 K RON | |
| 37 | 37.COPASA RUM SRL▲ 51 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 8,6 mil. RON▲ 311 % | ▲ 311 % | -161,6 K RON | |
| 38 | 38.ORTIZ CONSTRUCCIONES Y PROYECTOS SA MADRID SUCURSALA BUCUREŞTI▼ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8,3 mil. RON▼ 61 % | ▼ 61 % | -3,8 mil. RON | |
| 39 | 39.DUMAVA SEMNALIZARE SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8,2 mil. RON▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 40 | 40.SOCIETATEA DE CONSTRUCTII IN TRANSPORTURI BUCURESTI SAnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,1 mil. RON— | — | -9 mil. RON | |
| 41 | 41.SORIKON INSTAL SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7,3 mil. RON▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 42 | 42.FLOR & C.D. S.R.L.▲ 24 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,2 mil. RON▲ 98,8 % | ▲ 98,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 43 | 43.SOCIEDAD ANÓNIMA DE OBRAS Y SERVICIOS,COPASA OURENSE SPANIA- SUCURSALA BUCURESTI ROMANIA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7,1 mil. RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | -1,2 mil. RON | |
| 44 | 44.DEA LINE TRANS COM SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,6 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 410,9 K RON | |
| 45 | 45.XYZ PROSPER CONSTRUCT S.R.L.▲ 59 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,6 mil. RON▲ 527,3 % | ▲ 527,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 46 | 46.TUMACO IMPEX SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,2 mil. RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 47 | 47.SCDA INFRASTRUCTURA SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,1 mil. RON▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 268,8 K RON | |
| 48 | 48.INFRA SYSTEM PROIECT SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,8 mil. RON▲ 153,2 % | ▲ 153,2 % | 404,2 K RON | |
| 49 | 49.PUENTES Y CALZADAS INFRAESTRUCTURAS S.L. SIGUEIRO SUCURSALA BUCURESTI▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,3 mil. RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | -2,1 mil. RON | |
| 50 | 50.NETTSTRADE JK SOLUTION S.R.L.▲ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,2 mil. RON▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 115,6 K RON | |
| 51 | 51.INSCUT BUCURESTI SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,1 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 52 | 52.AKTIS ATE SA THESSALONIKI SUCURSALA BUCURESTI▲ 44 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,1 mil. RON▲ 235,1 % | ▲ 235,1 % | 139,6 K RON | |
| 53 | 53.VANSIP CONSTRUCT SRL▲ 108 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5 mil. RON▲ 1.682,8 % | ▲ 1.682,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 54 | 54.EUROVIA-CONSTRUCT INTERNATIONAL SAnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5 mil. RON▼ 82 % | ▼ 82 % | -7,1 mil. RON | |
| 55 | 55.ROAD MIX TECHNOLOGY SRL▼ 31 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,9 mil. RON▼ 78,1 % | ▼ 78,1 % | 82,4 K RON | |
| 56 | 56.DRUPAS CONSTRUCTII SRL▲ 46 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,9 mil. RON▲ 334,4 % | ▲ 334,4 % | 73,3 K RON | |
| 57 | 57.OHLA ZS SA BRNO SUCURSALA BUCURESTI▼ 24 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,8 mil. RON▼ 64 % | ▼ 64 % | 1,8 mil. RON | |
| 58 | 58.ALSADRUM CONSTRUCT SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,8 mil. RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 211,5 K RON | |
| 59 | 59.GHECON CONSTRUCT SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,6 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 705,7 K RON | |
| 60 | 60.VIA CARPATIA CONSULT SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,6 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 19,1 K RON | |
| 61 | 61.REAL STOC CONSTRUCT SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,5 mil. RON▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 116 K RON | |
| 62 | 62.TAKTIK SISTEM SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,4 mil. RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 803,5 K RON | |
| 63 | 63.CSW RENTAL SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4,3 mil. RON▲ 60,9 % | ▲ 60,9 % | 1 mil. RON | |
| 64 | 64.VAL EDIL SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,3 mil. RON▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 570,2 K RON | |
| 65 | 65.AXA M.T. PROTECT SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,1 mil. RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | -65,6 K RON | |
| 66 | 66.CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A.▲ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4 mil. RON▲ 72,1 % | ▲ 72,1 % | 518,6 K RON | |
