Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Brăila după cifră de afaceri în 2024
405 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 302,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 486,4 K RON, iar liderul atinge 83,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TITAN EDILITARA SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 83,2 mil. RON▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 13,1 mil. RON | |
| 2 | 2.CARVAL TRANS SRL= | Sat Baldovineşti, Comuna Vădeni, Brăila | 9,8 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.CITYSIX PREST SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 8,6 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 4 | 4.BELLA ITALIA TRATTORIA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,6 mil. RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 827 K RON | |
| 5 | 5.TCMA AND SON SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 7,5 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 466,7 K RON | |
| 6 | 6.FISH & WINE S.R.L.▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,4 mil. RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 8,2 K RON | |
| 7 | 7.INTERSERV SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 7 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 987,7 K RON | |
| 8 | 8.OCADAD AGRO SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 6,8 mil. RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 533,3 K RON | |
| 9 | 9.CASA ARTEMIS SRL▼ 2 | Sat Vărsătura, Comuna Chiscani, Brăila | 6,2 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 72,3 K RON | |
| 10 | 10.CABANA STEJARILOR SA▼ 1 | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 5,9 mil. RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 509,1 K RON | |
| 11 | 11.ADYASV SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 5 mil. RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 195,8 K RON | |
| 12 | 12.ISTRU SA= | Municipiul Brăila, Brăila | 4,8 mil. RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 704 K RON | |
| 13 | 13.NELISIM PROD SRL▼ 3 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 4,6 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 14 | 14.EVILIV COM SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,5 mil. RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 755,4 K RON | |
| 15 | 15.RELAMARA SERV SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,4 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 898,1 K RON | |
| 16 | 16.ANASTASIA TRADE SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 4 mil. RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 142,7 K RON | |
| 17 | 17.ORIENT HOTELIER GROUP S.R.L.▲ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,9 mil. RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 201,6 K RON | |
| 18 | 18.KEVIMARPO TRADE SRL▲ 11 | Sat Vărsătura, Comuna Chiscani, Brăila | 3,9 mil. RON▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 9,2 K RON | |
| 19 | 19.DELTA CONSULTING SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 3,6 mil. RON▲ 124,6 % | ▲ 124,6 % | 774,7 K RON | |
| 20 | 20.EXPRES ORIENT JUNIOR SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,2 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -138,6 K RON | |
| 21 | 21.EVELYRAY EVENT S.R.L.▲ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,1 mil. RON▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 587,5 K RON | |
| 22 | 22.AREAL COM SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,1 mil. RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 61,1 K RON | |
| 23 | 23.RESTAURANT HEAVENS SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 3 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | -65,7 K RON | |
| 24 | 24.BLASOVA COM SRL▼ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 3 mil. RON▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | 267,2 K RON | |
| 25 | 25.ORIENT COMPANY SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,9 mil. RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | -202,4 K RON | |
| 26 | 26.CIPMARDAR PUB S.R.L.▲ 4 | Sat Dudeşti, Comuna Dudeşti, Brăila | 2,9 mil. RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 167,9 K RON | |
| 27 | 27.ALPILACT FOOD SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 2,9 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 179,2 K RON | |
| 28 | 28.ELENY SRL▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,8 mil. RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 3,8 mil. RON | |
| 29 | 29.INFINI PIZZA S.R.L.▲ 279 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,6 mil. RON— | — | 76,4 K RON | |
| 30 | 30.MY MOTOR SRL▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,4 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 140,2 K RON | |
| 31 | 31.BR ESTDECOR S.R.L.▲ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,4 mil. RON▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | 284,7 K RON | |
| 32 | 32.TRIAPEDIA SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,3 mil. RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 287,3 K RON | |
| 33 | 33.KRAKADAN S.R.L.▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,3 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 142,5 K RON | |