| 67 | 67.CLEAN GREEN ENERGY INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4 mil. RON▲ 86,3 % | ▲ 86,3 % | 562,5 K RON | |
| 68 | 68.WINS CONSTRUCT PROJECT S.A.▲ 18 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,9 mil. RON▲ 73,2 % | ▲ 73,2 % | 69,8 K RON | |
| 69 | 69.PLASTIDRUM SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,9 mil. RON▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 4,3 mil. RON | |
| 70 | 70.NORD TIMIȘ CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,8 mil. RON▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 175,1 K RON | |
| 71 | 71.ACROPOLA ACM CONSTRUCT SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,7 mil. RON▲ 81,3 % | ▲ 81,3 % | 385 K RON | |
| 72 | 72.TERZIN COMPANY SRL▲ 165 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,7 mil. RON— | — | 280,3 K RON | |
| 73 | 73.PRES EDIL CONSTRUCT SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,4 mil. RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 383,7 K RON | |
| 74 | 74.STRADA LUX SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,3 mil. RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 75 | 75.SOLEL BONEH INTERNATIONAL ROMANIA SRL▼ 59 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,3 mil. RON▼ 90,9 % | ▼ 90,9 % | -3,3 mil. RON | |
| 76 | 76.CGS CONSOLIDAMENTI ROMÂNIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3 mil. RON▲ 232,1 % | ▲ 232,1 % | 13 K RON | |
| 77 | 77.C & D TRANS CONSTRUCTII SRL▼ 39 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,8 mil. RON▼ 71,9 % | ▼ 71,9 % | -1,6 mil. RON | |
| 78 | 78.CFMS APPALTI E COSTRUZIONI SRL▲ 159 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,6 mil. RON— | — | 231,8 K RON | |
| 79 | 79.FLOARO CONSTRUCT SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,5 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 89,8 K RON | |
| 80 | 80.SCADEC CONSTRUCT SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,4 mil. RON▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 301,4 K RON | |
| 81 | 81.TEHNOSMART CONSTRUCT SRL▲ 156 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,4 mil. RON— | — | -2,6 mil. RON | |
| 82 | 82.AEDILLIA CONSTRUCT 90 SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,4 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 366,9 K RON | |
| 83 | 83.MARCATIN SA▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,3 mil. RON▲ 43 % | ▲ 43 % | 122,9 K RON | |
| 84 | 84.SOFVI CONSTRUCT INSTAL SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,2 mil. RON▲ 115,6 % | ▲ 115,6 % | 550,1 K RON | |
| 85 | 85.EUROCERAD INTERNATIONAL SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,1 mil. RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 86 | 86.DANUBE PROJECT MANAGEMENT SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2 mil. RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 15 K RON | |
| 87 | 87.DRUPOMID SRL▲ 91 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,9 mil. RON▲ 921,9 % | ▲ 921,9 % | 297,6 K RON | |
| 88 | 88.PROIECT CONSULT SOLUTIONS SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,7 mil. RON▲ 113,7 % | ▲ 113,7 % | -672,3 K RON | |
| 89 | 89.DAM EXPERT CONSTRUCT SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,7 mil. RON▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | -301,2 K RON | |
| 90 | 90.STRONG CONSTRUCT SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,7 mil. RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 304,8 K RON | |
| 91 | 91.SLURRY ITALIA INT FILIALA BRASOV SRL▲ 146 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,7 mil. RON— | — | -201,5 K RON | |
| 92 | 92.FIZIC CONS.INVEST SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,6 mil. RON▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | -41,8 K RON | |
| 93 | 93.LENA ENGENHARIA E CONSTRUCOES SA PORTUGALIA SUCURSALA BUCURESTI▲ 112 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 2.363,2 % | ▲ 2.363,2 % | 821,8 K RON | |
| 94 | 94.ALL STRADE CONSTRUCT & TEHNOLOGY SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | -79,4 K RON | |
| 95 | 95.RADI GENERALCONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,4 mil. RON— | — | — | 130,4 K RON |
| 96 | 96.CARDRUM SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,4 mil. RON— | — | — | 307,8 K RON |
| 97 | 97.ROMAIRPORT SRL ROMA SUCURSALA BUCURESTI▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 98 | 98.JANES INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 2.382,2 % | ▲ 2.382,2 % | -211 K RON | |
| 99 | 99.DEOVERUM CONSTRUCTII SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 7,3 K RON | |
| 100 | 100.CONDEM PARTNER SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 29 % | ▲ 29 % | -67,1 K RON |