| 34 | 34.FOOD SNACK TABOO S.R.L.▼ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,3 mil. RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | -453,5 K RON | |
| 35 | 35.SAINT GERMAIN BOUTIQUE HOTEL S.R.L.▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,2 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 27,4 K RON | |
| 36 | 36.MIRELMOG CONSTRUCT SRL▲ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,2 mil. RON▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 20,9 K RON | |
| 37 | 37.ALESSANDRO FENICE SRL▲ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 2 mil. RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | -21,5 K RON | |
| 38 | 38.MILION TRADE SRL▼ 23 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,9 mil. RON▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 18,4 K RON | |
| 39 | 39.SUPERIOR SRL▲ 269 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,9 mil. RON— | — | 309,1 K RON | |
| 40 | 40.BALLGRANDFEST SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,9 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 386,1 K RON | |
| 41 | 41.IORACHI CLUB SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 1,8 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 11,9 K RON | |
| 42 | 42.SHORRY PIZZA SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,8 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 78,5 K RON | |
| 43 | 43.KATANA SUSHI S.R.L.▲ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,7 mil. RON▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | -284,7 K RON | |
| 44 | 44.ALKEN REST S.R.L.▼ 10 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,7 mil. RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 263,5 K RON | |
| 45 | 45.VENTA PRODCOM SRL▲ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,7 mil. RON▲ 73,2 % | ▲ 73,2 % | 840 K RON | |
| 46 | 46.DALRISDAN SRL▼ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,6 mil. RON▼ 30 % | ▼ 30 % | 168,9 K RON | |
| 47 | 47.DAVIDASV FOOD S.R.L.▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,5 mil. RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 205,1 K RON | |
| 48 | 48.PENCRAZIO S.R.L.▲ 19 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,5 mil. RON▲ 69,4 % | ▲ 69,4 % | 8,2 K RON | |
| 49 | 49.FALBARD SRL▲ 1 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 1,5 mil. RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 31 K RON | |
| 50 | 50.SILEN-ENGLEZU TRADE SRL▼ 11 | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 1,5 mil. RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | -12,9 K RON | |
| 51 | 51.MARRIAGE STAR SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,4 mil. RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 608,4 K RON | |
| 52 | 52.BRASERIA IALOMITA SRL▲ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,4 mil. RON▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 1,2 K RON | |
| 53 | 53.ZAHANA MANU SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,4 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | -178,3 K RON | |
| 54 | 54.AGER TRADE SRL▲ 12 | Sat Albina, Comuna Tichileşti, Brăila | 1,3 mil. RON▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 42,9 K RON | |
| 55 | 55.SOLID COM SRL▼ 1 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Brăila | 1,3 mil. RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | -61,4 K RON | |
| 56 | 56.TRÂMBIȚA FAST FOOD S.R.L.▼ 19 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,3 mil. RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 38 K RON | |
| 57 | 57.TREI RANDUNICI SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,3 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 47,1 K RON | |
| 58 | 58.COFFEELOVERS S.R.L.▼ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,3 mil. RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | -603,2 K RON | |
| 59 | 59.YUL UNIC PRINCESS SRL▲ 249 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,2 mil. RON— | — | 78,5 K RON | |
| 60 | 60.BRIGHT TASTE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,1 mil. RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 76,7 K RON | |
| 61 | 61.MAREN HOUSE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,1 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 28,3 K RON | |
| 62 | 62.LARUVIC HOLIDAY SRL▲ 7 | Sat Vărsătura, Comuna Chiscani, Brăila | 1,1 mil. RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 245,8 K RON | |
| 63 | 63.IANMAPRI S.R.L.nou | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 1,1 mil. RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 37,7 K RON | |
| 64 | 64.DON AKM S.R.L.▲ 238 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,1 mil. RON▲ 63.020,1 % | ▲ 63.020,1 % | 857,5 K RON | |
| 65 | 65.CHERCHANAUA PEȘTELE DUNĂRII S.R.L.▲ 23 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,1 mil. RON▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 283 K RON | |
| 66 | 66.SECVITUR SRL▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,1 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 164,4 K RON | |
| 67 | 67.PROGRESSIVE BUSINESS SOLUTIONS SRL▲ 5 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 1 mil. RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 24,1 K RON | |
| 68 | 68.VIZUCONS SRL▼ 17 | Municipiul Brăila, Brăila | 1 mil. RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 132,6 K RON | |
| 69 | 69.SANORINA SRL▼ 13 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 996,8 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 83,2 K RON | |
| 70 | 70.LORDAV COM SRL▲ 6 | Sat Bordei Verde, Comuna Bordei Verde, Brăila | 940,8 K RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 49,9 K RON | |
| 71 | 71.POPAN IMPEX SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 939,3 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -64,9 K RON | |
| 72 | 72.RISTORAZU SRL▼ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 936 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 62,4 K RON | |
| 73 | 73.NADOMIH COM SRL▼ 2 | Sat Râmnicelu, Comuna Râmnicelu, Brăila | 918,7 K RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | -31 K RON | |
| 74 | 74.HONEST COM SRL▲ 3 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 916,8 K RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | -9,8 K RON | |
| 75 | 75.CORANDRI COM SRL▼ 5 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 899 K RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 558,6 K RON | |
| 76 | 76.REBIAFOOD SRL▼ 1 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 877 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 59,5 K RON | |
| 77 | 77.VERDE RUSTIK S.R.L.▲ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 858,8 K RON▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | -18,2 K RON | |
| 78 | 78.NOMAD DELIVERY S.R.L.▲ 172 | Loc. Făurei, Oraş Făurei, Brăila | 851,4 K RON▲ 2.402 % | ▲ 2.402 % | 211,2 K RON | |
| 79 | 79.RESTOKEV S.R.L.▼ 14 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 831,8 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 15,2 K RON | |
| 80 | 80.MADKLU BUSSINES S.R.L.= | Municipiul Brăila, Brăila | 771,5 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 89,6 K RON | |
| 81 | 81.MATEBUNI SRL▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 715,5 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 4,3 K RON | |
| 82 | 82.VECHEA CASĂ VALAHĂ SRL▲ 10 | Sat Mircea Vodă, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 705,4 K RON▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | -90,3 K RON | |
| 83 | 83.CRIVION GROUP INVESTMENT S.R.L.▲ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 679,1 K RON▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | -307,9 K RON | |
| 84 | 84.GRINDERCOFFEE S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 673,6 K RON▲ 138 % | ▲ 138 % | 1,7 K RON | |
| 85 | 85.MUSETTI COFFEE HOUSE S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 668,8 K RON— | — | — | 146,6 K RON |
| 86 | 86.TOTALTRUCK SERVICE SRL▼ 13 | Sat Baldovineşti, Comuna Vădeni, Brăila | 645,5 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | -186,7 K RON | |
| 87 | 87.RESTAURANT DON NICU S.R.L.▲ 17 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 619,3 K RON▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 17,8 K RON | |
| 88 | 88.ANITCIN SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 571,5 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | -44,6 K RON | |
| 89 | 89.ARTIZANAL TRADE S.R.L.▲ 53 | Municipiul Brăila, Brăila | 563,3 K RON▲ 151,6 % | ▲ 151,6 % | 52 K RON | |
| 90 | 90.HANUL MUCHIEI SRL▼ 8 | Sat Muchea, Comuna Silistea, Brăila | 554,1 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | -7,3 K RON | |
| 91 | 91.ANDPEMA PREST SRL▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 553,9 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 2,1 K RON | |
| 92 | 92.ELIDOCRIS SRL▲ 2 | Sat Şuţeşti, Comuna Şuţeşti, Brăila | 549,4 K RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 70,9 K RON | |
| 93 | 93.OPTIMRISTO S.R.L.▲ 100 | Municipiul Brăila, Brăila | 530,5 K RON▲ 373,7 % | ▲ 373,7 % | 14 K RON | |
| 94 | 94.LOCAL FOODBAR S.R.L.▲ 92 | Municipiul Brăila, Brăila | 528,6 K RON▲ 306,1 % | ▲ 306,1 % | -11,5 K RON | |
| 95 | 95.ADMANO CONSGROUP SRL▼ 73 | Municipiul Brăila, Brăila | 507,3 K RON▼ 84,9 % | ▼ 84,9 % | 11,6 K RON | |
| 96 | 96.PRAESENS PRO S.R.L.▲ 63 | Municipiul Brăila, Brăila | 500 K RON▲ 183,5 % | ▲ 183,5 % | -55,8 K RON | |
| 97 | 97.VASFRILEX S.R.L.▼ 12 | Sat Lanurile, Comuna Viziru, Brăila | 499,7 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | -358,9 K RON | |
| 98 | 98.LA NEA VASILE SRL▲ 12 | Sat Gradistea, Comuna Gradistea, Brăila | 496,4 K RON▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | -34 K RON | |
| 99 | 99.IVADONEL COM S.R.L.▲ 38 | Municipiul Brăila, Brăila | 492,8 K RON▲ 112,6 % | ▲ 112,6 % | -140,9 K RON | |
| 100 | 100.SHIVA INVEST SRL▼ 41 | Municipiul Brăila, Brăila | 486,4 K RON▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | 129,5 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Brăila
CAEN 5611
Restaurante
72 firme · 113,8 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 82,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
97 firme · 71,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
116 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
17 firme · 30,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
21 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
25 firme · 4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
10 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
3 firme · 950,2 K RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
5 firme · 273,5 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 35,3 K RON